Forum

The Bad Batch - nowy serial

W 2021 na Disney Plus pojawi się nowy serial animowany o przygodach znanych z TCW klonów, które po zakończeniu wojny szukają nowego celu w życiu.

https://www.starwars.com/news/star-wars-the-bad-batch-series-announce

Czyli ci goście z KRT mieli rację. Teraz tylko czekać na sequel Rebels

Re: The Bad Batch - nowy serial

Dawac sequel Rebels, bo Bad Batch to chyba jeden z ostatnich interesujących mnie tematów.

Ale może osobny serial będzie ciekawszy niż ten jeden arc.

Re: The Bad Batch - nowy serial

Bardzo liczę na to, że jak już robią nowy serial, to zrezygnują z tego stereotypowego podejścia do oddziałów specjalnych z TCW.

Jako prolog widziałbym jednak te niezrealizowane odcinki o Kashyyyku, bo to ten nieskończony arc, na który najbardziej czekałem.

Ciekawe jest to, że zespołowi scenarzystów będzie przewodniczyć osoba od Resistance. Tam chyba nie to było problemem, a jeżeli mamy akurat w tym serialu dostać jedną, spójną historię, tak jak w Resistance, to nie przeszkadza mi to.

Re: The Bad Batch - nowy serial

No spoko. Zastanawiam się, jak pokażą rozkaz 66 wśród zmodyfikowanych klonów (o ile w ogóle pokażą).

Re: The Bad Batch - nowy serial

To zapewne będzie funkcjonować jako kontynuacja TCW. Nie oglądałem ich arcu z ostatniego sezonu, ale raczej nie jest to coś, na co czekam. Zwłaszcza, że w Polsce pojawi się za czas nieokreślony.

Re: The Bad Batch - nowy serial

W 2021 D+ ma już wejść do PL na legalu, więc może TBB będzie dostępny bez problemów.

Re: The Bad Batch - nowy serial

Nie, nie, ja nie chce. Może kurde, spoko był och arc w TCW gdyby się skończył po 2 odcinkach... nigdy nie interesowały mnie perypetie jakiś klonów mutantów.... Mam nadzieję, że po 1-2 sezonach się zakończy i zrobi się miejsce dla innego serialu

Pierwsze szczegóły

Kessel Run Transmissions, którzy pierwsi ogłosili powstanie serialu, mają kilka plotek. Chyba, bo przynajmniej tak obiecują. Zaraz zacznie się relacja na żywo, gdzie mają odsłonić rąbka tajemnicy:

https://www.youtube.com/watch?v=FLrf8PnPl50&feature=youtu.be

Bad Batch

Potrzebne, jak serial o Cassianie. Czyli #nikogo

Może jeszcze jako aktorski serial z czasów Wojen Klonów... ale kolejna animacja? Nuda.

Re: Bad Batch

Hej, ale czy to nie super, że dostaniemy aktorski thiller o szpiegach rebelii? Sam pomysł nie jest głupi, tylko Lucasfilm debilnie nazwał to `serialem o Cassianie`.

`Serial o Mandaloriańskim łowcy` przecież wyszedł całkiem, całkiem.

Re: The Bad Batch - nowy serial

Wystarczy tylko, że Wreckera uspokoją, dadzą mu jakąś głębię czy coś,to może nawet być.

Zobaczymy

Bad Batch mnie średnio zachwycił, ale w jednych z najbardziej ciekawych okresów ma się dziac akcja czyli początki Imperium. Mam nadzieje że to nie będzie kolejna historia "oczami imperium" jak Battlefront II gdzie szybciej niż w połowie główny bohater stwierdzi ze Imperium to zło jednak i cyk kolejna historia oczami rebeliantów.

A no i ważne ile kasy Disney sypnie na animacje. Bo jak tyle co na Rebeliantów to krucho będzie.

Re: The Bad Batch - nowy serial

Kurdełe mega ich nie lubiłem. No ale co tam, nie ma co marudzić, może będzie fajnie. Byle pokazali Gregora, bo to jest jedyny prawdziwy Republic Commando w całej tej ekipie bezczipowców.
A najważniejszy będzie klimacik i smaczki.

Powiem

tak: mam mieszane uczucia, bo z jednej strony nie wiem kto mnie wkurzał bardziej w sezonie 7: Martezówny czy Partyjni.

Z drugiej, zapowiada się arcyciekawie. Jest mowa o PTSD po wojnie, najemnicy, logo jest mroczne i, hej, może pojawią się inkwizytorzy?

Re: Powiem

- Jest mowa o PTSD po wojnie, najemnicy, logo jest mroczne


Coś jak "Cry of the shadows"? Byłbym bardzo za, szczególnie jakby przyszło im służyć pod Vaderem

Tylko, właśnie - czy BB nie są za bardzo "superhipermega" komandosami, żeby jakieś śmieszne traumy mieli przezywać?

Re: Powiem

Szczerze, to po ich zachowaniu w stosunku do innych klonów, wnioskuje, że mogli być poniżani przez innych, oddelegowywani do śmieciowych prac na Kamino ze względu na ich mutacje

Re: Powiem

Może będzie chodziło o inne klony. Reksa na przykład.

Re: The Bad Batch - nowy serial

I znów to samo ?, echhh

Re: The Bad Batch - nowy serial

... bo wiecie, liczyłem na serial, ale w "High Republic", cóż.

Re: The Bad Batch - nowy serial

Myślę, że muszą najpierw obczaić, czy HR się przyjmie. Bo na przykład mój kolega jest bardzo sceptycznie nastawiony do całego projektu.

Re: The Bad Batch - nowy serial

#HR raczej #nikogo, a wypuszczenie w świat "niusa" że to ma się opierać na "wartościach i różnorodnościach" a nie na ciekawej fabule nie pomogło.

No i tego, w "Star Wars" owo "wars" jest równie ważne jak "stars", i ciężko chyba będzie upchnąć epicką historię w okresie wielkiego pokoju, bez "wars" (czyli bez wielkich bitew w kosmosie itp.). To nie "Old Republic" (być może niestety)

Re: The Bad Batch - nowy serial

Finister, czy ty przypadkiem nie piszesz skryptów dla Geeks + Gamers?

Przecież to totalny absurd. Wszystko, o czym wspominasz pochodzi z jednego ujęcia z filmiku promocyjnego, na którym autorzy wypisywali to, co jest dla nich ważne. I było tam więcej rzeczy niż tylko różnorodność, reprezentacja i pacyfistyczny przekaz. Na przykład dinozaury. Ale też dużo ciekawych pomysłów odnośnie samego uniwersum.

