Fandom

Pyrkon 2009 – program bloku Star Wars

Pyrkon 2009

Na stronie poznańskiego konwentu Pyrkon 2009, który odbędzie się w przyszły weekend (27-29 marzec), zamieszczono plan imprezy. Wśród wielu interesujących i porywających punktów programu znalazły się także elementy, które zainteresują fanów Gwiezdnych Wojen. Oto i one:
Piątek:

godzina 17:00 - Książki Star Wars - Nestor (sala multimedialna)
Prelekcja ma na celu przybliżenie wszystki - zarówno fanom jak i sympatykom Gwiezdnych Wojen - temat książek Star Wars. Od "Spotkania na Mimban" przez "Wojny Klonów" po "Dziedzictwo Mocy". Wszystko o książkach Star Wars, ich autorach oraz polskich tłumaczeniach.

godzina 19:00 - Stara Trylogia vs Nowa Trylogia - panel dyskusyjny - Burzol & Nestor (sala multimedialna)
Dyskusja na temat wyższości jednej trylogii nad drugą będzie świetnym momentem do publicznego ustosunkowania się do obu "wizji" Gwiezdnych Wojen. Przekonaj się co na ten temat sądzą inni oraz jak na cały cykl patrzą starzy wyjadacze, którzy byli na każdym Epizodzie w kinie.

godzina 19:00 - Turniej Sabacca - Harpoon (Games Room 1)
Sabacc, czyli "starwarsowy" odpowiednik naszego pokera znany jest w całej galaktyce. Jest to jedyna gra, w której wygrać można nawet całe planety. Kto wie, może i do Ciebie uśmiechnie się szczęście.
Przed turniejem odbędzie się szybka lekcja tej prostej w zasadzie gry.

godzina 20:00 - Szturmowcy Imperium - 501st Legion Polish Garrison (sala multimedialna)
Wszystko co chcieli byście wiedzieć o szturmowcach Imperium ale boicie się zapytać...

godzina 21:00 - Fani Star Wars modlą się do Vadera - nieszkodliwi fanatycy czy groźni maniacy? - Karol "Wedge" Dobosz, Izabela "Taraissu" Rutkowska (sala multimedialna)
Prelekcja jest próbą zaprezentowania etosu fana Gwiezdnych Wojen poprzez konfrontację stereotypowych wyobrażeń z naukowymi teoriami i tym jak sami fani widzą siebie. Prezentacja obejmie różne przejawy działalności fanowskiej, wzbogacona zostanie zdjęciami, filmami oraz grafikami. Wystąpienie stanowi subiektywną próbę zaprezentowania Fandomu Star Wars od wewnątrz i ma na celu zadać kłam twierdzeniu, iż fani Gwiezdnych Wojen nie potrafią śmiać się z samych siebie i swojego hobby.


Sobota:

godzina 10:00 - Erotyka w SW - Tori Forebode (sala multimedialna)
Erotyka w Gwiezdnych Wojnach od zawsze była tematem tabu. W książkach, komiksach, grach temat seksualności był omijany szerokim łukiem przez twórców EU. W czasie prelekcji zaprezentowane zostaną pozycje, które ku radości fanów odbiegają od normy.

godzina 10:00 - Turniej Star Wars Miniatures - Raptor (Games Room 1)
Gra Star Wars Miniatures zapewnia wspaniała zabawę i starcia na najwyższym poziomie z najlepszymi zawodnikami w Polsce.
Czas trwania rozgrywki: 25 min, po przekroczeniu czasu osoba z najwyższym wynikiem punktowym wygrywa. Gramy w systemie 200 punktów. Nagroda będzie najnowszy booster z Imperial Entangelments, możliwa zmiana nagrody w zależności od liczny osób.

godzina 11:00 - Zbuduj sobie świetlny miecz! - Marcin "Lekt Ridan II" Wiatrak (sala multimedialna)
Opowieść w formie panelu oraz małych warsztatów o tym jak domowymi sposobami zrobić możliwie profesjonalny miecz świetlny. Wykład omawiający przydatność materiałów, miejsce poszukiwań oraz bezpieczne techniki wykonania poparte kilkuletnim doświadczeniem przy konstruowaniu mieczy świetlnych na użytek prywatnej kolekcji. Jeżeli masz zacięcie majsterkowicza i wolny czas zapraszam do wysłuchania wykładu oraz dyskusji!

godzina 12:00 - Star Wars - konkurs muzyczny - Burzol & Nestor (sala multimedialna)
Widziałeś już te słynne filmy o kosmicznych bitwach? A czy usłyszałeś dobrze muzykę z Gwiezdnych Wojen? Naprawdę dobrze? Każdy kto czuje, że zna twórczość Johna Williama lepiej niż sam kompozytor, powinien koniecznie przyjść na niesamowity konkurs muzyczny Star Wars!

