Forum

Miecz świetlny

Czy ktoś mógłby podać link (lub napisać) jak zbudować RĘKOJEŚĆ miecza świetlnego. Nie dysponuje materiałami typu: przewiercony otwór w blaszanej rurce (bo nie mam blaszanej rurki) i nie mam możliwości zrobienie z tego typu materiałów. Proszę o odpowiedź.

....

rolka po paierze toaletowym może być dobrym substytutem....


WYSZUKIWARKA

Ludzie

ale wy macie pomysły! Jak nie masz dostępu do "rurki z dziurką" to możesz dać sobie spokój. A ja zrobiłem sobie miecz świetlny z papieru. Rozwalił się przy pierwszym ciosie. A najlepiej kupić sobie miecz na Allegro. Ostatni przeglądałem gadżety ze Star Wars i natrafiłem na całkiem ciekawy okaz.
W różnych kolorach.

re:ludzie

jak chcesz własny miecz to ULTIMATE LIGHTSABER będzie w sam raz =}

tak

miecz z sw the force unleashed

Re: Ludzie

Robson napisał:
ale wy macie pomysły! Jak nie masz dostępu do "rurki z dziurką" to możesz dać sobie spokój. A ja zrobiłem sobie miecz świetlny z papieru. Rozwalił się przy pierwszym ciosie. A najlepiej kupić sobie miecz na Allegro. Ostatni przeglądałem gadżety ze Star Wars i natrafiłem na całkiem ciekawy okaz.
W różnych kolorach.

-----------------------
Podaj prosze link do tego miecza.

Re: Ludzie

Aale zdajesz sobie sprawę, że odpowiadasz na post z 2007 roku?

Co do mieczy to wpisz sobie na allegro czy tam google. Ja dałam plany majstrom w pracy i robią. Pewnie twoja rodzina, znajomi mają kogoś, kto dysponuje rurką aluminiową bądź miedzianą, jak nie to są hurtownie metalowe, do tego jakiś elektryk dorobi światełko i masz. Albo przerób sobie latarkę: podoklejaj do niej różne śmieszne rzeczy. Przeźroczystą rurkę z plexi (ostrze) pewnie można gdzieś kupić. Poskładaj do kupy i już Samodzielnie zrobiony miecz, lub osobiście nadzorowany w produkcji cieszy

...

Masz budowę:
Budowa i działanie Elegancka broń na bardziej cywilizowane czasy. - Obi-Wan Kenobi
Typowy miecz świetlny to dwudziesto-trzydziestocentymetrowej długości rękojeść wyposażona w emiter na jednym z końców. Po uruchomieniu miecza za pośrednictwem umieszczonego na rękojeści przycisku, emiter wytwarza ostrze energetyczne o długości około półtora metra. Broń ta może łatwo przeciąć większość znanych w Galaktyce materiałów. Ostrze może również służyć do odbijania wiązek z blastera.

Do materiałów i obiektów odpornych bądź częściowo odpornych na działanie miecza świetlnego należą:

żelazo mandaloriańskie, niektóre specjalne stopy metali stosowane do konstrukcji okrętów kosmicznych - wyjątkowo odporne z natury
niektóre typy osłon energetycznych
niektóre typy broni białej wzmacnianej metodami alchemicznymi z użyciem Mocy
cortosis - nietrwały metal występujący zazwyczaj w postaci rudy, który w zetknięciu z ostrzami większości mieczy świetlnych na pewien czas je dezaktywuje

Warianty Podstawowy typ miecza świetlnego to opisana powyżej broń o pojedynczym ostrzu. Znane są jednak odstępstwa od tej formy, spośród których najczęstsze to:

Miecz o dwóch ostrzach wysuwających się z przeciwległych końców rękojeści (zazwyczaj około trzykrotnie dłuższej, niż w modelu "standardowym"). Niektóre z tego typu mieczy mogą być rozłączane i służyć jako dwie pojedyncze bronie.
Krótki miecz stosowany przez niektórych mistrzów szermierki jako broń dodatkowa, trzymana w drugiej ręce.
Miecze treningowe, o ostrzach wywołujących jedynie lekkie oparzenia.
Liczne wersje indywidualne, dostosowane do specyficznej budowy fizycznej ich posiadaczy lub egzotycznych sposobów walki, np. krótki miecz Yody, ciężki Gorca lub szermiercze ostrze Dooku.

