TWÓJ KOKPIT
0

Wojny Klonów

Konferencja prasowa drugiego sezonu TCW

2009-09-24 15:08:47 StarWars.com

Wczoraj w Big Rock Ranch, czyli w siedzibie Lucasfilmu, odbyła się konferencja prasowa drugiego sezonu "Wojen Klonów". Przedstawiciele mediów mogli w miłej atmosferze, przy tak niezwykłych przekąskach jak: sałatka gungańska, pieczona Bantha, pizza palpatine’a, ciasteczka wookiego, czy ciastka w kształcie Cad Bane’a, oddać się radości robienia sobie zdjęć z klonami Republiki, oraz - tak - samym łowcą nagród Cad Banem.
Następnie reprezentanci prasy mieli szansę zobaczyć dłuższą zapowiedź filmową trzyodcinkowej opowieści, w której bohaterowie Republiki wracają na planetę Geonosis znaną z Ataku Klonów. Jak zapowiedział główny reżyser serialu Dave Filoni: "Przez te kilka odcinków zobaczymy relację Anakina z jego padawanką, czyli to co bardzo chętnie będę rozwijał jeszcze dalej w serialu. Ahsoka to jedna z największych serialowych zagadek, szczególnie jeśli jest się fanem Star Wars od długiego czasu. Początkowo ludzie mówili "Nie wiedziałem, że Anakin miał padawana", ale na to pytanie odpowiedzieliśmy w zeszłym roku. Teraz ludzie pytają "Dave co zmierzasz zrobić i co się w końcu stanie z tą dziewczyną?" Dzieci które ciągle spotykam są bardzo przejęte o Ahsokę, ponieważ nie ma jej w trzecim filmie, pytają "Dlaczego jej tam nie ma Dave?" Tego się dowiemy. Ja doskonale znam odpowiedź na to pytanie".


Po krótkim seansie do Filoniego dołączyli aktorzy: Ashley Eckstein (Ahsoka), Dee Bradley Baker (klony), James Arnold Taylor (Obi-Wan), oraz producent serialu Cary Silver. Sesję pytań i odpowiedzi zaczął Silver mówiąc: "Jesteśmy bardzo podekscytowani drugim sezonem. Jakość jest jeszcze lepsza. Jest szybszy, mądrzejszy, większy i lepszy. Pojawiło się wiele technik produkcyjnych, które wprowadziliśmy i udoskonaliliśmy, co pozwoliło nam produkować serial z jeszcze lepszą głębią i szczegółami, niż wcześniej. Wszyscy wciąż mówili jak dobry był sezon pierwszy, jak dobrze wyglądał, a ja wciąż powtarzam, nie widzieliście jeszcze wszystkiego".

Po tej wypowiedzi dziennikarze mogli zadawać pytania. Padło pytanie o kwestię kanonu i Expanded Universe. Odpowiedział Dave Filoni: "Kiedy pracujemy nad fabułami do odcinków i George przychodzi do mnie ze swoimi pomysłami - a ma ich tysiące - to jeżeli wiem, że jakiś pomysł przeczy mocno z materiałem, który był już wykorzystany w rozszerzonym uniwersum Star Wars, wtedy mu o tym mówię, czasem wyjaśniam mu co to było. I w tym momencie podejmujemy decyzję czy te nowe pomysły mają się pojawiać w serialu w całości, czy mają być tylko wspomniane, czy też musimy w jakiś sposób okrążyć ten temat, albo nawet mu zaprzeczyć. Jest to zatem zawsze rodzaj balansowania pomiędzy potrzebą opowiedzenia historii w jak najlepszy sposób, a pełnym respektowaniu pracy wielu twórczych osób, które pracowały nad EU. Ostatecznie jednak to są Gwiezdne Wojny George'a Lucasa. To jego filmy, a Star Wars istnieją zawsze najlepiej jako opowieści wizualne, dlatego staramy się to doświadczenie uczynić jak najlepszym, jak tylko potrafimy."

Ashley Eckstein zapytana o jej wiedzę na temat ostatecznych losów Ahsoki odpowiada: "Pytam o to tak często jak tylko się da [śmiech]. Ale tak naprawdę w tym momencie wolę tego nie wiedzieć, ponieważ wciąż jestem o to pytana, nieustannie, i póki co mogę szczerze odpowiedzieć, że nie wiem."

