TWÓJ KOKPIT
0
FORUM Towarzyskie

Piłka Nożna #3

Rusis 2021-04-19 12:44:58

Rusis

avek

Rejestracja: 2004-02-28

Ostatnia wizyta: 2024-06-19

Skąd: Wrocław

SuperLiga była tematem, który w piłce nożnej przewijał się już od chyba dekady. Cały czas spekulowano na temat tego, że najpotężniejsze kluby mogłyby utworzyć nową ligę, w której grałyby na najwyższym poziomie. Wczoraj w ciągu dnia wyszły pierwsze przecieki odnośnie jej składu, niedługo później FIFA/UEFA obrzuciły gromami ten pomysł grożąc wyrzuceniem zespołów z pucharów europejskich, lig krajowych a zawodników z gry w reprezentacjach. A po północy wydano oficjalne oświadczenie z zespołami, które miałyby SuperLigę powołać. Sytuacja rozwojowa, z godziny na godzinę są kolejne przecieki/komentarze.

https://www.sport.pl/pilka/7,65041,26993318,nocny-przewrot-rozgrywek-w-europie-jak-ma-wygladac-format-superligi.html

Jak dla mnie pomysł mocno negatywny i o ile nie przepadam za federacjami tak liczę, że FIFA i UEFA nie cofną się nawet o krok i wywalą te kluby ze swoich rozgrywek. Problemów z europejską piłką jest wiele, ale jednym z nich staje się przepaść pomiędzy najpotężniejszymi klubami (finansowanymi głównie z petrodolarów), a całą resztą. W przypadku utworzenia SuperLigi ta przepaść byłaby jeszcze bardziej pogłębiona. To nie NBA, gdzie istnieje "salary cap" - kluby piłkarskie przebijają się kasą sprowadzając kogo się da i za ile się da. Przy zastrzyku takim jaki jest przewidywany w ramach SuperLigi rozgrywki w ligach krajowych straciłyby sens. Więc osobna liga - jeszcze jakoś łyknę, ale łączenie możliwości grania w SuperLidze i ligach krajowych - zdecydowanie nie.

Już LM jest dla mnie w ostatnich latach problematyczne z uwagi na to, że "kisi się" we własnym gronie. Nie jestem zwolennikiem przyznawania krajom 4 miejsc w rozgrywkach, wolałbym bardziej zróżnicowany skład LM. Ale nawet w tym wypadku zdarzały się perełki z mniejszych krajów, które były w stanie się przebić z fazy grupowej i wyeliminować silniejszy zespół. Tu ewidentnie chcą ograniczyć taką możliwość no i mieć pewność, że wystąpią w pucharach (co w przypadku klubów z Włoch i Anglii, które biorą w tym udział takie pewne nie jest i co sezon muszą walczyć).

No nic, przyjdzie czekać na rozwój wypadków, ale jak mówiłem - liczę, że Federacje się nie cofną nawet o krok.

LINK
 • Re: Piłka Nożna #3

  Mossar 2021-04-19 13:00:32

  Mossar

  avek

  Rejestracja: 2015-06-12

  Ostatnia wizyta: 2024-06-14

  Skąd:

  Zgadzam się. Ale co zrobi FIFA/UEFA itd to już dosyć ciężkie pytanie. Czy np. takie Premier League mogłoby wywalić Totenham, MU, MC ze swoich rozgrywek? Nie sądzę, to za dużo cios finansowy. Czy FIFA wywali określonych piłkarzy grających w SuperLeague z rozgrywek pomiędzy krajami? Ciężko powiedzieć. Wydaje mi się, że to SuperLeague powstanie i niestety reakcja organizacji będzie zbliżona do reakcji UE na sytuację krymską przed laty.

  LINK
  • Re: Piłka Nożna #3

   Rusis 2021-04-19 17:49:14

   Rusis

   avek

   Rejestracja: 2004-02-28

   Ostatnia wizyta: 2024-06-19

   Skąd: Wrocław

   Mossar napisał:
   Czy np. takie Premier League mogłoby wywalić Totenham, MU, MC ze swoich rozgrywek? Nie sądzę, to za dużo cios finansowy.
   -----------------------

   Na pewno będzie to cios dla ligi, ale pytanie czy pozostawienie ich nie będzie większą stratą z punktu widzenia atrakcyjności ligi na dłuższą metę. Te kluby i tak są w czołówce tabeli, a przy zastrzyku finansowym z SuperLeague sytuacja ugruntuje się na lata - przewaga finansowa będzie tak duża, że w ligach krajowych pozostanie walka o miejsca w tabeli poniżej grupy z SuperLeague. Dla kibiców pozostałych zespołów wyjście zdecydowanie na minus.

   LINK
 • Re: Piłka Nożna #3

  RodzyN jr. 2021-04-19 14:49:19

  RodzyN jr.

  avek

  Rejestracja: 2007-05-21

  Ostatnia wizyta: 2024-06-18

  Skąd: Grodzisk Maz.

  Wskaż ile drużyn z tej całej reszty weszło na poziom gigantów przez ostatnie 20 lat ? Poza epizodami takimi jak Porto czy OM nie ma żadnego Dynama Piździszewo, które weszło na jakiś sensowny poziom.
  Poza tym FIFA i UEFA nie zrobią tego czym straszyły, bo same stracą pieniądze. Wyobrażasz sobie kolejny sezon bez najlepszych ekip w Europie? Wyobrażasz sobie, że przy pustych stadionach, małe drużynki z Europejskiej okręgówki zapewnią taki sam dochód jak Real, Liverpool czy Bayern?

  Poza tym: "Idąc dalej, Kluby Założyciele czekają na rozmowy z UEFA i FIFA, by pracować razem jako partnerzy, aby otrzymać najlepsze rezultaty dla nowej Ligi oraz futbolu jako całości."

  LINK
  • Re: Piłka Nożna #3

   bartoszcze 2021-04-19 15:59:55

   bartoszcze

   avek

   Rejestracja: 2015-12-19

   Ostatnia wizyta: 2024-06-19

   Skąd: Jeden z Wszechświatów


   nie ma żadnego Dynama Piździszewo, które weszło na jakiś sensowny poziom

   PSG, MC, Tottenham, Atletico.
   Cieszę się że mogłem pomóc.

   LINK
  • Re: Piłka Nożna #3

   Rusis 2021-04-19 18:01:40

   Rusis

   avek

   Rejestracja: 2004-02-28

   Ostatnia wizyta: 2024-06-19

   Skąd: Wrocław

   RodzyN jr. napisał:
   Wskaż ile drużyn z tej całej reszty weszło na poziom gigantów przez ostatnie 20 lat ? Poza epizodami takimi jak Porto czy OM nie ma żadnego Dynama Piździszewo, które weszło na jakiś sensowny poziom.

   -----------------------

   Na "w miarę" stałe na poziom gigantów weszły jedynie kluby w których pojawiły się petrodolary lub inni wielcy inwestorzy. Ale.. epizodycznie można było zobaczyć właśnie zespoły typu Roma, Szachtar, Galatasaray, Zenit czy kilka lat temu taki KAA Gent, które wychodzą z fazy grupowej a i czasem trochę dalej docierają - a w fazie grupowej eliminują zespół teoretycznie potężniejszy. I to jest piękne dla mnie w piłce, że jest szansa na wygranie mimo iż na papierze nic na to nie wskazuje.
   A grając w miarę zamkniętym gronie nie ma zaskoczenia, nie ma szansy zobaczyć jak mały ambitny zespół się przebija.

   LINK
  • Niespodzianki w LM

   rebelyell 2021-04-19 22:12:13

   rebelyell

   avek

   Rejestracja: 2009-12-01

   Ostatnia wizyta: 2024-06-18

   Skąd: Kovir

   Piękna była karta - nie aż tak bogatego - Ajaxu, któremu kibicowałem jak lał gigantów po drodze do półfinału LM, a lata temu bardzo trzymałem kciuki np. za Monaco, które swoją drogą jakby wygrało finał LM, to zapewniło by polskiej drużynie awans do fazy grupowej LM bez eliminacji i Wielka Wisła by się w końcu dostała

   LINK
 • Re: Piłka Nożna #3

  Wolf Sazen 2021-04-19 15:00:22

  Wolf Sazen

  avek

  Rejestracja: 2008-01-13

  Ostatnia wizyta: 2024-06-19

  Skąd: Prudnik

  Ja jestem nastawiony tak 50/50. Z jedenj strony to klub, któremu kibicuje od zawsze jest jakby prowodyrem całego tego zamieszania więc niby powinienem patrzyć tylko na jego dobro ale cała sprawa jest bardziej skomplikowana. Co przekonuje mnie do tego, żeby być jednak za? Zdecydowanie postawienie się przed UEFĄ/FIFĄ. Najbardziej pazerne organizacja piłkarskie świata. Same z siebie niedosponujące prawie żadnym kapitałem jednak topiące się luksusach. To one napakowały sezon absurdalną liczbą spotkań (Liga Narodów przelała już u mnie czarę goryczy). Piłkarze są zajeżdżani ficzynie gdyż trzeba zagrać 70 spotkań w sezonie. Także cała LN do wyrzucenia na świetnik. Podobnie nie jestem fanem krajowych pucharów (o Anglii nie będę wspominał). Nie czarujmy się, dla klubów z 20. zespołowych lig te puchary krajowe są smutnym obowiązkiem. Tam najczęsniej zdarzają się sensacje, gdyż nie oszukumy się nikt nie będzie stawiał wszystko na jedną kartę w meczach z drobnymi klubami. Podział pieniędzy przez UEFĘ też jest bardzo niesprawiedliwy. Zwycięzca LM zarobi w sumie około 120 mln Euro. Starczy to obecnie na jedno piłkarza z topu. Ile wpadnie to kieszeni organizatorów z praw telewiznych, reklam, całego merchu to się w głowie nie mieści. A co ludzi przyciąga przed telewizory i na trybuny? Starcie Barcy z Ferenvaroshem? Chyba jednak nie Oczywiście jest argument, że bogaci będą jeszcze bogatsi a biedni jeszcze biedniejsi. Tylko, że większośc klubów z topu pracowała na swoje pozycje dekady! Są oczywiście kluby-zabawki przejęte przez bogaczy ze wschodu i Azji ale skoro na takie coś UEFA pozwalała i kompromitowała się finansowym fair play i innymi śmiesznymi karamia no to wybaczmy - ktoś w końcu stwierdził, że dlaczego inni mogą mięc jeszcze więcej kasy a my nie? Dużo się mówi o pieniądzach i tych wszystkich różnicach z nich wynikających - dla mnie to jest nie do końca trafiony argument. Przykład naszej rodzimej e-klapy: pieniądze pompujemy tam coraz większe, opakowanie produktu jest bardzo ładne ale sam poziom ligi spadał w ostatnich latach na samo dno i wygląda na to, że kopie jeszcze głębiej. Taka legia ze zwoim budżetem powinna być hegemonem Europy środkowej, wschodniej, Bałkanów i Skandynawii. Czego jej brakuje? Stadion ładny, zaplecze treningowe z prawdziwego zdarzenia, ludzie zarabiają konkretne pieniądze a tymczasm przyjażdza druzyna amatorska druzyna z Gibraltaru i jedzie z chłopakami jak równy z równym. I ktoś powie, że pieniądze są problemem?
  Z drugiej strony piękno i romantyzm futbolu - że każdy może wygrać z każdym, że bramy raju są otwarte dla wszystkich, wystarczy tylko wygrywać każdy kolejny mecz. Znudzenie meczami powtarz wielu. Owszem, ale czy jesteśmy znudzeni meczami, które wywołują w nas mega emocje czy raczej tymi spotkaniami typu Crotone-Cagliari? Kiedy Real z Barcą zmierzą się w jakimś sezonie 3-4 razy to u mnie powoduje eksytację dobrymi spotkaniami. Czy 4 starcia Real- Getafe dały by mi to samo? W żadnym wypadku.

  UEFA powinna iśc na pewne ustępstwa, napełniać swoje kieszenie zdecydowanie mniej. Reforma LM i pucharów jest potrzebna, wyniki oglądalności niektórych meczów fazy grupowej LM/LE dopitnie to pokazują.

  LINK
 • Re: Piłka Nożna #3

  WuOJot 2021-04-19 19:33:21

  WuOJot

  avek

  Rejestracja: 2018-04-12

  Ostatnia wizyta: 2024-06-18

  Skąd: Żólwin

  Społeczność piłarska jest jeszcze większą patologią niż fani Star Wars

  LINK
 • FIFA i UEFA odpowiadają.

  RodzyN jr. 2021-04-19 20:23:08

  RodzyN jr.

  avek

  Rejestracja: 2007-05-21

  Ostatnia wizyta: 2024-06-18

  Skąd: Grodzisk Maz.

  Z racji tego, że Florentino Perez, aktualny prezes Realu Madryt, jest również prezesem SL to na naszej rodzimej stronie realmadryt.pl podają na bierząco wszelkie newsy dotyczące owej ligi.
  Są pierwsze reakcje FIFA i UEFA.

  Założyciele SuperLigi wylecą z LM już teraz.

  https://www.realmadryt.pl/news/103206-zalozyciele-superligi-wyleca-z-ligi-mistrzow-juz-teraz

  Čeferin: Kto zagra w Superlidze, nie będzie mógł grać w reprezentacji

  https://www.realmadryt.pl/news/103201-ceferin-kto-zagra-w-superlidze-nie-bedzie-mogl-grac-w-reprezentacji

  LINK
  • Re: FIFA i UEFA odpowiadają.

   Mossar 2021-04-19 21:07:29

   Mossar

   avek

   Rejestracja: 2015-06-12

   Ostatnia wizyta: 2024-06-14

   Skąd:

   Wow, ostro.

   LINK
  • Re: FIFA i UEFA odpowiadają.

   rebelyell 2021-04-19 22:03:03

   rebelyell

   avek

   Rejestracja: 2009-12-01

   Ostatnia wizyta: 2024-06-18

   Skąd: Kovir

   Jestem za Nevillem, który nalega żeby wypierdzielić te kluby z najwyższych klas rozgrywkowych w swoich krajach.

   LINK
 • Powstanie Super Ligi

  rebelyell 2021-04-19 22:00:55

  rebelyell

  avek

  Rejestracja: 2009-12-01

  Ostatnia wizyta: 2024-06-18

  Skąd: Kovir

  Florentino Perez przejdzie do historii nie jako jeden z najlepszych prezesów z wieloma trofeami, ale jako grabarz piłki nożnej. Fifa i Uefa mają dużo za uszami, ale pozbycie się pośrednika, żeby kilka klubów zgarniało jeszcze więcej kasy jest chyba najgorszym, co można było wymyślić. To jest nawet gorsze niż - również ogłoszona, beznadziejna, ale nie aż tak - nowa Liga Mistrzów. Zakwalifikowanie do niej Tottenhamu i Arsenalu, które nigdy nie wygrały LM, a i o sukcesach u siebie ledwo już pamiętają, nawet w tym sezonie są średniakami. I teraz takie kluby za sam udział mają dostawać 3 razy więcej kasy niż zwycięzca LM? Żenada. Reszta nie będzie miała najmniejszych szans konkurować i zamieni się w przystawki. Nawet jeśli się dostanie do ESL i ją wygra, to zarobi mniej niż założyciel odpadający w grupie. Parodia

  LINK
  • Re: Powstanie Super Ligi

   bartoszcze 2021-04-20 09:00:39

   bartoszcze

   avek

   Rejestracja: 2015-12-19

   Ostatnia wizyta: 2024-06-19

   Skąd: Jeden z Wszechświatów

   W oparciu o zalinkowane powyżej przez Rusisa sprawozdanie finansowe UEFA podliczyłem, że "parszywa dwunastka" zakładająca SL dostała za sezon 2018/19 940 mln euro za udział w pucharach europejskich z 2,5 mld euro nagród wypłaconych wszystkim klubom łącznie.
   UEFA "dla siebie" wzięła 177 mln euro z niecałych 3 mld euro dochodu z pucharów.

   LINK
  • Re: Powstanie Super Ligi

   RedValdez 2021-04-20 10:15:28

   RedValdez

   avek

   Rejestracja: 2009-10-10

   Ostatnia wizyta: 2024-06-18

   Skąd: Gdańsk

   A Ty wiesz chłopie jak NBA działa? Nie zasłaniaj się słabszymi drużynami. To, że co jakiś czas taki Ajax albo Atalanta zrobi show to nic nie znaczy. Od 30 lat w serii A 27 razy ligę wygrywał klub z trójki z super ligi (Milan, Inter, Juve) więc może pora się obudzić i przestać śnić sen o romantycznym futbolu, który nie istnieje od dawna, bo nikt nie chce patrzeć jak się jakaś Roma kobie po czole z Dynamem Kijów.

   LINK
   • Re: Powstanie Super Ligi

    rebelyell 2021-04-20 20:55:34

    rebelyell

    avek

    Rejestracja: 2009-12-01

    Ostatnia wizyta: 2024-06-18

    Skąd: Kovir

    Za to każdy będzie chętnie oglądał czwarte spotkanie Tottenhamu z Arsenalem
    NBA to NBA, tu mamy dekady tradycji, które nagle wyrzucamy do kosza, a z wielu rywalizujących klubów mamy kilka wyróżnionych, które odjeżdżają finansowo całej reszcie. W czym Arsenal jest lepszy od Ajaxu albo Lazio?
    W Stanach jest wszystko inaczej poukładane, dlaczego mamy robić pod ich dyktando, bo paru sterników nie potrafi dysponować budżetem bez setków milionów zadłużenia. A Real powinien się wyjątkowo wstydzić, bo państwo już mu niejeden dług umarzało, więc to jest w ogóle nie fair w stosunku do takich klubów z Niemiec.

    LINK
 • Punkt widzenia Pereza

  RodzyN jr. 2021-04-20 09:56:42

  RodzyN jr.

  avek

  Rejestracja: 2007-05-21

  Ostatnia wizyta: 2024-06-18

  Skąd: Grodzisk Maz.

  https://www.realmadryt.pl/news/103213-florentino-superliga-nie-jest-liga-dla-bogatych-a-liga-dla-uratowania-futbolu?fbclid=IwAR1fpbDr0RRd_AJ9_-Ep1nhDJ9XJCuicAhJJW8nTcX5rE9FLXpA7eCW5kk8

  Wywiad z prezesem, a konkretniej najważniejsze wypowiedzi.

  LINK
 • Refmora tak, ale

  Moof 2021-04-20 15:08:22

  Moof

  avek

  Rejestracja: 2003-12-25

  Ostatnia wizyta: 2022-09-07

  Skąd: Otwock

  Byłbym nawet za, gdyby nie jedna rzecz, a mianowicie brak awansów i spadków. Wiadomo, że sport od lat jest biznesem, trzeba było to przyswoić, żeby czerpać z tego jakąś radość. No ale tutaj zostają przekroczone granice, których mój wewnętrzny sportowiec nie ogarnia.

  Rozumiem, że Liga Mistrzów potrzebuje reformy. Sam, będąc piłkarskim freakiem, poza meczami Realu nie oglądam nic w fazie grupowej, nawet skrótów. Po znajomych to wygląda podobnie. Bo najzwyczajniej w świecie ta runda jest niesamowicie nudna. Przychylnym okiem patrzyłem nawet na ten dziwny wynalazek, który wczoraj ogłosiła UEFA, bo zapowiadało to więcej emocji na jesieni.

  Idąc dalej, niech by sobie była Superliga, w której co roku miejsca byłyby przyznawane na podstawie osiągnięć w ligach krajowych jak dotychczas. Nawet z 4 drużynami, z TOP4 lig. Rozszerzyć formułę do 24 drużyn, dać możliwość obsadzenia pozostałych ośmiu miejsc słabszym ligom + jakieś mikro klasyfikacje. Zlikwidować Ligi Nardów, towarzyskie mecze, puchary ligi itp., żeby odciążyć kalendarz i element sportowej rywalizacji zostałby zachowany, a największe ligi zadowolone.

