Forum

Star Wars Complete Vehicles New Edition

Czy "Niesamowite Przekroje" - 3 listopada miała miejsce premiera edycji Ultimate - wszystkie dotychczas wydane publikacje z tej serii w jednym, obszernym wydaniu na ponad 260 stronach.

Dodatkowo edycja ta zawiera przekrój "nieszczęsnego" Niszczyciela z TROS, jestem ciekaw czy autorzy jakimś cudem wytłumaczą jego niedorzeczne proporcje i skalowanie względem klasycznego ISD I, którego jest kopią, tylko wg. oficjalnych danych powiększoną dosłownie o 160% - ot, jak wiecie projektanci wykorzystali na szybko gotowe projekty z Rogue One, gdzie ISD I był pieczołowicie stworzony na potrzeby wielu scen.

Brakuje jedynie nieoficjalnych przekrojów z Mandalorianina a szkoda. W końcu też obejrzę przekroje z Zemsty Sithów i Epizodu IX - tych w naszym kraju niestety nie wydano, egmont zawsze zwijał interes z ostatnią częścią, teraz już definitywnie sobie odpuścił.

Teraz czekam na przesyłkę i jak dostanę to napiszę może jakieś ciekawostki. Zawsze byłem fanem tej serii wydań a wy?

Re: Star Wars Complete Vehicles New Edition

Dobrze że tu na forum chociaż pojawia się informacja, że była premiera. Pisałem o tej książce dawno temu, kiedy dopiero ją zapowiadali.

Mnie samego format Niesamowitych przekrojów nigdy nie przekonał. Mam wydania z TFA i TLJ, coś widziałem w przewodnikach po R1 i Solo, i jakieś skany w internecie, ale nie wracam do tych książek, w przeciwieństwie do Słowników, w których często, szczególnie teraz po odcinkach Mando, sprawdzam jakieś fabularne szczegóły. Może po prostu to dlatego, że nigdy nie miałem za grosz miłości do techniki i różnych specyfikacji...

Re: Star Wars Complete Vehicles New Edition

Akurat te poświęcone TFA i TLJ to trochę taki przerost formy nad treścią - przekroje są duże, ale mało szczegółowe, rysowane przy pomocy grafik komputerowych, brakuje ręcznie rysowanych, pełnych detali okrętów. Ciekawostek również jak na lekarstwo ale to wina rodzącego się wówczas w bólach konceptu na nowe epizody. Nikt do końca nie wiedział, jak to ostatecznie będzie, tym samym o Nowym Porządku dowiadujemy się niewiele, chociaż było tam kilka perełek.

Ale już totalnym nieporozumieniem są kadry z filmów na całe strony, co sztucznie zwiększa objętość obu albumów do jakiś magicznych 32 stron. Dobrze, że oba wydania kupowałem w jakiś przecenach rzędu 60% - jak widać egmont próbował to sprzedać na wszelkie możliwe sposoby a cena okładkowa 59 zł. za sztukę za 30 minut lektury 5-7 przekrojów była nie do zaakceptowania nawet przez największych fanów sequeli (zakładam, że takowi istnieją!)

Jestem ciekaw, czy edycja ultimate przy objętości 260 stron zachowa tak duży format - poprzednie przekroje nie mieściłby mi się na żadnym regale z tego powodu, ale te rozkładane strony były niesamowite - mnogość detali, ciekawostek etc. sprawiały, że ta odległa galaktyka była pełna życia i wiarygodności. Jak byłem "mały", miałem chyba 14 lat i dostałem przekroje ze starej trylogii to potrafiłem godzinami wpatrywać się w poszczególne pojazdy i sprawdzać każdy szczegół. Mój faworyt to Imperialny Niszczyciel, ale kto nie lubi tego okrętu?

Re: Star Wars Complete Vehicles New Edition

Jest gdzieś w ogóle, przekrój xystona, bo w internecie nigdzie nie mogę znaleźć

Re: Star Wars Complete Vehicles New Edition

Re: Star Wars Complete Vehicles New Edition

Re: Star Wars Complete Vehicles New Edition

wasze linki albo nie działają, albo ukazują miniaturkę, poniżej okręt w 4K

https://pbs.twimg.com/media/EmQxUAuW8AEkA0r?format=jpg&name=4096x4096

Na pierwszy rzut okna zignorowało przeskalowanie modelu i słowem się nie zająknięto, że to po prostu ISD I dosłownie powiększony do 160% Samej idei istnienia floty takich cudaków nie mam siły komentować, ale okręt ma nawet miejsce na magazyn złóż i surowców ...

Re: Star Wars Complete Vehicles New Edition

U mnie działa Co tu dużo gadać. Nawet nowy niszczyciel w tym filmie to porażka. Totalna.

Re: Star Wars Complete Vehicles New Edition

U mnie Twój nie działał, za to swój miałem w wysokiej rozdzielczości. Ciekawe z czego swoją drogą to wynika.

Re: Star Wars Complete Vehicles New Edition

Cóż, skoro w filmie przeskalowali, to co dopiero przewodnik dla nerdow

Re: Star Wars Complete Vehicles New Edition

cwany-lis napisał:
Na pierwszy rzut okna zignorowało przeskalowanie modelu i słowem się nie zająknięto, że to po prostu ISD I dosłownie powiększony do 160%
-----------------------

Nie no jest przecież, napisali o tym wprost w lewym dolnym rogu.

