Forum

From a Certain Point of View: The Empire Strikes Back

Więc zgodnie z plotkami: będzie nowa antologia, podobna do tej sprzed trzech lat, tym razem mająca uczcić czterdzieści lat TESB.

https://star-wars.pl/News/24988,Imperium_kontratakuje_z_innego_punktu_widzenia.html

Listę autorów kompletuje Jedi Bibliothek, oficjalna ma ją opublikować w poniedziałek.
https://jedi-bibliothek.de/2020/06/ankuendigung-from-a-certain-point-of-view-empire-strikes-back/

Podobno książka jest dziwna . Mam nadzieję, że kluczowe wydarzenia znów zobaczymy z perspektywy czmychomyszki. Też właśnie taki Gwiezdne Wojny (jako marka, dlatego duże litery) lubię najbardziej. <emotka kosmicznej krowy> jak już będzie

Dziwny jest też tytuł roboczy. Elizabeth Scheafer ujawniła go na Twitterze, ale nie dałem do newsa, bo nie chciałem, by zdominował dyskusję na temat nowej książki. Chociaż nie ukrywam, że zawsze fajnie, gdy okazuje się że jakieś postacie z filmów, o których dotychczas nie wiedzieliśmy, nagle robią w nich za inkluzywną reprezentację. Taki miły uśmiech od redaktorów z przyszłości

Co jedzą tautauny?

Prawdopodobnie dowiemy się w zbiorze

Przy okazji jest też lista autorów i tematyka jeszcze kilku opowiadań:

https://www.starwars.com/news/empire-at-40-from-a-certain-point-of-view-the-empire-strikes-back-authors-revealed

Treści opowiadań

Re: Treści opowiadań

Tom z Del Rey mówił w jednym podcascie, że tym razem mieli problem ze znalezieniem wystarczającej liczby postaci; ubogie tło w TESB. Jest więc sporo zapychaczy, niestety.

Ale są też:

Piett
Veers
Willrow Hood (!)
L3-37 (!!)
Rae Solane (!!!)
JAXXON (!!!!)

Więc trzeba będzie zajrzeć

Re: Treści opowiadań

Dać Jaxxona i prawie całkowicie pominąć Bespin (i jeszcze narzekać na ubogie tło). So Disney...

Dobrze że większość tego co pozostało wygląda ciekawie.

Re: Treści opowiadań

Co Ty się ostatnio taki anty-Mysza zrobiłeś?

Re: Treści opowiadań

Napisałem, że większość wygląda ciekawie

Disney sobie nagrabil- TROS-ka, brak SOLO 2, skasowany trzeci spinn-off i ogólnie nic kinowego nie kręcą l, tylko jakąś serie o pajacu Koperniku (czy jakoś podobnie)

Czytamy...

Aż dziwne, że jeszcze nikt nie dyskutuje.
Ja część opowiadań mam już za sobą. Chyba nie było jeszcze żadnego, które mi się całkowicie nie podobało. Niektóre trochę lepsze, inne trochę gorsze, ale ogólnie pozytywne zaskoczenie.

Co ciekawe - nawet historie z perspektywy zwierząt okazały się ciekawe i nie były nużącymi zapychaczami, czego się obawiałem.

Eyes of the Empire - historia o pracownikach punktu nasłuchowego probotów.
początek spoilera Imperium wysłało sondy na Dagobah i tylko opór jednej z pracownic pozwolił ukryć Luke`a i Yodę! koniec spoilera Opowiadanie dobrze umiejscowione w kanonie.

Hunger - brutalnie poruszająca historia Wampy ze świetną narracją Sama Witwera. Nie słyszałem już w nim Maula, tylko nową, inną ciekawą postać. Obudziła we mnie wewnętrznego potwora

Ion Control - o tym, czy w ogóle jest sens dalej walczyć z Imperium. Motyw ograny, ale jeszcze nie przesadnie.