  Ciężko w tym sporze być po którejś stronie, bo jednak mamy stracie bardzo chciwych ludzi z bardzo chciwymi ludźmi. Jak czytałem wypowiedzi Pereza, to rzygać się chciało od hipokryzji i populizmu. Ratowanie piłki? Superliga nie tylko dla bogatych? I moje ulubione: "mamy coraz większe wydatki". No litości, od dwudziestu lat kluby się zadłużają, a potem się zadłużają aby spłacić poprzednie zobowiązania. Płacą chore sumy piłkarzom, agentom, o samych kwotach transferów nie wypominając i nagle pretensje, że ciężko z pieniążkami? Z drugiej strony, UEFA, która pieprzy farmazony o solidarności, rywalizacji, fair play itp. Ta sama UEFA, która nie potrafi egzekwować prawa, które sama ustanowiła (Finansowe Fair Play), ta sama UEFA, która sprzyja reformom dla wielkich (chociażby ogłoszony w poniedziałek projekt), ta sama UEFA, która dzieli kluby na równe i równiejsze (kwestie kar za race, incydenty rasistowskie, niejasności finansowe itp.). Ta sama UEFA idzie pod rękę z FIFA, która przyznawała Mundial Katarowi. Teraz to z kolei wielcy obrońcy moralności.

  Za kilka dni, tygodni, emocje pewnie opadną i zaczną się jakieś negocjacje. Podejrzewam, że (biorąc też pod uwagę deklaracje Pereza), skończy się to pewnie jakimiś rozgrywkami, które zastąpią LM i zostaną przez UEFA zaasygnowane. Osobiście, postrzegam deklaracje o stworzeniu ELS, jako start negocjacji i postawienia się w zdecydowanie lepszej pozycji przez kluby. To, że w nowych rozgrywkach zobaczymy na stałe kluby założycielskie, można uznać za pewnik. To, że UEFA traci pozycję strony decydującą o przydziale kasy z praw telewizyjnych, też. Nadal jednak może część z tortu ugrać. Wpłynąć na ewentualne rozszerzenie ELS (lub współtworzenie np. drugiego szczebla rozgrywkowego), zadecydować o przydziale pozostałych miejsc. Jeszcze wizerunkowo wyjdą na obrońców sportu.

  Jak się coś wyklaruje, o sukcesie i tak zdecyduje kibic. Czy kupi kolejny pakiet na transmisje, czy pójdzie na mecz itd. Wbrew propagandowym hasłom, głównym odbiorcą piłki wciąż jest kibic/widz europejski, a jest to jednostka dość konserwatywna w kwestiach sportowych. Pewnie sukces będzie, ale ręki nie dałbym sobie za to uciąć. Czy sam bym oglądał? Przy zaproponowanym obecnie kształcie, nie. Perspektywa meczów w takim formacie, budzi we mnie emocje, jak jakiś Puchar Miami podczas letnich tournee. Zapewne jednak, format będzie nieco inny.

  LINK
 • BEKA

  bartoszcze 2021-04-20 21:10:31

  bartoszcze

  avek

  Rejestracja: 2015-12-19

  Ostatnia wizyta: 2024-06-19

  Skąd: Jeden z Wszechświatów

  Chelsea, City, Atletico i MU już się wycofały z tej nowej skuterligi, a Barcelona zastrzegła sobie że musi uzyskać zgodę socios

  LINK
  • Re: BEKA

   bartoszcze 2021-04-20 21:17:51

   bartoszcze

   avek

   Rejestracja: 2015-12-19

   Ostatnia wizyta: 2024-06-19

   Skąd: Jeden z Wszechświatów

   wg doniesień samokrytykę... rezygnację złożyli już prezesi MU i Juve

   LINK
  • Re: BEKA

   Mossar 2021-04-20 21:41:44

   Mossar

   avek

   Rejestracja: 2015-06-12

   Ostatnia wizyta: 2024-06-14

   Skąd:

   Jak oni to zarąbiście ogarnęli, że po jednym dniu wszyscy składaja rezygnację i zostawiają Pereza jako kapitana tonącego statku.. w sensie nie ogarniam. To oni nie przewidzieli, że będzie taki odzew? Że masie ludzi sie to nie spodoba, innym klubom się to nie spodoba, FIFIE/UEFA się to nie spodoba? Co Perez i reszta decydentów mieli w głowie?

   LINK
  • Re: BEKA

   AJ73 2021-04-20 22:47:36

   AJ73

   avek

   Rejestracja: 2017-10-12

   Ostatnia wizyta: 2024-06-18

   Skąd: Strike Base XR-484

   Obserwując tą piłkarską zawieruchę, która jak widać coraz bardziej się rozkręca , myślałem, że to niemożliwe, by byli aż tak gupi, że m u s i być w tym jakiś szatański plan. A teraz, jak zaczęło się to wszystko walić, to wydaje mi się, że nie mieli tego dogadane w szczegółach, i jak pękło w jednym miejscu, to już nie do uratowania cały ten projekt jest.

   Ot, spotkała się elitka bogaczy, coś tam sobie ustalili w oparach najlepszych i najdroższych cygar i whisky, po czym myśleli, że wystarczy tylko zakomunikować z łaski pańskiej, światu, i już. I wszyscy potulnie łykną.

   A tu się wzięło, i ... ojej

   LINK
  • I po makale

   rebelyell 2021-04-21 00:19:32

   rebelyell

   avek

   Rejestracja: 2009-12-01

   Ostatnia wizyta: 2024-06-18

   Skąd: Kovir

   Wszystkie angielskie kluby się wycofały, Milan też. Arsenal oficjalnie przeprasza fanów za Super Ligę. Posypało się im. Teraz tylko Perez out!

   LINK
 • LOL

  RodzyN jr. 2021-04-21 12:24:04

  RodzyN jr.

  avek

  Rejestracja: 2007-05-21

  Ostatnia wizyta: 2024-06-18

  Skąd: Grodzisk Maz.

  „Przeczytałem, że planujemy pozbyć się Finansowego Fair Play. Powiem wam, co się wydarzy. To dzięki FFP setki klubów uniknęły w tych miesiącach katastrofy. Musimy jednak dostosować je do nowej rzeczywistości i poprawić pewne niesprawiedliwości. Musimy zachęcić inwestorów do inwestowania i chronić tych, którzy finansują kluby z pasji”, stwierdził Aleksander Čeferin na wtorkowym kongresie UEFA

  LINK
 • Lewy z rekordem

  rebelyell 2021-05-15 16:28:48

  rebelyell

  avek

  Rejestracja: 2009-12-01

  Ostatnia wizyta: 2024-06-18

  Skąd: Kovir

  No to Lewandowski wyrównał rekord Mullera i zdobył 40. bramkę w sezonie. Czy dorzuci coś jeszcze?

  LINK
 • 41. bramka Lewandowskiego!

  rebelyell 2021-05-22 17:30:32

  rebelyell

  avek

  Rejestracja: 2009-12-01

  Ostatnia wizyta: 2024-06-18

  Skąd: Kovir

  Zrobił to! Pobił rekord BL w ostatnim meczu sezonu, w 90. minucie! A to, co mu wcześniej Gikiewicz wybronił...już się bałem, że Neuer prędzej strzeli! Ufff.

  LINK
 • Re: Piłka Nożna #3

  Sifo-Dyass 2021-05-22 18:16:39

  Sifo-Dyass

  avek

  Rejestracja: 2015-09-29

  Ostatnia wizyta: 2024-06-18

  Skąd: Tam gdzie wszystko się zaczęło...

  Przechodniu, powiedz światu że żyłem w czasach Roberta Lewandowskiego!!!!!!!

  LINK
 • Lewy41

  Elendil 2021-05-23 14:19:04

  Elendil

  avek

  Rejestracja: 2008-04-26

  Ostatnia wizyta: 2024-06-17

  Skąd: Kraków / Zakopane / Kraków

  Sytuacja faktycznie jak z najbardziej kiczowatego i przewidywalnego filmu o sporcie. Ostatnia minuta ostatniego meczu, decydująca piłka i oczywiście główny bohater trafia właśnie wtedy, mimo że wcześniej mu nie szło. Happy End. Takie rzeczy nie dzieją się w realnym świecie

  LINK
 • Organizacyjnie Rubin Kazań

  rebelyell 2021-08-05 22:18:14

  rebelyell

  avek

  Rejestracja: 2009-12-01

  Ostatnia wizyta: 2024-06-18

  Skąd: Kovir

  Co te ruskie XD Trzech zawodników z Kazania wchodzi na drugą połowę w koszulkach z numerami...namalowanymi flamastrem
  Sędziemu (i nie tylko) opadła szczena i nakazał je zmienić XD Komedia

  LINK
 • Gdyby

  AJ73 2021-09-03 19:19:36

  AJ73

  avek

  Rejestracja: 2017-10-12

  Ostatnia wizyta: 2024-06-18

  Skąd: Strike Base XR-484

  po jakości i ilości wczorajszych bramek oceniać nasz zespół, to byłaby to istna rewolucja w grze i ewidentny znak, że pomysły Sousy wbijane naszym kopaczom do głów przynoszą oczekiwany efekt. Niestety, na to jeszcze za wcześnie. Mecz był słabiutki, by nie napisać fatalny w wykonaniu naszej drużyny, ale za to gole - JAKIE TO BYŁY GOLE !.
  Lewy wiadomo - KOSMOS. To co pokazał w akcji z drugiej połowy, kiedy sam z piłką przez pół boiska i jeszcze "wepchnął" Krychowiaka do bramki z piłką - coś absolutnie mistrzowskiego.
  Ale wcześniej, świetna główka Buksa i gol. No i końcówka, akcja Świderski - Linetty, który rąbnął pod poprzeczkę na 4:1.

  Oby tak z Anglią

  LINK
  • Re: Gdyby

   SW-Yogurt 2021-09-03 21:33:18

   SW-Yogurt

   avek

   Rejestracja: 2011-05-19

   Ostatnia wizyta: 2024-06-18

   Skąd: Wrocek

   Gole zatwierdzałem albańską migdałówką od Skënderbeu. Smakowa (jak bramki), ale słodka, więc zgaga jak po meczu. ~ Przy Lewym zagrało mi w głowie "Widziałaem orła cień" dla obrońcy, w końcu Albańczycy to Synowie Orła. ~

   Na Angoli mam brandy, też od Skënderbeu, ale coś mi się widzi, że pozostanie zamknięta. ~

   LINK
  • Re: Gdyby

   rebelyell 2021-09-06 23:31:05

   rebelyell

   avek

   Rejestracja: 2009-12-01

   Ostatnia wizyta: 2024-06-18

   Skąd: Kovir

   Jakby nasi mieli takie szczęście na Euro jak w meczu z Albanią, to wygraliby całe mistrzostwa

   LINK
 • Drugi

  AJ73 2021-09-05 22:50:34

  AJ73

  avek

  Rejestracja: 2017-10-12

  Ostatnia wizyta: 2024-06-18

  Skąd: Strike Base XR-484

  do pary. Wygląda na to, że treneiro znalazł odpowiedź na nurtujące go wciąż pytanie - kto jak nie Lewy ?.
  Buksa. Adam Buksa. Trzy szybkie gole i Sousa miał uśmiech dookoła głowy. Problem na Anglię wydaje się więc rozwiązany przynajmniej w ataku.
  Dziś z San Marino było 7:1.

  LINK
 • Polska - Anglia

  AJ73 2021-09-08 17:35:01

  AJ73

  avek

  Rejestracja: 2017-10-12

  Ostatnia wizyta: 2024-06-18

  Skąd: Strike Base XR-484

  Wiadomo, że i tak czekają nas baraże - o ile wszystko dobrze się ułoży . Ale takie mecze jak dzisiejszy z Anglią trzeba oglądać. I nie ma, że boli . Niespodzianka, że to jednak ich - a nie nas, będzie bolało, jest zawsze możliwa. W końcu, to tylko piłka, prosta jak konstrukcja cepa gra, opakowana himalajami kasiory. Przez co sprawia wrażenie gry dla wybitnych mózgów - a przecież, to szachy są dla mózgów, nie piłka

  Zaryzykowałbym i postawił na 1 : 0 dla naszych orłów ... No co ?, twardym trzeba być i nie pękać . Remis jednak wzięłoby się w ciemno.

  LINK
  • Re: Polska - Anglia

   Mossar 2021-09-08 18:42:40

   Mossar

   avek

   Rejestracja: 2015-06-12

   Ostatnia wizyta: 2024-06-14

   Skąd:

   4:2 dla Anglii. Pierwszy gol meczu będzie należał do Lewego. Wszyscy sie ze**ają, że ło wygrywamy z ANGLIĄ, a potem po błędach naszych mistrzów Anglicy wklepią 4

   LINK
  • Re: Polska - Anglia

   AJ73 2021-09-08 19:31:45

   AJ73

   avek

   Rejestracja: 2017-10-12

   Ostatnia wizyta: 2024-06-18

   Skąd: Strike Base XR-484

   A jednak Buksa . Jak podają internety, skład na Anglię to ... Szczęsny - Dawidowicz, Glik, Bednarek - Jóźwiak, Moder, Krychowiak, Linnetty, Puchacz - Buksa, Lewandowski.
   Trzymajmy kciuki z Puchacza ! I Dawidowicza . I ... za cały zespół

   LINK
  • Re: Polska - Anglia

   AJ73 2021-09-08 22:43:23

   AJ73

   avek

   Rejestracja: 2017-10-12

   Ostatnia wizyta: 2024-06-18

   Skąd: Strike Base XR-484

   Hahaha !, no i trafiłem remisa
   Szyyymaaaaańskiiii na 1 : 1 w 90 minucie !. BRAWO, BRAWO, BRAWO !. To był świetny mecz w wykonaniu naszego zespołu !

   LINK
   • Re: Polska - Anglia

    Mossar 2021-09-08 22:45:35

    Mossar

    avek

    Rejestracja: 2015-06-12

    Ostatnia wizyta: 2024-06-14

    Skąd:

    Najlepszy mecz polskiej kadry od czasów najlepszych meczów za Nawałki. Pierwszy raz widziałem, żeby od początku do konca tak sprawnie przeprowadzali akcje.

    LINK
    • Re: Polska - Anglia

     AJ73 2021-09-08 22:58:18

     AJ73

     avek

     Rejestracja: 2017-10-12

     Ostatnia wizyta: 2024-06-18

     Skąd: Strike Base XR-484

     No właśnie. Kurde, czyli trzeba uwierzyć Sousie, który przez cały czas powtarza, że niewiele potrzeba, by zaskoczyło. I gada tak w kółko od zakończenia ME. Czyli, chyba ma rację . Dzisiaj było tak, jak być powinno. Co prawda, nie wygraliśmy, ale nawet gdyby, to i tak nic to nie zmienia - gramy w barażach. Ale dzisiaj był to zespół, było widać, że jest pomysł na grę. Wszyscy zagrali na zupełnie innym poziomie - nawet Krychowiak. Nie poznawałem człowieka

     LINK
   • Polska - Anglia 1:1

    rebelyell 2021-09-08 23:30:24

    rebelyell

    avek

    Rejestracja: 2009-12-01

    Ostatnia wizyta: 2024-06-18

    Skąd: Kovir

    Jakby tak grali na Euro...

    Toż wicemistrz Europy praktycznie nie tworzył żadnych okazji, aż musieli strzelić z 30 metrów, by coś strzelić - takie coś wpada 1 na 100, to Angole mieli szczęście

    LINK
    • Re: Polska - Anglia 1:1

     AJ73 2021-09-08 23:45:48

     AJ73

     avek

     Rejestracja: 2017-10-12

     Ostatnia wizyta: 2024-06-18

     Skąd: Strike Base XR-484

     Jak na ironię, wpadło wtedy, kiedy Krycha został zdjęty z boiska .
     Co do całego spotkania, to moim zdaniem Sousa uratował sobie posadę. Może przesadzam, ale cały czas mam wrażenie, że kwestią czasu było jak Kulesza go ustrzeli. Przegrana z Anglią (najlepiej jak najwyższa ), dałaby idealny pretekst, a i usłużne dziennikarzyny też by się znalazły by podpisać się pod wnioskiem.
     A tak, Sousa zamknął usta krytykom, ale co najważniejsze - kupił sobie czas. Dużo czasu. I jak mówi, może spokojnie zmieniać mentalność u naszych piłkarzy

     LINK
     • Re: Polska - Anglia 1:1

      rebelyell 2021-09-09 00:01:15

      rebelyell

      avek

      Rejestracja: 2009-12-01

      Ostatnia wizyta: 2024-06-18

      Skąd: Kovir

      Eeee, gdzie tam, porażka z Anglią była wkalkulowana, takim meczem mógł być co najwyżej ten z Albanią. Gdyby za każdą porażkę z drużyną z pierwszej czwórki zwalniano u nas trenera...

      LINK
    • Re: Polska - Anglia 1:1

     bartoszcze 2021-09-09 08:40:08

     bartoszcze

     avek

     Rejestracja: 2015-12-19

     Ostatnia wizyta: 2024-06-19

     Skąd: Jeden z Wszechświatów

     z Hiszpanią tak grali

     Problemem na Euro było że ze Słowacją zagrali jak z Albanią, tylko nie wpadało z niczego. A ze Szwecją - w obronie jak z San Marino.

     LINK
 • Legia 1 : 0 Leicester City

  AJ73 2021-09-30 20:57:35

  AJ73

  avek

  Rejestracja: 2017-10-12

  Ostatnia wizyta: 2024-06-18

  Skąd: Strike Base XR-484

  No, no. Nic nie mieli do gadania Anglicy na Łazienkowskiej. Wynik i tak jest najmniejszą karą, bo powinno być 2 : 0. No, ale.
  6 punktów w grupie i liderowanie robi wrażenie

  LINK
  • Re: Legia 1 : 0 Leicester City

   rebelyell 2021-09-30 21:35:37

   rebelyell

   avek

   Rejestracja: 2009-12-01

   Ostatnia wizyta: 2024-06-18

   Skąd: Kovir

   I te dwie setki w samej końcówce meczu. Jak to ktoś napisał na tt: Kastrati pokazał, że ma jaja

   Zastanawia mnie tylko czy wygrana Spartaka w Napoli jest dobra dla Legii i o co ona będzie walczyć - awans z grupy (tu dobrze, że faworyci się potknęli) czy do Ligi Konferencji (niedobrze, że rywal do 3. miejsca zdobył 3 punkty na trudnym terenie).

   LINK
   • Re: Legia 1 : 0 Leicester City

    Mossar 2021-09-30 22:18:05

    Mossar

    avek

    Rejestracja: 2015-06-12

    Ostatnia wizyta: 2024-06-14

    Skąd:

    Ja włączyłem akurat na te 2 setki. W pierwszej Kastrati pięknie pokręcił piłką, ale kurczę wykończyl tragicznie. A ta druga Peckharta to taka klasyczna polska piłka jaką kojarzę z meczów kadry w latach 2000-2010. Czyli zupełny brak zdolności operowania stopą

    Ale i tak jestem pozytywnie zaskoczony. Być nad Leicester i Napoli to nie byle co.

    LINK
    • Re: Legia 1 : 0 Leicester City

     rebelyell 2021-09-30 22:52:34

     rebelyell

     avek

     Rejestracja: 2009-12-01

     Ostatnia wizyta: 2024-06-18

     Skąd: Kovir

     W tej pierwszej sytuacji to refleksem wykazał się bramkarz reprezentacji Danii, który musnął piłkę i skierował ją na słupek, więc nie byłbym aż tak krytyczny, za to Thomas zmasakrował idealną wystawkę Kastratiego Ale wynik super, pniemy się w rankingu UEFA. Kurde, a pamiętam czasy, gdy połowa drugiej dziesiątki to była normalka dla polskiej ligi...