Re: The Bad Batch - nowy serial

Jeżeli ujęcie znalazło się w filmiku promującym, to oznacza że jest ono istotne i pokazuje kierunek. Nikt do promocji nie daje rzeczy przypadkowych i nieistotnych [wiem, to Disney i wiem jaki jest u nich marketing, ale mimo wszystko]

Bardziej jednak ważniejsze od tego co tam się znalazło jest to, czego tam nie było

Re: The Bad Batch - nowy serial

Nie znalazło się nic niewłaściwego i znalazło się wszystko, co powinno.

Re: The Bad Batch - nowy serial

Też uważam, że przesadzasz. Trzeba się z tym pogodzić (jeśli komuś to nie pasuje), że dzisiejszy świat filmów stawia na tzw. diversity, wielokulturowość, itd. I jeśli ktoś robi taką mapę myśli w LFL, Disneyu, niezależnie czy to Marvel czy SW, to na pewno takie stwierdzenie się pojawi. Ale z jakiegoś powodu uznałeś ten fragment za najbardziej istotny, a na tej tablicy było dużo ciekawych elementów:
"Actual ending"
"Complicated monsters"
"Relic hunters"
"University"
"Rival Houses"
"Sith Empire"
"Chaos agents"
"Splinter group Force-users"

Zresztą, to pewnie było któreś z wstępnych spotkań. High Republic od tego spotkania mogło pójść w wiele różnych kierunków. Póki co możemy oceniać HR jedynie po concept artach i opisach książek. Light of the Jedi wydaje się w założeniu być ciekawe (pierwszy rozdział też dosyć ciekawy), książka Ireland pewnie będzie trochę pomijalna, ale kto wie, zobaczymy co zrobi Gray, bo jak ma pole do popisu to potrafi zrobić świetną opowieść SW.

No i concept arty. Grant Griffin wrzuca co jakiś czas na Twittera i te concepty wyglądają ciekawie:
https://twitter.com/GGriffinart/status/1268984348075864064
https://twitter.com/GGriffinart/status/1272952290270478338
https://pbs.twimg.com/media/EbIo6u5X0AILaQC?format=jpg&name=medium
https://twitter.com/GGriffinart/status/1273677320314855425

Nihilowie

... "This motley crew was heavily influenced by the 70s London punk subculture and the 1979 cult classic The Warriors."

ZRZYNKA AGAIN !

Re: The Bad Batch - nowy serial

Wiesz, nie wykluczam że się mylę czy przesadzam. Nawet nie wiesz ile razy chciałbym się mylić, zamiast mówić "a nie mówiłem"

Tylko ja to widzę zupełnie odwrotnie - jak ktoś wypisuje "diversity" pisząc o świecie SW to pomylił imprezy, bo świat SW jest "diversity" do bólu, ilość ras i planet to taka różnorodność że trudno ogarnąć, "diversity" jest wpisana w DNA SW, jak i wszelakie relacje międzygatunkowe.

Podobnie owe "dinożarły" - że to niby ma być coś nowego w świecie gdzie mamy Ancora i smoka Krayta (i masę innych takich), gdzie widzieliśmy że "zawsze jest większa ryba"?

To wygląda tak, jak zebrali się na Skywalker Ranczo i sobie podyskutowali przy kawce o Pierre Dołach. No ma być "anti war" - świetnie ale to przecież oczywista oczywistość, serio ktoś myślał że żyje w epoce Wilhelma II?

Natomiast zabrakło tam (między innymi) podstawowej rzeczy - charakterystyki głównego antagonisty. W takim świecie musi być ciekawy przeciwnik, z rozbudowanym backstory, ktoś, kto będzie jak Vaderowaty dla OT. A o tym nie napisali nic.

Re: The Bad Batch - nowy serial

Meh.

Lubię klony

Lubię serial o klonach, więc jak dla mnie dalszy ciąg może sobie być.

Lepsze to od nieżywych Skywalkerów i wesołych przygód Finna i Poego. ;->

Wszelako nadal nie potrafię z siebie wykrzesać grama entuzjazmu i chyba zostanę fanką MCU. Ostatecznie tam wskrzesili Lokiego. ;->

Póki co, nic nie słychać o Disney+ w PL i nie chce mi się kombinować, żeby uzyskać dostęp.

Szału nie ma

Z przykrością stwierdzam, że Gwiezdne wojny interesują mnie coraz mniej. To znaczy, dam temu Bad Batch szansę, ale nie spodziewam się po nim niczego specjalnego, podobnie jak po HR.

Re: Szału nie ma

Coś w tym może być. Zauważam, że niektórych fanów mniej interesują SW, może sequele mają na to jakiś wpływ? Dla mnie High Republic to taki zapychacz. Może będzie ciekawe, zobaczymy.
Bad Batch to nawet dobry pomysł, spin-off też byłby ok.

Re: Szału nie ma

Ma na to wpływ TROS, który był kubłem zimnego moczu na rozbudzone nadzieje.

Re: Szału nie ma

Ale przecież jeden nieudany epizod, nie może wywołać aż takiego zniechęcenia ? ... czy może ?
Nie wiem, ja sam od lat powtarzam sobie, że tylko nowe w SW może odświeżyć tą markę, ale mnie nie słuchają w tym Disneyu

Re: Szału nie ma

Oj może może. Nawet po takim TLJ, był bardzo duży potencjał na IX. Po decyzjach Riana typu smierć Snoka mieli ciekawe możliwości - a tu niespodzianka! „Somehow Palpatine returned” - jak mawiał Poe.

Też inaczej jest, jak się patrzy na całość, zestawiając je razem czy jak na osobne filmy.

Re: Szału nie ma

Jeśli czytałeś recki (pamiętam że długo się nie wybierałeś) to emocje mi opadły po zobaczeniu w crawlu słów "Palpatine powrócił"

I nadal zamykam oczy na czas crawla TROS.

Re: Szału nie ma

2 nieudane epizody i trzeci wtorny

Re: Szału nie ma

U mnie wywołał. Nadal mam niesmak i nie oglądam nic z SW "bo jaki to ma sens skoro wszystko źle się kończy". Może jakbym miała coś nowego do przyswojenia, to by mi trochę przeszło.

