Wojny Klonów

Twórcy o kolejnym odcinku TCW - Voyage of Temptation

StarWars.com

Wszystkich miłośników "The Clone Wars" zapraszamy do przygotowania się do obejrzenia kolejnego odcinka serialu czytając opowieści autorów o tym co wymyślili w konkretnym odcinku, dlaczego pokazują to tak, a nie inaczej i czy podoba im się to co robią. W tym tygodniu amerykańscy widzowie będą mogli cieszyć się drugą częścią sagi mandalorian pod tytułem "Voyage of Temptation". Reżyserem odcinka jest Brian Kalin O'Connell, a scenariusz napisał, znany w świecie animacji, Paul Dini.

Voyage of Temptation

Podczas podróży na Coruscant na pokładzie królewskiego statku, Obi-Wan i Anakin odkrywają spisek mający na celu zgładzenie ważnej politycznej postaci lecącej do stolicy, pięknęj księżnej Satine Kryze z Mandalory. Podczas gdy Jedi i podwładne im klony próbują ochronić Satine przed zabójcami, Anakin odkrywa, że jego były Mistrz ma jakąś wspólną historię z mandaloriańską arystokratką.

"Zawsze zastanawiałem się co by się stało, gdyby Obi-Wan został postawiony w sytuacji Anakina – a szczególnie gdyby spotkał kobietę i w niej się zakochał" - mówi scenarzysta Henry Gilroy. "Czy zdołałby utrzymać swoją przysięgę wierności zakonowi Jedi na koszt prawdziwej miłości? Wiemy jak Anakin sobie z tym poradził, ale jak Obi-Wan zareagowałby na taką samą pokusę? Myślę, że wielu ludzi miało takie związki, które nie miały okazji się wypełnić, zawsze pojawia się takie poczucie "co by było gdyby". Nawet ludzie żyjący w szczęśliwych związkach czasem wspominają swoje dawne miłości i zastanawiają się jak mogło być. Myślę, że to naprawdę rozwija Obi-Wana jako postać. On okazuje się być prawdziwym człowiekiem, możemy go zrozumieć, ponieważ też potrafi żywić do kogoś uczucie, chociaż jest Jedi."

Rzecz jasna przysięga złożona Zakonowi Jedi nie jest lekka i potrzeba naprawdę niezwykłej kobiety, która potrafiłaby zamącić w głowie i w sercu Obi-Wana Kenobiego. Nieugięta w swoich pacyfistycznych poglądach, Satine ukazuje inny punkt widzenia na stosowane przez Kenobiego metody utrzymywania pokoju i rozwiązywania konfliktów. "Satine to prawdziwa kobieta w każdym aspekcie - niezwykle inteligentna, nieprzekupna, namiętna i piękna, z wielkim oddaniem dla pokoju. Może wydać się trochę nadąsana, ale to dlatego, że ma świadomość, że jest owcą wśród wilków i musi sprawiać wrażenie potężnej i nieugiętej" - opowiada Gilroy. "W historii kilka z najpotężniejszych postaci - takich jak Gandhi, czy dr King - było pacyfistami, którzy dosłownie zmieniali świat, gdy odmawiali walki. W Wojnach Klonów jest tyle walki, kiedy ktoś jest dostatecznie odważny, żeby zabrać głos i próbować im zapobiec, ten głos staje się jak światło w ciemności, silny i pamiętny. Satine zawsze dąży do rozwiązań pokojowych i rozwiązywania konfliktów. Jedi są strażnikami pokoju, ale noszą miecze; jeżeli muszą użyć przemocy, żeby zakończyć konflikt, zrobią to. To dla Satine jest nie do zaakceptowania, ona wierzy, że jeżeli przynosisz broń do negocjacji, to nie chcesz pokoju. Dlatego jest przygnębiona tym, że Jedi pozwolili tak mocno wciągnąć się w wojnę, ponieważ jest dokładnie tym, czemu powinni być przeciwni." We dwójkę, nieustannie się spierają, trwając ciągle przy swoich stanowiskach. Ten wzajemny szacunek ich do siebie przyciąga, nawet gdy ich własne przekonania ich od siebie odpychają.

Temat na forumTagi: Henry Gilroy (74) The Clone Wars (1316) Twórcy o odcinku (50)

Komentarze (20)

Przecież SW głównie opiera się na miłości do kogoś. To przez nią Anakin zszedł na złą drogę. Gdyby nie wątek miłosny nie było by całego upadku jedi.
No i nie zapominajcie czyim wychowankiem był Obi. Qui gon nie był specjalnie regulaminowy

Ja chciałem też zauważyć, że jakim cudem Obi mógł rozumieć Anakina i zdawać sobie sprawę z wagi jego uczuć, jeżeli sam tego nie przeżył? To może być też powód, dla którego chciał pomóc miłości Padme i Aniego - ze swoją bowiem nic nie zrobił.
Jestem za takimi pomysłami, chociaż TCW dalej nie znoszę :D

FoolECK -> No tylko, ale ludzie się tak podniecali tą sceną, jakby nie wiadomo jakie hop siup robili :P

A mi się podoba. Obi jest teraz faktycznie bardziej ludzki. bo nie ma ideałów- nawet wśród jedi.

@ogór
Przecież on jej tylko pozwalał oddychać ;].

Każdego miłosc może opętać nawet obi-wana moim zdanie wprowadzenie do star wars kogoś w sam raz dla obiego to nie głupi pomysł.

Eee... ale ciśniecie zapominając o najważniejszym, że Jedi mieli także odruchy ludzkie więc to, że ktoś tam się zakochał czy zauroczył nie powinno dziwić. Jak w SW Komiks ukazała się historia z Kitem Fisto i Aaylą Securą to wszyscy się podniecali.. Najwidoczniej logo "The Clone Wars" wywołuję u was niepochamowane napady agresji, ale spoko rozumiem was - zimowa depresja tak działa. :/

M miłość jak dla mnie. Podam teraz plusy i minusy takiego działania producenta "Wojen klonów.
+
,Przyciąga młodych fanów uczuć itp.
,Wprowadza zawiłe wątki uczuciowe, co stwarza wrażenie napięcia pomiędzy postaciami.
,Powodzenie(oglądalność) miłości Anakina i Padme, został sprytnie powielony.
-
, Widzowie mogą zauważyć kicz produkcji.
, Mogą odwrócić się fani mocnych wrażeń, bitew, Cada Bane'a itp.
, Podważanie zasad Jedi, powoduje spadek ich wiarygodności.
_Co do kochanki Yody, to mam obrazek gdzie marzy o trzech naraz. Kto chce mogę go udostępnić.

Hmm. ;>

s3rek >> Uspokój się.

Jedi to prawdziwi hipokryci!! Może Yoda też miał kochankę!!! No bez przesady Obi-Wan jako rycerz był prawdziwym ideałem!!

bez kitu ;/ zaraz zrobią M jak Miłość w uniwersum star wars

Ten serial zaczyna być coraz bardziej do dupy...
A Obi to Jedi, czy absolutnie wszyscy w Star Wars muszą mieć już kochankę/kochanka ?!

Testar --> Wyjaśnij mi proszę dlaczego miłość/zauroczenie ma być upadkiem?

Nie wiedziałem że obi może upaść tak nisko. :-(

Hehe, ale tytuł :] Ale Anakin będzie miał używanie na swoim byłym mistrzu :P

Może jednak Obi nie siedział cały czas w swojej samotni na Tatooine podczas Czystki Jedi :P

Paul Dini powrócił do TCW! Jupi!

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Wojny Klonów"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.