Forum

SW Komiks 5/2019

Od 16 października w sprzedaży jest już nowy numer dwumiesięcznika Star Wars Komiks. Tym razem czeka na nas historia pt. "Legenda odnaleziona" z serii Poe Dameron.

Seria książek dla miłośników komiksu i fanów świata Star Wars. Co dwa miesiące aż do 148 stron z najnowszymi komiksami Star Wars, wydawanymi od 2015 roku przez wydawnictwo Marvel Comics. W każdym tomie prezentowane są zamknięte opowieści obrazkowe, tworzone przez najlepszych scenarzystów i rysowników. Wszystkie komiksy w magazynie należą do obowiązującego kanonu uniwersum Gwiezdnych Wojen i wzbogacają dzieje odległej galaktyki o nowe przygody bohaterów i czarnych charakterów, zarówno znanych z oryginalnej trylogii o zmaganiach Rebelii z Imperium, jak i z nowych filmów o walce Ruchu Oporu z Najwyższym Porządkiem.
Komiksy oryginalnie ukazały się nakładem wydawnictwa Marvel w zeszytach Poe Dameron #20-25: Legend Found #1-6.
Scenariusz Charles Soule, rysunki Angel Unzueta, kolory Arif Prianto, okładka Phil Noto. Przekład: Jacek Drewnowski.

Okładka - /News/24415,Pazdziernikowy_SW_Komiks_w_sprzedazy.html

Re: SW Komiks 5/2019

Help!

Czy ktoś z was jest mi w stanie wskazać, gdzie mogę kupić ten numer? Na stronie egmontu nie ma, w najważniejszych księgarniach internetowych też nie...

Czemu to tak wyparowało?

SW Komiks 5/2019

Dzięki za wszelką pomoc Tymczasem wreszcie pojawił się dodruk i mogłem się zaopatrzyć.

Komiks ściśle nawiązuje do wydarzeń z początku Przebudzenia Mocy poprzez postać Lora Sana Tekki, ale - co bardzo fajne - wiąże się też z prequelami i wątkiem Federacji Handlowej. W końcu większość akcji dzieje się na Cato Neimoidii.

Co do reszty - mamy ciąg dalszy wątku Poe Damerona, Eskadry Czarnych i Terexa. No i sporą rolę Lei, która z dowodzenia wewnątrz bazy przechodzi w końcu do aktywnego działania i próbuje wykiwać Neimoidian, by uwolnić uwięzionego u nich Lora Sana Tekkę. Trochę postrzelali, trochę polatali, czytało się przyjemnie, ale - jak w przypadku całej serii o Dameronie - nic przesadnie fascynującego.

Narysowane dobrze, ale kolejny już raz (w nowokanonicznych opowieściach) rażą słabe kolory.

Takie solidne 6/10

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.