Forum

SW Komiks 6/2019

Od 13 grudnia w sprzedaży jest dostępy kolejny numer Star Wars Komiks. Tym razem czeka na nas historia z cyklu Darth Vader - Dark Lord of the Sith pt. "Płonące wody".

W ostatnim tomie w 2019 roku znajdą się dwie historie z cyklu „Darth Vader: Mroczny Lord Sithów”, rozgrywającego się wkrótce po przejściu Anakina Skywalkera na ciemną stronę Mocy. Pierwsza z nich przedstawia początki buntu przeciwko nowo powstałemu Imperium na planecie Kalamar. Zadanie jego zdławienia przypada Vaderowi, imperialnym inkwizytorom oraz Wilhuffowi Tarkinowi, późniejszemu Dowódcy Gwiazdy Śmierci. Drugi, krótszy komiks opowiada o konflikcie Vadera i Tarkina.
Komiksy oryginalnie ukazały się nakładem wydawnictwa Marvel w zeszytach Darth Vader - Dark Lord of the Sith #13-18: Burning Seas #1-6.
Scenariusz Charles Soule, rysunki Giuseppe Camuncoli, tusz Daniele Orlandini, kolory David Curiel oraz Guru-eFX i Java Tartaglia, okładka Elia Bonetti i Giuseppe Camuncoli. Przekład: Jacek Drewnowski.

Okładka - /News/24608,Grudniowy_Star_Wars_Komiks.html

SW Komiks 6/2019

-Płonące wody - bardzo dobra historia. Raz, że Kalamar, dwa - trochę nietypowa postać Jedi, ocierającego się o ciemną stronę i posiadającego pod sobą grupkę oddanych mu uczniów, których nieco zwiódł, by do niego dołączyli.

Najsłabszy element w tym wszystkim to Vader. No bo wiadomo, wchodzi do gry, dławi wszelki bunt i zabija Jedi (nie ma co traktować tego jako spoiler, w końcu to się zawsze kończy tak samo ) - nie ma tu specjalnego zaskoczenia. Postacie inkwizytorów też są dosyć irytujące. Wolałem jednak, gdy Mroczny Lord sam rozprawiał się z wrogami, bez pomocy cudacznie wyglądających mutantów.
Plusem jest oczywiście to, że historia nie kończy się szczęśliwie. No i całość ładnie narysowana.

8/10

Zły teren - długo się zastanawiałem o co w tym wszystkim chodzi, że Tarkin wraz z grupą łowców poluje na Vadera. W końcu domyśliłem się dlaczego, i takie też faktycznie było wyjaśnienie całej sytuacji. Raczej głupie, moim zdaniem Nic ciekawego.

5/10

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.