Forum

C3P0 - złoty bohater

Rola C3P0 jest niedoceniana

C3P0 ma jedną nogę pozostawioną srebrną. Znając zamiłowanie Lucasa do symbolizmu, mitologii i Campbella odczytuję to jako nawiązanie do pięty Achillesowej. Jak go ktoś wrzucał w farbę to musiał go za tę nogę trzymać i ta noga została srebrna. Anakin był też pierwszym przyjacielem Anakina, do którego się przywiązał, a musiał zostawić, pierwszą "słabością" na drodze do zostania zarówno Jedi jak Sith, matki nie liczę, bo umarła później i wierzył, że ją zobaczy, ale C3P0 pożegnał nie mając zamiaru go spotkać ponownie. Poza tym goły C3P0, ten C3P0-przyjaciel, to ktoś kto nie miał przed Anakinem tajemnic, ktoś, kogo Anakin dosłownie widział na wylot. Im bardziej Anakin dorasta, tym bardziej ten C3P0 staje się zamknięty - najpierw dostaje szczątkowy pancerz, potem większy pancerz, potem ten pancerz jest pomalowany. W międzyczasie C3P0 na głowy z droidem bojowym się zamienia, to symbolizuje kłótnie, etap buntu, on popadł w agresję, Anakin w miłość, wszystko jednocześnie. To historia oddalania się przyjaciół z dzieciństwa.

No i pochodzące z pierwszych szkiców "Whillsowie", którzy przetrwali w przedmowie do książki Nowej Nadziei, to ci, z których perspektywy Star Warsy miały być opowiadane. Whilling to skomlenie, a co robił C3P0 jak nie tylko skamlał co chwilę?

C3P0 to Whills, C3P0 to osnowa starwarsów, to ich centrum, to jego wspomnienia, to on je opowiada, a że potrafi być gawędziarzem to nawet sami widzieliśmy we wiosce Ewoków w RotJ. Niedoceniania postać, traktowana jako gadatliwa złota sztaba, a stanowi klucz do starwarsów.

Re: C3P0 - złoty bohater

taki z niego gawędziarz bo w ,,Yoda`s Challenge Activity Center" zaprogramowali mu kilka anegdotek o Amidali i Jedi

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.