Dee Bradley Baker zapytany o sposób wykreowania różnych głosów dla klonów stwierdził: "Ja myślę o nich jak o identycznych bliźniakach, którzy choć wyglądają niemal dokładnie tak samo, ale dorastają i starzeją się na różnych planetach, pracują z innymi Jedi, więc ostatecznie są to zupełnie inaczej brzmiące osoby. Ponadto, z tego co rozumiem, wszyscy są hodowani osobno, a więc tam również jest szansa na różnorodność. Tak więc może zmienić się trochę ich akcent, czasem logika i styl sposobu rozwiązywania problemów mogą być bardzo różne. Jedna rzecz, o którą naprawdę mocno się staramy to odróżnianie się pomiędzy różnymi klonami."


James Arnold Taylor miał okazję opowiedzieć o nagrywaniu dialogów: "Zawsze jesteśmy razem, ogółem mówiąc. Jeżeli nie są to pojedyncze linie dialogów, jesteśmy zapraszani do studia nagraniowego wszyscy razem. Czasem może być tam jednocześnie nawet 12 osób. To pozwala nam grać role między sobą i myślę, że robi to naprawdę dużą róznicę."

Na koniec Dave Filoni opowiedział chwilę o starych i nowych postaciach w seialu: "Zawsze wracam do cytatu, który powiedział kiedyś George, kiedy pracował nad Zemstą Sithów. Miał wszystkie te fantastyczne postacie i nie dość czasu ekranowego dla nich wszystkich. Odkryłem, że często mamy ten sam problem przy Wojnach Klonów. Stworzyliśmy, jak uważam, świetne nowe postaci, takie jak Cad Bane, uwielbiam historie, w których występuje Plo Koon, czy Kit Fisto, oraz inni członkowie Rady Jedi. Ale jak można znaleźć czas w tych wszystkich odcinkach, żeby zmieścić tam wszystkich ciekawych bohaterów? Zobaczymy wiele postaci, które ujrzeliśmy już w sezonie pierwszym, ale dodaliśmy też kilka nowych. To znaczy wystarczy spojrzeć na łowców nagród - dodali do całego obrazu tyle koloru i smaku. To uwalnia widza od droidów bojowych i klonów, ale nam też daje olbrzymie nowe możliwości kreatywne".


Premiera drugiego sezonu nastąpi na amerykańskim kanale Cartoon Network 2 października wieczorem.

Spragnionych zwiastunów TCW odsyłamy tutaj i tutaj. Zapraszamy też do dyskusji o drugim sezonie na forum.
TAGI: Lucasfilm (737) The Clone Wars (1390)

KOMENTARZE (42)

 • N-11 Ordo2009-10-02 15:24:56

  Zawsze kiedy jest news o TCW spotykam sceptyczne komentarze.

 • Onoma2009-09-27 12:34:22

  W jednym się zgodzę z GROMem, powtarzanie w kółko tego samego jest nudne i męczące. Dlatego nie wypowiadam się już na temat TCW, ale moja opinia jest chyba znana. ^^

 • Long2009-09-27 09:53:14

  Nie łykam każdego gówna ze znakiem SW. Książki, komiksy, gry - to dla mnie obce terytorium. Po prostu mi się większość nie podoba, więc nie korzystam.

  Po prostu zamykam jadaczkę i pozwalam innym cieszyć się tym, co mi akurat nie podchodzi.

  Bo, niespodzianka - tak też można! Nikt nikogo nie zmusza do niczego. I tak nie płacicie za oglądanie TCW (bo wujkowie z USA pożyczają odcinki), więc co one kurde komu szkodzą?