     LINK
 • Albania - Polska

  AJ73 2021-10-12 14:24:59

  AJ73

  avek

  Rejestracja: 2017-10-12

  Ostatnia wizyta: 2024-06-18

  Skąd: Strike Base XR-484

  Najważniejszy mecz tych eliminacji. Jeśli wygramy - gramy w barażach (bo Albania raczej przegra z Anglią). Jak zremisujemy - może zagramy, wszystko zależy od wyników dwóch ostatnich spotkań. Przegrywając machamy rączkami pa-pa, a Sousa pakuje się do domu

  LINK
  • Re: Albania - Polska

   Mossar 2021-10-12 14:30:25

   Mossar

   avek

   Rejestracja: 2015-06-12

   Ostatnia wizyta: 2024-06-14

   Skąd:

   Jak zagrają tak jak z Anglią to Albania będzie pa-pa.. Nie ma co wyciągać wniosków po meczu z San Marino - tam sobie kopali piłkę luźno niepowiązani zawodnicy, żeby się wdrożyć (Płacheta, Gumny, Helik, Kozłowski, Świderski, Piątek). Nie było klasycznej ekipy w środku pola, z tyłu też praktycznie wszystko wymieszane.

   Po meczu z Anglią powiedziałbym, że Polska to faworyt, ale ta cała Albania ma naprawdę mocne te eliminacje. I teraz mają właściwie sytuację wóz albo przewóz - będą grali na maxa, to jest pewne. A wiadomo jak wyglądają takie mecze. Wystarczy sobie przypomnieć ostatnie Euro czy MŚ gdzie zespoły stojące na przegranej pozycji grały mecze życia o ćwierćfinał/półfinał itd.

   LINK
  • Re: Albania - Polska

   AJ73 2021-10-12 21:05:20

   AJ73

   avek

   Rejestracja: 2017-10-12

   Ostatnia wizyta: 2024-06-18

   Skąd: Strike Base XR-484

   Jak po grudzie na razie, środka pola nie mamy dzisiaj w meczu. Krycha podnosi ciśnienie as usual. Czekamy na pierwszy strzał na bramkę

   LINK
   • Re: Albania - Polska

    Mossar 2021-10-12 21:05:53

    Mossar

    avek

    Rejestracja: 2015-06-12

    Ostatnia wizyta: 2024-06-14

    Skąd:

    Mamy środek pola, ale jest nim samotnie Moder.

    LINK
  • Albania - Polska 0:1!

   rebelyell 2021-10-12 22:22:42

   rebelyell

   avek

   Rejestracja: 2009-12-01

   Ostatnia wizyta: 2024-06-18

   Skąd: Kovir

   Polska rezerwowymi stoi 11. bramka rezerwowego, po asyście innego rezerwowego! Świderski to jest gość

   Czyżby walkower? Co ci kibice?

   LINK
   • Re: Albania - Polska 0:1!

    AJ73 2021-10-12 22:26:04

    AJ73

    avek

    Rejestracja: 2017-10-12

    Ostatnia wizyta: 2024-06-18

    Skąd: Strike Base XR-484

    Sousa straci włosy przez naszą reprezentację chyba
    Walkower ?, chyba nie, bo do końca meczu niewiele zostało. Pewnie skończy się karą finansową.

    LINK
    • Re: Albania - Polska 0:1!

     rebelyell 2021-10-12 22:32:03

     rebelyell

     avek

     Rejestracja: 2009-12-01

     Ostatnia wizyta: 2024-06-18

     Skąd: Kovir

     W sumie nie wiem, bo trybuny już wcześniej rzucały obiektami w naszych piłkarzy...

     A myślałem, że najgłośniejszym wybrykiem kolejki będą polscy kibole lejący do spółki z węgierskimi policję na Wembley XD

     LINK
  • Re: Albania - Polska

   AJ73 2021-10-12 23:08:12

   AJ73

   avek

   Rejestracja: 2017-10-12

   Ostatnia wizyta: 2024-06-18

   Skąd: Strike Base XR-484

   Ufff, gdyby nie Świderski w `77 ...
   Chyba się uda. Załapać się do baraży

   LINK
  • Re: Albania - Polska

   AJ73 2021-10-12 23:13:02

   AJ73

   avek

   Rejestracja: 2017-10-12

   Ostatnia wizyta: 2024-06-18

   Skąd: Strike Base XR-484

   Kurde, teoretycznie, to nawet możemy awansować bezpośrednio z pierwszego - o ile Anglikom przydarzy się jak z Węgrami

   LINK
   • Re: Albania - Polska

    bartoszcze 2021-10-12 23:15:35

    bartoszcze

    avek

    Rejestracja: 2015-12-19

    Ostatnia wizyta: 2024-06-19

    Skąd: Jeden z Wszechświatów

    Bardzo teoretycznie, musieliby przegrać z Albanią u siebie, i dopiero wtedy zaczynamy liczyć bramki
    (oczywiście przy założeniu że wygrywamy z Węgrami i Andorą, a oni z San Marino)

    LINK
    • Re: Albania - Polska

     rebelyell 2021-10-12 23:37:41

     rebelyell

     avek

     Rejestracja: 2009-12-01

     Ostatnia wizyta: 2024-06-18

     Skąd: Kovir

     Zatem jeśli wygramy z Andorą to mamy pewne baraże, bo albo przeganiamy Albanię, albo ta ogrywa Wyspiarzy i z w meczu z Węgrami walczymy o pierwsze miejsce
     Ale ci kibice mogliby już po meczu chociaż przestać rzucać w naszych piłkarzy...

     LINK
     • Re: Albania - Polska

      bartoszcze 2021-10-13 06:56:47

      bartoszcze

      avek

      Rejestracja: 2015-12-19

      Ostatnia wizyta: 2024-06-19

      Skąd: Jeden z Wszechświatów

      rebelyell napisał:
      Zatem jeśli wygramy z Andorą to mamy pewne baraże
      -----------------------

      No nie - jeśli Albania wygra z Anglią, to sytuacja w grupie jest
      Anglia 20
      Polska 20
      Albania 18
      i w razie porażki z Węgrami (przy wygranej Albanii z Andorą i co najmniej remisie Anglików z San Marino) odpadamy

      LINK
      • Re: Albania - Polska

       rebelyell 2021-10-13 17:58:31

       rebelyell

       avek

       Rejestracja: 2009-12-01

       Ostatnia wizyta: 2024-06-18

       Skąd: Kovir

       A no ok, to w takim przypadku walczymy o pierwsze miejsce, ale grozi nam trzecie. W przeciwnym cokolwiek się nie stanie, mamy drugie

       LINK
 • Złota Piłka `21

  AJ73 2021-10-27 20:50:46

  AJ73

  avek

  Rejestracja: 2017-10-12

  Ostatnia wizyta: 2024-06-18

  Skąd: Strike Base XR-484

  goes to ...

  - https://twitter.com/BoniekZibi/status/1453362630551343104

  albo prezes wkręca, albo bukmacherzy właśnie go sympatycznie "pozdrawiają"

  ...

  Nie, no, wkręca Zibi. Przecież takiej wtopy na miesiąc - przed, świadomie by nie popełnił ?. Chyba ?

  LINK
 • Barażowo

  AJ73 2021-11-16 17:48:16

  AJ73

  avek

  Rejestracja: 2017-10-12

  Ostatnia wizyta: 2024-06-18

  Skąd: Strike Base XR-484

  Nie wiem co tam się odpindoliło z tym wczorajszym składem na mecz z bratankami. Nie wiem jak kombinował Sousa. Dziwne to wszystko i trzeba spokojnie poczekać, aż szum opadnie i jakie ostatecznie będą wyniki z wszystkich rozegranych meczów. No i gdzie jesteśmy, znaczy dostawiać nas będą, czy rozstawieni jesteśmy.

  Po dzisiejszych komentarzach można z lekka wyczuć, że "góra pezetpeenowska" szykuje już wiosenną wyprawkę do domu naszemu treneiro.

  LINK
 • Hahah

  Mossar 2021-11-26 19:00:27

  Mossar

  avek

  Rejestracja: 2015-06-12

  Ostatnia wizyta: 2024-06-14

  Skąd:

  Więcej szczęścia niż rozumu. Mamy w naszej ścieżce Rosję, Szwecję i Czechy. Powiecie "mocne zespoły, na Euro były lepsze niż Polska". Racja, ale tak można powiedzieć prawie o każdym zespole z baraży.

  A dla porównania w grupie 3 Włochy i Portugalia xD

  LINK
 • Złota Piłka

  AJ73 2021-11-29 17:14:25

  AJ73

  avek

  Rejestracja: 2017-10-12

  Ostatnia wizyta: 2024-06-18

  Skąd: Strike Base XR-484

  Odliczanie czas zacząć . Lewy czy Messi ? ...
  Argentyńska prasa jest już pewna - Messi. Messi zdobędzie tegoroczną Złotą Piłkę. Siódmą (o ile się nie mylę) w swoim dorobku. Granda i rozbój w biały dzień ... moim zdaniem .

  Jeśli nie teraz, to chyba już nigdy.
  Nie chce mi się pisać o statystykach i wyciągać wnioski porównawcze, ale wydaje się, że to co przeważyć mogło szalę na stronę Argentyńczyka, to pierwsza po`93 wygrana Argentyny w letnim Copa America, gdzie Leo ustrzelił trzy bramki.
  Jaki werdykt usłyszymy dzisiaj wieczorem, i do którego z zawodników powędruje statuetka ?. Okaże się po ... 21.00.

  LINK
  • Re: Złota Piłka

   AJ73 2021-11-29 22:01:35

   AJ73

   avek

   Rejestracja: 2017-10-12

   Ostatnia wizyta: 2024-06-18

   Skąd: Strike Base XR-484

   Yep, niespodzianki nie było. Wygrało Leon Zawodowiec.
   Nagroda pocieszenia "Najlepszego Napastnika 2021" powędrowała jednak do Roberta Lewandowskiego.

   LINK
   • Lewandowski drugi w rankingu FF

    rebelyell 2021-11-29 22:12:08

    rebelyell

    avek

    Rejestracja: 2009-12-01

    Ostatnia wizyta: 2024-06-18

    Skąd: Kovir

    No cóż...le Cabaret

    Czyli jednak specjalnie zrobili tę nową nagrodę dla Najlepszego napastnika, na pocieszenie. Przynajmniej został pierwszym, historycznym zwycięzcą.

    No to wkurzyli Robercika przed meczem o życie dla Barcelony - oj może się zemści XD Ale przynajmniej Leo go docenił.

    LINK
  • Re: Złota Piłka

   AJ73 2021-11-29 23:01:03

   AJ73

   avek

   Rejestracja: 2017-10-12

   Ostatnia wizyta: 2024-06-18

   Skąd: Strike Base XR-484

   Heh, czyli jak można było się spodziewać w sumie. Nie La Liga, nie Puchar Króla, tylko Copa America. Zdobyte bramki i asysty w turnieju, no i wygrana Argentyny.

   - https://twitter.com/ActuFoot_/status/1465423666255220741

   613 do 580 na korzyść Leona. Niemal o włos

   LINK
  • Re: Złota Piłka - dogrywka ?

   AJ73 2021-12-01 17:29:42

   AJ73

   avek

   Rejestracja: 2017-10-12

   Ostatnia wizyta: 2024-06-18

   Skąd: Strike Base XR-484

   Coraz ciekawiej
   Jest całkiem możliwe, że Robert Lewandowski otrzyma Złotą Piłkę, za ubiegły rok.
   O tym, że nagroda należy się Lewemu, wprost mówił Messi podczas swojego wystąpienia na gali. Reakcje negatywne na werdykt przetoczyły się nie tylko w prasie sportowej, komentatorów, czy samych piłkarzy z czołowych klubów europejskich. Teraz oliwy do ognia dorzuca samo "France Football", które nie wyklucza, że Złota Piłka za ubiegły sezon zostanie przyznana Lewandowskiemu jeszcze w tym roku.

   Wszyscy wiemy, że zeszły rok należał piłkarsko do Roberta. Jednak plebiscyt na najlepszego piłkarza został odwołany ze względu na pandemię, której jak wiemy, w tym roku nie ma .
   "FF" chyba obawiało się krytyki, więc wymyślili sobie specjalną nagrodę dla najlepszego strzelca sezonu licząc, że w jakiś sposób uda im się wyjść "z twarzą" z całej tej sytuacji, w którą sami się wpakowali.
   Nic bardziej mylnego. Otóż, nagroda pocieszenia jeszcze bardziej rozgrzała emocje i dyskusje. I teorie, o korupcji, bo takie też się pojawiają.

   C`mon "FF", miejcie jaja i podejmijcie tą jedyną i słuszną decyzję. Rober Lewandowski MUSI mieć Złotą Piłkę za ubiegły rok. Toż to oczywista oczywistość.

   LINK
   • Re: Złota Piłka - dogrywka ?

    Rusis 2021-12-01 17:43:53

    Rusis

    avek

    Rejestracja: 2004-02-28

    Ostatnia wizyta: 2024-06-19

    Skąd: Wrocław

    AJ73 napisał:
    C`mon "FF", miejcie jaja i podejmijcie tą jedyną i słuszną decyzję. Rober Lewandowski MUSI mieć Złotą Piłkę za ubiegły rok. Toż to oczywista oczywistość.
    -----------------------

    Powinien tę nagrodę otrzymać w zeszłym roku, owszem. Ale czy nagroda dana obecnie, pod presją różnych grup ma sens? To jest takie przyznanie "Nie chcieliśmy Ci dać, ale żeby wyjść z twarzą musimy". Nie jestem przekonany co do tego czy to jest dobry pomysł. Jeśli ją przyznają to też będzie kontrowersyjne - bo zrobiliby to bez głosowania, arbitralnie uznając, że mu się należy.

    Chyba bym raczej zaakceptował ten Le Cabaret i szedł dalej, licząc, że może za rok wygra.

    LINK
    • Re: Złota Piłka - dogrywka ?

     Mossar 2021-12-01 17:53:20

     Mossar

     avek

     Rejestracja: 2015-06-12

     Ostatnia wizyta: 2024-06-14

     Skąd:

     Szkoda, że nie ma tych baraży dzisiaj. Może by wklepał z parę bramek Rosjanom na wkurzeniu

     LINK
   • Re: Złota Piłka - dogrywka ?

    rebelyell 2021-12-01 19:57:21

    rebelyell

    avek

    Rejestracja: 2009-12-01

    Ostatnia wizyta: 2024-06-18

    Skąd: Kovir

    Ale że jak? Francuz przyznający się do błędu? Uwierzę, jak zobaczę.

    LINK
 • Siwy Bajerant

  Mossar 2021-12-26 17:08:56

  Mossar

  avek

  Rejestracja: 2015-06-12

  Ostatnia wizyta: 2024-06-14

  Skąd:

  Cytując weszło: siwy bajerant. Takiej żenady trenerskiej to chyba jeszcze nie widziałem w historii piłki nożnej za moich czasów

  LINK
  • Re: Siwy Bajerant

   AJ73 2021-12-26 18:15:50

   AJ73

   avek

   Rejestracja: 2017-10-12

   Ostatnia wizyta: 2024-06-18

   Skąd: Strike Base XR-484

   HAHAHAHAHAHA ! , TRADYCJA !.
   Teraz "czekam" na komentarz Zibiego, który swego czasu zaskoczył w podobnym stylu Listkiewicza, jak dzisiaj Sousa zaskoczył Kuleszę
   To wisiało w powietrzu od dłuższego czasu, tylko pytanie było - kiedy ?. By było jednak po równo, to napiszę, że dni Sousy jako trenera są policzone od kiedy mamy nowego prezeza pezetpeenu. Bez znaczenia, czy byśmy awansowali z pierwszego miejsca, czy też (nie) awansujemy z baraży, Po prostu, siwy bajerant był szybszy.

   Oczywiście, Kulesza nie zgodzi się na takie dyktum (rozwiązanie umowy za porozumieniem). Jednak obawiam się, że to siwy bajerant ma więcej amunicji w rękawie. Znaczy w swoim kontrakcie. Ciekawe, czy są tam jakieś zapisy o których nie wiemy, a na które Zibi przystał podpisując umowę z Portugalczykiem ?

   LINK
  • Re: Siwy Bajerant

   AJ73 2021-12-26 20:51:09

   AJ73

   avek

   Rejestracja: 2017-10-12

   Ostatnia wizyta: 2024-06-18

   Skąd: Strike Base XR-484

   Obserwujmy spokojnie bieg wydarzeń. który zdaje się nabierać prawie rakietowego przyśpieszenia - Nawałka już jest chętny by objąć kadrę
   Także tego, podtrzymuję, że karty zostały już wcześniej były rozdane, ale to Sousa pierwszy wywrócił stoliczek

   LINK
  • Re: Siwy Bajerant

   Mossar 2021-12-26 20:59:35

   Mossar

   avek

   Rejestracja: 2015-06-12

   Ostatnia wizyta: 2024-06-14

   Skąd:

   Ja to myślę że Sousa jest pragmatyczny. Wie że z tą reprezentacją nie awansuje na Mundial, a jak nie awansuje to go Kulesza wywali.. no i Sousa sobie już szykuje przyszłość

   LINK
  • Re: Siwy Bajerant

   rebelyell 2021-12-27 02:08:56

   rebelyell

   avek

   Rejestracja: 2009-12-01

   Ostatnia wizyta: 2024-06-18

   Skąd: Kovir

   Takiej żenady nie pamietam póki żyję XD

   To jest minus zagranicznych selekcjonerów, że mu nie wstyd odwalić takiego numeru, bo już się w Polsce więcej nie pokażą i mają wywalone na ewentualny wstyd przed rodakami.

   Ciekawe czy potwierdzą się plotki o powrocie Nawałki. A może wyskoczy zadaniowiec Czesław?

   LINK
  • Re: Siwy Bajerant

   Lubsok 2021-12-27 11:06:15

   Lubsok

   avek

   Rejestracja: 2012-03-10

   Ostatnia wizyta: 2024-06-18

   Skąd: Białystok

   Nie rozumiem spiny w internetach. Przecież typ był i tak słaby a reprezentacja za jego kadencji szorowała o dno.

   LINK
  • Re: Siwy Bajerant

   Rusis 2021-12-27 14:42:05

   Rusis

   avek

   Rejestracja: 2004-02-28

   Ostatnia wizyta: 2024-06-19

   Skąd: Wrocław

   Nie mam problemu z tym, że chce zmienić "pracodawcę". Po wpadce z Węgrami i braku rozstawienia w barażach szanse na kwalifikacje do MŚ i tak były znikome, więc by pewnie wyleciał po nich. Problem mam w tym, że PZPN podpisując z nim kontrakt nie zabezpieczył się odpowiednio na taką ewentualność..

   LINK
   • Re: Siwy Bajerant

    AJ73 2021-12-27 14:59:01

    AJ73

    avek

    Rejestracja: 2017-10-12

    Ostatnia wizyta: 2024-06-18

    Skąd: Strike Base XR-484

    "Problem mam w tym, że PZPN podpisując z nim kontrakt nie zabezpieczył się odpowiednio na taką ewentualność..

    Ale to nie PZPN, tylko Zibi powinien teraz zjeść tą żabę. To on jednoosobowo podjął nagłą decyzję o wywaleniu Brzęczka, i to on robił umowę pod Sousę. A z tego co dzisiaj mówił Kulesza, cały ten kontrakt nie daje PZPNowi szans na odszkodowanie. Kurde, przecież nawet w zwykłej czasowej umowie z telekomem, są finansowe kary za wypowiedzenie przez abonenta umowy. Jeśli tego nie ma w kontakcie Sousy, to ktoś powinien za to mocno dostać po kieszeni. I oby jeszcze nie było tak jak w Bordeux, gdzie Sousa na odchodne zażyczył sobie grubego odszkodowania

    LINK
    • Re: Siwy Bajerant

     Rusis 2021-12-27 15:11:21

     Rusis

     avek

     Rejestracja: 2004-02-28

     Ostatnia wizyta: 2024-06-19

     Skąd: Wrocław

     Zgadza się, personalnie Zibi za to odpowiada. Ale jako organizacja cały PZPN. Zibi przecież sam tego kontraktu nie spisał z Sousom i nie podpisali go - tam musiało być więcej osób zaangażowanych. A jeśli w organizacji nie ma standardów postępowania w takich sytuacjach to.. cała organizacja działa wadliwie.

     Nie zrozum mnie źle, jak nie chcę umniejszać tu winy Bońka bo to była jego decyzja ostatecznie. Ale to pokazuje, że PZPN jako całość nie zadziałało poprawnie.