M.in. na AO3 nadal głównym motywem fanfików jest poprawianie ep.9.

Re: Szału nie ma

Well, a ile razy odwiedziłem forum w ciągu ostatnich kilku miesięcy?

Re: Szału nie ma

Ale dlaczego
Znaczy, sam robię lekkie meh, na zapowiedź BB, bo znów te klony i klony (i Aśka ), ale HR ? ... nie chciałabyś czegoś innego ?

Re: Szału nie ma

Mogliby dać od razu Old Republic.

Re: Szału nie ma

Tak czytam wpierw "BB" i myślę meh, potam czytam "znowu te klony i klony" i też myślę no może jednak, ale potem piszesz "i Aśka" - i wtedy widzę, że to jednak świetny pomysł jest.

Re: Szału nie ma

Re: Szału nie ma

Może to dlatego, że zaczęłam się interesować SW gdzieś koło 2014/2015 roku, a więc niedawno. Nigdy nie byłam hardcorową fanką całego uniwersum, najbardziej interesowali mnie Skywalkerowie i to, co się z nimi wiązało, a ostatnio SW troszeczkę mi się przejadło. Ja jednak potrzebuję większej różnorodności, jeżeli chodzi o popkulturę. W dodatku wydaje mi się, że HR będzie trochę cukierkowe i komercyjne, to jednak nie jest Old Republic (w które, nawiasem mówiąc, nigdy nie grałam, więc nie mam do niego sentymentu). Już chyba Bad Batch będzie mnie bardziej interesować, zwłaszcza że pojawi się tam Ahsoka, którą lubię. Ale przede wszystkim zależy mi na jakiejś dobrej fabule, a obawiam się, że High Republic to będą raczej średniawe opowieści z taśmy produkcyjnej, z bohaterami bez polotu i nijaką historią, nastawione na machanie mieczami i budowanie dobrego wizerunku Zakonu Jedi. Czyli nic dla mnie. Tę serię moim zdaniem może uratować tylko jakieś zagłębienie się w jeszcze dalszą przeszłość, np. w retrospekcji.

Zresztą widzisz, ile dziewczyn odeszło z forum po IX części. My chyba po prostu rzeczywiście większą wagę przykładamy do postaci, które lubimy, niż do samego świata.

Re: Szału nie ma

Co do High Republic, pewnie masz rację. Nawet te postacie z konceptów wyglądały dosyć niemrawo.

Widzisz, Tobie JJ zabił Bena, a mi Rian Snołka i Luka. D:
Bardzo dużo osób lubi Kylo/Bena, w tym ja. Też wole, aby on przeżył, lecz bez Reylo, bo by mogło być czasem cringowo. Fajnie, gdyby byli rodzeństwem/kuzynostwem, ich relacja bardziej to mi przypomina niż jakąś miłość. No dobra, był jeden pocałunek, ale to wyglądał jak pocałunek śmierci... :0

Re: Szału nie ma

Mnie jeszcze dobiło to, co zrobili z Leią i jak Rey przestała być niezależną postacią, z własnymi celami, a stała się dziewiczym naczyniem mocy nieżywego zakonu Jedi.

Jak się nad tym po pewnym czasie zastanawiam, to TROS jest dużo gorszy od końcowych odcinków GOT. Bezsensów jest podobna ilość, ale w przypadku GOT nikt na serio nie oczekiwał i nie obiecywał szczęśliwego końca.

Przy czym efekt dla serii jest w obu wypadkach podobny - publiczność straciła zainteresowanie światem, i mimo że zapowiedziano jakieś nowe produkcje, to hajpu nie ma.

Więcej zainteresowania budzi MCU albo Wiedźmin.

Re: Szału nie ma

Ale co mieli zrobić z Leią?
I tak zrobili dla niej przepiękną rzecz - zrobili ją mistrzynią Jedi.

Gdyby Fisher żyła, zapewne byłoby więcej opcji, z udziałem w finalnej bitwie włącznie.

A co do zainteresowania światem - well, przypominam legitnie że jesteśmy w momencie podobnym co po ROTS, coś się skończyło i nie wiadomo czy cokolwiek będzie w przyszłości.

Re: Szału nie ma

Zainteresowanie po ROTS było sporo większe, były zapowiedziane seriale, najpierw animowany a potem aktorski. Komiksy miały swój złoty okres, kilka ongoingów, książek wychodziło sporo, zabwaki i gadżety sprzedawały się całkiem nieźle. W porównaniu do tego co teraz to niebo a ziemia ;P

Re: Szału nie ma

Właśnie. Tylko, że już wcześniej, równolegle z PT, dostaliśmy jedną z najlepszych serii komiksowych SW - "Republic", a zaraz po, idac za ciosem, "Dark Times".

Tutaj "D" podjął dla mnie zupełnie niezrozumialą decyzję już na samym początku, dając serię komiksową z okresu OT, a z okresu ST dostaliśmy... No właśnie praktycznie nic. Parę "Adventures", miniserię o Benie co njamiej 5 lat za późno, jakieś pojedyncze zeszyty o prau głównych postaciach w ramach musztardzy po obiedzie i zaledwie dwie książki na obrzeżach głównych wydarzeń.

Re: Szału nie ma

Koniec serii nie musi oznaczać zjazdu zainteresowania niemal do zera. Jak Sapkowski skończył pisać sagę to pamiętam, żeśmy to rozkminiali intensywnie na liście mailowej jeszcze długo.

Leię mogli wysłać na emeryturę oraz pokazać, że jej walka nie skończyła się 100% osobistą tragedią w każdym aspekcie życia, zamiast robić z niej osobę, która w zasadzie zabiła własnego syna. I nie, śmierć aktorki w dzisiejszych czasach nie oznacza, że trzeba uśmiercić postać. I tak skończyło się na manipulacjach komputerowych i tak.

Zjazd zainteresowania jest większy, niż powinien być, ponieważ saga kończy się tak ponuro, że ludzie nie mają ochoty do tego wracać, nawet do wcześniejszych części. Nie wszyscy tak reagują oczywiście, ale efekt zdaje się być statystycznie istotny.

Re: Szału nie ma

Zresztą, daleko nie szukając, po zakończeniu OT zainteresowanie wcale nie padło. Jak kończy się OT? No właśnie...