godzina 18:00 - Postacie kobiece w Gwiezdnych Wojnach... czyli GW z troszku feministycznego punktu widzenia - Eleeri (sala multimedialna)
Zastanawiałeś sie kiedyś dlaczego: Wszyscy wspominają tylko Leie i Padme gdy mówią o Gwiezdnych Wojnach ? Czyżby w całym Uniwersum nie było żadnych ważnych Pań ? Co stało sie ze słynnym bikini z Barki Jabby ? Czy Kopernik na prawde była kobietą ? I kim jest tajemniczy pilot który także przeżył atak na Gwiazde Śmierci a teraz ukrywa sie pod psuedonimem Pink Five ? Jeżeli chcesz poznać choć część odpowiedzi na te pytania lub po prostu posłuchać o "Gwiezdnych Wojnach z innego punktu widzenia to zapraszam :D

godzina 19:00 - Gwiezdne Wojny a Historia? - Marcin "Lekt Ridan II" Wiatrak (sala multimedialna)
Student Historii - nauczycielki życia - na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, postara się udowodnić ile historii z przeszłych dziejów ludzkości znajduje się w Gwiezdnych Wojnach, które dzieją się tak dawno, dawno temu, w tak odległej Galaktyce. Wszyscy przecież wiemy, jak sprytnie George Lucas wielokrotnie zaprzeczał jakoby czerpał swe pomysły z podręczników do historii dziejów minionych!

godzina 20:00 - Nowe Wojny Klonów, czyli "The Clone Wars" - Burzol (sala multimedialna)
Jesienią 2008 rozpoczął się zupełnie nowy okres dla fanów Gwiezdnych Wojen - nadeszły Wojny Klonów. Najpierw skromny atak w kinach, potem silna ofensywa serialu w telewizji, również w naszym kraju, i to aż na dwóch stacjach. Czy nowe "Wojny Klonów" to zaledwie bajeczka dla dzieci, czy nowoczesny serial dla widza w każdym wieku? Czy TCW to popłuczyny po prequelach, czy kwintesencja Starej Trylogii? Czy Lucas niszczy nasze dzieciństwo, czy tworzy piękne dzieciństwo nowym pokoleniom?

Niedziela:

godzina 10:00 - Mała akademia Sith i Jedi - Marcin "Lekt Ridan II" Wiatrak, Piotr "Kejosan" Palma (sala multimedialna)
Myślisz, że Sith i Jedi są tak różni? Przyjdź i przekonaj się, że każdy z nich jest władcą Mocy - lecz na swój wyjątkowy sposób! Mała Akademia Sith i Jedi ma na celu odkrycie podstawowych różnica oraz podobieństw między Sith a Jedi, podanych w sposób przystępny zarówno dla nowicjusza jak i osoby znającej temat. Bez zasypywania słuchaczy stosami dat czy nazwisk postaramy się obalić mit Złego Sith i Dobrego Jedi. Dodatkowo prezentacja komputerowa zobrazuje prezentowany przez nas temat. Dla najmłodszych przewidujemy kolorowanki z postaciami Star Wars oraz dla starszych gości możliwość otwartej dyskusji po zakończeniu prelekcji.

godzina 10:00 - Kalambury Star Wars - Burzol & Nestor (Kącik Kalamburów Nieustających)
W zeszłym roku fani przechodzili samych siebie i potrafili pokazać hasła praktycznie nie do odgadnięcia. Dlatego tym razem konkurs będzie jeszcze trudniejszy. Przecież nie każdy umiałby zaprezentować hasło: "Zęby George`a Lucasa".

godzina 13:00 - Klony - Wojownicy Republiki - Marcin "Lekt Ridan II" Wiatrak(sala LARTowo-konkursowa)
Uważasz iż wiesz wszystko o sklonowanych żołnierzach?
Konkurs obejmujący w głównej mierze komiksy oraz książki opisujące Wojny Klonów z uwzględnieniem najnowszego filmu oraz serialu telewizyjnego, który oglądać możemy od miesiąca w niedzielnym paśmie po Teleranku w pierwszym programie polskiej telewizji publicznej.

godzina 15:00 - Konkurs wiedzy o "Nowej nadziei" - Burzol & Nestor (sala LARTowo-konkursowa)
Film Gwiezdne Wojny: "Nowa nadzieja" był czymś więcej niż tylko kolejnym początkiem cyklu. Jego premiera była momentem, w którym kinematografia zmieniła się nie do poznania. Konkurs wiedzy o "Nowej nadziei" będzie świetnym momentem by sprawdzić swój stan wiedzy na temat filmu i wydarzeń z nim związanych.


