Forum

Resistance 2x17 - Rebuilding the Resistance

W niedzielę nowy odcinek, a w nim:

[cytat]Rekruci Ruchu Oporu potrzebują eskorty z Dantooine, jednak Tam otrzymuje rozkaz zniszczenia ich. [/b]Przypomnienie:

Zabrania się umieszczania jakichkolwiek linków mogących prowadzić do nielegalnych kopii serialu Resistance. Dopuszczalne są tylko przekierowania do oficjalnej strony SW lub Disney XD.
Źle widziane jest również spamowanie na temat podpisów czy innych rzeczy nie mających nic wspólnego z danym odcinkiem.
Oczywistym jest, że każdy fan chce obejrzeć Resistance. I jak chce, to znajdzie sposób. Sam lub na privie. NIE na forum i w komentarzach do newsów.

Re: Resistance 2x17 - Rebuilding the Resistance

Oo, czyżbyśmy zobaczyli Dantooine w Nowym Kanonie? Było już w Lost Stars, ale wizualnie chyba nigdy. Było w Rebels, ale chyba nie z bliska.

Jest concept art z R1:
https://vignette.wikia.nocookie.net/starwars/images/9/9b/Y-wings_Dantooine_Chiang.jpg/revision/latest?cb=20181103175907

Re: Resistance 2x17 - Rebuilding the Resistance

O, trawa

Re: Resistance 2x17 - Rebuilding the Resistance

Na obrazeczkach widać jedynie z kosmosu.

http://www.jedinews.co.uk/film-music-tv/articles/preview-images-video-clip-from-star-wars-resistance-season-2-rebuilding-the-resistance/

Maison mówi, że będzie się czuło, że jest to wstęp do finału. Na previewie było sporo gadania, zobaczymy jak wyjdzie w pełnym odcinku.

Re: Resistance 2x17 - Rebuilding the Resistance

Jeszcze zrobią lepszą bitwę w kosmosie niż TROS

Ale, jest jakiś nowy i chyba dobry pilot FO, a Tierny ma ładną kolekcję na ściance.

Re: Resistance 2x17 - Rebuilding the Resistance

Coś czuje, że skończy się jak w Rebels, tylko ujęcia z kosmosu

X wingi

Mam flashbacki z serii X-wing. I nie są to dobre wspomnienia...

+/- bitwa nawet fajna, gdyby nie była taka przewidywalna do bólu

+ 8 silnikowy X-wing
+ Family reunion
+ Tierny
+ Malfoypoczątek spoilera jedyny, który coś zniszczył koniec spoilera
+ wspomniki o Kazku z akademii
- x-wing edition, czyli rozwalamy dwa dywizjony TIE (i to tych lepszych, FO, nie imperialnych) bez straty wlasnego mysliwca
- "słyszałam dużo dobrego o tobie, Kaz" - no ciekawe skąd???
- TIE wybuchają po trafieniu, ale jeden ma "plot armour"

Re: X wingi

Plot armor jest zawsze:

https://www.deviantart.com/epantiras/art/Mess-Perfect-2-040-261411026

+ Dynamiczna bitwa w kosmosie.

+ Wątki związane z Ruchem Oporu, nawiasem nawiązania do EU post-TLJ.

+ Doza w końcu w pełni przekonany do walki.

+/- Mamy widok na powierzchnię Dantooine... przez chwilę. Ale z tego co widać, to mniej więcej zgadza się z KOTOR-em.

- Hmm, nieco za szybko wszystko szło?

- Oczywiście zero strat w RO.

- Jeżeli Tam przejdzie ostatecznie z powrotem na stronę RO z powodu tego, że było jej smutno z powodu zestrzelonego statku, to chyba zacznę walić łbem o ścianę. Kobieto, to jest wojna!

Re: X wingi

To są starwarsy Tu kiedyś jedna kobieta umarła, bo było jej smutno.

Zabiją Malfoya jak nic.