Re: Szału nie ma

Asfo napisał:
zamiast robić z niej osobę, która w zasadzie zabiła własnego syna.
-----------------------
W sumie jakby się bardziej przyjrzeć to na początku Leia tak jak piszesz „zabiła” własnego syna, a pózniej jej syn „zabił” tak jakby ją... (zależy to od interpretacji), bo chciała go ratować.

Re: Szału nie ma

Otóż to. Strasznie przygnębiające. Po prostu nie mam chęci tego oglądać i się dobijać - życie jest wystarczająco dobijające ostatnimi czasy.

Re: Szału nie ma

Mnie śmierć Bena jakoś specjalnie nie zabolała, głównie dlatego, że nie nastawiałam się raczej na nic innego (jednak będę się upierać, że powinien przeżyć). Po prostu po zamknięciu jego historii atrakcyjność SW mocno dla mnie spadła. Już nie jestem taka zafascynowana tym uniwersum jak kilka lat temu. Chyba za bardzo mi spowszedniało. Ale może za jakiś czas znowu mi się odmieni?

Re: Szału nie ma

KiraSolo napisał:
... budowanie dobrego wizerunku Zakonu Jedi. Czyli nic dla mnie.
-----------------------
jesteś po DARK SAJD !, WIEDZIAŁEM !

Re: Szału nie ma

Noo, nie do końca to miałam na myśli, ale faktycznie Jedi często działają mi na nerwy.

A ja się cieszę :P

Nie wiem czemu, ale ja się tym nowym serialem strasznie podjarałam.
Choć z drugiej strony znowu mentolić tych nieszczęsnych komandosów z TCW ech...
Ale może jak zmienią trochę bohaterów dadzą innych spoza tych znanych ciekawych i może pokażą więcej pół świadka galaktycznego, środowisko łowców nagród, przemytników, najemników to może wyjść coś naprawdę ekstra i bardzo nietypowego.
Po za tym cieszę się, że serial nie wygląda na to by był robiony z myślą o dzieciakach więc można się spodziewać doroślejszych i mroczniejszych sezonów i odcinków.
A kto wie może nawet utworzą coś w stylu starwarsowego Wiedźmina (moje marzenie ściętej głowy).

Ech

wystarczy zniknąć na dzień, a temat idzie w dziwną stronę. Kocham Bastion

Wieści z frontu:

Dee oczywiście gra klony.

https://twitter.com/deebradleybaker/status/1282732397587337216

Kinerowie piszą muzykę.

https://twitter.com/KinerMusic/status/1282817655934554112

Trailera prędko raczej nie zobaczymy, ale w sumie jak ma zadebiutować w przyszłym roku, to się nie dziwię. Mogliby co prawda rzucić czymś na Comic Conie może?...

https://twitter.com/Tcann13/status/1282818257343221760

Chronologia - tuż po WK.

https://twitter.com/Tcann13/status/1282717674431111173

Oby

nie było, że znowu dadzą zapowiedź, a potem przez aż do miesiąca przed premierą cisza, tak ja było z Resistance, gdzie skończyło się jak skończyło, nie liczę na baner w moim mieście jak było za Rebelsów, no ale coś powinni pokazywać, zwłaszcza, że wypuszczanie zwiastunów na własnych stronach raczej nie kosztuje zbyt wiele.

Re: Oby

Z jednej strony myślę, że "Resistance" jednak coś ich nauczyło, a konkretnie - jak nie robić marketingu.

Z drugiej - wygląda na to, że Filoni znowu będzie miał tu rolę symboliczną (stawiam, że bardziej jednak skupi się na sequelu "Rebels"), no i pytanie jak LFL w takim razie podejdzie do sprawy.

Re: Oby

Zauważyłaś, że na liście nie pojawia się Justin Ridge? To twarz Resistance i chyba wpływowy człowiek Lucasfilm Animation. Jak nie ma go tutaj, to musi być gdzieś bliżej Filoniego, kto wie, być może rzeczywiście z Ezrą i Thrawnem w Nieznanych Regionach.


A Ashley Eckstein już sprzedaje koszulki z logiem serialu BB:

https://www.jedinews.com/apparel/articles/star-wars-the-bad-batch-t-shirts-available-at-her-universe/

Re: Oby

Znaczy w ogóle już są porobione trademarki, będę jutro pisać newsa, ale widać, że będzie bardzo dużo produktów związanych z serią, w tym nawet takie pierdoły jak napoje.

Re: Oby

Filoni chyba przygotowuje się do zajęcia jakiegoś większego stołka, na wypadek gdyby frakcja Favreau dorwała się do władzy. W sumie to chyba nawet im kibicuję, bo gorzej niż teraz już chyba być nie może*

"Resistance" jednak coś ich nauczyło, a konkretnie - jak nie robić marketingu.

To, jak nie robić marketingu, to oni wiedzą bardzo dobrze. Nawet bym zaryzykował stwierdzenie, że mają w tym "czarny pas"

Problemem "Resistance" nie był nawet marketing, serial po I sezonie miał dobre opinie, skończył się ciekawym clifhangerem i ogólnie było tam dużo dobrych rzeczy i ogólnie miało to fajny SW klimacik. I nawet wyszły do tego jakieś figurki i zabawki i nawet to się w miarę sprzedawało.
Niestety, sezon II choć zaczął się fajnie i miał kilka momentów to na koniec poszedł w sztampę przewidywalną do bólu i dał nam historię która już widzieliśmy wiele razy. A było parę fajnych rzeczy, które mogły sprawić że dostaniemy coś więcej niż banalną ostatecznie historię którą możemy bez żalu zapomnieć.

I tego się obawiam w BB. Że można z nich wyciągnąć fajną historię o najemnikach (Lucas w TCW pokazał, jak to się robi), ale bardziej prawdopodobne jest że dostaniemy mało strawną wariację "Drużyny A" w kosmosie.

* Jestem tutaj niepoprawnym optymistą, bo optymista twierdzi że gorzej już być nie może, ale pesymista powie, że owszem, może.

Re: Oby

,,Resistance" to się przede wszytskim nie powinien nazywać Resistance, ale najlepiej ,,Collosus station", tylko że wtedy toby nikt tego serialu nie obejrzał, ale pewnie też rozczarowanie byłoby mniejsze

Re: Oby

No właśnie straszna manipulacja tym tytułem. Jak tam o RO było tyle, co kot napłakał.

