Forum

Dark Side vs Light Side

Piszcie co sądzicie o sile kart jasnych i ciemnych... Czy siły te są dla was wyrównane... Czy panuje równowaga między jasną i ciemną stroną... Moim zdaniem te siły nie są wyrównane... Po dodatku TESB dark side zaczął zwiększać swoją moc przez walkery i zdolność Armor... Jasna natomiast dużo zyskała dzięki Jedi z dodatku Jedi Guardians... A wy co sądzicie na ten temat ???

Moim zdaniem

siły jednostek nie są wyrównane... i bardzo dobrze. W czym innym leży bowiem siła obu stron. Przeanalizujmy dokładniej sytuację:
- Space arena: tu sytuacja jest korzystniejsza dla Jasnej Strony głównie za sprawą Falcona i Lukowego X-winga. Niemniej jednak Ciemna Strona też ma szanse wygrać w tej arenie. Dobrze działa np. combo Executor + dużo TIE (najlepiej te z Interceptem i te wzmacniane, gdy jest obecny Capital Ship w Space arenie). Natomiast Gwiazdą Śmierci w Space arenie nie opłaca się IMHO grać, ponieważ Jasna Strona zwykle ma u siebie duużo myśliwców i rozwalenie tej stacji bojowej zwykle jest dość proste.
- Ground arena - tu zdecydowana dominacja Ciemnej Strony. AT-AT Assault Squad oraz Trade Federation Control Core to przykład jednostek, które same mogą zatroszczyć się o zablokowanie areny. Jasna Strona rzadko podejmuje próbę zajęcia tej areny.
- Character arena - lekka przewaga Jasnej Strony głównie za sprawą Mace`a Windu A. Wcześniej przewaga Jasnej Strony była większa, ale Darth Vader K to trochę zmienił.
Tu możnaby się zatrzymać i powiedzieć - Jasna Strona ma przewagę w dwóch arenach - to niesprawiedliwe. Niemniej jednak Ciemna Strona ma jeszcze pewien duży atut. Chodzi mianowicie o karty bitewne takie jak Rebel Surrender, Emperor`s Prize oraz niezwykle potężny i mający wielorakie zastosowanie Imperial Misdirection. To wg mnie wyrównuje szanse obu stron w TCG.

Ciemna strona ma moc

moim zdaniem to i tak wszystko zależy od pewnego ryzyka w grze...jeżeli gra się z tym samym partnerem często, to nawet drobne zmiany w decku dają często dużą przewagę... zgadzam się z Karrde że szanse są wyrównane...
P.S DZIĘKI KARRDE ZA PODPOWIEDŹ W SWOJEJ WYPOWIEDZI....STRZEŻ SIĘ YangObi CIEMNA STRONA NADCHDZI

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.