 • RodzyN jr.2009-09-27 09:48:38

  ojj GROM - No , ale to że ja jestem w mniejszości obliguje mnie do tego , żebym siedział cicho?? Może mi się nie podoba to co dzieje się z Star Wars i w ten sposób wyrażam swoje nie zadowolenie. Piszesz , że pieprzymy 3 po 3 , a w zasadzie ty robisz to samo. Piszesz jakie to TCW jest genialne , super , extra etc. To też jest nudne.
  Zdania są podzielone i to się nie zmieni.
  Amen

 • Darth GROM2009-09-26 15:15:56

  Guf bez jaj, nic bardziej nie wieje nudą niż wałkowanie od ponad półtora roku nadętych frazesów marudzących fanów, których jedynym celem jest denerwowanie fanów lubiących serial. Oczywiście powiesz, że macie prawo wyrażać opinie, ok, ale wy już tą samą opinię nie zmiennie maglujecie od prawie dwóch lat, po takim czasie znam każdą sylabę waszych złotych myśli. Nawet najsmaczniejsze ciastko jedzone codziennie przestaje być delicją, a wasze ciastko już dawno smakuje, jak zakalec. Więc nie dziw się, że Long dostaje nudności kosztując wasze ciastko.  Rodzyn za każdym razem jak brakuje "wam" argumentu próbujecie zdyskredytować oponenta tekstem, że łyka każde gów**o z SW, a wy tylko te wysublimowane produkty. Tjjjjja, czy może pani mi jeszcze raz to przeczytać? To według ciebie jest merytorycznym argumentem? Takie gadki to w przedszkolu się używało, a ja myślałem, że ten okres macie już za sobą. To jest wasz złoty środek by zamknąć usta inaczej myślących, problem w tym, że to jest granat, który wybucha wam w ręku i to za każdym razem, gdy taki banał zaserwujecie. Na marginesie, jak wyrażasz swoją opinię dodaj, że to twoja opinia, bo wprowadzasz ludzi w błąd. Zdaj sobie sprawę, że jesteś w zdecydowanej mniejszości fanów, którym serial się nie podoba, czego sukces komercyjny TCW jest przykładem.

 • Gunfan2009-09-25 23:12:38

  Long, szczerze - jesteś nudniejszy niż narzekający na TCW fani. Serio.

 • RodzyN jr.2009-09-25 14:23:14

  Long - To że ty łykasz każde g*wno to nie znaczy , że ja mam to robić :). TCW może nie jest g*wnem , ale jako Star Wars jest słabe , bo sam animacja jest całkiem niezła mimo kwadratowych twarzy , czy za bardzo rozmazujących się mieczy.

 • Lord Satham2009-09-25 14:06:46

  Promocja sezonu 2 przypomina i:
  Bunt Łowców Głów (nagród).

  Jedna z gorszych części T, jak nie najgorsza.

 • Long2009-09-25 03:47:41

  Yippie-ka-yay, motherfucker! Yii-ha! Kolejna zarąbista okazja, żeby sobie brawurowo pojechać po Wojnach klonów!
  :] Ludzie, to już sie naprawdę robi nudne. Siadać, oglądać i zamknąć jadaczki. Macie dobrze,że się Wam cokolwiek zapodaje, a nie, że musicie siedzieć w ukryciu i pół roku czekać, aż w jakiejś gazecie pojawi się urywek z dwoma słowami o SW. Bo tak już było.
  Zamknąć się, Wy wiecznie nienażarte i nienajedzone "dziwki". Zawsze musicie marudzić? Why, Leo???

 • Luke S2009-09-24 22:23:24

  Straszne...

 • Darth GROM2009-09-24 22:12:25

  Degrengolady ciąg dalszy bllleeee, zwymiotowałem się. Wojna opinii o TCW przypomina odwieczną walkę dobra ze złem, żadna strona nigdy nie wygra!

  Kwarc, a mnie męczy twoje negowanie wszystkiego po raz tysięczny do znudzenia bllleee znów zwymiotowałem. Jednym słowem mamy pat.


  Rodzyn, czego znowu nie zrozumiałeś w wypowiedzi GL i DF w odniesieniu do sprzeczności TCW, a EU? Wszystko klarownie wyjaśnili, przeczytaj kilka razy może pokamen, o co chodzi. Aha, a tak na marginesie, jeśli ktoś jest do czegoś uprzedzony to jego opinia nigdy nie będzie obiektywna tylko stronnicza, ale to szczegół.


  Generalnie to z malkontentów mam mega polewkę, jak czytam, że nienawidzą, a oglądają, jabadabaduuu!