     LINK
     • Re: Siwy Bajerant

      rebelyell 2021-12-27 19:12:45

      rebelyell

      avek

      Rejestracja: 2009-12-01

      Ostatnia wizyta: 2024-06-18

      Skąd: Kovir

      Boniek mówił, że wpisanie kary oznaczałoby, że płacąc ją mógłby odejść w każdym momencie, a obecnie nie może tego zrobić bez zgody PZPN.

      LINK
      • Re: Siwy Bajerant

       Finster Vater 2021-12-27 19:29:05

       Finster Vater

       avek

       Rejestracja: 2016-04-18

       Ostatnia wizyta: 2024-06-19

       Skąd: Kazamaty Alkazaru

       A teraz odejdzie nie płacąc ani grosika A PZPN może sobie pisać na Berdyczów zażalenie.

       Mi się wydawało że pisząc kontrakty managerskie przede wszystkim płaci się duże pieniądze za to żeby fachowiec pracował dla nas nie dla konkurencji, dlatego roczna klauzula "zakazu konkurencji" w przypadku wcześniejszego zerwania umowy wydaje mi się oczywistością w takich przypadkach, no ale co ja tam wiem

       LINK
  • Ćwiąkała po portugalsku do kibiców Flamengo

   rebelyell 2021-12-27 19:15:02

   rebelyell

   avek

   Rejestracja: 2009-12-01

   Ostatnia wizyta: 2024-06-18

   Skąd: Kovir

   Tomasz Ćwiąkała nagrał filmik, w którym po portugalsku przedstawia polski punkt widzenia kibicom Flamengo

   https://twitter.com/cwiakala/status/1475453716023107587?t=GtwNACm7lEXaaGyLjkqvww&s=19

   LINK
  • Re: Siwy Bajerant

   AJ73 2021-12-29 22:48:21

   AJ73

   avek

   Rejestracja: 2017-10-12

   Ostatnia wizyta: 2024-06-18

   Skąd: Strike Base XR-484

   Dał głos. Podziękował, ładnie się pożegnał, i do zobaczyska w Katarze, tak życzył. Dobry człowiek.
   Rodacy jak widzę w komentarzach, się jednak nie odwzajemnili

   - https://www.instagram.com/p/CYFEyMMqzAG/

   LINK
  • Re: Siwy Bajerant

   Rusis 2021-12-30 11:43:37

   Rusis

   avek

   Rejestracja: 2004-02-28

   Ostatnia wizyta: 2024-06-19

   Skąd: Wrocław

   Biorąc pod uwagę doniesienia na temat tego jak rozwiązano sytuację, czyli ile Sousę będzie musiała kosztować ucieczka z Polski to wyszło całkiem nieźle dla PZPN - sądziłem, że związek będzie na tym mocno stratny, a tu zaskoczenie. Pozostaje teraz znaleźć następcę, który pociągnie przez baraże, a później zobaczyć co dalej.

   Jak sądzicie, kto wskoczy na jego miejsce?

   LINK
 • Treneiro

  AJ73 2021-12-31 15:55:20

  AJ73

  avek

  Rejestracja: 2017-10-12

  Ostatnia wizyta: 2024-06-18

  Skąd: Strike Base XR-484

  Podobno nowy trener reprezentacji powinien być z Polski ? ... no to co powiecie na Cannavaro ?
  Włoch wysłał już odpowiednie papierki i jest chętny prowadzić biało - czerwonych. Podobno kandydatura Fabio jest poważnie brana pod uwagę ... Ja tam się nie znam, ale jedno wam powiem. Jeszcze zatęsknimy za siwym bajerantem

  LINK
  • Re: Treneiro

   rebelyell 2021-12-31 17:46:27

   rebelyell

   avek

   Rejestracja: 2009-12-01

   Ostatnia wizyta: 2024-06-18

   Skąd: Kovir

   Nie, nie, nie...i długo, długo nie

   LINK
  • Re: Treneiro

   AJ73 2022-01-08 21:45:42

   AJ73

   avek

   Rejestracja: 2017-10-12

   Ostatnia wizyta: 2024-06-18

   Skąd: Strike Base XR-484

   -Jeszcze zatęsknimy za siwym bajerantem

   I wciąż to podtrzymuję, bo b y ć m o ż e decyzja o tym, kto zostanie trenerem naszej reprezentacji już zapadła. Dziennikarze, szczególnie we Włoszech twierdzą, że Fabio Cannavaro dostał propozycję dwu letniego kontraktu na prowadzenie naszej reprezentacji ... Drugim, z podobnie "budzącym uznanie dorobkiem trenerskim" jest Andrea Pirlo, który także jest już "po rozmowach" z naszym pezetpeenem, ale to właśnie Fabio ma zostać następcą Sousy.
   Tak sobie patrzę na tą karuzelę trenerską, i dzisiaj, z zupełnie chłodną głową, postawiłbym na Polskiego trenera. Serio, zagraniczne nazwiska jakie się pojawiają, nie robią wrażenia, bo to nie żaden top trenerski, tylko trzecia liga. No, ale co ja tam wiem, ważne, że spece od piłki z pezetpeenu wiedzą lepiej.
   Obyśmy za dwa lata (bo na tyle podobno Fabio ma otrzymać kontrakt) nie obudzili się z tym samym pytaniem - kto za Cannavaro ?

   LINK
   • Re: Treneiro

    rebelyell 2022-01-08 23:05:30

    rebelyell

    avek

    Rejestracja: 2009-12-01

    Ostatnia wizyta: 2024-06-18

    Skąd: Kovir

    Wiesz, wg mnie Sousa okazał się nie tyle złym trenerem (nie chciałem go przecież wyrzucać przed barażami), ile małym człowiekiem. Co poradzisz z takim?

    LINK
  • Slaven Bilić?

   rebelyell 2022-01-09 15:26:03

   rebelyell

   avek

   Rejestracja: 2009-12-01

   Ostatnia wizyta: 2024-06-18

   Skąd: Kovir

   Slaven Bilić to pierwsza zagraniczna kandydatura, mająca znamiona rozsądnej. Jeśli nie Polak, to przynajmniej poważny trener, z jakimiś osiągnięciami oraz doświadczeniu selekcjonerskim. No i ludzie z tych rejonów odnajdują się u nas.

   LINK
  • Re: Treneiro

   AJ73 2022-01-16 13:12:00

   AJ73

   avek

   Rejestracja: 2017-10-12

   Ostatnia wizyta: 2024-06-18

   Skąd: Strike Base XR-484

   Piłkarze podobno już wiedzą. "Leak" o tym, że piłkarze reprezentacji już wiedzą, dał Rybus, w rozmowie z rosyjskimi mediami.
   Oficjalnie, mamy się dowiedzieć (że to Nawałka ) jeśli nie dzisiaj wieczorem, to na początku tygodnia.

   LINK
  • Re: Treneiro

   AJ73 2022-01-30 17:39:39

   AJ73

   avek

   Rejestracja: 2017-10-12

   Ostatnia wizyta: 2024-06-18

   Skąd: Strike Base XR-484

   Jutro, po 13.30, bo na tą godzinę jest zapowiedziana konferencja prezesa PZPN, wszystko stanie się jasne. Z ostatnich informacji, nastąpił niemal filmowy tłist, w którym ten, który był już niemal pewny, może ostatecznie okazać się przegranym całego wyścigu. Wyścigu, w którym "sensacyjny" nius gonił niusa. Nazwiska niczym letnie perseidy, pojawiały się i znikały na piłkarskim nieboskłonie. Nic to, to już przeszłość. Jutro o tej porze już dawno będzie wiadome, że "and the winner is ..."

   LINK
 • Do boju, CZESŁAW!

  AJ73 2022-01-31 18:11:24

  AJ73

  avek

  Rejestracja: 2017-10-12

  Ostatnia wizyta: 2024-06-18

  Skąd: Strike Base XR-484

  Kto nie z Mieciem tego zmieciem ? - OBY !.
  Karty na stół, wreszcie wszystko jest jasne. Czesław Michniewicz nowym trenerem reprezentacji Polski w piłce nożnej. To, co podobno przesądziło o jego wygranej, jest ... rozpisany od a do z plan na baraże
  Kontrakt podobno jest do końca roku z opcją na przedłużenie. Także tego, jeśli wszystko dobrze się ułoży, to mamy trenera na lata

  - https://twitter.com/Czarek_Kulesza/status/1488121705537187840?cxt=HHwWgMC9kdGz76YpAAAA

  Btw., brzydka zagrywka na konferencji, z wyciąganiem j a k i c h ś wątków rzekomo c o ś sugerujących.

  LINK
  • Re: Do boju, CZESŁAW!

   bartoszcze 2022-01-31 18:26:18

   bartoszcze

   avek

   Rejestracja: 2015-12-19

   Ostatnia wizyta: 2024-06-19

   Skąd: Jeden z Wszechświatów

   Znaczy do kogo będzie dzwonił przed którym meczem?

   LINK
  • Re: Do boju, CZESŁAW!

   rebelyell 2022-01-31 22:08:14

   rebelyell

   avek

   Rejestracja: 2009-12-01

   Ostatnia wizyta: 2024-06-18

   Skąd: Kovir

   Miejmy tylko nadzieję, że ponad miesięczne szukanie selekcjonera nie odbije się na jakości naszych przygotowań do baraży
   No ale Czesław to zadaniowiec

   LINK
  • Re: Do boju, CZESŁAW!

   Rusis 2022-02-01 21:32:21

   Rusis

   avek

   Rejestracja: 2004-02-28

   Ostatnia wizyta: 2024-06-19

   Skąd: Wrocław

   Nie wiem czy się śmiać czy płakać.. nie, w sumie śmiać

   No dobra, przyznaję, że gość potrafił mieć w swojej karierze przebłyski (jak na Polskie warunki) i jakiś potencjał na to, że mu się z kadrą ułoży jest, pod warunkiem, że miałby na to czas - a go nie ma. Nie wierzę, że do baraży nawet najlepszy trener świata cokolwiek osiągnąłby - tu już drużyna musi zawalczyć prawie sama, czasu za mało na układanie ich od nowa po raz kolejny.

   Olbrzymi minus to smród ciągnący się za nim od lat z "gabinetu fryzjerskiego". Nie wiem czy potrzebne jest jeszcze to zamieszanie wokół reprezentacji bo czegokolwiek PZPN nie zrobi to temat będzie się przewijał regularnie wokół Czesia.

   Najbardziej w tym wszystkim cieszy kontrakt do końca roku. Jest szansa, że po MŚ, kiedy kilku trenerów pożegna się z różnymi reprezentacjami uda się go zastąpić kimś trochę lepszym (nie dużo, bo na takich nas nie stać, ale wciąż).

   LINK
   • Re: Do boju, CZESŁAW!

    AJ73 2022-02-01 22:18:07

    AJ73

    avek

    Rejestracja: 2017-10-12

    Ostatnia wizyta: 2024-06-18

    Skąd: Strike Base XR-484

    -potencjał na to, że mu się z kadrą ułoży jest, pod warunkiem, że miałby na to czas - a go nie ma.

    No właśnie. Trochę nie rozumiem tej zagrywki.
    Jeśli (tfu, tfu) przegra baraże, to zabawa znów zaczyna się od początku. A jak wygra ? ... jak wygra, to też w sumie nie jest pewne, czy przedłużą mu kontrakt ?. Tak jak napisałeś, kilku trenerów zapewne pożegna się z reprezentacjami, i w PZPNie ktoś może nagle dostać kuszącą ofertę, i ciśnienie nagle skoczy.
    No ale, nie wyprzedzajmy faktów. Niech wypiją to co naważyli

    LINK
   • Re: Do boju, CZESŁAW!

    rebelyell 2022-02-02 00:02:30

    rebelyell

    avek

    Rejestracja: 2009-12-01

    Ostatnia wizyta: 2024-06-18

    Skąd: Kovir

    Co do przebłysków Czesława, to wydaje mi się, iż żaden polski trener nie ma w ciągu ostatnich kilku lat tylu zwycięstw nad drużynami teoretycznie silniejszymi niż Michniewicz z Legią lub młodzieżówką.

    LINK
  • Re: Do boju, CZESŁAW!

   Mossar 2022-02-01 23:05:06

   Mossar

   avek

   Rejestracja: 2015-06-12

   Ostatnia wizyta: 2024-06-14

   Skąd:

   Ja w ogóle tak sobie obserwuje te wszystkie filmiki, tweety, artykuły, wypowiedzi i mam wrażenie, że to jest jakiś jeden wielki prank. Że zatrudnili jakiegoś gościa z giełdy sprzedającego lewe perfumy, a teraz wszyscy z tego bekę cisną jak z Koko koko euro spoko.

   Tzn. ja wiem, że Michniewicz trenował Legię, co nieco mu się nawet udało, ale chodzi mi o samą otoczkę. To wszystko wygląda jak od Barei albo z tych skeczy pod koniec Szymon Majewski Show.

   A poza tym brzmię jak straszny dziad. Dobrze że Bastion to stowarzyszenie starszych ludzi bo jakby tu były same młodziaki to wszyscy by kminili jaki Majewski, jakie Koko Koko.

   LINK
  • Re: Do boju, CZESŁAW!

   Hardrada 2022-02-01 23:51:28

   Hardrada

   avek

   Rejestracja: 2011-01-01

   Ostatnia wizyta: 2024-06-18

   Skąd:

   Widzę, że przeważają krytyczne opinie, moje odczucia są nieco inne. Obejrzałem właśnie jego rozmowę ze Stanowskim i:
   - W kwestiach fryzjerskich mu wierzę, przekonał mnie, nie uważam, żeby miał na sumieniu jakieś przewały. Jedyną teorią, która wywołała u mnie pewne zawahanie, było to, że niby mógł być świadkiem koronnym. Ale po namyśle... nie sądzę. Sensownie wszystko wyjaśnił, nie widzę w tym żadnych dziur.
   - Odnośnie jego kwalifikacji zrobił dobre wrażenie i mam pozytywne odczucia. I tyle, bo i żadnym ekspertem nie jestem, nie śledzę polskiej piłki, znam tylko pobieżnie jego profil. Bardziej to - jak napisałem - przeczucie niż pewność. Jakimś sposobem wskrzesił u mnie zainteresowanie polską kadrą i z zaciekawieniem czekam na mecz z Rosją.

   Polecam obejrzeć na youtube wspomniany wywiad, jestem ciekaw czy zmieni Wasze zdanie.

   LINK
  • Re: Do boju, CZESŁAW!

   Vergesso 2022-02-02 20:33:33

   Vergesso

   avek

   Rejestracja: 2007-08-29

   Ostatnia wizyta: 2024-05-05

   Skąd: Toruń

   AJ73 napisał:

   Btw., brzydka zagrywka na konferencji, z wyciąganiem j a k i c h ś wątków rzekomo c o ś sugerujących.

   -----------------------

   Ale że brzydką jest wypominanie mu sprawy "fryzjerskiej" przez dziennikarzy? Tutaj akurat jest to jak najbardziej wskazane - skoro selekcjonerem reprezentacji Polski został gość, co do którego są poważne podejrzenia, że jest człowiekiem skorumpowanym i przekupywanym, to należy wręcz wymagać, aby mu to regularnie wyciągać. To już nie jest tylko pzpn-owski "zwyczajny działacz".

   Tzn. formalnie nic mu nie udowodniono, a ja nie jestem jakimś pisowcem by kogokolwiek skazywać bez sądu, jednak widzę po zachowaniu Michniewicza, że gość to straszny burak - a to włącza mi czerwoną lampkę z pytaniem, czy coś nie jest na rzeczy.

   Trochę mi to przypomina niedawne uniewinnienie byłego prezydenta Olsztyna, gdzie jego burackie zachowanie w trakcie i po procesie sądowym stawia pytanie o to, czy jednak czegoś nie było na rzeczy z tym gwałtem.

   LINK
   • Re: Do boju, CZESŁAW!

    rebelyell 2022-02-02 21:35:07

    rebelyell

    avek

    Rejestracja: 2009-12-01

    Ostatnia wizyta: 2024-06-18

    Skąd: Kovir

    Tylko czy na miesiąc przed barażami to dobry pomysł, by selekcjoner, zamiast na meczu skupiał się na zarzutach?

    LINK
    • Re: Do boju, CZESŁAW!

     AJ73 2022-02-02 21:55:05

     AJ73

     avek

     Rejestracja: 2017-10-12

     Ostatnia wizyta: 2024-06-18

     Skąd: Strike Base XR-484

     Raczej w ogóle nie będzie się tym przejmował, tylko z miejsca pozwami walił. Normalna praktyka w takich sprawach. A za miesiąc jak rozjedziemy kacapów, nikt już o tym nie wspomni nawet

     LINK
     • Re: Do boju, CZESŁAW!

      rebelyell 2022-02-02 22:19:37

      rebelyell

      avek

      Rejestracja: 2009-12-01

      Ostatnia wizyta: 2024-06-18

      Skąd: Kovir

      Ale jego głowa będzie zajęta niepotrzebnie czym innym, niż powinna.
      Jak zlejemy ruskich, a potem np. Szwedów to wszyscy będą nosić go na rękach

      LINK
   • Re: Do boju, CZESŁAW!

    AJ73 2022-02-02 21:48:59

    AJ73

    avek

    Rejestracja: 2017-10-12

    Ostatnia wizyta: 2024-06-18

    Skąd: Strike Base XR-484

    -Ale że brzydką jest wypominanie mu sprawy "fryzjerskiej" przez dziennikarzy? Tutaj akurat jest to jak najbardziej wskazane

    Po prostu, nie na każdej konferencji PZPNu ogłasza się nowego trenera reprezentacji
    Będą następne, i na kolejnych niech treneiro tłumaczy przeszłe uczynki, a dziennikarze niech dalej drążą temat, jeśli wątpliwości wciąż są. A tak, troszkę mi to wyglądało na "robotę na zlecenie". Dziennikarze nie są tu święci, i wiadomo też, że nie wszystkim taki wybór trenera "podszedł", ogólnie mówiąc. I tak, formalnie jest czysty, niczego mu nie udowodniono. A że niesmak wciąż po tych nastu-latach pozostaje, to już Czesia sumienie

    LINK
   • Re: Do boju, CZESŁAW!

    Hardrada 2022-02-03 01:26:45

    Hardrada

    avek

    Rejestracja: 2011-01-01

    Ostatnia wizyta: 2024-06-18

    Skąd:

    Ja rozumiem, że sprawa z podejrzeniami może budzić kontrowersje. Sam jeszcze wczoraj nabrałem większych wątpliwości jak dokopałem się do sytuacji z rozmową głosową (i w szoku jestem, że nikt tego nie poruszył u Stanowskiego).

    Ale.

    Zacytujesz jakieś jego wypowiedzi, które uprawniają do nazywania go "burakiem"? Bo nie wiem, może źle go oceniam po tych kilku wywiadach, które widziałem.

    LINK
 • Nie gramy w barażach

  AJ73 2022-02-24 17:56:17

  AJ73

  avek

  Rejestracja: 2017-10-12

  Ostatnia wizyta: 2024-06-18

  Skąd: Strike Base XR-484

  A przynajmniej nie na terenie rosji.
  Wspólne oświadczenie wydały federacje Polski, Czech i Szwecji.

  - https://twitter.com/pzpn_pl/status/1496872666061754368

  LINK
 • RFU

  Mossar 2022-02-27 20:47:33

  Mossar

  avek

  Rejestracja: 2015-06-12

  Ostatnia wizyta: 2024-06-14

  Skąd:

  Rosja ma grać dalej.. ale jako RFU. Co za pajace w tej FIFIE.

  Ja wielkiego wpływu nie mam na bogacenie się FIFY bo tylko Mundiale oglądam, ale jak to będzie tak wygladać to i te mistrzostwa sobie odpuszczę. Nie będę tego wspierać nawet pojedynczym wyświetleniem.

  W innych sportach też póki co tak to wygląda. Tzn. w tych najpopularniejszych po prostu nikt jeszcze nie miał jak podjąć stanowczej decyzji.

