Świat Filmu

Nowy zwiastun filmu ''Ludzie kontra Lucas''

/Film

Dwa lata temu pisaliśmy o filmie dokumentalnym pod tytułem "People vs George Lucas", który ma przyjrzeć się bliżej niezwykłemu zjawisku: wielkiej niechęci fanów Gwiezdnych Wojen wobec George’a Lucasa. Reżyserem filmu jest Alexandre O. Philippe, którzy skontaktował się z fanami z całego świata wielbiącymi lub nienawidzącymi twórcę Star Wars, ponadto porozmawiał też ze znanymi postaciami, więc w filmie znaleźli się: Gary Kurtz (producent "Gwiezdnych wojen" i "Imperium kontratakuje"), Neil Gaiman, David Prowse, Anthony Waye (producent filmów z Bondem), oraz Dale Pollock (autor biografii Lucasa). Jednakże główną podstawą filmu są nagrania video przesłane do twórców filmu przez setki fanów z całego świata łączami internetowymi, filmowcy przez dwa i pół roku zebrali ponad 643 godziny materiałów, 14 terabajtów danych, oraz 126 wywiadów.
Premiera filmu odbędzie się w połowie marca, na festiwalu filmowym The South By Southwest Film Festival. Drugi zwiastun filmu można obejrzeć poniżej, a pierwszy zwiastun dostępny jest w tym miejscu.Polski wywiad z Alexandrem O. Philippem jest dostępny do przeczytania na stronie starwarsy.pl, a oficjalna strona filmu to http://peoplevsgeorge.com.Tagi: The People vs. George Lucas (8)

Komentarze (18)

fyt

Jakub T. aka "info od boga".

Long--> Chciałbym się z Tobą zgodzić, ale uważam, że aby zasłużyć na szacun nie należy poprzestawać na jednym wywiadzie. Dlaczego ten webmaster nie przeprowadził wywiadu z jakimś innym reżyserem, jak np. Irvin Kershner? Wtedy nawet ja - wielki autorytet w dziedzinie Star Wars otworzył bym usta z wrażenia, a póki co to sobie myślę, że to w sumie nic wielkiego (choć tytuł "Gwiezdne wojny" jak widzę napisał prawidłowo).

Film o mnie i dla mnie. TCW mnie je*ie. Interesuje mnie tylko czy powiedzą kto w końcu strzelał pierwszy, kto jest matką Lei którą wspomina itd. :)

Ale temu Kubie Turkiewiczowi należy się szacun za przeprowadzenie tego wywiadu. Chyba wszyscy się ze mną zgodzą?

Muszę obejrzeć. Fajnie będzie pooglądać takich maniaków. xD

A tak na serio to twórcy mają w dużej mierze rację IMO.

Rycu - Weź się za ortografię.

Wiecie co powiem, jeśli to prawda co mówicie o Lucasie. Stronię od mej pogardy bo to w jego głowie coś takiego jak "Gwiezdne wojny" itp. Według mnie krytyczne przemówienie ludzi to dla niego wystarczająca kara. Jeżeli ktoś myśli inaczej niech zrobi sondę pośród fanów "Gwiezdnych wojen', i niech większość zwycięży.

BTW "Gdybym spotkał Georga na ulicy, to nie wiem czy mu podać rękę czy uderzyć w brzuch"

Mam tak samo xD

1;28 jest akurat ani fajne ani śmieszne. Bezpłciowe i nieciekawe :P

oryginału (dziś ANH) się nie ma co czepiać - taki miał być, to był pomysł Lucasa. Później (wydawało się) sam Lucas był na tyle mądry, że TESB i ROTJ nie były przez niego reżyserowane a i scenariusz nie był wyłącznie jego. Jednak w którymś momencie Lucas stracił tą mądrość, późniejsze zaczęły właściwie kompromitować oryginał. Niechęć fanów do Lucasa jest w takim wypadku uzasadniona.

Pomysł na Star Wars był tak genialny, że wszyscy chcieli to zrobić jeszcze lepiej...Ale TCW nie lubię :P

emperator - To nie jest śmieszne , a na Bastionie też znajdziesz takich fanów (jak ja) , którzy nie lubią Lucasa za to , że ropier*ala SW takim gó*nem jak TCW.

Dokument oczywiście obejrzę :D

Może być ciekawie. Napewno obejrzę.

emperator -> Może i śmieszne, ale niestety prawdziwe. :/ Chętnie obejrzę ten film.

Fani Gwiezdnych Wojen, którzy nie lubią Lucasa....... śmieszne !!!!!!!

Eee... Dżordż Lukas musi odejść? xD

Po 1:28 zdobędę ten film/dokument chociażby był kodowany tylko dla 1 :D

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Świat Filmu"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.