  Wyjaśniam, dlaczego. W tematach o filmach często malkontenci deklarują, że nie będą oglądać jakiegoś filmu, bo to szmira i nie wypada kaleczyć wysublimowane podniebienie, pytanie, więc dlaczego z TCW robią inaczej? Odpowiedzcie sobie sami, ja tylko powiem jak Fred F jabadabaduuu!


  Aha za kilka dni się zaczyna jabadabaduuu!

 • Kaysh2009-09-24 21:56:24

  Myślę że jeste jeszce nadzieja dla niej. xd

 • Mistrz Seller2009-09-24 21:42:18

  MLuminara>>> Z wiekiem zmądrzeje. Ja kiedyś tez mając oceniałem, ze coś jest głupie, nie oglądając tego.
  A to, że ktoś przygodę ze SW zacznie od TCW nie znaczy, że jest gorszym fanem.

 • Kaysh2009-09-24 21:18:04

  Wiem, ja na początku też lubiłam TCW i NT ale później otwarły mi się oczy. Szkoda że do niej nie trafaiją żadne argumenty ona wie lepiej że TCW były najpierw a filmy są głupie (choć nie oglądała ani razu;/) A mnie szlak trafia na taka krytyke xD

 • Mistrz Seller2009-09-24 20:55:43

  MLuminara>>> A ja kiedyś mówiłem, ze NT jest najlepsza, a OT dużo gorsze. Później zmądrzałem. Będąc dzieckiem mówi się różne głupoty.

  RodzyN jr.>>> Krytyka jest zawsze subiektywna, bo wyrażasz SWOJE zdanie na dany temat. Zdanie o serialu można sobie wyrobić po pierwszym sezonie. Jeśli jest tragiczny. To raczej nie należy się spodziewać, że drugi będzie super. Nie ma sensu oglądanie czegoś co się nie podoba na siłę.
  Ja obejrzałem jeden odcinek Ewoks i już wiem, ze serial jest kiepski, i że mogę go sobie darować.

 • Kaysh2009-09-24 20:46:31

  Zacytuje moja siostre (9lat) "Gwiezdne Wojny, to najpierw były bajki, dopiero poźniej był film, bardzo głupi"
  Oto dziecko wychowane na TCW -.-

 • RodzyN jr.2009-09-24 20:46:17

  Mistrz Seller - Jako iż nie przepadam za TCW to muszę je oglądać , żeby potem moja krytyka była obiektywna :D

 • Mistrz Seller2009-09-24 19:45:18

  Kacper >>> Na samej OT byś daleko nie zajechał. Współczesne pokolenie dzieci jest inne niż kiedyś, dlatego TCW jest inne niż OT i NT.
  Kiedyś mówiono, że fani, którzy zaczynali przy NT nie są porządni.

  Do reszty narzekających na TCW:
  -Obejrzycie sobie Ewoks to dopiero jest kiepskie
  -Nikt nie każe wam tego oglądać - to tak jak zresztą uniwersum. Nie lubię serii X-wingi to jej nie czytam. Nie podoba mi się Tales of the Jedi to nie czytam. I po problemie.

 • Kacper2009-09-24 19:33:10

  Co do Ashoki-Założę się, że ją poświęcą w jakiejś chwalebnej bitwie i okaże się, że uratowała Republikę, ale przypłaciła to życiem. Chlip-w jednych domach żałoba, a w drugich.. Przyjęcia na cześć śmierci Ashoki.
  Jutro, jutro, niech zginie, zginie nam...

  W ogóle Wujek George powinien lepiej zrobić serial The Galactic Civil War, bo nie powiedziałbym, że epizod 2 i 3 są zbytnio dziecięce, szczególnie 3.

  PS.podpisuję się do wyroku śmierci dla Ashoki.
  PS2.A ja właśnie mam młodszą (dwuletnią) siostrę i chciałem ja wyszkolić na porządnego fana SW.