Jak widać na przybyłych czeka Moc atrakcji. Dodatkowo zapewnić możemy, że Prezes znanego stowarzyszenia fanowskiego Pindol Society zobowiązał się do organizacji nocnych larpów z serii: Droid can drink a lot..., na które wiele osób z utęsknieniem czeka od dłuższego czasu. O tym, a także o pozostałych punktach programu porozmawiać możecie na forum Bastionu.
Temat na forumTagi: Pyrkon (53)

Komentarze (29)

to ja przepraszam i cofam.

Nie pozwalam.

niahniahniah. Ja przynajmniej nie mówię o siorbaniu kolegom siusiaków <3

(Nestor, jeśli pozwolisz) Pozdro&Poćwicz

Ray ty zboczeńcu LOl.

popieram Sky'a aż po samo gardło! <3

Zmienions zostala godzina pierwszej prelekcji, z 16 na 17. Reszta z tego co zauwazylem jest bez zmian.

Popieram Solara, ktoś zapomniał o naszym kąciku <3

Do organizatorów: jako że będzie GROM, proponuję wprowadzić jakiś limit czasowy wypowiedzi podczas dyskusji na panelach:

- ST vs NT ("...starzy wyjadacze")
- The Clone Wars

Dziękuję, Sky.

Heh nie każcie mi wybierać między turniejem miniaturek a taką fajną prelekcją bo przecież się kuchwa nie rozdzielę! :)

Kasis -> zauważyłaś, że ktoś sprytnie w sobotę o 10.00 dał turniej miniaturek?? :P Problem nieletnich chyba powinien być załatwiony w większości ;)

Ray -> Będę brał Cię
gdzie?
W Mc Donaldzie:P

hmmm. chyba ktoś nie odnotował najlepszego elementu programu:
Piątek, sobota, niedziela- czynny 24 godziny na dobę- "Kącik Małego Alkoholika"- prowadzą John "Yeleniu" Swoe Pan "Ray Solar" Świnka i Przydrożny "Sky" Pedofil. ZAPRASZAMY!

Fajnie że nie brakuje kontrowersyjnych tematów, no i reszta z nich jest bardzo ciekawa. Problem będzie jednak z tym piątkiem, bo większość idzie wtedy do szkoły, no ale to się zobaczy.Pyrkon jest w końcu ważniejszy niż jakaś tam nauka.

Lord Comndo>>Czego się boisz?Toć nie pobiją cię dlatego że jesteś n00bem, nic ci sie nie stanie cżłowieku!

Szkoda, że ta erotyka od 10 RANO w sobotę. Ale chyba trzeba się będzie przejść, skoro takie atrakcje! A i temat sam w sobie ciekawy.
Kasis --> Nieletni o tej porze będą kaca leczyć :P

Nie popisało się, ale Nestor wszystko wynagrodzi! ;***

Popieram Ludwiczka, SWFSW znowu sie nie spisalo. <3

Bardzo ubogi program, nie przyjeżdżam. :C

No,no,no
"W czasie prelekcji zaprezentowane zostaną pozycje" czy 10 rano to nie za wcześnie? A co z nieletnymi?

czy te prelekcje będą udostępnione w formie pisemnej w internecie? Z chęcią zapoznam się z prelekcją o historii w SW, a na Pyrkon nie pojadę, niestety (mam troszkę daleko)?

Ja mam erotykę w lepszym wydaniu niż w SW... :D
Atrakcję cudowne ;)
BTW, na stronie Grojkonu jest napisane, że współpracują z org. Pyrkonu :P

Heh, sporo atrakcji, do tego prelekcje, na których wybuchną burzliwe dyskusje, zwłaszcza o TCW :D
Program szykuje się świetnie, turniej miniaturek też będzie, choć nie wiem, czy przybędę na piątkowy program, jak z resztą Torunia też nie wiem.

btw. Mi tam brak większej ilości erotyki w SW nigdy nie przeszkadzał.

godzina 10:00 - Erotyka w SW.
Nielicho. Czuję sporą frekwencję:P

Bolek-> chyba tak :D w kazdym razie ja to tak odebrałem. Pozdro. :P

Comndo -> Albo zgwałcą <3

Fajnie. Szkoda że do Poznania daleko x[

I tak naarazie nigdzie sie pojawiać nie będe. Jeszcze mnie pobiją albo co xD

Nestor ->

Jakaś aluzja do mnie? xD

Dlaczego, dlaczego mieszkam na zadupiu :(((((((

WOW, ale atrakcji. Moze przyjade, zobacze czy mama da mi pieniadze.

Wiele atrakcji :D

Obym się w końcu zjawił :D

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Fandom"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.