Re: Oby

Solo ich nie nauczyło a było wcześniej, nie pamiętam jak było z Mando, ale chyba gdzieś tak do 2 miesięcy przed premierą nie wydali jeszcze zwiastuna, ale później to chyba był on wszędzie

Re: Oby

Mando akurat był świetnie zrobiony marketingowo, choć z drugiej strony to był "frontrunner" dla dopiero co wchodzącego D+. W każdym razie było go pełno na lotniskach, bilbordach przy lotniskach, przystankach (na tych z cyfrowymi reklamami to leciały całe zwiastunowe filmiki). Szkoda, że "Solo" nie dostał takiej promocji.

Re: Oby

Widziałem niedawno - ale nie odkopię - takiego gifa który pokazywał najpopularniejsze słowa wyszukiwane w każdym stanie w latach 2018-2020, jeśli dobrze pamiętam.

Jesienią 2019 Mando rządził.

Pytanie

do tych, co oglądali TCW z dubbingiem - jak właściwie przetłumaczyli tam "Bad Batch"?

A tak w ogóle to przyszło mi do głowy, że w serialu mogliby się pojawić:

a) Inkwizytorzy;
b) młodzi Kanan i Hera;
c) Hot Kallus i wątek pacyfikacji Lasanu.

Re: Pytanie

To 7 sezon wyszedł z dubbingiem ?

Re: Pytanie

Z napisami i dubbingiem, do wyboru do koloru od samego początku. Co prawda napisy się z dubbingiem rozjeżdżają, więc to śmiesznie wygląda.

Ale, dla Królowej Matki wszystko, więc się poświęciłem. Bad Batch to "Klony 99" w tekście i "Klon 99" w dubbingu jako nazwa oficjalna, i analogicznie sami o sobie "Zła seria" w napisach i "Parszywa zgraja" w dubbingu

Re: Pytanie

No i weź teraz się zdecyduj jak oficjalnie tłumaczyć... Ech...

Czemu Drewnowski nie robi za konsultanta technicznego u Disneya?

Re: Pytanie

Najgorsze, że część kwestii brzmi lepiej w dubbingu, a część w napisach. Niemniej włączenie sobie dubbingu z napisami robi galaretę z mózgu. Nb., angielska wersja jest spójna.

Najlepszy jest i tak tekst z Mando "co żem rzekł, rzekłem

Re: Pytanie

Parszywa Zgraja brzmi lepiej

Re: Pytanie

I przypomina swoją nazwą Parszywą dwunastkę

Takie tam

Ok., skoro nie ma co liczyć na serialowe HR, to wysilę się, i napiszę, co chętnie bym zobaczył w tym kolejnym serialu o klonach
Poza oczywistością, czyli klonami, to :

Przede wszystkim, co się stało z niedobitkami Jedi po Order66, i gdzie pouciekali ?. A będąc w ukryciu, z kim i w jaki sposób się kontaktowali ?. Ekhm, przychylnym okiem spojrzę, jak będzie to jeden z głównych motywów tego serialu, choć na to zupełnie nie liczę

Anakin-już-Vader. Toż to oczywistość. Co z tego, że w bookach i komiksach już pokazali. Guzik mnie to obchodzi, ja chcę to na ekranie, o.

Polityczny aspekt, czyli pokazanie, jak piknie Republika przekształciła się w Empire. Przecie to pierwsze lata Imperium, więc wypadałoby pokazać bliżej tą transformację od kuchni, że tak powiem.

Nie wierzę, by zrobili ukłon, i sprokurowali kogoś w stylu Galen`a Marek`a, ale ... byłoby + 100 do całości

Dobra, niech będzie na koniec - gdzie Filoni ukrył swoją Aśkę ? ...

Aaa, bym zapomniał, oczekuję mroczniejszej zdecydowanie opowieści od TCW, wszak mroczny czas w galaktyce nastał

Re: Takie tam

- Na Dżedajów też bym nie liczyła, ale z drugiej strony Moc zawsze gdzieś im tam wychodzi, nawet było nieco w "Resistance". Powtórzę: liczę na Kanana.

- Vader - moooooże jako cameo będzie...

- Aspekt polityczny niby był liźnięty w "Rebels"... Wyszło tak sobie, ale tu widzę większy potencjał.

- Galen jako inkwizytor!

- Filoni Aśki nie odda . Pytanie czy będzie brał pod uwagę powieść, czy już w ogóle będzie ją można wrzucić do kosza.

Re: Takie tam

Może trochę późno, ale co tam.

Właśnie teraz zaczęło mnie dręczyć pytanie jakie były wszystkie różnice pomiedzy Ahsoką (książka), a finałem TCW, bo z tego co się orientuję jak na razie to w TCW przebieg pojedynku z Maulem, rozkaz 66 i to z "pogrzebem" klonów odbywało się na Mandalorze w książce. Co nie?

Nie wspominając już o rozjeździe informacji co do czasu usunięcia czipa Rexa.

Re: Takie tam

Ano na Mandalorze... Niby nic wielkiego, Martin zaczyna się tłumaczyć, że dla niego ważniejsza jest wolność twórcza, ale sorry. Albo książka jest tak samo ważna jak serial, albo znowu wracamy do bałaganu, poziomów kanonu itp.

Re: Takie tam

Dzięki.

Jak dla mnie to jest bez sensu piszą książkę gdzie jest jakieś wydarzenie z filmu i odgrywa ono tam dużą rolę, ale film (tu 7 sezon TCW) jeszcze nie powstał i najwyraźniej ani autor ani ludzie od filmu nie mają najwyraźniej pojęcia o tym jak inni przedstawili to wydarzenie i potem w związku z tym mamy takie kwiatki jak tu. :

Swoją drogą ta cała grupa holokronu to ona pełni jakąś funkcję po za sporadycznym odzywaniem się jak było w kanonie?

Bo z tego co wiem to oni właśnie mają pilnować żeby kanon SW był w miarę spójny.

Re: Takie tam

Ale, można to interpretować jako drobną nieścisłość - że jednak zabrali jakieś zwloki ze sobą, tylko potem razem z nimi pochowali nie dwa, a jeden miecz Asi.