 • Mistrz Seller2009-09-24 18:54:02

  RodzyN jr.>>> W TCW też nie zawsze masz tylko jednego Jedi. W 1x13 jest ich trzech (w tym jeden Padawan), w trylogii Ryloth czterech. Zresztą jak na razie w TCW nie było bitwy tak wielkiej i tak ważnej, że potrzeba by było więcej Jedi (choć fajnie by było zobaczyć taką na zakończenie sezonu)

 • RodzyN jr.2009-09-24 18:32:08

  Mistrz Seller - ale nie bez przerwy.
  Kwarc - wlasnie chcialem wymienic te bitwy :P

 • Shedao Shai2009-09-24 18:31:51

  JESTEM GUNILOPOM

 • Mistrz Seller2009-09-24 18:26:09

  Kwarc>>> Napisałem zazwyczaj nie zawsze. Oczywiście było trochę bitew, gdzie Jedi było więcej (np. Bitwa o Kamino). Ale najczęściej widzimy walkę jednego Jedi (ewentualnie z padawanem). Poza tym to chyba logiczne, że do zwyczajnych bitew posyła się tylko jednego generała.

 • Gunfan2009-09-24 18:23:08

  Gunilopa, jesteś jeszcze zabawniejszy niż kiedyś, widać, że trenowałeś.
  Co do newsa - wiadomo ;)
  Co do Ahsoki - tak musiało być :D

 • Kwarc2009-09-24 18:17:47

  @ Mistrz Seller
  Oblężenie Saulecami? Obrona Coruscant?
  Męczy mnie te bronienie TCW na siłę, tak samo męczy mnie negowanie NT i EU.

 • Mistrz Seller2009-09-24 17:57:53

  Cad Bane >>> Dają po jednym Jedi, ponieważ Jedi byli GENERAŁAMI armii Republiki. A po co przy jednej bitwie sześciu generałów?
  W innych źródłach z tego okresu też na bitwie jest zazwyczaj jeden Jedi i ewentualnie jakiś uczeń.

  A Anakin i Ahsoka pojawiają się najczęściej, bo to oni są głównymi bohaterami.

 • Cad Bane2009-09-24 17:43:54

  Zgadzam się z tobą RodzyN jr,cały czas po jednym Jedi a najczęściej z Anakinem i ashoką

 • Kaysh2009-09-24 17:42:27

  Może Ahsoka będzie chciałą przejść na DS żeby uratować od czegoś Anakina, ale się przestraszy, bedzie chciała wrócić na JS i jakiś Sith ją zabije! :D <głupi scenariusz adekwatny do TCW>

 • Gunilopa2009-09-24 17:39:07

  Jestem starym fanem SW i kanonem jest dla mnie trylogia ANH, TESB i ROTJ a teraz z przyjemnoscia ogladam sobie dla rozrywki odcinki Clone Wars. Wszystkie ksiazki i komiksy tzw EU wywalilem na smieci podobnie jak filmy DVD z epizodami I-III, ktore kiedys kupilem oszukujac sie ze to niby SW. Prooponuje aby wszyscy czytelnicy Bastionu poszli za moim przykladem! Wpisujcie ponizej wszystkie miasta, ktore to robia ;-) Poznan!

 • ogór2009-09-24 17:10:08

  Lucas po premierze EI zapowiadał, że w kolejnych częściach pojawią się łowcy nagród, a wszyscy wiemy jak było :) Teraz pewnie pokaże ich w "The Clone Wars". Czekam z niecierpliwością.

 • RodzyN jr.2009-09-24 17:01:29

  Tak sobie przeczytałem ostatnią wypowiedź i zastanawia mnie jedno. Czemu nowi Jedi odkrywani są jak jakieś karty po kolei?! Jakby byli jacyś unikatowi , a w Wojnach Klonów po prostu byli i już , czemu nie można pokazać 6 Jedi w jednym Odcinku ?? Czy to zniszczy serial?? Nie. Doda mu realizmu i zbliży go do filmów. Np: wrzucić takiego Fisto w tło i już będzie tak realniej.

  Co do rozmów Dave'a i Georga o EU to po prostu , noo... nie mam pytań:P Przecież oni je skutecznie niszczą i w tym momencie sami sobie przeczą :P hahaha...
  Dosyć mam już relacji Ahsoka - Anakin. I podpisuję się pod to aby ją zapie****** :D

 • Lord Bart2009-09-24 16:44:23

  Dzieci które ciągle spotykam są bardzo przejęte o Ahsokę, ponieważ nie ma jej w trzecim filmie, pytają "Dlaczego jej tam nie ma Dave?" Tego się dowiemy. Ja doskonale znam odpowiedź na to pytanie.
  ---------------------
  No to ja zadam pytanie, które gnębi trochę większe dzieci: zapie***licie ją pod koniec 2 sezonu czy nie? Swojej statuetki Aaylki bym na to nie postawił, ale zakładam że niestety nie...