Części miecza świetlnego Rękojeść - jej dokładna budowa, materiał oraz wykończenie zależą w dużym stopniu od twórcy miecza oraz dostępności odpowiednich komponentów.
Bateria - miecze świetlne budowane w okresie około 5000 lat BNH posiadały baterię zewnętrzną - noszoną zazwyczaj przez Jedi przy pasie i połączoną kablem z rękojeścią broni. W późniejszych odmianach tej broni bateria jest pojemna, mała i z reguły nie wystaje na zewnątrz obudowy. Bateria miecza świetlnego nie potrzebuje częstego ładowania, gdyż emitowana przez broń energia nie powraca do niej tylko w przypadku przecinania rozmaitych powierzchni itp.
Kryształ główny - skupia i tworzy klingę miecza świetlnego, decyduje o wielu jej właściwościach, w tym o kolorze.
Kryształy dodatkowe - mogą nadawać ostrzu inne specyficzne właściwości. Zdarzały się miecze świetlne, których właściciele montowali wewnątrz system pozwalający na zamianę lub włączenie w obwód dodatkowego kryształu - ostrze takiej broni mogło być dzięki temu na przykład wydłużane i skracane.
Soczewka - jej celem jest ostateczne skupienie promienia przed wyemitowaniem go na zewnątrz miecza.
Emiter - "system wylotowy" wpływający na szerokość oraz długość ostrza.
Regulator mocy - umożliwia regulowanie przepływu mocy, a więc siły ostrza, co jest istotne podczas treningów uczniów Jedi.
Włącznik - najczęściej spotykane to włączniki pozycyjne lub w formie przycisku; w niektórych mieczach puszczenie go powoduje wyłączenie ostrza, w innych - nie. Znany jest przypadek Mrocznego Jedi, który włączniki mieczy świetlnych umieszczał wewnątrz ich rękojeści - celem takiego działania było umożliwienie uruchamiania ich jedynie przy użyciu Mocy.
Zaczep - nie jest tak istotny jak inne części, lecz przydaje się do przypinania miecza do pasa.

Kolory ostrzy W filmach i większości innych źródeł z serii Gwiezdnych wojen postaci negatywne korzystają zazwyczaj z mieczy świetlnych o czerwonych ostrzach. Inne najpopularniejsze kolory, z reguły przysługujące bohaterom pozytywnym, to niebieski, żółty oraz zielony. Praktycznie jednak możliwe jest wykonanie miecza o ostrzu dowolnego widzialnego koloru - zależy to od wykorzystanych w jego budowie kryształów: głównego i dodatkowych. Do najrzadszych kolorów mieczy należą srebrny, złoty czy seledynowy.

Fani spekulują czasem o możliwości stworzenia miecza o ostrzu widocznym jedynie w podczerwieni lub nadfiolecie, brak jest jednak odniesień do takiej broni w jakichkolwiek źródłach oficjalnych. Całkowicie niemożliwe - z oczywistych powodów - jest natomiast skonstruowanie miecza świetlnego o czarnym kolorze ostrza, chociaż i takie spekulacje powstają w niektórych środowiskach fanów.

A takich informacji szukaj na stronach fanów.

ciekawe

tak więc dzięki twojej pomocy, wystarczy zebrać: soczewkę skupiającą, 3 kryształy, baterię o wypaśnych parametrach, obudowę z czegoś sobie wykombinować i mamy swój prawdziwy niepowtażalny miecz świetlny.
To teraz poproszę o namiary gdzie mogę dostać te elementy , z chęcią zbuduję sobie taki mieczyk

..