Re: Star Wars Complete Vehicles New Edition

Faktycznie, muszę przyznać, że chociaż próbowali, aczkolwiek ciężko wytłumaczyć przeskalowanie całego mostka, nawet okien o te 160% ale czepiam się.

Wcisnęli super-laser kosztem hangarów dla myśliwców ... to jest już złoto, w filmie cała ta armada stacjonuje tam beż żadnych eskortowców a kilka torped w ten wystającą i odsłoniętą armatę całkowicie unicestwia cały okręt. Znowu się czepiam bo pewnie okręty liniowe Nowego Porządku miały posłużyć za siły osłonowe sił Sithów, tylko nie doszło do radosnego zbratania się obu reżimów, jak w Brześciu 39 ...

Ale nadal nie wiemy ile ostatecznie tych okrętów tam cumowało - powieść wspomina o dziesiątkach tysięcy, na ekranie widać może setki, a chyba jeszcze jedno źródła wspomina o tysiącu. Dla mnie to nadal niedorzeczne liczby, STO to maks w co uwierzę i co moim zdaniem może jeszcze ratować jakoś epokę po sequelach w nowym kanonie.

Re: Star Wars Complete Vehicles New Edition

Pozwolę sobie zacytować komentarz handlowy z naszej rodzimej strony Sluis Van
"Według wywiadu z twórcami z ILM nad Exegolem wyrenderowano 1080 Xystonów. Można to uznać za kanoniczną ilość zbudowanych okrętów tego typu, choć znając życie może się okazać, że jakiś gdzieś się uchował, ukryty na boku..."

Re: Star Wars Complete Vehicles New Edition

W sumie tten co rozwalił Kijimi gdzieś jeszcze lata

Re: Star Wars Complete Vehicles New Edition

W książkowej adaptacji filmu zdążył wrócić do reszty flotylli i razem z nią spłonąć.

Nie mogę przeboleć takiego potencjału - czerwoni szturmowcy, kadra oficerska z czerwonymi lampasami i nowe TIE - pewnie AT AT też mieli czerwone! To było zagrożenie godne całej trylogii a nie ostatnich 15 minut filmu.

Re: Star Wars Complete Vehicles New Edition

Widzę, że nic nie widzę

Re: Star Wars Complete Vehicles New Edition

Pewnie to jakiś adblock dla fanów, by się nie denerwowali!

Re: Star Wars Complete Vehicles New Edition

fanblock?

Przejrzałem zawartość ...

Format wydania zbiorczego - rozmiaru ilustrowanych słowników - przekroje nadal są bardzo czytelne w takim formacie. Jedyne czego mi brak to tych rozkładanych plansz - teraz większe projekty są po prostu rozłożone na kilka stron.

Przy opisie kalamariańskiego krążownika Raddusa jest wzmianka o manewrze Holdo - z tytułem "szansa jedna na milion" - tekst Poe z EPIX - może źle pamiętam, ale w pierwszym wydaniu przekrojów z The Last Jedi tego nie było? Ma ktoś pod ręką by to zweryfikować?

Re: Przejrzałem zawartość ...

Nawet nie zaglądam, ale z całą pewnością mogę powiedzieć, że tego nie było. Przewodniki z ostatnich filmów, które pojawiały się w dniu premiery, odnosiły się jedynie do wydarzeń z pierwszego aktu, dalej prezentując zdjęcia,a opisy były lakoniczne lub tylko luźno związane z samym filmem.

Re: Przejrzałem zawartość ...

Dobra, odkopałem książkę i porównałem z nowym wydaniem.

W miejscu, w którym teraz jest One in the Million była bardzo ciekawa wzmianka o Ximie Despocie i jego okręcie, a także o tym, że Supremacy stanowi mobilną stolicę Najwyższego Porządku.

Re: Przejrzałem zawartość ...

Faktycznie, Xim Despota był w nowym kanonie, miałem polskie wydanie ale zupełnie wyleciało mi z głowy.

Natomiast kolejna próba wytłumaczenia manewru Holdu ... doceniam, że próbowali. Osobiście bardzo do mnie przemawiała teoria o tym, że superkomputer śledzący na Supremacy generował jednocześnie anomalię niwelującą efekt masy i dlatego tak duża jednostka jak Raddus zrobiła takie spustoszenie. Ładnie by to eliminowało potencjalne nadużycia śledzenia innych statków w uniwersum, skoro wymagało to potężnych komputerów, które mógł pomieścić tylko taki kolosalny flagowiec jak Supremacy. A śledząc inne okręty sam stwarzał dla siebie potencjalnie zabójcze zagrożenie. Proste i mam nadzieję, że sensowne(?). Niestety w epizodzie IX technologią śledzenia posługują się nawet TIE i skaczą razem z Sokołem jak szalone po całej galaktyce ... ta scena przebija nawet manewr Holdo

Re: Przejrzałem zawartość ...

O Ximie była też wzmianka w Przewodniku o Last Jedi

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.