  Jest szybszy, mądrzejszy, większy i lepszy
  -------------------
  Kurde, życie nauczyło mnie że
  szybszy, większy, lepszy
  nie zawsze
  idzie w parze z mądrzejszy...


  Ale jak można znaleźć czas w tych wszystkich odcinkach, żeby zmieścić tam wszystkich ciekawych bohaterów?
  --------------------
  Rety, gdyby od tej wypowiedzi zależała moja praca w LFilmie to odpowiedziałbym pytaniem na pytanie: jaki procent czasu poświęcacie teamowi AA?
  Taki, rozumiem.
  Zredukujcie go o 50% i już jesteśmy happy.
  Mam tą posadę? :D


  Na poważnie mówiąc dużo PR, mało konkretów. Zapowiedzi wydają się być smakowite a co zobaczymy?
  Do pierwszego ściągnięcia :)

 • Mistrz Seller2009-09-24 16:35:39

  Revan_09>> Raczej nie uśmiercą jej w drugim sezonie. Jeśli ją uśmiercą to gdzieś pod koniec serialu. A po drugim sezonie pewnie będą jakieś kolejne odcinki.

  Kwarc>>> To, że Lucas stworzył to uniwersum nie znaczy, że musi znać wszystkie książki, komiksy , gry itp. -od tego ma ludzi.

 • Kwarc2009-09-24 16:28:57

  Dzieci które ciągle spotykam są bardzo przejęte o Ahsokę, ponieważ nie ma jej w trzecim filmie, pytają "Dlaczego jej tam nie ma Dave?"
  Taa... czyli fanami SW są same dzieci?
  Tego się dowiemy. Ja doskonale znam odpowiedź na to pytanie".
  Jeśli to prawda to masz Pan plusa u mnie.
  George przychodzi do mnie ze swoimi pomysłami - a ma ich tysiące - to jeżeli wiem, że jakiś pomysł przeczy mocno z materiałem, który był już wykorzystany w rozszerzonym uniwersum Star Wars, wtedy mu o tym mówię, czasem wyjaśniam mu co to było.
  Żal...

 • Generał Kenobi2009-09-24 16:26:35

  Moim pytaniem nie jest co sie stanie z Ashoką tylko kto i kiedy ją zabije.

 • Revan_092009-09-24 16:18:42

  Kto wie może pomyślą dadzą Sing miecze świetlne (liczę na to :D) a ona zabije Ahsoke żeby sprowokować Anakin

 • Darkest2009-09-24 15:51:05

  Mam nadzieje, ze Ahsoka bedzie gryzc piach w koncu...

 • Revan_092009-09-24 15:46:32

  "Jest to zatem zawsze rodzaj balansowania pomiędzy potrzebą opowiedzenia historii w jak najlepszy sposób, a pełnym respektowaniu pracy wielu twórczych osób, które pracowały nad EU,, dobra ale często widywałem olewanie EU.A z ashokom to ciekawe co się stanie bo coś mi mówi że ją raczej nie uśmiercą

 • Darth Marcus2009-09-24 15:45:21

  Nie ma co narzekac, bo gdyby nie GL to dzis pewnie rozmawialbysmy na forum star treka

 • Mistrz Seller2009-09-24 15:39:18

  Nestor>>> To dobry znak. Może będzie mniej sprzeczności.

  Fajnie, że pojawi się Aurra Sing, ponieważ w jej biografii jest spora luka (od komiksu Jedi Aayla Secura, aż do Nawałnicy). Łowcy nagród w tym okresie nie występowali zbyt często. Fajnie, że w 2 sezonie TCW się oni pojawią.

 • Nestor2009-09-24 15:28:33

  Ha! George i Dave rozmawiają o kanonie.

 • Dave2009-09-24 15:18:49

  Chciałoby się mieć taki strój Cada <3 Ech, szpan by był na StarForce 2010...

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..