Nie stworzysz....

che che

aleś się napisał...współczuję

ale

czego konkretnie?

oo...

sorry,pomyliłem komentarze

Proponuję

Kup długą latarkę halogenową, załatw sobie przezroczystą rurkę plastykową o długości ok. 1,5 m, pomaluj ją na ulubiony kolor, przyklej do końca latarki, pobaw się w ozdabianie latarki i masz gotowy mieczyk

hmm

Sith.pl

Miecze sithów są zbudowane inaczej niż Jedi, dążą do osiągnięcia największej mocy.

.

weź scyzoryk i kawałek kiją, wystrugaj ękojeść , a ostrz pomaluj fluorescencyjną farbą edzie nie tylko ładne a le i wytzrymałe

budowa miecza swietlnego :)

jest po angielsku ale wszystko ci opisuje :
http://www.wilcoxusa.net/saber/step-by-step.htm

tu masz strone z filmem:

http://video.google.pl/videoplay?docid=-4098875764907329848&q=Build+Your+Own+Light+Saber&total=19&start=0&num=10&so=0&type=search&plindex=2

jak zrobić miecz świetlny ze wszystkiego

jak zrobić miecz świetlny ze wszystkiego.plis pomóżcie dajcie jakieś pomysły

mogą być też własne pomysły

mogą być też własne pomysły

krótko i zwiężle:

wędka
mało roboty efekt dość dobry

jedyne czego potrzebujesz to starej wędki, spreju fluorestyncyjnego i brzeszczotu

link

znalazłem ciekawy pomysł jak zrobić miecz z rurek PCV i uszczelek:
http://www.dougie-doright.com/tutorial.html efekt jest piorunujący sam robię miecz wedle tego poradnika - skończę to zrobię foty

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

No ten się naprawdem fajnie prezentuje.

uhbhbjhjb

Ja bym zrobił z miotły, klamki, farb akwarelowych i twojej starej <3

łatwy mieczyk

a macie pomysł na wykonanie łatwego lightsabera najlepiej z metalu bądź rurek PCV. Najlepiej żeby przygotować go w około miesiąc

vgvbsd

N ie, ale zró to sposobem jaki podałem wyżej. Będzie łatwiej,

dd

ja mam zrobiony z walka stalowego na tokarce
wazy z piec kilo

...

Chromowana rurka, wyciąć w niej otworu, przyciąć jak się chce, po przyczepiać dodatki typu włącznik/"zawieszka" i gotowe

miecz

a nie macie dokładnych czarno na białym tutoriali np 3 cm od tego i tamtego

-nagłowek zaszyfrowany-

Budowa miecza to prosta sprawa . Google nie gryzie : http://www.lightsaber.pl/?p=p_10&sName=projekty-mieczy . Masz tam projekty mieczy luka i obi-wana . Sam zrobiłem podobny 3 lata temu . To żadne wyzwanie .

łatwe?

TO nie akie łatwe trzeba dużo pracy przy wicinaniu

...

Jak się ma materiały to nie wątpię. A Ty skąd miałeś swoje? Kupiłeś?

Mieczyki z drewna

a ja poprostu wziołem kawałek drewna wyrównałem do fofmacji miecza świetlnego a potem troche farby troche plastikowej gumy troche modeliny i gotowe

No i dobrze

Ja radzę na początku poszukać w google naprawdę jest mnóstwo tutoriali miałem kiedyś taki jeden bardzo dobry wszystko szczegółowo opisane ale gdzieś mi wsiąk ale spróbuj zrobić tak jak napisał Mistrz-Kenobi.

...

Widziałam te tutoriale, ale zawsze mi brakowało jakiś materiałów.

ja tam

swoj miecz zrobiłem z rekojesci od trzepaczki z kilku cześci od kranu i miecz gotowy

Przepis na miecz z Teleranka

Mam pytanie: pamięta ktoś jak zrobić miecz świetlny tak jak pokazywali wczoraj w Teleranku? Bo już nie pamiętam...