Re: Takie tam

Prawda jest taka, że jeśli będą chcieli, to wywalą książkę z prostego powodu, biznes. Milionowy serial dla docelowo milionowej widowni zawsze będzie wyżej niż książka którą przeczytało w najlepszym razie kilset tysięcy nerdów (a najczęściej jest to kilkanaście-kilkadziesiąt), jest to smutne ale niestety też prawdziwe, inną kwestią jest, że jeszcze próbują dać złudzenie, że wszystko jest spójne, ale prawda będzie taka,że im więcej lat będzie mijać, tym wiecej będzie niespójności, może nie będą tak liczne i wielkie jak przy legendach, ale koniec końców tak będzie, w sumie to już jest

Re: Takie tam

Zgadzam się pewnie już za jakieś kilkanaście kilka lat będzie kolejny nowy jeden jedyny spójny kanoniczny kanon, bo ten obecny będzie już tak pogmatwany, że nawet największe nerdy SW zatraca możliwość jakiegoś połapania się w tym choć na di$neya jest tylko jedna metoda- hajs.

Re: Takie tam

Ta książka to i tak paskuda taka, że po niej płakać specjalnie nie będę . Ale sam fakt, że znowu tworzą nam się poziomy kanonu poddaje w wątpliwość sens jego resetowania parę lat temu. Oczywiście są bardzo ważne aspekty, które skłaniają mnie jednak ku utrzymaniu mojego poparcia dla tej decyzji, ale jednocześnie niepokoi mnie, że Lucasfilm nie uczy się na błędach przeszłości.

Winy nie upatrywałbym w tym przypadku w Disneyu, a raczej w Daddy-m Filonim dla którego nie jest to pierwszy raz, kiedy nie liczy z nikim poza sobą. Przypominam wszystkim sprawę Karen Traviss.

Re: Takie tam

Która to nie tylko nie współpracowała z innymi pisarzami, ale nawet odmawiała czytania innych niż swoich prac, co zresztą widać wyraźnie w Dziedzictwie gdzie inaczej wyglądają książki Denninga i Aalstona, a inaczej te tworzone przez Travis

Re: Takie tam

Ja już nie będę o samej Traviss się wypowiadał, ale powód dla którego zrezygnowała był przykry, bo świadczył o zbliżającym się nieuchronnym końcu starego kanonu. Nie chcę powtórki.

Bad Batch przewidywania o czym bedzie serial

Pewna

Mandalorianka ma się pojawić i są na to solidne dowody .

https://www.cinelinx.com/movie-news/tv/star-wars-the-bad-batch-will-include-a-familiar-face-exclusive/

https://yakfaceforums.com/main/2020/11/24/another-clone-wars-character-appearing-in-the-bad-batch/#more-49005

Zastanawia mnie jedno: skoro serial ma być na wiosnę, to gdzie jest... cokolwiek? Boję się, że znowu pójdą ścieżką "Resistance".

Re: Pewna

A nie miał być w drugiej połowie 2021? Przynajmniej tak chyba było w newsie na Bastionie

Re: Pewna

Ale potem pojawiły się ploty, że jednak wiosną... No, na spotkaniu inwestorów nie powiedzieli za wiele na ten temat.

Porobię potem (pewnie jutro) obrazki, pomożecie mi poznać parę planet ze zwiastuna .

początek spoilera Jest Fennec i Bracca . Będzie Cal? Pliiiiiz... koniec spoilera

Obejrzałem

Obejrzałem zwiastun. Dalej nie jestem jakimś ogromnym fanem tej koncepcji, ale zwiastun wygląda bardzo fajnie. Wizualnie jeszcze o poziom wyżej niż TCW. Koncepcja klonów po Order 66 też jest bardzo ciekawa (Imperial Commando). Czekam już z większym zainteresowaniem.

Zwiastun

wygląda fajnie, widać nawiązania do TCW. Jednak arc o "The Bad Batch" niezbyt mi się podobał. Nie mam jakichś dużych oczekiwań co do tego serialu, ale może mi się spodoba. Zobaczymy.

Zwiastun

Łooo jest dobrze! Choć widać bardzo bardzo mocną inspirację TCW, ale w TCW odcinki z klonami były jednymi w sumie z najlepszych więc chyba nie ma czym się martwić. Animacyjnie jest też bardzo dobrze fajnie to wygląda no poziomie tak 4-5 sezonu TCW miałam poważne obawy o jakość animacji w 1 sezonie tego, ale jak widać niepotrzebnie i dodatkowy fajny okres krótko przed i po rozkazie 66 zapowiada się super szczególnie mam nadzieję na aktywny udział w kasacji jakiegoś jedaja i oczywiście na jakieś rozmowy o rozkazie 66 między klonami.

....

Też obejrzane i powiem tak - nie spodziewam się nie wiadomo czego. Takie TCW tylko w mroczniejszej wersji. Pewnie obejrzę, wygląda to ładnie, ale de facto to będzie to samo.

Obrazki

Tutaj bardzo liczę na Waszą pomoc, bo mam problem z identyfikacją zwłaszcza planet.

Całość:

https://imgur.com/a/aT5N2bZ

1. Dobra, zacznijmy od planet. Jestem pewna, że je wszystkie gdzieś już widziałam. Ta pierwsza przypomina mi Geonosis, ale nie ma pierścieni, Alex sugeruje Zygerrię. Druga to może być Kamino (wiry tornada/burzy po prawej), ale te struktury miejskie trochę nie pasują, znów: wedle Aleksa to może być Eadu. No i mamy bardzo brzydki statek, ktoś kojarzy model czy nówka? Na trzecim też może Kamino? Czwartą też na pewno skądś kojarzę.

https://i.imgur.com/VQBKgVD.jpg

https://i.imgur.com/XIeoqPI.jpg

https://i.imgur.com/zE8Gdq1.jpg

https://i.imgur.com/InhxQdQ.jpg

2. Wydaje się, że serial zacznie się na Kamino, a Crosshair ma lekki zarost - to tak naprawdę jedyna zmiana w ich wyglądzie jaką zauważyłam od czasów TCW (choć na innych ujęciach tego zarostu nie ma). Dla mnie wygląda to tak, jakby serial powstał w tym samym programie co 7 sezon. No i mamy crossover z "Zemstą", czyli dobrą wskazówkę w którym momencie serial się zacznie. A, no i jak się baaaaaardzo mocno powiększy, to widać, jak się zdaje, Kaminoan na tym podium.

https://i.imgur.com/4NkmwPj.jpg

https://i.imgur.com/RI56QTM.jpg

https://i.imgur.com/Tr6sutX.jpg

3. Tutaj mamy coś jakby Cytadelę, co sugerowałoby znów Kamino (porównajcie sobie obrazki). Wygląda to jednak, jakby to był jakiś mecz (spójrzcie na tło), walczą z tymi niby-Dark Trooperami, sporo jest ujęć jak np. Hunter używa noża.