  LINK
  • Re: RFU

   bartoszcze 2022-02-27 21:14:00

   bartoszcze

   avek

   Rejestracja: 2015-12-19

   Ostatnia wizyta: 2024-06-19

   Skąd: Jeden z Wszechświatów

   Angole też oficjalnie zapowiedzieli, że "w przewidywalnej przyszłości" też nie zagrają z Rosją. Wprawdzie mundial dopiero od listopada...

   LINK
  • Re: RFU

   AJ73 2022-02-27 21:15:54

   AJ73

   avek

   Rejestracja: 2017-10-12

   Ostatnia wizyta: 2024-06-18

   Skąd: Strike Base XR-484

   Heh, co za niespodzianka
   Ja tam wielkich nadziei na jakąś stanowczą decyzję sobie nie robiłem. I tak w szoku jestem, że Szwedzi i Czesi nie chcą grać, bo myślałem, że tylko nasi mają jaja by powiedzieć jak jest. Kasa i korupcja rządzi tym sportem. W normalnym świecie Katar też nie miał prawa dostać tych mistrzostw.

   LINK
 • no i RFU nie zagra

  bartoszcze 2022-02-28 19:12:16

  bartoszcze

  avek

  Rejestracja: 2015-12-19

  Ostatnia wizyta: 2024-06-19

  Skąd: Jeden z Wszechświatów

  FIFA i UEFA zawiesiły wszystkie rosyjskie drużyny narodowe i klubowe do odwołania.
  https://www.uefa.com/insideuefa/mediaservices/mediareleases/news/0272-148df1faf082-6e50b5ea1f84-1000--fifa-uefa-suspend-russian-clubs-and-national-teams-from-all-com/

  To co, walkower, czy gramy ze Słowacją jako 3 drużyną grupy z Rosją?
  (są jeszcze jakieś przebąki o Węgrach)

  LINK
 • Gramy dalej

  AJ73 2022-03-08 21:41:43

  AJ73

  avek

  Rejestracja: 2017-10-12

  Ostatnia wizyta: 2024-06-18

  Skąd: Strike Base XR-484

  No to jesteśmy w finale.
  FIFA wykluczyła ruskich z gry w barażach, dzięki temu awansowaliśmy i czekamy na wynik meczu Szwecja - Czechy.
  Oczywiście, że Szwedzi się wściekli, bo słusznie w sumie uważają, że Polska dostała fuksem przewagę jednego meczu. Sprawiedliwie powinniśmy mieć dolosowanego rywala. No ale ...

  LINK
 • Szkocja - Polska

  AJ73 2022-03-24 20:19:10

  AJ73

  avek

  Rejestracja: 2017-10-12

  Ostatnia wizyta: 2024-06-18

  Skąd: Strike Base XR-484

  A jednak, bez Lewego. W sumie, słusznie, po co narażać naszego najlepszego piłkarza globu , na kontuzję przed arcy-ważnym barażowym spotkaniu ze Szwecją ?

  Widzę, że dzisiaj zagramy z jednym rookie`m na pokładzie : https://twitter.com/LaczyNasPilka/status/1507062188443373573?cxt=HHwWisC4yevElOopAAAA

  LINK
  • Re: Szkocja - Polska

   rebelyell 2022-03-24 20:51:12

   rebelyell

   avek

   Rejestracja: 2009-12-01

   Ostatnia wizyta: 2024-06-18

   Skąd: Kovir

   Żeby tam się tylko koronawirusem nie pozarażali, bo w szkockiej drużynie były przypadki :O

   LINK
  • Re: Szkocja - Polska

   Melethron 2022-03-25 12:24:07

   Melethron

   avek

   Rejestracja: 2009-02-16

   Ostatnia wizyta: 2024-06-18

   Skąd: Court of Gods

   Ze względu na miejsce zamieszkania udało mi się być na tym meczu. Przez większość gry Szkocja zdecydowanie przeważała na boisku i zdecydowanie zasłużyła na wygraną. To co Polacy robili zwłaszcza w czasie gdy stracili bramkę zakrawało o dotkliwą porażkę. Remis nie był zasłużony, choć uratował honor drużyny. Z perspektywy oglądającego na żywo z pewnością się cieszyłem z bramki, ale z drugiej strony szkoda było Szkotów, którzy świetnie sobie poradzili z perspektywy całego meczu. Fajna atmosfera na stadionie. Tak jak śpiewaliśmy - graliśmy u siebie. Polaków było mnóstwo i w każdym ze szkockich sektorów kibice byli pomieszani. Dobrze też było zobaczyć Lewego, który z resztą drużyny podszedł do polskiego sektora po zakończeniu meczu.

   LINK
   • Re: Szkocja - Polska

    AJ73 2022-03-25 19:37:29

    AJ73

    avek

    Rejestracja: 2017-10-12

    Ostatnia wizyta: 2024-06-18

    Skąd: Strike Base XR-484

    No słabo to wyglądało z naszej strony. Trochę obawiałem się tego meczu, bo wiadomo jak Szkoci grają - tną piszczele rywalom bez litości, a wczoraj grali na setkę, pomimo, że towarzyskie spotkanie.
    Dobrze, że Lewego nie wpuszczono na murawę, bo mógłby na niej polec. Zbyt dużo kontuzji po tym meczu, i oby tylko doktory zdążyły postawiły do pionu chłopaków na spotkanie z drwalami północy

    LINK
 • Italia OIUT ! :D

  AJ73 2022-03-24 23:19:35

  AJ73

  avek

  Rejestracja: 2017-10-12

  Ostatnia wizyta: 2024-06-18

  Skąd: Strike Base XR-484

  Gdybym postawił u buka, to już bym się pakował na Copacabana, albo jedną z tych Greckich plaż o turkusowej wodzie ... a tak, to mogę co najwyżej tapetkę na pulpit, echhh

  Piłkarski nius roku jest taki, że Włosi przegrali baraże z Macedonią i nie jadą do Kataru

  LINK
  • Re: Italia OIUT ! :D

   rebelyell 2022-03-25 21:25:24

   rebelyell

   avek

   Rejestracja: 2009-12-01

   Ostatnia wizyta: 2024-06-18

   Skąd: Kovir

   Ale jaja Italia drugi raz z rzędu poza MŚ - to się w głowie nie mieści, a już się bali pecha, że na Portugalię wpadną XD można powiedzieć, że my już jesteśmy lepsi od mistrza Europy!

   LINK
   • Re: Italia OIUT ! :D

    AJ73 2022-03-25 22:22:18

    AJ73

    avek

    Rejestracja: 2017-10-12

    Ostatnia wizyta: 2024-06-18

    Skąd: Strike Base XR-484

    Hehe, ale mimo wszystko, szkoda.
    Brak Włochów w MŚ to zawsze strata dla kibiców. Nawet nie tyle dla fanów włoskiego calcio, ale po prostu kibiców piłki nożnej. Co prawda, od kilkunastu już lat Włosi niczego nie osiąganą w kolejnych turniejach, ale ostatnie Euro wygrali i widać też było jak dobrze Mancini sprawdza się w roli selekcjonera.
    Z drugiej strony, nie da się ukryć, że ostatnie ich mecze grupowe, to wpadki.

    Z trzeciej strony, nawet jako fan włoskiej drużyny - cieszę się w sumie . Ich porażka i odpadnięcie znów pokazuje oczywistą prawdę w piłce kopanej - wciąż, to nie pieniądze grają i wygrywają, a kopanie w gałę, to w sumie prosta gra    LINK
    • Re: Italia OIUT ! :D

     rebelyell 2022-03-25 22:48:21

     rebelyell

     avek

     Rejestracja: 2009-12-01

     Ostatnia wizyta: 2024-06-18

     Skąd: Kovir

     Z tej perspektywy szkoda, zwłaszcza że po odpadnięciu naszych, to Włochom kibicowałem na Euro! Ale Portugalii też by mi było szkoda. Kogliby w końcu przyznać Europie więcej miejsc na MŚ

     LINK
 • 300 km

  bartoszcze 2022-03-27 15:28:22

  bartoszcze

  avek

  Rejestracja: 2015-12-19

  Ostatnia wizyta: 2024-06-19

  Skąd: Jeden z Wszechświatów

  Szwedzi się boją, że z Chorzowa do granicy ukraińskiej jest TYLKO nieco ponad 300 km (a Rosjanie już ostrzelali Lwów!).
  https://www.sport.pl/pilka/7,65037,28269357,szwedzi-alarmuja-po-bombardowaniu-lwowa-zagramy-300-km-od.html

  Wie ktoś jaka jest bezpieczna odległość? Wrocław wystarczy, czy od razu Berlin?

  LINK
 • Mecz o wszystko, czyli

  AJ73 2022-03-29 20:38:22

  AJ73

  avek

  Rejestracja: 2017-10-12

  Ostatnia wizyta: 2024-06-18

  Skąd: Strike Base XR-484

  Polska - Szwecja.
  Gramy o awans, więc trzymajmy kciuki bardziej niż za przyśpieszony start D+ w PL

  LINK
 • Jedziemy na mundial

  Hego Damask 2022-03-29 22:37:50

  Hego Damask

  avek

  Rejestracja: 2005-05-28

  Ostatnia wizyta: 2024-06-19

  Skąd: Wrocław

  Już się wynik nie zmieni więc można tak napisać

  LINK
  • Re: Jedziemy na mundial

   Karaś 2022-03-29 22:38:46

   Karaś

   avek

   Rejestracja: 2007-01-24

   Ostatnia wizyta: 2024-06-18

   Skąd: София

   AC Milan mistrzem 2005

   LINK
  • Re: Jedziemy na mundial

   rebelyell 2022-03-29 22:44:13

   rebelyell

   avek

   Rejestracja: 2009-12-01

   Ostatnia wizyta: 2024-06-18

   Skąd: Kovir

   Jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

   Żebyśmy zawsze tak grali, jak w drugiej połowie! Ale jajca, Czesław w drugim meczu lepiej zorganizował naszą obronę niż Sousa przez rok

   I przy okazji zakończyliśmy karierę reprezentacyjną wielkiego Zlatana.

   LINK
  • Re: Jedziemy na mundial

   Melethron 2022-03-29 22:44:20

   Melethron

   avek

   Rejestracja: 2009-02-16

   Ostatnia wizyta: 2024-06-18

   Skąd: Court of Gods

   Nie spodziewałem się tego po meczu ze Szkocją... dobrze, że się im udało

   LINK
  • Re: Jedziemy na mundial

   AJ73 2022-03-29 22:47:30

   AJ73

   avek

   Rejestracja: 2017-10-12

   Ostatnia wizyta: 2024-06-18

   Skąd: Strike Base XR-484

   I cóż że ze Szwecji ? ...

   Eleganckie 2 : 0 dla Polski

   Karny, a później Zielu. I te piękne akcje z `73-75" między Szymańskim-Bereszyńskim i Lewandowskim. Co za akcje !. Szwedzi mieli naprawdę szczęście, że w bramce mieli Olsena. Druga połowa świetna taktycznie z naszej strony. Czesław ich rozpracował, a chłopaki wybiły z głowy drwalom z północy wyjazd do Kataru. Brawo !

   LINK
  • Koszyki

   Mossar 2022-03-30 10:40:04

   Mossar

   avek

   Rejestracja: 2015-06-12

   Ostatnia wizyta: 2024-06-14

   Skąd:

   Fajnie fajnie, ale tym razem zupełnie nie czekam na łatwą grupę. Jesteśmy raczej jednym ze słabszych zespołów MŚ i nie ma co liczyć na wyjście z grupy. Możemy się tylko pozytywnie zaskoczyć A z tego powodu kminię sobie jakie meczyki polskiej kadry chciałbym zobaczyć. I tak wygląda moja wymarzona grupa:

   Francja, Chorwacja, Polska, Ghana

   A tak najnudniejsza:

   Hiszpania, Szwajcaria, Polska, Ekwador

   LINK
   • Re: Koszyki

    AJ73 2022-03-30 15:11:32

    AJ73

    avek

    Rejestracja: 2017-10-12

    Ostatnia wizyta: 2024-06-18

    Skąd: Strike Base XR-484

    Z Ekwadorem mamy zaległy rachunek do wyrównania.
    A po wczorajszym, to my po puchar jedziemy, a nie tam jakieś grupowe rozkminy Czesław na pokładzie, to drużyna jak pancernik w akcji - nie do zatrzymania.

    LINK
    • Re: Koszyki

     Mossar 2022-04-01 16:58:28

     Mossar

     avek

     Rejestracja: 2015-06-12

     Ostatnia wizyta: 2024-06-14

     Skąd:

     Ja już się nie mam zamiaru wplątać w dmuchanie balonika. Jesteśmy zespołem zdecydowanie z tych słabszych w stawce MŚ. Mecz ze Szkocją był strasznie słaby, ale powiedzmy że w okrojonym składzie. Mecz z Szwecja lepszy, ale graliśmy z zespołem, który też niewiele pokazuje. Coś mnie bierze jak widzę nagłówki z portali w stylu "Boją się Lewandowskiego". Historia pokazuje, że bać to się można Duńczyków, Meksyku, Szwajcarii, a nie nas.

     Ale żeby nie było, są pozytywy. Po raz kolejny mamy absolutnie mistrzowski przód - Lewy jak to Lewy, Milik w epickiej formie i Piątek, który znowu wrócił do fajnej gry. Mamy z prawej Casha i uważam że to jest serio realne wzmocnieniem względem tych, których wcześniej mieliśmy na prawej. Moder fajnie gra.. i w sumie na tym koniec. O każdym z reszty można by powiedzieć coś dobrego, ale jak przychodzi co do czego to jest padaka.

     LINK
   • Re: Koszyki

    rebelyell 2022-03-30 20:10:40

    rebelyell

    avek

    Rejestracja: 2009-12-01

    Ostatnia wizyta: 2024-06-18

    Skąd: Kovir

    Mossar napisał:
    tak wygląda moja wymarzona grupa:

    Francja, Chorwacja, Polska, Ghana

    A tak najnudniejsza:

    Hiszpania, Szwajcaria, Polska, Ekwador

    -----------------------

    Żaden z tych wariantów nie jest możliwy, bo w jednej grupie mogą być maksymalnie dwie drużyny europejskie

    W 2. koszyku są w większości mocne drużyny, więc by powalczyć realnie o awans najlepiej byłoby trafić z 1. na Katar, a my miewamy szczęście do występowania z gospodarzami

    LINK
 • Losowanie MŚ

  rebelyell 2022-04-01 19:06:59

  rebelyell

  avek

  Rejestracja: 2009-12-01

  Ostatnia wizyta: 2024-06-18

  Skąd: Kovir

  No to zaczynamy mistrzostwa meczem z Meksykiem

  LINK
  • Re: Losowanie MŚ

   Mossar 2022-04-01 19:10:28

   Mossar

   avek

   Rejestracja: 2015-06-12

   Ostatnia wizyta: 2024-06-14

   Skąd:

   Fajna grupa pod ciekawe mecze, a nie jakieś szajsy z Hiszpanami czy Niemcami.

   LINK
  • Re: Losowanie MŚ

   Karaś 2022-04-01 19:15:35

   Karaś

   avek

   Rejestracja: 2007-01-24

   Ostatnia wizyta: 2024-06-18

   Skąd: София

   3:0 5:1 1:2

   LINK
   • Re: Losowanie MŚ

    Mossar 2022-04-01 19:35:12

    Mossar

    avek

    Rejestracja: 2015-06-12

    Ostatnia wizyta: 2024-06-14

    Skąd:

    Sprawdziłem sobie mecze z 2021/2022 Meksyku i w sumie oni nie są w jakiejś wybitnej formie - sporo przegranych, zremisowanych męczy z względnie średniawymi zespołami (jak USA).

    LINK
    • Re: Losowanie MŚ

     rebelyell 2022-04-01 19:58:34

     rebelyell

     avek

     Rejestracja: 2009-12-01

     Ostatnia wizyta: 2024-06-18

     Skąd: Kovir

     Właśnie też nie kojarzę w ogóle jak teraz Meksyk gra. Kiedyś mieli mocną pakę, ale obecnie niezbyt znam ich piłkarzy.

     Dobrze że chociaż tą Arabię Saudyjską mamy na poprawę samopoczucia i do zdobycia korony króla strzelców przez Lewego

     LINK
     • Re: Losowanie MŚ

      AJ73 2022-04-01 20:06:24

      AJ73

      avek

      Rejestracja: 2017-10-12

      Ostatnia wizyta: 2024-06-18

      Skąd: Strike Base XR-484

      Inaczej.
      Kiedy ostatni raz graliśmy mecz z drużyną tamtego regionu ? ... Ja przypomnę tylko, te na papierze "wygrane" mecze z Kolumbią czy Urugwajem
      Meksyk jest tak samo "w zasięgu", jak były tamte drużyny. A wyszło jak wyszło.

      LINK
      • Re: Losowanie MŚ

       AJ73 2022-04-01 20:11:13

       AJ73

       avek

       Rejestracja: 2017-10-12

       Ostatnia wizyta: 2024-06-18

       Skąd: Strike Base XR-484

       O już mam - towarzysko 0 : 1 w 2017 przegraliśmy w Gdańsku

       LINK
      • Re: Losowanie MŚ

       rebelyell 2022-04-01 22:00:50

       rebelyell

       avek

       Rejestracja: 2009-12-01

       Ostatnia wizyta: 2024-06-18

       Skąd: Kovir

       Wiem, wiem, to dla nas wielka niewiadoma, dlatego zawsze się trochę obawiam spotkań z egzotycznymi rywalami, ale po pierwsze Arabia Saudyjska - no bez jaj
       A po drugie: jaką taką wiarę (nie pewność, że wyjdziemy z grupy) w ciekawe mecze daje mi to, że chyba Czesław pasuje do tej roboty, mamy Lewego, żeby teraz tylko Glik był zdrowy to może któryś młody (Moder, Bielik, Szymański!) pociągnie tę drużynę i będzie co oglądać!

       LINK
  • Re: Losowanie MŚ

   AJ73 2022-04-01 19:36:44

   AJ73

   avek

   Rejestracja: 2017-10-12

   Ostatnia wizyta: 2024-06-18

   Skąd: Strike Base XR-484

   Super grupa !. France czy Niemce, że o Brytolach nie wspomnę - p r z e r e k l a m o w a n i.
   Nie to co Mexico, Albiceleste , i jeszcze Arabowie. DOBRZE JEST, i wychodzimy z grupy ! ... hehe

   LINK
  • Re: Losowanie MŚ

   Melethron 2022-04-02 12:03:55

   Melethron

   avek

   Rejestracja: 2009-02-16

   Ostatnia wizyta: 2024-06-18

   Skąd: Court of Gods

   Bardzo interesująca grupa! Zdecydowanie bardziej przyciągnie moją uwagę taki rząd przeciwników niż klasyczne drużyny w stylu Niemiec czy Anglii.

   LINK
 • Boisko weryfikuje

  AJ73 2022-04-01 20:33:07

  AJ73

  avek

  Rejestracja: 2017-10-12

  Ostatnia wizyta: 2024-06-18

  Skąd: Strike Base XR-484

  Nie no, dobra. Zupełnie poważnie. Jest dobrze, mogło być znacznie gorzej.
  Przestrzegałbym jednak przed nadmiernym - tradycyjnie już, hurraoptymizmem z naszej strony. Już widzę tłity Zibiego, który pompuje balonik pisząc "Easy". Podobnie Hajtko, ale on już zupełnie odleciał dając nam awans już teraz.
  Czesław, the treneiro cieszy się z dobrego losowania, mówiąc "idealnie". Podobnie jak Kulesza, the PZPN, mówiąc coś ogólnikowo o dobrym losie.

  Ja mam jednak obawy, patrząc na mecze z niedalekiej przeszłości, kiedy graliśmy z Kolumbią czy Urugwajem. Wiadomo z jakim rozczarowaniem to się skończyło. Nie mamy styczności z piłką z tamtych kontynentów. Nie graliśmy od lat spotkań z zespołami z Ameryki Płd. (Meksyk piłkarsko to południe co by nie mówić). Argentyna wiadomo - piłkarsko potęga. Ktoś już z dziennikarzyn gorączkuje o piłkarskim wyjaśnieniu spraw między Messim a Lewym. No, byłbym z tym hajpem baardzooo ostrożny, bardzo.
  Arabia Saudyjska to już zupełnie abstrakcja i kompletna niewiadoma. Równie dobrze moglibyśmy teoretyzować o grze z piłkarską reprezentacją Bermud. Nic nam nie wiadomo.
  Także tego, jest dobrze, ale nie ma powodów do optymizmu moim zdaniem.

