Świat Filmu

Co się kręci?

Różne

Zapraszamy na kolejną garść informacji o aktorach i twórcach dzieł spod znaku X Muzy, którzy należą do wielkiej rodziny osób związanych ze Star Wars. Dziś o nadchodzących zmaganiach Harrisona Forda z kosmitami oraz nowych zobowiązaniach zawodowych Keishy Castle-Hughes.

Harrison Ford, który w połowie czerwca pojął za żonę swą wieloletnią partnerkę Calistę Flockhart spędzi swój miodowy miesiąc pracowicie. Potwierdziły się doniesienia o jego udziale w najnowszym filmie Jona Favreau Cowboys & Aliens, ekranizacji powieści graficznej autorstwa Freda Van Lente'a i Andrew Foleya. Gwiazdor Oryginalnej Trylogii i serii o Indy'm wcieli się w postać pułkownika Dollarhyde'a. Główną rolę Jake'a Johnsona gra Daniel Craig - aktualny James Bond (który jednak w najbliższym czasie nie wcieli się ponownie w postać agenta 007, gdyż EON Productions zawiesiło produkcję Bonda #23). W filmie Favreau, który powstaje przy współpracy studiów Dreamworks SKG i Universal pojawią się również Clancy Brown (pamiętny Kurgan z Nieśmiertelnego) oraz Keith Carradine. Akcja komiksu rozgrywa się na Dzikim Zachodzie w drugiej połowie XIX wieku, który najeżdżają obcy. Przeciwstawiają się im zarówno osadnicy i pionierzy, ale też Apacze. Za adaptację tej opowieści na potrzeby filmu odpowiadają Mark Fergus i Damon Lindelof.

Nominowana do Oscara za rolę w Jeźdźcu wielorybów Keisha Castle-Hughes (którą pamiętamy z kreacji królowej Apailany w RotS) zaangażowana jest obecnie w dwa projekty. Trwają zdjęcia do filmu Vampire w reżyserii Shunji Iwai. Obraz, w którym Keisha wciela się w postać Jellyfish, ma być horrorem i powstaje w koprodukcji amerykańsko-japońskiej. Na ekranie obok Castle-Hughes zobaczymy również Rachael Leigh-Cook, Amandę Plummer i Kevina Zegersa. Drugi z filmów to The Stolen Nialla Johnsona, do którego realizacji trwają obecnie przygotowania. Obok Keishy wystąpić mają w nim Danny Dyer, Mads Mikkelsen i Melissa George. Fabuła ma traktować o kobiecie, która rozpoczyna poszukiwania porwanego syna w krainie, której nie zna, gdzie wszędzie czai się zagrożenie. Na imdb The Stolen kwalifikowany jest jako adventure/western.Tagi: Clancy Brown (15) Harrison Ford (463) Jon Favreau (95) Keisha Castle-Hughes (15) Mads Mikkelsen (49)

Komentarze (8)

No to czekam na "Cowboys and Aliens" ! : )

gra jako kowboj ;D

Do CvA efekty specjalne tworzy ILM. To tak na marginesie.

No Harrison Ford jako pogromca kosmitów {fajne}. I jeszcze do tego kowboj [ ciekawe].

Na Cowboys & Aliens czekam już chyba z rok. Ruszyliby się.

Cowboys & Aliens zapowiada się naprawdę nieźle :D

A gdzie IJ 5 :< :< :<

Tytuł filmu z Fordem, jak zapowiedź 5 części Indiany :P

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Świat Filmu"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.