https://i.imgur.com/p96Ra0e.jpg

https://static.wikia.nocookie.net/starwars/images/e/e6/CitadelChallenge-CC.png/revision/latest?cb=20130505041620

https://i.imgur.com/uxcHt9I.jpg

4. Pomieszczenie wygląda na kaminoańskie, pewnie Tarkin będzie im wyjaśniał ich cel w życiu czy coś.

https://i.imgur.com/sHD60Nc.jpg

5. Proto Death Trooperzy?

https://i.imgur.com/j0s9eMX.jpg

6. Crosshair i latająca taca.

https://i.imgur.com/PYBuh7B.jpg

7. To też pewnie początek serialu, mamy paradę i zadowolonych obywateli, wśród nich Pantoran.

https://i.imgur.com/siBFbXC.jpg

8. Tutaj mamy miasto cerkiewno-islamskie (spójrzcie na kopuły i minarety), Wookiee sugeruje, że to Zygerria.

https://i.imgur.com/a2Am6BA.jpg

https://i.imgur.com/rjSnbaZ.jpg

9. Hunter pędzi, by kogoś ratować, pewnie kolegów, widać dwie postaci na wieży. No i mamy "cywilne" ciuchy.

https://i.imgur.com/Jza4j2q.jpg

https://i.imgur.com/gONXzlv.jpg

10. Wydaje mi się, że starcie z Zygerrianinem będzie właśnie na tej planecie, spójrzcie na kolorystykę otoczenia i góry. Przejrzałam sobie wszystkich Zygerrian na Wookiee i najbardziej przypomina tych dwóch (https://starwars.fandom.com/wiki/Zygerrian_auctioneer i https://starwars.fandom.com/wiki/Omus_Krill), ale wydaje się, że to nowy typ. Za to ten stwór to brezak, pojawił się w TCW.

Zwróćcie też uwagę na otoczenie, pełno tam ruin jak w jakiejś Dolinie Królów .

https://i.imgur.com/mkR5tUw.jpg

https://i.imgur.com/kZ6EmyL.jpg

https://i.imgur.com/fYmZFlW.jpg

https://i.imgur.com/fYmZFlW.jpg

https://i.imgur.com/90lFy1Y.jpg

11. Misja nocna prawdopodobnie na Twon Keete, jak nasz Adam zauważył . Mamy też rathtara, spójrzcie na te szczegóły.

https://i.imgur.com/4vfRULv.jpg

https://i.imgur.com/Mngr9Fs.jpg

https://twitter.com/AdamSkywalkerPL/status/1337303052668252161

12. Być może to też tutaj, ich "Havoc Marauder" ścigany przez prom typu Nu.

https://i.imgur.com/9XKKfp4.jpg

13. Wydaje mi się, że to będzie misja razem z Fennec, mamy tereny jakieś fabryki, jak się zdaje, no i nowe droidy. Są żółte, może więc Gildia Górnicza?

https://i.imgur.com/zffbha2.jpg

https://i.imgur.com/7RWY7tB.jpg

https://i.imgur.com/hDeFFBd.jpg

https://i.imgur.com/EhSXAmV.jpg

14. Tutaj wydaje mi się, że będzie jakaś spora bitwa u boku klonów (lub przeciwko nim?), spójrzcie tylko na skalę tego wszystkiego. Nie widać jednak z kim tak właściwie walczą... W tle widać bardzo dopracowane sosny, może to Krownest? Alex sugeruje Anaxes. Mamy też klona z miotaczem płomieni, który bierze sobie za cel jakiegoś niebiesko-czerownego kosmitę.

https://i.imgur.com/j7mUWYs.jpg

https://i.imgur.com/oJGDIyU.jpg

https://i.imgur.com/RFFyVlC.jpg

https://i.imgur.com/UJSe8vd.jpg

https://i.imgur.com/cQjErTn.jpg

https://i.imgur.com/jw81nSv.jpg

https://i.imgur.com/YLkr6Il.jpg

https://i.imgur.com/kMIpt5Y.jpg

15. Iiiii, moi drodzy, Bracca! Spójrzcie tylko na te detale . Widać też stroje tych złomiarzy z gry. Będzie Cal? Na stówę . Ale bym też chciała Jaro Tapala choć przez chwilę...

https://i.imgur.com/Vz5R8eB.jpg

https://i.imgur.com/nRwcV4s.jpg

https://i.imgur.com/UljFKMI.jpg

16. No i na koniec chwile, których nie można jednoznacznie gdzieś przypisać. Tu jakaś wiązka, która po chwili wybucha, nie wiem który z nich tu stoi.

https://i.imgur.com/7SYERyp.jpg

17. Nowe astromechy, no chyba że ktoś poznaje. Jeden to model LE z "Resistance"

https://i.imgur.com/VxP7vdS.jpg

18. "Havoc" ścigany przez myśliwce, wyglądają trochę jak maszyny Jedi.

https://i.imgur.com/Yb8XuQ7.jpg

19. Tutaj ciekawostka, Wrecker obezwładnia inne klony. I ma paskudny kapelusz rodem z Lothalu (mam takie dziwne przeczucie, że Lothal się pojawi...). Mamy też klony strzelające w jakieś niezidentyfikowanej lokacji.

https://i.imgur.com/Xew8cuO.jpg

https://i.imgur.com/XZoE8t6.jpg

20. Ładne ujęcie na Echo.

https://i.imgur.com/xXXkzjB.jpg

Re: Obrazki

1. To jest transportowiec Imperium z końcówki drugiego sezonu Rebels. AP-5 na takim pracował. Czwarta planeta to może być Oba Diah.

5. Chłopcy z Kessel Run mówią, że to Cody.

9. Czy to nie jest Oba Diah? Zbudowali komputerowe Pykowo i może nie chcieli po kilku odcinkach TCW z niego rezygnować?

11.

Re: Obrazki

Postanowiłem sobie odświeżyć trochę Forces of Destiny i akurat natrafiłem na coś takiego:

8. https://starwarsblog.starwars.com/wp-content/uploads/2018/05/forces-of-destiny-triplecross-3.jpg

W Bad Batch to może być Zygerria, bo jest Zyggerianin, ale pod uwagę warto też wziąć Ord Mantell. A może będą obie.

https://starwars.fandom.com/wiki/Ord_Mantell

Re: Obrazki

-To też pewnie początek serialu, mamy paradę i zadowolonych obywateli, wśród nich Pantoran.

