TWÓJ KOKPIT
0
FORUM Star Wars TV (animowane)

Zapomniane Seriale

darth sheldon hiszpański inkwi 2021-02-23 03:46:04

darth sheldon hiszpański inkwi

avek

Rejestracja: 2014-08-04

Ostatnia wizyta: 2021-09-20

Skąd: Topola Wielka

To chyba dość kontrowersyjne zdanie, ale często gdy widziałem przywoływane seriale star wars to z animacji przywoływano najczęściej Wojny Klonów z 2008, Rebeliantów i ewentualnie serię Wojny klonów z 2003. Więc zacząłem się zastanawiać dlaczego inne seriale zostały zapomniane. O ile Ewoki i Droidy mogę jeszcze zrozumieć w przypadku naszego kraju, gdzie te seriale nie zostały nigdy wyemitowane, to wydaje mi się, że nawet w stanach, nieczęsto się o nich wspomina. Dodatkowo nie ma ich nawet na D+
Resistance zaś również wydaje się być kompletnie zapomniane mimo iż, jego koniec miał miejsce mniej niż rok temu, wiele osób właściwie nie wiedziało, że serial się skończył, podczas gdy na finał Wojen klonów czekali wszyscy. I to pomimo tego iż sam serial został w przypadku 2 sezonu umieszczony pomiędzy epizodami obecnie puszczanej w kinach trylogii, lecz mimo to sam serial nie był często wspominany.

LINK
 • Re: Zapomniane Seriale

  cwany-lis 2021-02-23 18:43:39

  cwany-lis

  avek

  Rejestracja: 2003-07-31

  Ostatnia wizyta: 2021-09-20

  Skąd: Sopot

  A czasem Ewoki i Droidy nie pojawiły się w końcu na D+? Nie jestem pewien, ale chodziło chyba o prawa licencyjne, holiday special też pojawił się później. Może takie perełki muszą najpierw poddać obróbce cyfrowej.

  Co do Resistance to nie widziałem, ale zamierzam obejrzeć - serial zaliczył zły start wizerunkowy (pierwszy zwiastun miał jakieś rekordowe liczby dislajków na YT), czytałem same narzekania itp. ale oceny serialu temu przeczą. Także sama animacja nie każdemu przypadła do gustu - mi tam podoba się taki artystyczny kierunek bardziej niż kukiełkowate drewno z the Clone Wars. Po prostu gusta i guściki. Ale z drugiej strony ciężko zwizualizować w takiej formie przemoc i wojnę - tu Clone Wars momentami błyszczy, jak napalm o poranku (w ogóle ten serial jest momentami tak brutalny, jak największe rozboje Yuuzchan Vongów).

  Resistance ma bardzo ciepłe kolory i taką tonację barw idealną dla miłej bajki dla dzieci. Nie wiem ile tam cukru i infantylizmu, ale taka oprawa aż się prosi o równie słodką i grzeczną historyjkę. I to może zniechęca starszych fanów i tych trochę młodszych również.

  LINK
  • Re: Zapomniane Seriale

   Lubsok 2021-02-23 19:20:36

   Lubsok

   avek

   Rejestracja: 2012-03-10

   Ostatnia wizyta: 2021-08-30

   Skąd: Białystok

   Co ty gadasz? LOL Te seriale nie pojawiły się na Disney +. A już tym bardziej HS który nigdy nie był i nie będzie gdziekolwiek dostępny. xD

   LINK
  • Re: Zapomniane Seriale

   darth sheldon hiszpański inkwi 2021-02-23 20:27:51

   darth sheldon hiszpański inkwi

   avek

   Rejestracja: 2014-08-04

   Ostatnia wizyta: 2021-09-20

   Skąd: Topola Wielka

   Serial jest ok i tylko ok. Najlepszą rzeczą są walki powietrzne, są najlepsze ze wszystkich seriali, są dynamiczne, dobrze nakręcone itd. jest to też jedyne momenty kiedy główny bohater jest kompetentny, niestety wbrew zapowiedziem nie było ich zbyt dużo. Druga dobra rzecz to Porządek, są oni naprawdę kompetentni, a Komandor Pyre jest tym czym powinna być Kapitan Phasma w trylogii. Największą wadą moim zdaniem jest to że serial powinien nazywać się Collosus Station, bo Ruchu oporu jest tam tyle co kot napłakał, a wszystko skupia się wokół stacji

   A no i widoki w kosmosie są całkiem ładne

   LINK
   • Re: Zapomniane Seriale

    Finster Vater 2021-02-24 15:46:22

    Finster Vater

    avek

    Rejestracja: 2016-04-18

    Ostatnia wizyta: 2021-09-20

    Skąd: Kazamaty Alkazaru

    Serial jako całość jest ok i tylko ok. Bardzo dobry I sezon i słabizna w II.

    Poza tym co napisał DSHI, to w pierwszym mieliśmy dużo ras (#starerasyrzondzom), nawiązania do świata z legend (gość z dziarami syndykatu), postacie które dawały potencjał, jak ex-pilot imperium czy tauś z mundurem imperialnym w szafie, "złoty Phasm" i tak lepszy od filmowej Phasmy, nie mówiąc o agentce Tierny, klimatyczna maszynownia i sklepik z częściami. Ładnie nawiązanie był odo wcześniejszych zbrodni rycerzyka Reńskiego. No i główny bohater którego można było bardziej zaplątać w relacje z trzema w sumie kobietami zamiast robić z niego klauna.

    LINK
    • Re: Zapomniane Seriale

     Adakus 2021-02-24 16:01:11

     Adakus

     avek

     Rejestracja: 2007-11-12

     Ostatnia wizyta: 2021-09-20

     Skąd: Silesia

     Ja, osoba bardzo sceptycznie nastawiona do produkcji Disneya, zacząłem oglądać "Ruch oporu" dopiero pod koniec 2020 roku. Nabrawszy jednak trochę dystansu do "nowych" Gwiezdnych Wojen, serial nie okazał się taki zły jak z początku zakładałem, biorąc nawet pod uwagę fakt, że to produkcja dla dzieci (bo taki TCW miewał dojrzalsze odcinki w odbiorze).

     Zdziwiła mnie mała ilość ocen na Bastionie, 2 sezon tylko po dwie oceny na odcinek. Serial ogólnie był mało popularny, a szkoda, bo widziałbym w nim kontynuowanie wydarzeń po TROS.

     LINK

ABY DODAĆ POST MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..