A Good Kiss - o chłopaku, który wszedł między kłócących się Hana i Leię. Historia o odkrywaniu własnej wartości; napisana prostym językiem, ale mi się bardzo podobała, choć pewnie będę w niszy. Representation jednak rzeczywiście matters, a gdy dostaję coś więcej niż tokenizm, to nie potrafię nie dać tych trzech dodatkowych punktów.

She Will Keep Them Warm - tak, to ta tauntaunka, w której trzewiach Han ukrył Luke`a. Tytuł paskudny , ale w kontekście historii ma inne znaczenie, niż można pomyśleć.

Heroes of the Rebellion - rebeliancka propagandzistka, według której cel uświęca środki Ciężko się z nią w tej sytuacji nie zgodzić...

Rogue Two - mało nowej treści, ale wspaniałe wejście Lei w pewnym momencie. W ogóle cała książka strasznie idealizuje Księżniczkę. Mi tam to nie przeszkadza, bo Leia jest super!

Kendal - Ozzel: A Star Wars Story, które pozwala dostrzec człowieka w przaśnym admirale. Zawsze na plus takie motywy.

Against All Odds - Derek, na którego nigdy nie zwracałem uwagi, a o którym można bardzo ładnie pisać, jak się okazuje. Historia o akceptacji własnego losu, o ideałach i marzeniach. No cóż - w tym wieku mogą do mnie jeszcze przemawiać taki ckliwostki.

Beyond Hope - szeregowiec na froncie i rebelia poświęcająca jednych, by ocalić innych. Raczej średnio napisane. Morecci chyba niestety nic już ciekawego nie ma do powiedzenia.

The Truest Duty - o Veersie i dwóch rodzajach władzy. Bez zaskoczenia, ale przyjemne. Christie Golden umie pisać.

A Naturalist on Hoth - członek wczesnej ekspedycji badawczej na Hoth, który postanawia zostać podczas ewakuacji z tauntaunami. Ciekawe było obserwowanie początków bazy Echo. Nie sądziłem, że tak spodoba mi się to opowiadanie.

The Dragonsnake Saves R2-D2 - uroczy retcon historii bagiennego węgorza z Dagobah.
For the Last Time - połowę wartości stanowi niesamowity głos czytającego audiobook. Moje ulubione opowiadanie ze względu na to, że od dwóch tygodni chłonę House of Cards. Piett Underwood zasługuje na swoją własną powieść. Mój ulubiony oficer Imperium jeszcze bardziej urósł w moich oczach.

Rendezvous Point - Wedge odbudowuje eskadrę po bitwie o Hoth. Długie, mnie nie poruszyło, ale podobno mocno oparte na X-Wingach, których nie czytałem, więc ich fani pewnie będą mieli inne odczucia.

Re: Czytamy...

Miałem zamiar olać, ale może poslucham na spacerach.

Re: Czytamy...

Ja też odkładałem FaPCoV przez długi czas, a to naprawdę fajne książki. Nie tylko potęgują klimat klasycznej trylogii, ale też pozwalają spojrzeć na SW z wielu naprawdę różnych perspektyw.

Więc słuchaj koniecznie!

Re: Czytamy...

Też jestem w trakcie, oczywiście. I również mi się podoba, ale to bez zaskoczenia, bo bardzo lubię pierwszą część. Skomentuję bardziej z punktu widzenia legendziarza:

Eyes of the Empire - pada nazwa Project Swarm z komiksów, mamy też flashbacki z fabryki Viperów na Vulpter, czyli fajnie.

Ion Control - Toryn Farr to główna bohaterka historii o Zuckussie i 4-LOMie z "Opowieści Łowców Nagród". I oba te opowiadania są prawie zupełnie ze sobą zgodne, łącznie z wątkiem jej siostry latającej z Łotrami. Super, ciekaw jestem jak w tym kontekście wypadnie STET!

A Good Kiss - całe opowiadanie o tym gościu, który przecisnął się między Hanem i Leią kiedy kłócili się na korytarzu. xDD Uwielbiam, kiedy Star Warsy opisują historię życia postaci, która pojawiła się przez 2 sekundy na ekranie. Fajne takie pozytywne opowiadanko.

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.