Fandom

StarForce 2009 - UPDATE

Bydgoski Fanklub SWPo wielu tygodniach oczekiwań, nasi koledzy z Bydgoskiego Fanklubu Star Wars, postanowili opowiedzieć nam trochę więcej o konwencie StarForce, który odbędzie się 12 września 2009 roku.

Po pierwsze, zapewne wiele osób zastanawia się, gdzie będzie miała miejsce główna część imprezy. Do czasu wiadome było tyle, że impreza będzie miała miejsce w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu, co jednak nie mówiło wiele osobom, nieobytym w mieście Kopernika.
Już dzisiaj możecie na mapce zauważyć jak niedaleko znajduje się zarówno akademik (o którym za chwilę), jak i miejsce zlotu od przystanku PKS i dworca PKP.

Mapka znajduje się pod tym linkiem. Wystarczy dwa razy kliknąć na obrazek, by załadowała się bardziej szczegółowa wersja.

Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki czasu” (ul. Wały gen. Sikorskiego 13) znajduje się w samym centrum miasta i wszyscy przyjeżdżający do Torunia czy to samochodem czy to pociągiem/autobusem nie powinni mieć problemu z dotarciem na miejsce zlotu.
Z dworca PKP Toruń Główny w okolice CSW zmierzają autobusy linii nr 22, 27, 11 i 36. Należy wysiąść na drugim przystanku (Plac Rapackiego - pierwszy za mostem) skąd jest już tylko kilkaset metrów do miejsca imprezy, a także do akademika nr 2. Również na tym przystanku zatrzymują się PKSy z zachodniej strony Wisły.

StarForce to impreza otwarta i darmowa, dla osób które chcą świętować trzydziestolecie Gwiezdnych Wojen w Polsce.
W czasie imprezy spędzimy przynajmniej jedną noc w Toruniu, w czasie której konwentowicze mogą skorzystać z tanich, a dobrych pokoi w Domie Studenckim nr 2.
Akademik znajdujący się na ulicy Mickiewicza 6/8, położony jest dosłownie pięć minut od Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki czasu”.

Odpłatność wynosi:
 • 26,75 zł każdy nocleg w pokoju trzyosobowym od osoby
 • 37,45 zł każdy nocleg w pokoju dwuosobowym od osoby

 • Imienne rezerwacje (indywidualne i grupowe) wraz z terminem pobytu prosimy kierować na adres e-mail: poslanie@umk.pl z tematem: „Noclegi – DS2 - StarForce”.

  Wszystkie dodatkowe pytania odnośnie noclegów, prosimy kierować na adres: r.frackiewicz@k-pot.pl

  W czasie integracji z innymi fanami, warto zadbać o swe brzuchy. Można to zrobić w wielu restauracjach znajdujących się na terenie starówki. Od tanich McDonaldów, po odrobinę droższe restauracje, gdzie można spożyć polskiego schabowego z bigosem, naleśniki i inne dania. Miłośnicy każdego rodzaju kuchni znajdą na pewno coś dla siebie.

  W tym momencie warto wspomnieć o jednej z wielu atrakcji, jakie będą nas czekać owego weekendu w Toruniu.
  Będzie nam dane obejrzeć i porobić sobie zdjęcia ze słynnymi już modelami braci Adama i Marka Kuleszów. Pojazdy stworzone przez elbląskich modelarzy należą do legendarnych w polskim fandomie. Ich niezwykła precyzja wykonania i efektowna skala robią wrażenie na zdjęciach, ale dopiero na żywo można w pełni docenić ich jakość, której nie powstydziliby się modelarze z Industrial Light & Magic.  Już wkrótce nowe wiadomości w związku z konwentem. Prace cały czas idą pełną parą, a ogrom atrakcji jakie organizatorzy chcą zapewnić przybyłym, spowoduje opadnięcie szczęki niejednemu fanowi.

  StarForce 2009 odbywa się za zgodą firmy Lucasfilm Ltd., która na potrzeby konwentu i jego promocji udzieliła organizatorom zgody na korzystanie ze znaków towarowych i zdjęć pochodzących z sagi Star Wars.

  © 2009 Lucasfilm Ltd. All rights reserved. Used under authorization.


  UPDATE (Bolek - 20/07/2009 12:00)

  Ważna informacja dla studentów.

  Studencka Akcja Wakacyjna to wielostronne porozumienie zawierane corocznie między rektorami i samorządami studentów wybranych uczelni, dzięki inicjatywie Samorządu Studentów Politechniki Gdańskiej, Koordynatora Akcji.

  W ramach Akcji, w okresie od 1 lipca do 15 września, studenci uczelni które przystąpiły do porozumienia, mogą korzystać z noclegów udostępnianych w akademikach po bezkonkurencyjnej stawce 20 zł/dobę.

  W tegorocznej edycji do porozumienia przystąpiły:
 • Politechnika Gdańska (Koordynator SAW),
 • Akademia Górniczo-Hutniczea w Krakowie,
 • Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu,
 • Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu,
 • Uniwersytet im. Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie,
 • Politechnika Białostocka.


 • Tak zatem, jeżeli jesteś studentem którejkolwiek z powyższych uczelni, masz możliwość skorzystania z noclegu w Białymstoku, Gdańsku, Krakowie, Lublinie, Poznaniu lub Toruniu, nie martwiąc się o stan Twojego portfela!

  Celem zapewnienia sprawnego przebiegu Akcji, ustalono szereg jasnych zasad, które regulują warunki na jakich możesz skorzystać z oferty. Niniejsze zasady przedstawiamy poniżej.


  Studenci wybierający się na StarForce, więcej informacji o tej promocji, znajdą na tej stronie.

  Temat na forum.  Tagi: StarForce (76) Toruń (146)

  Komentarze (12)

  joł joł, bawić się można do rana tylko trzeba mieć gdzie <3 szczególnie, że wypada na to, że spędzimy tam dwie noce, tak? czy tylko z piątku na sobotę?

  Nie wiem jak inni, ale ja zamierzam się bawić do białego rana, a nawet i jeszcze dłużej ;)

  Właśnie martwię się o to samo co Ludwiś, aczkolwiek sądzę, że najwięksi hardcorowcy po prostu zadbają o siebie i sami pobawią się aż do rana... ;)

  Ludwik -> nie będziemy wypuszczać fanów przed 5 rano, tak więc nie masz co się martwić ;)

  Ja się tylko obawiam, że impreza się skończy o 3 w nocy, a ja się nie będę miał gdzie podziać. xD

  Pewnie, że alternatywę - będzie całonocna impreza w niedalekiej, bardzo klimatycznej knajpie. W jej trakcie moc SWowych atrakcji. Rzeczywiście przespać można się w pociągu powrotnym, jak na prawdziwym konwencie!

  Można też spać rano w powrotnym pociągu :D

  Dla SW warto zarwać noc ;]

  No to przyznam, że spanie pod mostem jest ciekawą alternatywą :]
  Ludwik -> A masz namiot?

  Prawda :D

  Jaki rozwiązanie? Nie spać, albo spać pod mostem :P

  Ale powiedzcie mi: czy jak ktoś nie wykupi noclegu, to ma jakąś alternatywę? Bo słyszałem, że po zakończeniu głównego programu jest jeszcze jakaś całonocna impreza, to prawda?^^

  Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

  Login:
  Hasło:

  Archiwum wiadomości dla działu "Fandom"

  Loading..

  Ustawienia


  Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
  Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.