Re: X wingi

Odcinek ten, z jednej strony był aż nadto dynamiczny, a z drugiej jednak, jako niedający tej maksymalnej satysfakcji śledzącemu ów serial widzowi przed jego finałowym, podwójnym odcinkiem drugiego sezonu. Jak zwykle, co można było stwierdzić po oglądnięciu odcinka, struktury militarne, czy jak kto woli, struktury w piramidzie władzy Najwyższego Porządku ponownie dały ciała. Czy to z ,,flegmą na charakterze i zachowaniu" agentka Tierny, której szlachetność w oddaniu ku idei Najwyższego Porządku aż razi po oczach, czy Komandor Pyre w tej swojej ,,zwycięskiej" chromowanej, pokrywanej warstwą złotej emulsji płytowej zbroi - razem te dwie niby istotne dla Porządku postacie, dotychczas pełniły zdaje się słabo istotną funkcję reprezentatywną, nic więcej. A skąd takie spostrzeżenie? Otóż przez pryzmat całych 17-stu odcinków drugiego sezonu "Star Wars: Resistance" nie zaobserwowałem pozytywnych wyników rożnych operacji, rozkazów i działań, za którymi Tierny i Pyre stali. I jak Ruch Oporu ma z oddziałami Porządku, za każdą kolejną mniejszą, ba, większą potyczką czy jeszcze większą, konfrontacją, sobie nie poradzić? Popatrzmy na postać Tam, która swe rozdarcie, to wewnętrzne, miażdżące jej poczucie przynależności do rodziny i społeczności, zagubienie, odgrywa płynnie i na sposób skupiający uwagę widza. Jak ta, jakże cudowna estyma i hierarchia władzy Najwyższego Porządku mogłaby pozwolić sobie na ,,zatrudnienie" kogoś o niepewnych poglądach i intencjach, którego ,,mózgu" jeszcze nie wyprano, i którego chwiejność emocji i decyzji może zaważyć na losach małej, ale kto wie, może i bardziej stotnej batalii? Tam kapitanem tudzież dowódcą jednej z eskadr myśliwców TIE? Oh, mein Gott!

Na koniec mych osobniczych lamentacji w kierunku wydźwięku przedostatniego epizodu drugiego sezonu "Star Wars: Resistance", animacji, w której niekiedy za dużo jest infantylizacji, mogę jedynie podkreślić, iż trzymam kciuki za dwuodcinkowy finał tego wysmakowanego gwiezdnowojennego serialu. I oby nie był to, moi drodzy, ostatni duet odcinków dla "Ruchu Oporu" w ogóle. Gdyby jednak okazało się, że serial ,,skasowano", cóż, będzie mi brakowało Kaza, Neeku, potyczek X-wingami na nieboskłonie planet i w przestrzeni pomiędzy nimi...

Re: X wingi

Też mam flashbacki z X-Wingów, ale dla odmiany całkiem dobre.

Bardzo mi się to podobało. Co by to było, gdyby każdy odcinek tak wyglądał?... Mielibyśmy przepełniony akcją serial o pilotach, nomen omen, Ruchu Oporu.
Racja, plot armor dość silny, ale nie było też tak, że "good guys" nie mieli żadnych strat - początek spoilera TIE miały rozkazy skupić się na transportach, a nie myśliwcach, i wywiązały się w pewnym stopniu. koniec spoilera Naprawdę jestem zadowolony z tego odcinka, w szczególności zachwycił mnie klimacik wnętrza uszkodzonego TIE (te dźwięki!).

Re: X wingi

Ja w pewnym miejscu czekałem, jak to zdziesiątkowaniu TIE pani Mama wleci do luku ISD i odpali torpedy, aby spowodować dekompresję

Hmm

No niech będzie. Jeżeli Resistance byłoby takie od początku, to powiedzmy że skończyliby z tak 6/10

Na plus rozrost Resistance o całego Kolosa, ale ciekawe czy zobaczymy ich razem z Leią i pozostałymi za tydzień.

Na minus jak zawsze SMG, w Resistance obecny jak nigdzie. Nie chodzi o to, że jest dużo znanych postaci (bo nie ma), tylko że jak już kogoś stworzą, to potem nasi bohaterowie natrafiają na niego z każdym rogiem.

Dantooine!

Ah, niby to nie było 100% odwzorowanie, ale serce zabiło mocniej jak pokazali zabudowanie na Dantooine bardzo podobne do jednego takiego z KOTORa.

Poza tym kolejny fajny odcinek. Uwielbiam latanie statkami w Resistance. Czemu dopiero na sam koniec sezonu? Wiadomo, że malo realistyczne jest to, że wszyscy przeżywają, ale to taki klasyczny plot armor, typowy dla bajek.

Re: Dantooine!

Ja myślałem że jak mamy dwóch nonejmów z LaResistance, to przynajmniej jednego poświęcą dla jako-takiej wiarygodności.

Bo wyszło tak, jakby zrobić RO bez jakichkolwiek strat po stronie myśliwców Rebelii.

Re: Resistance 2x17 - Rebuilding the Resistance

Fajniutkie. Dużo akcji, giną dobrzy, giną źli, wątek Tam zbliża się do finału. Oglądało się bardzo przyjemnie. Za mało takich odcinków w tym sezonie i ogólnie w tym serialu było.

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.