Forum

CZY KTOŚ WIE - Death Star

czy ktoś wie jakie były etapy budowy Gwiazd Śmierci ? no wiecie czy najpierw budowali szkielet a później powłokę ? z tego co wiem to prorotyp był pozbawiony "płaszcza" i posiadał tylko szkielet konstrukcji silnik i prototyp lasera ? a kto wie co wiecej ?

kiedyś...

Kiedys gralem na sesji RPG jako Rebeliancki pilot i w trakcie szturmu na DS II nasz Mg kierował sie scislymi wwytycznymi tzn. w nieukonczonej GS istnialy juz gotowe komponenty ustawione na nieweilkic hbarkach (zreszta wszystko zestrzelilem a sama budowa DS II przebiegala podobnie do budowy egipskich piramid, czyli dobudowywano cale wnetrza (pomieszczenia, korytarze) wlasnie z tych kompnentow (cos ala metalowe cegly) zostawiajac przestrzenie do zagospodarowania.

ALE CZY ON TO ZMYŚLIŁ CZY WIEDZIAŁ NAPRAWDĘ ? TEGO NIE WIEM

Prototyp DS

o którym mówisz, Piett, wygląda bardzo podobnie do rendera kisiela (render ładniejszy ), a co do budowy, to obstawiam, że był budowany najpierw szkielet, potem część poszycia, i zabudowywana poszyta część, i tak kawałek po kawałku (np najpierw pierwsza półkula, potem pół drugiej itd).
To tylko moje spekulacje, więc się za bardzo nie sugerujcie

co do prototypu

to u Kevina J. Andersona prototyp Gwiazdy Śmierci - włąsnie wygladał jak szkielet, i nic wiecje... swoja droga ciekawe, czy Lucas zaprezentuje nam swój własny prototyp w E3 - nie wiadomo czy cieszyć sie, czy płakać.

to i to

Jak zwykla zamieszanie bedzie. Najgorzej jak pokaze gwiazde smierci budowae od razu......

znów pytanie na d którym nigdu sie nie zastanawiałem :)

nigdy sie nad tym niestety nie zastana wiałem i chyba nigdy nie będe

Mamut

To było dokładnie tak:
Najpierw zbudowano szkielet , potem wstawiono reaktor i laser , następnie kładziono część powłoki , potem kawałek wnętrza , potem znów powłoka i znów wnętrze , itd.

Mamut

Lepiej zadac sobie pytanie kto ją skonstruował , Palpatine , Tarkin czy jeszcze ktoś inny?

Wymyślil...

...na pewno Raith Sienar (chociaż nie w ostatecznym kształcie - Planeta Zycia) a skonstruował zdaje sie Bevel Lemelisk? Byl glownym konstruktorem zdaje sie.

hmmm

-Tamten słoneczny wybuch nie był naturalnym katklizmem, drogi doktorze. Winę za niego ponoszą wojkowi Republiki...(...), którzy testowali nieznaną tajną superbroń. Nazwali ja pogromcą planet i zamierzali zainstalować na pokłądzie konstruowanej stacji bojowej. Wystrzelili z tej broni w nasze słońce, ale pomylili się w rachubach.

To cytat z Medstara II. Czyżby był to prawdziwy początek tworzenia DS i to ze strony Republiki... w nowych epizodach wychodzi na to, że to zautomatyzowani Separatyści wymyślili tą stację... A jak było naprawdę?? Bo databank mówi tylko o separkach.

Tylko...

...jest pewien problem: o ile się nie mylę, tę tajną broń szlag trafił, kiedy strzeliła w słońce. Zresztą superlaser projektu Lemeliska nie niszczył słońc, tę technikę opanowała dopiero Qui Xux (bo próby Republikan miały się okazać klapą; chociaż kto wie, może to właśnie Lemelisk kombinował z projektem superlasera?).

tak

tak... podobno cała obsługa i technologia zagineła... ale czy na pewno?
Zresztą to nie był pogromca słońc, ale pogromca planet a tylko raz wycelowali w słońce.

To może...

...się trzymać kupy... gwiazda mogła być stara i niestabilna, a po otrzymaniu odrobinę za dużej dawki energii wywaliła się kompletnie. Możliwe, że chcieli sprawdzić gęstość lasera i jego zasięg, wycelowali więc w słońce, by nie spowodować szkód... a tu taki zonk
A Lemelisk mógł być wtedy gdzie indziej, tylko superlaser według jego projektu montowano w systemie Equan. Ciekaw jestem tylko, co ten superlaser zasilało (skoro test reaktora superlasera wykonano dopiero, gdy zmontowano prototyp). Może był on statyczny, zamontowany powiedzmy na powierzchni księżyca...? No i pozostaje pytanie, dla kogo pracował Lemelisk (bo projekt superlasera jest widoczny już w planach Geonosian).

spiskowa

teoria dziejów

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.