  LINK
 • ...

  Lubsok 2022-04-02 12:33:50

  Lubsok

  avek

  Rejestracja: 2012-03-10

  Ostatnia wizyta: 2024-06-18

  Skąd: Białystok

  Czyli tradycyjnie, będzie mecz otwarcia, mecz o wszystko i mecz o honor.

  LINK
 • Karma

  AJ73 2022-05-16 16:59:04

  AJ73

  avek

  Rejestracja: 2017-10-12

  Ostatnia wizyta: 2024-06-18

  Skąd: Strike Base XR-484

  Kanarki ćwierkają, że siwy lis za moment będzie pakował walizki z Flamengo. W kilka miesiecy doprowadzić swój nowy klub do niemal strefy spadkowej ? ... jestem pod wrażeniem

  LINK
 • Liga Narodów

  AJ73 2022-06-09 18:15:58

  AJ73

  avek

  Rejestracja: 2017-10-12

  Ostatnia wizyta: 2024-06-18

  Skąd: Strike Base XR-484

  Nie wiem czy ktoś ogląda, bo aktualnie "Kenobi" na topie jest, hehe. Ale wczorajszy wynik meczu Belgia - Polska ... no, jakby z innej dyscypliny.
  Złośliwi nawet mówią, że piłkarze zagrali nie z Belgią, a ze Świątek - 1 : 6, gem set i mecz
  Ale tam, zawsze powtarzam, że jak przegrywać, to z najlepszymi. Porażka wtedy lepiej smakuje , i jest to najlepsza metoda na wyciąganie wniosków i poprawę tego co było nie tak. Także tego, jest przecież jeszcze wtorkowy rewendż stulecia part 2 ... a nie, czekaj, to nie ten serial

  LINK
 • A w Rotterdamie

  AJ73 2022-06-11 21:57:06

  AJ73

  avek

  Rejestracja: 2017-10-12

  Ostatnia wizyta: 2024-06-18

  Skąd: Strike Base XR-484

  ... było 2:0 dla nas przed momentem, ale Holendrzy właśnie ... ..... ło matko, na szczęście spalony teraz. No dobra, na razie jest 2 : 1 dla nas. Rezerwowi grają

  LINK
 • Blamaż :D

  AJ73 2022-07-12 21:08:02

  AJ73

  avek

  Rejestracja: 2017-10-12

  Ostatnia wizyta: 2024-06-18

  Skąd: Strike Base XR-484

  Oj jak dobrze, że tego nie oglądałem !. Rewanżowa potyczka Lecha z Karabachem Agdam zakończyła się wynikiem 1 : 5
  Podobno zaczęło się bardzo dobrze, bo w pierwszej minucie był gol dla Poznaniaków. Radość jednak trwała krótko, bo tylko do pierwszego kwadransa. Dalej już było benc, łup, tadam, itd.

  - https://pbs.twimg.com/media/FXe_JTfWQAMm0RU?format=jpg&name=large

  LINK
 • Lewandowski przechodzi do Barcelony!

  rebelyell 2022-07-16 00:05:06

  rebelyell

  avek

  Rejestracja: 2009-12-01

  Ostatnia wizyta: 2024-06-18

  Skąd: Kovir

  Wygląda na to, że transfer Lewego stał się faktem i mamy pierwszego Polaka w zespole piłkarskim Barcelony! :

  LINK
  • Re: Lewandowski przechodzi do Barcelony!

   AJ73 2022-07-16 13:33:09

   AJ73

   avek

   Rejestracja: 2017-10-12

   Ostatnia wizyta: 2024-06-18

   Skąd: Strike Base XR-484

   No, czyli wreszcie koniec tego medialnego cyrku. Teraz tylko życzyć, by zaczął wychodzić w podstawowym składzie, bo to wcale takie pewne nie będzie, a i takiej pozycji jaką miał w Bayernie, w Barcy może nie uświadczyć.
   No ale skoro nie miał już motywacji w Bayernie, to tylko życzyć, by odnalazł ją w Barcelonie

   LINK
   • Re: Lewandowski przechodzi do Barcelony!

    rebelyell 2022-07-16 22:09:56

    rebelyell

    avek

    Rejestracja: 2009-12-01

    Ostatnia wizyta: 2024-06-18

    Skąd: Kovir

    No ja Cię proszę kto go niby wygryzie? Fati? Auba?

    LINK
    • Re: Lewandowski przechodzi do Barcelony!

     AJ73 2022-07-17 17:39:32

     AJ73

     avek

     Rejestracja: 2017-10-12

     Ostatnia wizyta: 2024-06-18

     Skąd: Strike Base XR-484

     Benzema ...

     Lewy z Muellerem tworzyli w Bayernie świetny duet. Zobaczymy, czy podobnie ułoży się współpraca z Abumayangiem.

     LINK
     • Re: Lewandowski przechodzi do Barcelony!

      rebelyell 2022-07-17 18:34:18

      rebelyell

      avek

      Rejestracja: 2009-12-01

      Ostatnia wizyta: 2024-06-18

      Skąd: Kovir

      A kiedy Benzema przeszedł do Barcelony?

      Już nie pamiętam jak Abumayang współpracował z Lewym w BVB, ale w przewidywaniach składu zazwyczaj sugeruje się, iż będzie dublerem Roberta. No ale przypuszczam, że będzie to zależeć od taktyki. Zobaczymy czy Xavi nie zaplanuje "lagi na Robercika"

      LINK
 • Ojojoj

  AJ73 2022-09-23 14:36:11

  AJ73

  avek

  Rejestracja: 2017-10-12

  Ostatnia wizyta: 2024-06-18

  Skąd: Strike Base XR-484

  Tam nie będą się wymandrzał, ani rozkminiał ile teraz waży stawka niedzielnego meczu z Walią.
  Lekcja gry od Holendrów, sposób w jaki poruszali się na boisku i skuteczne odcięcie Lewego od piłek = klęska na Narodowym. Czy były szanse chociaż na remis ? - nie, nie było . Chociaż, gdyby Milik trafił jakimś cudem w bramkę, to może tak zwany honor zostałby "uratowany, ale Milik nie trafił, widać to już taka Milikowa tradycja w kadrze ...

  https://youtu.be/eJj4LlU3Un4?t=157

  No i Lewy, czyli przepaść jaka dzieli jego od reszty naszych kopaczy. Fajnie było oglądać te nieliczne w sumie momenty w całym meczu, kiedy nie miał absolutnie do kogo podać piłki. To chyba dobitnie pokazuje różnicę klas. Ale tam, Van Gaal powiedział po meczu, żebyśmy nie tracili wiary, po prostu Oranje zagrała bardzo dobre spotkanie. Widać, że trener-klasa, pozazdrościć

  pssst. Michniewicz ma gorsze statystyki niż Sousa

  LINK
 • Adieu, treneiro ?

  AJ73 2022-12-12 20:34:39

  AJ73

  avek

  Rejestracja: 2017-10-12

  Ostatnia wizyta: 2024-06-18

  Skąd: Strike Base XR-484

  Na razie sytuacja wygląda tak, że było spotkanie Kuleszy z Michniewiczem, a później do mediów poszedł komunikat, że PZPN nie skorzysta z klauzuli o jednostronnym przedłużeniu kontraktu dla selekcjonera.
  Michniewicz kontrakt ma do końca roku, a czy zostanie przedłużony - tego powinniśmy się dowiedzieć w najbliższych dniach. Zgodnie z naszą piękną tradycją, obstawiam, że i tym razem trener poleci ze stołka, i znów rozpocznie się kolejny cyrk i karuzela potencjalnych nazwisk. I tak w niekończące się koło panie pierdoło.
  Ja raczej bym zostawił Czesława na stanowisku, ale czy na jego miejsce nie wskoczy za chwilę Nawałka - tego nawet i sam prezes enbepu nie wie. Jednakże, dla względnej spokojności, równowagi psychicznej i tak dalej, może trzeba będzie pomyśleć o kupieniu sobie psa albo kota ? ...

  LINK
 • Trener

  Mossar 2023-01-12 16:48:23

  Mossar

  avek

  Rejestracja: 2015-06-12

  Ostatnia wizyta: 2024-06-14

  Skąd:

  Ja coś czuję że znowu będzie polska szkoła szkoleniowa wyboru trenera, czyli przez miesiąc będziemy słuchać o Simeone, Gerrardzie, Renardzie, Shevchenko, kurde nie zdziwiłbym się jakby teraz Kulesza rzucił, że prowadzi rozmowy z Mourinho, a koniec końców zadowolimy się jakimś polskim śmieszkotrenerem.

  LINK
  • Re: Trener

   Rusis 2023-01-12 19:37:37

   Rusis

   avek

   Rejestracja: 2004-02-28

   Ostatnia wizyta: 2024-06-19

   Skąd: Wrocław

   Pomijając już całą tę szopkę medialną związaną z wyborem trenera to szczerze mówiąc nie wiem kogo bym tu widział. Znaczy bardzo bym nie chciał jakiegoś kontynuatora polskiej myśli szkoleniowej ale z zagranicznych wybór też nie jest taki oczywisty. Nikt z dużych, sprawdzonych nazwisk nie przyjdzie, a reszta zawsze może być problematyczna.
   Natomiast kompletnie nie kupuję przewijania się takich nazwisk jak Gerrard czy Szewczenko. Panowie byli bardzo dobrymi piłkarzami, ale trenersko w niczym specjalnym się nie wykazali.

   LINK
  • Re: Trener

   AJ73 2023-01-12 20:22:48

   AJ73

   avek

   Rejestracja: 2017-10-12

   Ostatnia wizyta: 2024-06-18

   Skąd: Strike Base XR-484

   Teraz to bardziej mnie interesuje, czy FIFA nie rozpocznie postępowania wyjaśniającego w sprawie tego co powiedział Tagliafico. Znaczy o tym, kiedy po golu na 2 : 0 dla Argentyny, jeden z naszych kopaczy poprosił go, by więcej już nie strzelali nam bramek

   LINK
   • Re: Trener

    Mossar 2023-01-12 20:32:55

    Mossar

    avek

    Rejestracja: 2015-06-12

    Ostatnia wizyta: 2024-06-14

    Skąd:

    A jaki może być tego skutek jak już dawno po MŚ? Jakieś spadki w rankingu?

    LINK
  • Re: Trener

   rebelyell 2023-01-12 21:26:36

   rebelyell

   avek

   Rejestracja: 2009-12-01

   Ostatnia wizyta: 2024-06-18

   Skąd: Kovir

   Cholera, nie wiem czy jest jakieś nazwisko, które z czystym sumieniem bym widział na tym stanowisku. Siwy bajerant trochę spalił obcokrajowców na jakiś czas, pytanie czy niewładający angielskim Kulesza jednak się skusi na zagraniczniaka i czy ten też czegoś nie odwali? Mam tylko nadzieję, że nie wezmą kogoś, kto by się dopiero uczył bycia selekcjonerem albo za nazwisko, jak kiedyś Cannavaro czy Szewczenko.

   LINK
  • Re: Trener

   AJ73 2023-01-15 14:01:48

   AJ73

   avek

   Rejestracja: 2017-10-12

   Ostatnia wizyta: 2024-06-18

   Skąd: Strike Base XR-484

   Steven Gerrard, Herve Renard i Vladimir Petković. Z lekkim wskazaniem na Gerrarda jako tego, który ma największe szanse z całej trójki.
   Btw.,wydaje się, że Zibi dobrze mówi - trenerem reprezentacji powinien być Polak. Z drugiej strony, sposób w jaki grała reprezentacja za czasów Sousy, zdecydowanie bardziej do mnie przemawiał, niż pomysły Czesia.

   LINK
 • Jest nowy trener

  Hego Damask 2023-01-23 16:52:15

  Hego Damask

  avek

  Rejestracja: 2005-05-28

  Ostatnia wizyta: 2024-06-19

  Skąd: Wrocław

  To Fernando Santos

  https://www.sport.pl/pilka/7,65037,29387129,wiemy-kto-bedzie-selekcjonerem-wyladowal-tylko-u-nas.html#s=BoxMMtImg1

  LINK
  • Re: Jest nowy trener

   AJ73 2023-01-23 18:15:54

   AJ73

   avek

   Rejestracja: 2017-10-12

   Ostatnia wizyta: 2024-06-18

   Skąd: Strike Base XR-484

   To jednak nie Bento ? ...
   Podobno Santos dostał trzy lata kopaczy ogarnąć ?. Znaczy, po eliminacjach też zostanie na stołku. Odważnie !

   LINK
  • Re: Jest nowy trener

   rebelyell 2023-01-23 20:35:27

   rebelyell

   avek

   Rejestracja: 2009-12-01

   Ostatnia wizyta: 2024-06-18

   Skąd: Kovir

   Czyli nie zapowiada się, żeby nasza reprezentacja zaczęła grać ofensywnie XD

   Ale nas Czarek zmylił Ciekawy jestem czy to dobrze wybrać trenera z sukcesami, ale w wieku emerytalnym, czy lepiej byłoby młodszego i głodnego sukcesów.

   LINK
  • Re: Jest nowy trener

   Rusis 2023-01-23 20:55:49

   Rusis

   avek

   Rejestracja: 2004-02-28

   Ostatnia wizyta: 2024-06-19

   Skąd: Wrocław

   Prawdę mówiąc jestem pozytywnie zaskoczony. Biorąc pod uwagę, że praca z reprezentacją Polski to nie jest jakiś wybitny angaż to spodziewałem się jednak trenera z mniejszym doświadczeniem. A Santon nie dość, że ma już niemałe doświadczenie reprezentacyjne to i osiągi klubowe.

   Trochę martwi mnie jedynie preferowany przez niego styl gry - czyli defensywny. Boję się, że w efekcie zabetonuje to naszą grę w niezbyt przyjemnym do oglądania stylu. Ale cóż... może chociaż ta defensywa zacznie grać sensownie i jakieś kontry inne niż laga na Lewego wyjdą.

   LINK
 • W plecy

  AJ73 2023-03-24 21:13:07

  AJ73

  avek

  Rejestracja: 2017-10-12

  Ostatnia wizyta: 2024-06-18

  Skąd: Strike Base XR-484

  już w pierwszych trzydziestu sekundach meczu ?. Na 0 : 2 do trzeciej minuty ? ... WOW!, jestem pod wrażeniem.
  No, ale może nie będzie tak źle, może Czesi przestaną strzelać, a my przejdziemy do tak zwanej kontry ? ...

  LINK
 • .........

  Elendil 2023-03-24 22:47:38

  Elendil

  avek

  Rejestracja: 2008-04-26

  Ostatnia wizyta: 2024-06-17

  Skąd: Kraków / Zakopane / Kraków

  Za Cześka to było, kuuurde xDD

  LINK
  • Re: .........

   rebelyell 2023-03-25 11:30:47

   rebelyell

   avek

   Rejestracja: 2009-12-01

   Ostatnia wizyta: 2024-06-18

   Skąd: Kovir

   Jak to jest, że zawsze wydaje się, iż poprzedni trener coś robił lepiej? XD

   No ale trzeba oddać sprawiedliwość, że Santos miał najtrudniejszy mecz eliminacji po zaledwie 3 treningach. Oby z Albanią było lepiej.

   LINK
   • Re: .........

    bartoszcze 2023-03-25 11:36:16

    bartoszcze

    avek

    Rejestracja: 2015-12-19

    Ostatnia wizyta: 2024-06-19

    Skąd: Jeden z Wszechświatów

    Nie mam pojęcia jak wyglądała gra, ale zgadzam się z opinią jednego znajomego że ciężko jest obwiniać trenera o dwa gongi w pierwszych trzech minutach meczu

    LINK
    • Krecik - Reksio 3:1

     rebelyell 2023-03-25 12:14:16

     rebelyell

     avek

     Rejestracja: 2009-12-01

     Ostatnia wizyta: 2024-06-18

     Skąd: Kovir

     Oczywiście, że nie można winić trenera, nawet mimo wzięcia odpowidzialności za porażkę na siebie. Niech najpierw zdąży wprowadzić jakieś własne rozwiązania.

     LINK
 • Tak każe obyczaj

  AJ73 2023-03-25 16:43:37

  AJ73

  avek

  Rejestracja: 2017-10-12

  Ostatnia wizyta: 2024-06-18

  Skąd: Strike Base XR-484

  Beenhakker przegrał swój debiut, podobnie Nawałka, Brzęczek. Czesław co prawda zremisował, tak samo jak Sousa. Nie ma o co robić dramy, wsio w pariadkie jest ... Santos wcześniej też przegrywał, za to później już wygrywał Czesi nas bronią w wywiadach, mówiąc, że mecz im się ułożył, a wcześniej to bardzo obawiali się naszej husarii ... .....
  Zobaczycie, że w następnych meczach przejedziemy po rywalach jak walec ... ... jak walec normalnie, i już nie mogę się doczekać, doczekać się nie mogę doczekać.

  LINK
 • Fus Ro DAAAH!

  AJ73 2023-03-27 20:03:08

  AJ73

  avek

  Rejestracja: 2017-10-12

  Ostatnia wizyta: 2024-06-18

  Skąd: Strike Base XR-484

  Polska - Albania.
  Spojrzałem w skład, w ustawienie ... i sobie pomyślałem - ZUCH!, ten Santos. To się MUSI udać !

  LINK
 • Messi Lewy

  Mossar 2023-04-23 13:50:56

  Mossar

  avek

  Rejestracja: 2015-06-12

  Ostatnia wizyta: 2024-06-14

  Skąd:

  Coś tam ćwierkają że Messi opuszcza PSG i wróci do Barcelony. Niby pojawił się w Barcelonie z 15 walizkami

  Pozbędą się Lewego czy uświadczymy duetu Messi + Lewandowski?

  LINK
  • Re: Messi Lewy

   bartoszcze 2023-04-23 14:53:45

   bartoszcze

   avek

   Rejestracja: 2015-12-19

   Ostatnia wizyta: 2024-06-19

   Skąd: Jeden z Wszechświatów

   No ja czytałem że Lewy zagrożony bo z Liverpoolu przychodzi Bobby Firmino który był fajnym grajkiem ale parę lat temu.

   Ale w sumie Lewy nie będzie mieć nic przeciwko grze z Messim, ani też odejściu do Paryża i grze z Mbappe

   LINK
  • Re: Messi Lewy

   rebelyell 2023-04-23 16:48:11

   rebelyell

   avek

   Rejestracja: 2009-12-01

   Ostatnia wizyta: 2024-06-18

   Skąd: Kovir

   Przy Messim Lewy miałby mniej władzy, ale więcej piłek w pobliżu pola karnego - moim zdaniem byłby to dla niego dobry deal

   LINK
   • Re: Messi Lewy

    Mossar 2023-04-23 17:18:29

    Mossar

    avek

    Rejestracja: 2015-06-12

    Ostatnia wizyta: 2024-06-14

    Skąd:

    Strzelam że Lewemu obecnie bardziej zależy na trofeach, dobrych podaniach pod gole i sukcesie drużyny niż na władzy w zespole który nie odnosi wielkich sukcesów. Także fajnie by było jakby grali razem

    LINK
 • 500

  AJ73 2023-06-06 16:43:39

  AJ73

  avek

  Rejestracja: 2017-10-12

  Ostatnia wizyta: 2024-06-18

  Skąd: Strike Base XR-484

  milionów Euro za sezon.. Ponoć taką kwotę szejkowie z Al-Hilal zaproponowali Messiemu, i taka oferta wywołała istną rozpacz na Camp Nou. Właściwie, to nie wiem co tu mam napisać dalej, oprócz tego, że chciałbym mieć taką rozkimną jaką ma właśnie Messi.
  Anyway, jeśli tego posta czytają szejkowie, którzy jak widać nie mają co robić z piniendzmi, to ja z największą chęcią przyjmę jako gift, skromny milion Euro. Ba, ze swej strony obiecuję podzielić się połową z losowo wybranym Bastionowiczem. Seriosly

  LINK
  • Re: 500

   Rusis 2023-06-09 21:24:08

   Rusis

   avek

   Rejestracja: 2004-02-28

   Ostatnia wizyta: 2024-06-19

   Skąd: Wrocław

   Przyznaję, że zaskoczyło mnie gdzie ostatecznie wylądował - tego się kompletnie nie spodziewałem A wydaje mi się, że jest to najlepszy ruch - ani Barca nie nagina znowu finansowego fair play, ani nie idzie na Bliski Wschód (a ten trend mnie martwi).