[o]

Wczoraj? Nie oglądałem, ale czy o taki Ci chodzi:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/846934a469930ca1.html?
Chyba tak, bo takich używali 25 stycznia, kiedy mieli akademię Mocy...
No więc... Kupisz w necie za 300-1000zł
Tak, to nie żart, tyle kosztują, niestety...
Jeśli chcesz sam zrobić mieczyk, to Google nie boli, a kiedyś widziałem fajną instrukcję w formie filmiku na YouTube.

...

Znalazłem kilka instrukcji, jak zrobić, ale ta wczorajsza pokazywała, jak osiągnąć bardzo fajny efekt i to bardzo prosto. I nie, ten miecz na zdjęciu jest inny.

ja też...

chciałbym o to samo spytać bo nie widziałem i mnie ciekawość zżera !!

w sumie

Chyba zgodzę się z Tristianem.

...

Jego pomysł jest genialny w swojej prostocie. A ja mam plany co do niebieskiego kija od mopa (ostrze? ) i puszki po dezodorancie xD

Proźba

Ponawiam proźbę: proszę o instrukcję miecza świetlnego z Teleranka.

---

Spróbuj sposobem Tristiana.

,,,

Czy ja mówię jasno? Mówię, że chodzi mi o sposób pokazany w Teleranku.
Ten filmik na Youtubie nie pokazuje dobrego efektu, a sposób Tristiana... no comments.

miecz

Ale ja nie odpowowiadałem na twoie pytanie poprostu dałem film pokazujący jak zrobić miecz.

....

najłatwiej znaleźć na dworze gruby patyk najlepiej prosty wystrugać go ładnie z kory potem wziąć Srebrną farbę pomalować do połowy poczekać aż zaschnie potem pomalować drugą połowę potem górę pomalować na czarno albo jak wolicie ja na przykład będę robił coś takiego jak ma Anakin

moj sposób

ja tam swój zrobilem z żółtej tuby plexi latarki diodowej żelu do włosów oraz z rur PVC na rekojęsć

...

ale... wszystko by starczyło na wiele mieczy świetlnych.

Tylko potem by powstał wszechświat mieczy świetlnych, jakbyśmy wszystko przerobili na miecze świetlne ;O

miecz

Jak już mamy zrobić coś konkretnego to proponuje dioda LED, kondensator, przełącznik, potencjomert suwakowy i mamy emiter z regulacja mocy i z efektem rozjaśniania prze włączaniu

PS kondensator dajcie najlepiej 1000 uF pozdro

To dla zabawy dla siebie

Ja jednak proponuję wykonać samą rękojeść z opcją oprawienia w niej kija drewnianego , nagrać film , pobawić się w Adobe After Effects i zapewniam , że satysfakcja z wykonania ogromna.

Mój miecz świetlny

Ja sam bardziej wole robić miecze dla ozdoby.
Polecam zrobienie rękojeści miecza z pudełka po tabletkach do rozpuszczania ( calcium , magnez).

Miej kłopoty z kupieniem niż z robieniem.

Po prostu pójdź do sklepu i se kup a jak nie masz kasy to masz problem.

...

przewalona rada, długo myślałeś na tym rzygiem intelektualnym?

Kupno :P

Witam chciałbym zrobić miecz świetlny ale nie wiem jak i mam nadzieje że od was sie dowiem więcej na ten temat chciałbym żeby miecz byłzrobiony z rury na takiej podstawie .
Pozdrawiam fanów SW
Z góy dziękuje . Niech moc bedzie z wami !!!!

Re: Kupno :P

he he

można go po prostu kupić

Miecz

Najlepiej to weź metalową rurke o długosci 22-25 cm najlepiej chromowaną wytnij w niej otwory i kształt wyjścia emitera jakies dodatki i gotowe ja jeszcze dałem diode led kondensator dla efektu rozjaśniania jakiś przełącznik na końcu potencjometr suwakowy i mam nawet niezły efekt do tego moze byc rurka plexi i mamy gotowy miecz świetlny.

PS najlepiej świeci niebieska i zielona dioda.

Jeszcze ten miecz budujePozdrawiam

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.