I...

8. to jest Pantora. Na Discordzie Numidian Prime polecili spojrzeć na koncepty z Dark Disciple.

Przepraszam za podwójny post, ale czasem nowe rzeczy pojawiają się tak nagle.

Re: Obrazki

1. Wygląda trochę jak Concordia, Florrum, Saleucami. tylko bardziej ,,brudne"

Hondo

Ostatnio myślałem nad tym że w serialu mógłby pojawić się Hondo. W jego historii mamy małą lukę, bo w TCW jeszcze dowodzi własnym gangiem a w Rebels działa już sam. (No chyba że Hondo pojawi się w "Kenobim" )

Nie w Marcu

Na marcowym zwiastunie D+ nigdzie nie ma BB, za to na pocieszenie będzie Falcon&Wintersoldier
https://youtu.be/KrU5bEBRwFw

Re: Nie w Marcu

Premiera podobno wiosenna, ale tu ani widu, ani słychu... Może maj?

Re: Nie w Marcu

Ja stawiam na lato najwcześniej, teraz jest Wandavision, potem od marca będzie Sam i Bucky, zaś zaraz po nich będzie Loki, każdy z tych seriali ma na celu być flagowcem, gdzieś jeszcze ma być What If... a Disney raczej nie chciałby by seriale się nawzajem kanibalizowały

Trailer

Re: Trailer

Tak, już od dwóch miesięcy

May the Fourth be with you

Disney+ zapowiada premierę The Bad Batch na 4. maja 2021

Re: May the Fourth be with you

Powiedziałbym, że to idealne świętowanie dnia Star Wars... mógłby być Kenobi, ale to jeszcze za wcześnie

Re: May the Fourth be with you

Wiecie co, a mnie tak dopiero teraz naszło, że główny reżyser i scenarzystka to ludzie od "Resistance"... no i zaczęłam się nieco obawiać.

Re: May the Fourth be with you

Serio? Oj, to może być ciężko... trzeba zredukować poziom hype`u

Re: May the Fourth be with you

Ridge też nadzorował 3 sezon Rebels, moim zdaniem wszystko zależy od kategorii wiekowej, Resistance miał bodaj najniższą ze wszystkich seriali 3d

Re: May the Fourth be with you

darth sheldon hiszpański inkwi napisał:
Ridge też nadzorował 3 sezon Rebels
-----------------------
Który był dla gwiezdno-wojennego ładu dużo gorszy niż Resistance.

Re: May the Fourth be with you

Super, jest na co czekać, można skreślać dni w kalendarzu. W maju będziemy mieli kontynuacje TCW i Rebels, jednych z najbardziej udanych projektów ostatnich lat pod szyldem Star Wars. Kontynuacje bardziej jeśli chodzi o klimat, ale nawiązania też pewnie będą.
Serial o tej paczce zwanej złą partią może być strzałem w 10.

Fennec

Grafika z Fennec, podobno z Insta, ale chyba szybko usunęli, bo nic tam nie ma .

https://www.reddit.com/r/StarWarsLeaks/comments/lvgpyr/official_image_of_fennec_shand_in_the_bad_batch/

Hmm, tak średnio z rysami twarzy, no i dziwnie wygląda - w sensie dół jakby w pełni zrobiony, ale czubek głowy już nie.

Re: Fennec

Wyglada na niedokończoną. Ale jak usunęli z instagrama to coś jest na rzeczy.

Re: Fennec

No miała występować i głos miała jej Wen podkładać.

Re: Fennec

Jak usunęli to pewnie prawdziwe, gdyby nie było to by nie usuwali. Swoją drogą wiadomo kiedy zwiastun, myślałem, że wydadzą gdy ogłoszą datę premiery, ale chyba jednak nie

Re: Fennec

- tak średnio z rysami twarzy, no i dziwnie wygląda - w sensie dół jakby w pełni zrobiony, ale czubek głowy już nie.

Raczej postać jest w innej warstwie i nie puścili pełnego reendera, dlatego lekko kańciata. Co oznacza że robią to jednak wektorowo jak TCW a nie obiektowo jak "Rebelsów".

Re: Fennec

Według mnie twarz też wygląda źle, myślałem z początku że to fanmade, wygląda obecnie na jakiś render z gry z przed 10 lat.

Re: Fennec

Kolejna postać, która się nie starzeje. Bez sensu.

Re: Fennec

Tak jak Ming-Na-We w prawdziwym życiu, przestała się starzeć po 40

Re: Fennec

Dokładnie, ma 57 lat a wygląda na 40? czyli, że w Bad Bath może mieć niespełna 30. Zresztą, może nowy kanon pójdzie w ślady starego EU i ustali żywotność gatunku ludzkiego na 150 lat, żeby legalnie eksploatować najbardziej znane postacie ... a nie, przecież w nowym kanonie one nie żyją XD

Re: Fennec

Te 150 lat jeśli dobrze pamiętam z Sokoła, to tylko elita

Re: Fennec

No wiadomo, że klasa robotnicza z okręgów przemysłowych Kuat, albo farmer z Tatooine zaniżają średnią. Zupełnie jak w XIX w czasie rewolucji przemysłowej - średnia życia 36 lat, ale co drugi arystokrata z tego 1% społeczeństwa spokojnie dożywał 60-90 lat. Dobra żywność, opieka medyczna - dobry motyw do wykorzystania w Gwiezdnych Wojnach.

Re: Fennec

Wtedy to byłaby zrzynka ze Star Treka gdzie np. Bones żył 137 lat. A w SW co jest? Wystarczy zobaczyć na przykładzie kanonicznego Dengara, jak to jest z powstrzymywaniem starzenia. xD

Re: Fennec

Lubsok napisał:
Wystarczy zobaczyć na przykładzie kanonicznego Dengara, jak to jest z powstrzymywaniem starzenia. xD
-----------------------
Bo Katan, wciąż wygląda młodo w czasie akcji serialu "mandalorian" mimo że w TCW była już prawą ręką szefa terrorystycznej organizacji.

Ahsoka też nie wygląda jakoś staro-tylko brzmi,w porównaniu do Rebels. Widać paliła fajki podczas tych wczasów na Malachorze.

Widać kobiety się wolniej starzeją w SW.

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.