   Natomiast co do ostatniej ofensywy zakupowej krajów Arabskich to mnie to mega martwi. Już dotychczas uważałem, że szejkowie psują football - wykupywanie klubów w Europie i pchanie petrodolarów w nie wypaczało rywalizację dosyć mocno i sprawiło, że trochę lepsi piłkarze są poza zasięgiem wielu klubów. Natomiast dotychczas musieli chociaż udawać, że przestrzegają finansowego fair play. Teraz przechodząc do ściągania piłkarzy do krajów Arabskich można zapomnieć o jakichkolwiek limitach finansowych, co jeszcze bardziej pogłębi problem w Europie - ceny znowu mogą pójść w górę.

   LINK
   • Re: 500

    AJ73 2023-06-09 21:56:07

    AJ73

    avek

    Rejestracja: 2017-10-12

    Ostatnia wizyta: 2024-06-18

    Skąd: Strike Base XR-484

    Po cichu miałem nadzieję, że jednak sentyment zwycięży i z Lewym stworzą duet tysiąclecia .
    Zaimponował mi bardzo tą decyzją, bo pieniądze niewyobrażalne kusiły, a tu proszę - MLS. Oby tylko zdążyli dokończyć budowę tego stadionu w terminie, bo sytuacja jak z Gwiazdą Śmierci - muszą podwoić wysiłki

    LINK
 • Polska-Niemcy 1:0

  rebelyell 2023-06-16 23:18:58

  rebelyell

  avek

  Rejestracja: 2009-12-01

  Ostatnia wizyta: 2024-06-18

  Skąd: Kovir

  Piękne pożegnanie Błaszczykowskiego (chociaż szkoda, że szybkość już nie ta, bo może wyszedłby w swojej sytuacji jeden na jednego z bramkarzem, a tu obrońca wyłuskał piłkę w ostatniej chwili), czyli drugie w historii zwycięstwo z Niemcami. Ale co ten Szczęsny cuda wyprawiał to głowa mała :O Zawsze wolałem Fabiana, ale odkąd zakończył reprezentacyjną karierę to Wojtek wzniósł się na wyższy poziom nkż wcześniej. Szacun.

  LINK
 • W Kiszyniowie cuda ...

  AJ73 2023-06-20 22:31:27

  AJ73

  avek

  Rejestracja: 2017-10-12

  Ostatnia wizyta: 2024-06-18

  Skąd: Strike Base XR-484

  Weźcie powiedzcie Santosowi, że to się nie dzieje naprawdę ...

  LINK
  • Re: W Kiszyniowie cuda ...

   rebelyell 2023-06-20 22:37:21

   rebelyell

   avek

   Rejestracja: 2009-12-01

   Ostatnia wizyta: 2024-06-18

   Skąd: Kovir

   Czymcie mie, bo nie wyczymie...

   LINK
  • Re: W Kiszyniowie cuda ...

   bartoszcze 2023-06-20 22:44:23

   bartoszcze

   avek

   Rejestracja: 2015-12-19

   Ostatnia wizyta: 2024-06-19

   Skąd: Jeden z Wszechświatów

   nie żadne cuda tylko legitny wpier*ut

   LINK
  • Re: W Kiszyniowie cuda ...

   AJ73 2023-06-20 22:49:02

   AJ73

   avek

   Rejestracja: 2017-10-12

   Ostatnia wizyta: 2024-06-18

   Skąd: Strike Base XR-484

   Ja tego nie ogarniam, serio.
   Pierwszy raz w życiu nie rozumiem piłki nożnej.

   LINK
  • Re: W Kiszyniowie cuda ...

   AJ73 2023-06-20 22:53:01

   AJ73

   avek

   Rejestracja: 2017-10-12

   Ostatnia wizyta: 2024-06-18

   Skąd: Strike Base XR-484

   Twarz Santosa, kiedy zobaczył "akcję" Szymkowiaka ... XD

   LINK
  • Re: W Kiszyniowie cuda ...

   Mossar 2023-06-21 14:33:33

   Mossar

   avek

   Rejestracja: 2015-06-12

   Ostatnia wizyta: 2024-06-14

   Skąd:

   Aż mi się przypomina moja "kariera" tenisisty stołowego. W podstawówce byłem dość mocno wkręcony. Nawet jeździłem na obozy kadry polski. No i w końcu w szkole przychodził wuefista i brał mnie na takie zwyczajne zawody międzyszkolne w mieście. Ja oczywiście full profeska, wszyscy już zaczęli gadać kto będzie pierwszy - ja czy drugi kolega trenujący w klubie.

   Presja. To jest niesamowite jak bardzo przestają działa wszelkie automatyzmy jak rozpoczynasz drugi mecz z jakimś nonejmem ze zwykłą paletką a nie taką jak Twoja, specjalnie klejoną z Donica czy Butterfly i po pierwszych piłkach przegrywasz 4:2. Robi Ci się ciepło, ręce Ci się trzesą, puls milion. Nie jesteś w stanie już grać nawet na 30% tego co zwykle. Czujesz że to się nie dzieje naprawdę. Że ten gość se pyka raz na tydzień w szkole i jedzie Cię 11:7 w pierwszym secie. Chce Ci się płakać, próbujesz się zmobilizować ale tak się trzesiesz że nie dasz rady wyjść z tego stanu. I w końcu przegrywasz. Czasem te 30% wystarczało żeby wygrać taki mecz, czasem nie. I wtedy coś w tej Twojej sportowej duszy umiera.

   Tyle że nasi reprezentanci to nie dzieci z podstawówki. To są piłkarze z najlepszych zespołów na świecie. Cześć z nich to absolutna czołówka światowej piłki nożnej. Jak to możliwe że można dostać taki petrificus totallus?

   LINK
  • Re: W Kiszyniowie cuda ...

   AJ73 2023-06-21 15:09:39

   AJ73

   avek

   Rejestracja: 2017-10-12

   Ostatnia wizyta: 2024-06-18

   Skąd: Strike Base XR-484

   Hohoho, hohoho

   Santos został wezwany do siedziby Mordoru PZPN.
   Powód ? ... Kulesza podobno chce poznać plan Santosa na kadrę. Oraz ogólne przemyślenia.
   Spokojnie, spokojnie, nikt nie zamierza zwalniać Portugalczyka ..., A co tam panie w Portugalii, ktoś spyta ? - tam piszą, że mamy niewiarygodną drużynę, hehe, he.
   Wiecie, to jest niesamowite, naprawdę. Jak sobie przypomnę ten blamaż na MŚ w rosji, wydawać się mogło, że to już dno, Rów Marjański osiągnięty i myśmy - znaczy oni, tego dokonali. A tu proszę, okazuje się, że chłopaki schodzą jeszcze niżej, i spod denka kopią. Jak w tej brawurowej akcji Szymański normalnie :

   https://twitter.com/i/status/1671382440957419521

   Mało ?,

   no to jeszcze Bednarek "Myśleliśmy, że ten mecz dogra się sam do końca, że zostało 45 minut i jedziemy na wakacje."

   Pozytyw wczorajszego meczu ?. Jest, i to najpiękniejszy - pieniądze w piłkę nie grają. Porównując obydwie reprezentacje, nazwiska, wartość poszczególnych zawodników i to w jakich klubach grają, to czego dokonali itd, itp. - wszystko to jest nie_wa_żne. Nie ma kompletnie znaczenia.
   Pierwsza połowa i jest na 2 : 0. Mecz już przegrany dla chłopaków z Mołdawii, którzy na pewno z zazdrością i podziwem przyglądali się naszym gwiazdom europejskiego futbolu na boisku. De beściaki - na pewno tak myśleli w swoich głowach chłopaki z Kiszyniowa, schodząc do szatni po pierwszej połowie.

   Jakiej więc sztuczki Jedi użył Clescenco w szatni ?. Co takiego powiedział, że odmienił swoją drużynę ? :

   - "Co mamy do stracenia, oprócz własnego honoru ?", tak właśnie powiedział.

   Ja prdlę, to są słowa na miarę "I bid you stand, Men of the West !" Aragorna, pod "Czarną Bramą".

   Pytam się więc kapitana naszej drużyny, jakiej motywacji użył na boisku, kiedy było na 2:2 ? - dobra, odpowiedź znamy, żadnej. Wczoraj Beitar Jerozolima zaorał RL9 z Barcy.
   Gdzie i czy w ogóle w tej drużynie jest zawodnik, który w takich sytuacjach odwróci się w kierunku nacierającej armii i krzyknie - dobra, teraz to ja was sam rozprdolę !. Odpowiedź też znamy - nie ma takiego.
   Aż dziwne, bo mam wrażenie, że problemem tej kadry nie są umiejetności, tylko to że pękają w głowach. A co gorsza, teraz także wiedzą o tym nasi grupowi rywale, i na pewno będą chcieli to wykorzystać na swoją korzyść w kolejnych meczach.
   Mossar powyżej już wspomniał. Presja i umiejętnośc radzenia. Niby oczywiste co napiszę, ale w przypadku zawodników którzy na co dzień mierzą się z takimi sytuacjami w swoich klubach, to nie powinno mieć miejsca. A wydaje się, że to właśnie jest największą zmorą tej reprezentacji. Coś się nagle zacina, i pyk, i koniec, jest blackout. Nie wiem, może ktoś na miarę Darii Abramowicz ze sztabu naszej 1GI by tu wpłynął mentalnie ?. Dobra, jestem mądry, więc puentaując przed wrześniowymi meczami, pytam

   Do we have plam B ? ...

   LINK
 • TRZYMAJTA MNIE !

  AJ73 2023-07-23 08:18:09

  AJ73

  avek

  Rejestracja: 2017-10-12

  Ostatnia wizyta: 2024-06-18

  Skąd: Strike Base XR-484

  Pojawiają się informacje, że Santos ma już dogadane z arabskim klubem ... 🥺

  To naprawdę przestaje być śmieszne 😱

  LINK
  • Re: TRZYMAJTA MNIE !

   Mossar 2023-07-23 09:14:51

   Mossar

   avek

   Rejestracja: 2015-06-12

   Ostatnia wizyta: 2024-06-14

   Skąd:

   A dla mnie to już jest właśnie bardzo śmieszne. No to teraz nas pewnie czeka wielki comeback Nawałki xD

   LINK
  • Re: TRZYMAJTA MNIE !

   Lubsok 2023-07-23 15:07:52

   Lubsok

   avek

   Rejestracja: 2012-03-10

   Ostatnia wizyta: 2024-06-18

   Skąd: Białystok

   xDDD

   Takie rzeczy tylko w naszym kochanym pseudo kraiku.

   LINK
  • Re: TRZYMAJTA MNIE !

   rebelyell 2023-07-23 18:02:21

   rebelyell

   avek

   Rejestracja: 2009-12-01

   Ostatnia wizyta: 2024-06-18

   Skąd: Kovir

   To się nie dzieje XD jeśli to prawda, zagraniczny trener już długo u nas się nie pojawi A Kwiatkowski odgłasza na tt, że nie mogą się dodzwonić do Santosa. Komedia.
   To co teraz? Papszun?

   LINK
   • Re: TRZYMAJTA MNIE !

    AJ73 2023-07-23 18:40:13

    AJ73

    avek

    Rejestracja: 2017-10-12

    Ostatnia wizyta: 2024-06-18

    Skąd: Strike Base XR-484

    Urlopuje, więc ma wyłączony telefon. I słusznie.. Kulesza mówi, że są bardzo dobrze zabezpieczeni umową, i w przypadku jej zerwania (a każdą idzie zerwać), wiązałoby się to z ogromnym odszkodowaniem. Co akurat nie powinno być problemem dla Arabów, jeśli się uprą by Santosa sprowadzić.
    Wszyscy w takim przypadku byliby zadowoleni - Santos, bo uciekł z tonącej łajby, PZPN, który otrzymałby solidne odszkodowanie, no i Nawałka, który wjechałby na białym koniu

    LINK
  • Można się rozejść :P

   AJ73 2023-07-23 19:39:30

   AJ73

   avek

   Rejestracja: 2017-10-12

   Ostatnia wizyta: 2024-06-18

   Skąd: Strike Base XR-484

   Kurde, a tak fajnie się rozwijało, a tu masz : https://twitter.com/Czarek_Kulesza/status/1683159471437017089

   - "Mam ważny kontrakt z drużyną narodową i nic w tej sprawie się nie zmieniło. Liczę na Wasze wsparcie w walce o Mistrzostwa Europy!”

   Echh

   LINK
 • O wszystko

  AJ73 2023-09-06 19:25:52

  AJ73

  avek

  Rejestracja: 2017-10-12

  Ostatnia wizyta: 2024-06-18

  Skąd: Strike Base XR-484

  z Wyspami Owczymi. Prawda, że czyta się to zaje(piiiiii)śćie ?
  Dla takich meczów warto być kibicem kopanej !. Jutro może dziać się znów historia, i to na naszych oczach, i na naszym terenie. Po klęsce w Kiszyniowie wszystko jest możliwe chłopaki !

  Trzymam kciuki za Hakana i jego ekipę !

  LINK
 • Liga Mistrzyń

  bartoszcze 2023-09-06 19:32:41

  bartoszcze

  avek

  Rejestracja: 2015-12-19

  Ostatnia wizyta: 2024-06-19

  Skąd: Jeden z Wszechświatów

  O 20.00 w Katowicach piłkarki GKS Katowice grają z Anderlechtem w turnieju kwalifikacyjnym. O ile mi wiadomo, transmisja tylko internetowa...

  LINK
 • Polska - Wyspy Owcze

  AJ73 2023-09-07 16:37:31

  AJ73

  avek

  Rejestracja: 2017-10-12

  Ostatnia wizyta: 2024-06-18

  Skąd: Strike Base XR-484

  Cięzka praca popłaca. To fakt oczywisty a w przypadku chłopaków z Faroes - żywy dowód. Od 8 do 17 w normalnej robocie (przekrój zawodów naprawdę duzy) a później na traning. U mnie mają szacun i ukłony do samej ziemi.
  A co tam u nas ?. Heh wraca Krycha, wraca Grosik, i pewnie wróciłby i Glik gdyby mógł. Ktoś mi wytłumaczy, bo nie rozumuiem - to po to zatrudnialiśmy Santosa, i to za TAKĄ kasę ?.

  Anyway, z tej grupy można zdaje się awansować z drugiego miejsca nawet po porażce z Wyspami Owczymi . Warunek, oczywiście trzeba wszystkie kolejne spotaknia wygrać, no i liczyć na potknięcia innych. Jak dla mnie, fajn baj mi. Liczenie na innyvch mamy opanowwane do perrrrrrfekcji

  LINK
 • Tirana, nadchodzimy XD

  AJ73 2023-09-10 12:37:35

  AJ73

  avek

  Rejestracja: 2017-10-12

  Ostatnia wizyta: 2024-06-18

  Skąd: Strike Base XR-484

  Jak wygramy, to wskakujemy na drugie miejsce w grupie. Jak przegramy, to zostajemy w miejscu, które nam się należy
  A jak będzie, to się okaże wieczorem.

  LINK
  • Re: Tirana, nadchodzimy XD

   SW-Yogurt 2023-09-10 15:39:11

   SW-Yogurt

   avek

   Rejestracja: 2011-05-19

   Ostatnia wizyta: 2024-06-18

   Skąd: Wrocek

   Aby nie przeżywać katuszy można sobie obejrzeć lecący równolegle meczyk Polska-Belgia (1/8 Mistrzostw Europy) zamiast tego... czegoś. ~

   LINK
  • Re: Tirana, nadchodzimy XD

   rebelyell 2023-09-10 21:26:27

   rebelyell

   avek

   Rejestracja: 2009-12-01

   Ostatnia wizyta: 2024-06-18

   Skąd: Kovir

   Ale brama...

   LINK
  • Re: Tirana, nadchodzimy XD

   Evening Star 2023-09-11 15:11:52

   Evening Star

   avek

   Rejestracja: 2016-07-13

   Ostatnia wizyta: 2024-06-18

   Skąd: Bydgoszcz

   Tak to jest, jak w (mikro)społeczności władzę przejmuje kółeczko wzajemnej adoracji. W tym przypadku to skupione wokół moderatora Robercika, który to już jakiś czas temu powinien sobie granie w reprezentacji odpuścić. Kółeczko samo banuje zwalnia i zatrudnia trenerów i wzywa ich na dywanik, dyktując taktykę i to, czy jakiś zawodnik ma wrócić. Gdy gracz spoza kółeczka wzajemnej adoracji miał czelność wytknąć złe zachowanie kółeczka to został zbanowany doznał kontuzji xD Robercik (i to jako kapitan iksde) dla obrony własnego wizerunku nabruździ w wywiadzie na osoby spoza kółeczka nie widząc wcale, że wytykając brak osobowości reprezentacji i przyznając, że młodzi nie garną się do podpatrywania go tak naprawdę wystawia świadectwo sam sobie, że jest beznadziejnym kapitanem. Do tego stopnia jest tym, co truje reprezentację od wewnątrz, że nawet piłkarze neutralnie nastawieni do niego czy byli koledzy z boiska wytknęli mu wywiad. Generalnie ***da, nie kapitan, która dodatkowo już nie jest w stanie obronić się piłkarsko. Santos też był strzałem w stopę, bo przy problemach, które są w tej społeczności ten trener się do tego nie nadaje, już z samego względu na wiek. Przyznał wczoraj sam na konferencji, że zamysł na reprezentację miał inny od początku, że chciał odmłodzić, dlatego nie było powołań wcześniej Grosickiego i Krychowiaka, ale już widać, że po Mołdawii porzucił koncepcję i się poddał Robercikowi. Czyli z niego nic nie będzie, ale nie będzie i z każdego następnego, który się ugnie pod wpływem naszej wyblakłej już gwiazdy. Niech reprezentacja nie jedzie na Euro, a nawet i na kolejne i mistrzostwa świata, jeśli w tym czasie ma faktycznie się krystalizować coś nowego z zupełnie nowymi twarzami. Bo w sumie po co mają jechać na kolejną wyszarpaną w barażach imprezę i skończyć na fazie grupowej? Poza aspektem finansowym nie ma z tego żadnego pożytku. A przede wszystkim dziennikarze i kibice powinni przestać pompować ciągle balonik. Jeśli wykrystalizuje się w ciągu kilku lat reprezentacja, która bez większych problemów będzie się kwalifikować do wielkich imprez to już będzie sukces.

   LINK
   • Re: Tirana, nadchodzimy XD

    AJ73 2023-09-11 18:01:47

    AJ73

    avek

    Rejestracja: 2017-10-12

    Ostatnia wizyta: 2024-06-18

    Skąd: Strike Base XR-484

    Problem jest o wiele większy niż to, czy zatrudnianie Santsa było "strzałem w stopę", czy może nie. Ja uważam, że nie.
    Ale Santos z tymi piłkarzami (tu głównie mówię o emerytach) niczego już nie dokona, tak jak i nie zrobiłby niczego więcej nawet i najlepszy trener nawet nie świata, ale galaktyki. Bo widać jak na dłoni, że na "wczoraj" potrzebna jest tu zmiana pokoleniowa, ale by to zrobić w miarę bezboleśnie, to trzeba mieć skąd tych chłopaków brać. Tu jest główny problem, a nie, że Robercik dyktuje jakieś swoje widzimisie Santosowi, co jest po prostu bzdurą. Zresztą, nawet Roberrcik mówi o koniecznym "resecie", w reprezentacji więc tym bardziej argument o "ustawianiu Santosa" (który by sobie na to nie pozwolił, tak swoją drogą) uważam za kompletnie nie trafiony.
    Powrót Grosika i pajacyka-Krychy ?, wziął się z prostej przyczyny - klęska w Kiszyniowie. Gdyby nie to, obaj by już nigdy nie zagrali w zespole, bo ich czas już minął. Ale my nie mamy tego co jest podstawą w każdej drużynie - kilku zawodników na jednej pozycji. Banał, ale mam wrażenie, że Santos naszą krótką ligową ławką mógł być zaskoczony po czasie dopiero.
    Trzeba wprost powiedzieć, że reprezentacji na poziomie daj boże tej z czasów Nawałki, to my przez najbliższą dekadę mieć nie będziemy. Taka prawda. A o dziennikarzach, czy byłych piłkarzach z parciem na komentowanie, szkoda gadać.

    LINK
 • Syn i piłka

  Mossar 2023-09-11 07:29:39

  Mossar

  avek

  Rejestracja: 2015-06-12

  Ostatnia wizyta: 2024-06-14

  Skąd:

  Moj syn ma 4 lata, powoli zacznie ogarniać mecze piłki nożnej. Zacznie je oglądać jak polska kadra w absolutnym dołku, bez mistrzostw, bez wsparcia kibiców, bez gwiazd (bo te znane nazwiska zaczną niebawem odchodzić).

  I co? I przypomina mi to mnie. Wszystko zatacza koło. Jak ja miałem 4 lata to było po 1997 i generalnie nie graliśmy nic jako reprezentacja. Trzeba było Olisadebe i slynnych mistrzostw, w których dostaliśmy spektakularne wciry, żeby kibicowsko coś ruszyło. Potem musiałem czekać kilkanaście lat, żeby Polska cokolwiek lepiej zagrała na dużej imprezie.

  I tak szczerze mówiąc to jest jakieś niezrozumiałe. Bylem z synem zapisać go na piłkę dla dzieci. Pełny profesjonalizm, roczniki od 2020 do 2004. Balony, hale, koszulki, pro trenerzy i tysiące zajaranych dzieci. I mimo tego reprezentacja gra jak gra. Chyba, że to co zaobserwowałem dopiero da plon za 5-10 lat?

  LINK
  • Re: Syn i piłka

   Kathi Langley 2023-09-11 10:56:53

   Kathi Langley

   avek

   Rejestracja: 2003-12-28

   Ostatnia wizyta: 2024-06-18

   Skąd: Poznań

   zainteresuj syna dziedziną w której odnosimy jakieś sukcesy. Siatkówką na przykład.

   LINK
  • Re: Syn i piłka

   Finster Vater 2023-09-11 12:26:44

   Finster Vater

   avek

   Rejestracja: 2016-04-18

   Ostatnia wizyta: 2024-06-19

   Skąd: Kazamaty Alkazaru

   Nie da. Młodzieżówka gra całkiem spoko, a pote pyk i żadnego przełożenia. Piłkarze trzepią kasę w klubach, to w reprezentacji muszą się oszczędzać, kiedyś trzeba wypocząć. Dopóki to będą takie spore całkiem "money for nothing", to się wiele nie zmieni

   Syna lepiej zapisz na piłkę ręczną lub tenisa.

   LINK
   • Re: Syn i piłka

    rebelyell 2023-09-11 18:17:33

    rebelyell

    avek

    Rejestracja: 2009-12-01

    Ostatnia wizyta: 2024-06-18

    Skąd: Kovir

    Ale zakładacie wszyscy, że pójdzie na zawodowstwo? Bo generalnie łatwiej uprawiać popularniejszą dyscyplinę.

    LINK
    • Re: Syn i piłka

     Finster Vater 2023-09-11 18:52:17

     Finster Vater

     avek

     Rejestracja: 2016-04-18

     Ostatnia wizyta: 2024-06-19

     Skąd: Kazamaty Alkazaru

     Mój w liceum grał w drużynie ręcznej, trochę sobie po polsce i częściowo Europie pojeździli. Fakt że po części za moje, ale niech tam. W sumie kopacze też wtedy za moje jeździli.

     LINK
     • Re: Syn i piłka

      rebelyell 2023-09-11 21:56:26

      rebelyell

      avek

      Rejestracja: 2009-12-01

      Ostatnia wizyta: 2024-06-18

      Skąd: Kovir

      Miałem współlokatora, który sporo działał w piłce ręcznej i w porównaniu z nożną to strasznie się musiał namęczyć. No ale sam ją propaguje i ułatwia obecnie młodym wejście w jej świat, ale i tak wciąż daleko za nożną.

      LINK
   • Re: Syn i piłka

    Mossar 2023-09-11 21:46:32

    Mossar

    avek

    Rejestracja: 2015-06-12

    Ostatnia wizyta: 2024-06-14

    Skąd:

    Jak będzie starszy to jasne, ale dla czterolatków to masz do wyboru albo piłkę albo balet ;D

    LINK
 • Uwielbiam

  Karaś 2023-09-12 09:12:16

  Karaś

  avek

  Rejestracja: 2007-01-24

  Ostatnia wizyta: 2024-06-18

  Skąd: София

  Ten płacz i kwik na selekcjonerów, tony artykułów o tym jak pOLsCY KiBIce zostali oszukani i selekcjoner zawsze jedyny winny porażki xD przegrają to trzeba nowego xD od 2002 xD albo i dalej

  LINK
  • Re: Uwielbiam

   AJ73 2023-09-12 09:53:21

   AJ73

   avek

   Rejestracja: 2017-10-12

   Ostatnia wizyta: 2024-06-18

   Skąd: Strike Base XR-484

   Piękna tradycja !, niech nam zazdroszczom 😎. I jeszcze Borka, w tych swoich okularkach ze złotymi oprawkami za pewnie jaki miljon, też niech nam zazdroszczom. I w ogóle, to Borek na selekcjonera.

   LINK
  • Re: Uwielbiam

   Mossar 2023-09-12 18:40:55

   Mossar

   avek

   Rejestracja: 2015-06-12

   Ostatnia wizyta: 2024-06-14

   Skąd:

   Taa, ja w ogole do takiego wniosku doszedłem, że jak zagraniczni trenerzy nie mają wyników to zaraz mądre głowy w internetach i programach na YT krzyczą że bajerant, że chciał tu na emeryturę, że nas oszukał polaczków biednych. Za to jak polski trener nie ma wyników to zupelnie inna gadka - że nie ma kompetencji, że Lewy go nie słucha, że bez pomysłu laga, że trzeba zza granicy trenera. Normalnie koło czasu, cykl życia i tak mozemy se juz zawsze.

   LINK
 • Swoją drogą

  Mossar 2023-09-12 18:53:51

  Mossar

  avek

  Rejestracja: 2015-06-12

  Ostatnia wizyta: 2024-06-14

  Skąd:

  To jest naprawdę taki moment w historii polskiej piłki, że jest tak źle jak dawno nie było. Mam wrazenie że od przynajmniej 10 lat było różnie, zwykle stosunkowo średniawo, czasem trochę lepiej, ale jak się myślało o meczach z Czechami, Albanią, Słowacją, itd to raczej myśleliśmy o nich w kategorii meczy do wygrania. Czasem po walce ale jednak do wygrania, remis był zwykle odbierany jako porażka.

  A teraz jesteśmy w takim momencie że podchodząc do Albanii czujemy sie jakbysmy grali prawie przeciwko Francuzom. Szwecja, Słowacja, Ukraina, Albania, Irlandia Północna - kiedyś byliśmy z nimi traktowani jako faworyci, teraz raczej pewna porażka.

  LINK
 • Koniec Santosa

  Hego Damask 2023-09-13 12:38:19

  Hego Damask

  avek

  Rejestracja: 2005-05-28

  Ostatnia wizyta: 2024-06-19

  Skąd: Wrocław

  Został dzisiaj zwolniony

  https://przegladsportowy.onet.pl/pilka-nozna/reprezentacja-polski/z-takimi-pieniedzmi-fernando-santos-zegna-sie-z-polska/m3l45nt

  LINK
 • Jutro, jutro, JUTRO !

  AJ73 2023-09-19 17:47:27

  AJ73

  avek

  Rejestracja: 2017-10-12

  Ostatnia wizyta: 2024-06-18

  Skąd: Strike Base XR-484

  TAK, już jutro. Jutro dowiemy się, że nowym selekcjonerem reprezentacji będzie ... no właśnie, kto ?. Short-lista ponoć był krótka, jak to short lista.
  Jutro więc, o 12.00, specjalna konferencja - Papszun ?, Probierz ?, Nawałka ??, a może Borek ???. Tyle pytań w głowie, że zawrotu można dostać, normalnie. Jutro więc, Kulesza wstrzyma świat na moment, nasi grupowi przeciwnicy oddadzą swoje mecze walkowerem, w ogóle teraz to wyjdziemy z tej grupy na pierwszym miejscu. To nic, że to niemożliwe - od jutra wszystko będzie możliwe !. TAK !

  LINK
 • Probierz

  Lubsok 2023-09-20 11:27:31

  Lubsok

  avek

  Rejestracja: 2012-03-10

  Ostatnia wizyta: 2024-06-18

  Skąd: Białystok

  No i cyk, jest nowy typ na odstrzał xD

  Zobaczymy, czy wytrzyma dłużej niż Santos, hehehe

  Wywalić piłkarzy, a nie zmieniać selekcjonera co pół roku!!!

  LINK
 • Legia-Aston Villa 3:2

  rebelyell 2023-09-21 21:18:15

  rebelyell

  avek

  Rejestracja: 2009-12-01

  Ostatnia wizyta: 2024-06-18

  Skąd: Kovir

  Kto by się spodziewał, że Legia pokona w grupie przedstawiciela Anglii i to po takim meczu Legia-Aston Villa 3:2. Brawo! Każdy punkt liczy się do rankingu UEFA.

  LINK
 • Czesław na wylocie

  AJ73 2023-10-01 19:36:42

  AJ73

  avek

  Rejestracja: 2017-10-12

  Ostatnia wizyta: 2024-06-18

  Skąd: Strike Base XR-484

  Arabowie może i szastają kasą, ale płacąc wysokie pensje, oczekują jakości. A tej zabrakło Czesiowi, który zaliczył cztery przegrane spotkanie w minionym miesiącu tracąc dziewięć bramek przy strzelonej jednej . Tym samym, Abha Club spadł na 16, ostatnie miejsce przed spadkiem w ligowej tabelce. Brawo nasi !

  LINK
 • Mundial 2030

  Rusis 2023-10-04 20:22:23

  Rusis

  avek

  Rejestracja: 2004-02-28

  Ostatnia wizyta: 2024-06-19

  Skąd: Wrocław

  FIFA ma cudowny pomysł na promowanie piłki nożnej i tolerancji. Mundial w 2030 roku miałby się odbyć... na trzech kontynentach, w sześciu różnych krajach.
  https://www.sport.pl/pilka/7,64946,30263714,to-co-wymyslila-fifa-to-szok-ms-2030-na-trzech-kontynentach.html

  Urugwaj, Argentyna, Paragwaj, Hiszpania, Portugalia i Maroko - w krajach ameryki południowej mecze otwarcia, reszta w pozostałych trzech. Jak słyszę kolejny raz o promocji piłki i wspaniałym działaniu FIFA, a następnie sobie przypominam Mundiale w Rosji i Katarze to mi się nóż w kieszeni otwiera. Teraz w ramach promocji będzie sześć kontraktów na organizację MŚ zamiast jednego, dużo więcej opcji na zgarnięcie sponsorów.. ale oczywiście najważniejsza jest piłka i tolerancja. A to, że w sumie impreza jest dla fanów to już nie ma kompletnie znaczenia - ot, fani sobie najwyżej będą latać po różnych kontynentach za swoimi zespołami...

  LINK
  • Re: Mundial 2030

   bartoszcze 2023-10-04 20:39:07

   bartoszcze

   avek

   Rejestracja: 2015-12-19

   Ostatnia wizyta: 2024-06-19

   Skąd: Jeden z Wszechświatów

   Nieno, sponsorzy będą centralni dla całego mundialu.

   Niemniej sześciu gospodarzy imprezy, z czego każdy ma gwarantowany udział... a, luz, i tak będzie 48 drużyn. Mistrz, sześciu gospodarzy, i eliminacje o 41 pozostałych miejsc

   Za to aklimatyzacja po prostu nie będzie istnieć.

   LINK
   • Re: Mundial 2030

    Rusis 2023-10-04 21:45:27

    Rusis

    avek

    Rejestracja: 2004-02-28

    Ostatnia wizyta: 2024-06-19

    Skąd: Wrocław

    bartoszcze napisał:
    Nieno, sponsorzy będą centralni dla całego mundialu.

    Ok, sponsorzy tak. Ale maskotek już 6, gadżetów regionalnych sprzedawanych globalnie też 6 x więcej niż w jednym kraju. Więc kaska z licencji odpowiednio większa.

    Niemniej sześciu gospodarzy imprezy, z czego każdy ma gwarantowany udział... a, luz, i tak będzie 48 drużyn. Mistrz, sześciu gospodarzy, i eliminacje o 41 pozostałych miejsc

    Liczba zespołów to inny temat, też o kpinę zakrawający.

    Za to aklimatyzacja po prostu nie będzie istnieć.

    Podróż za własnym zespołem dla większości kibiców również. A i klimat mistrzostw w danym kraju dużo słabszy gdy impreza jest tak rozbita. No ale to przecież wszystko z dbałości o kibiców, nie?

    LINK
  • Re: Mundial 2030

   Hardrada 2023-10-04 20:45:14

   Hardrada

   avek

   Rejestracja: 2011-01-01

   Ostatnia wizyta: 2024-06-18

   Skąd:

   No ale przyznasz chyba, że po Rosji i Katarze jest to jednak postęp.
   Plus kolejny mundial (2034) już na pewno będzie w jakimś normalnym kraju.*
   Plus ważne, że ban na rosyjskie drużyny jest utrzymany.*

   *wystawiam Wam na pustą

   LINK
   • Re: Mundial 2030

    Rusis 2023-10-04 21:46:49

    Rusis

    avek

    Rejestracja: 2004-02-28

    Ostatnia wizyta: 2024-06-19

    Skąd: Wrocław

    Hardrada napisał:
    No ale przyznasz chyba, że po Rosji i Katarze jest to jednak postęp.

    No, jakiś plus w tym jest

    Plus kolejny mundial (2034) już na pewno będzie w jakimś normalnym kraju.*

    Mhmm, z pewnością Już Arabia Saudyjska się zgłosiła do wyścigu o Mundial w 2034.

    LINK
    • Re: Mundial 2030

     Hardrada 2023-10-04 22:15:17

     Hardrada

     avek

     Rejestracja: 2011-01-01

     Ostatnia wizyta: 2024-06-18

     Skąd:

     Rusis napisał:
     Już Arabia Saudyjska się zgłosiła do wyścigu o Mundial w 2034.
     -----------------------
     O to mi chodziło, ale źle przeczytałem i myślałem, że już jest wybrana. Czyli jeszcze się okaże.
     No ale z rosją to już przyklepane - ban zdjęty dla juniorskich drużyn, Choć jest jakaś koalicja państw bojkotujących, ciekawe jak to się skończy.

     LINK
     • Re: Mundial 2030

      bartoszcze 2023-10-04 22:22:28

      bartoszcze

      avek

      Rejestracja: 2015-12-19

      Ostatnia wizyta: 2024-06-19

      Skąd: Jeden z Wszechświatów

      Przyklepane jest, że organizatorem mogą być tylko państwa z Azji/Oceanii. Czyli szejkowie, Chińczycy, Australia, Indonezja etc..

      LINK
 • Lewy pauzuje

  Mossar 2023-10-05 14:38:03

  Mossar

  avek

  Rejestracja: 2015-06-12

  Ostatnia wizyta: 2024-06-14

  Skąd:

  W sumie pomyślałem sobie ze idealna sytuacja dla Probierza. W eliminacjach i tak jesteśmy już jedną nogą poza rozgrywkami, wiec nie ma co spinać o wyniki kolejnych meczy. W sieci od miesięcy dyskusja o tym czy grać bez Lewego czy z Lewym. Normalnie Probierz by nawet nie pomyślał żeby puścić skład bez Lewego, a tak to będzie zmuszony do tego zeby przygotować skład z Milikiem, Świderskim i kto wie kim jeszcze. I zobaczymy.

  LINK
  • Re: Lewy pauzuje

   AJ73 2023-10-05 17:06:52

   AJ73

   avek

   Rejestracja: 2017-10-12

   Ostatnia wizyta: 2024-06-18

   Skąd: Strike Base XR-484

   Jakby jeszcze ze dwóch, trzech leśnych dziadków doznało kontuzji, to napisałbym, że nic lepszego Probierzowi nie mogło się przytrafić na początku jego przygody z reprezentacją.

   LINK
   • Re: Lewy pauzuje

    Mossar 2023-10-05 17:12:01

    Mossar

    avek

    Rejestracja: 2015-06-12

    Ostatnia wizyta: 2024-06-14

    Skąd:

    Lewy kontuzja, Krychowiak skończył karierę, czego chcieć wiecej zeby cos ruszyc?

    Tzn. imo Lewego nie powinno sie wykluczać z reprezentacji ale taka próba bez niego to calkiem spoko pomysł.

    LINK
    • Re: Lewy pauzuje

     AJ73 2023-10-05 17:23:32

     AJ73

     avek

     Rejestracja: 2017-10-12

     Ostatnia wizyta: 2024-06-18

     Skąd: Strike Base XR-484

     No właśnie.
     Probierz ma kontrakt do 2026. Po swojej stronie przychylność kibiców i dziennikarzy. Reprezentacja niemal dwiema nogami jest poza Euro, więc dramy wielkiej nie będzie jeśli utracą nawet te iluzoryczne szanse barażowe. Wiadomo, że kadrę trzeba już odmładzać wprowadzając nowych. Ze składu wypada właśnie Lewy, więc jeśli nie teraz eksperymentować to kiedy ?.

     LINK
  • Re: Lewy pauzuje

   bartoszcze 2023-10-05 18:35:58

   bartoszcze

   avek

   Rejestracja: 2015-12-19

   Ostatnia wizyta: 2024-06-19

   Skąd: Jeden z Wszechświatów

   Dokładnie. Jeżeli tych 2 meczów nie potrafimy wygrać bez Robercika, to po co w ogóle się w to bawić?

   LINK
 • Tego jeszcze nie grali

  AJ73 2023-10-06 17:30:43

  AJ73

  avek

  Rejestracja: 2017-10-12

  Ostatnia wizyta: 2024-06-18

  Skąd: Strike Base XR-484

  Zbyt duży szum medialny by ferować kto zawinił bardziej czy przez kogo cała ta awantura (podobno piłkarze pobili dosyć możno ochroniarza). Faktem jest, że wczorajsze okoliczności meczu AZ Alkmaar – Legia Warszawa zapiszą się nie sportowo, ale brzydko. Cóż, ponieważ okoliczności wskoczyły już na poziom międzynarodowy (ambasador Holandii wezwana do MSZ), to czekamy na dalszy rozwój wypadków, a przede wszystkim skutków sportowych, dla obydwu drużyn.

  LINK
  • Re: Tego jeszcze nie grali

   rebelyell 2023-10-06 22:12:41

   rebelyell

   avek

   Rejestracja: 2009-12-01

   Ostatnia wizyta: 2024-06-18

   Skąd: Kovir

   Zgodnie z tradycją karania naszych klubów to Holendrzy powinni dostać po łapach ale to już jest skandal, żeby każdego Polaka wywalać z miasta :O

   LINK
 • Będzie OGIEŃ!

  AJ73 2023-10-12 17:36:11

  AJ73

  avek

  Rejestracja: 2017-10-12

  Ostatnia wizyta: 2024-06-18

  Skąd: Strike Base XR-484

  mówię Wam,
  niech tam w tym Thorshavn drżą przed husarią Probierza. Młodziaki wkraczajo do akcji !

  Wyspy Owcze - Polandia, to dzisiaj !

  LINK
  • Re: Będzie OGIEŃ!

   rebelyell 2023-10-12 22:28:41

   rebelyell