Świat Filmu

Co się kręci?

Różne

W miniony piątek (3 września), po dwuletnim poślizgu na ekrany polskich kin wszedł dramat Niewinna (The Other Man) w reżyserii Richarda Eyre'a, w którym Antonio Banderasowi i Laurze Linney partneruje na ekranie Liam Neeson. Peter (w tej roli Neeson) i Lisa (Linney) są małżeństwem od ponad dwudziestu lat. Ich poukładany świat wali się, gdy pewnego dnia Lisa znika. Załamany Peter w komputerze żony znajduje jej intymne zdjęcia z innym mężczyzną. Ralph (Banderas) od lat wysyłał jej e-maile. Peter planuje poznać domniemanego kochanka żony i go zabić. Scenariusz filmu powstał na kanwie opowiadania Bernharda Schlinka ("Lektor"). Autorem zdjęć do filmu jest Stephen Warbeck, a muzykę napisał Haris Zambarloukos. Eyre wcześniej zrealizował m.in. głośne Notatki o skandalu. Niewinna na Rotten Tomatoes ma 16% ocen "fresh" (w oparciu o 37 recenzji). Trailer do obejrzenia tutaj.

Natalie Portman, której kreacja w Czarnym łabędziu Darrena Aronofsky'ego spodobała się krytykom zgromadzonym na 67. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji, wyznała ostatnio, iż nie jest wybredna, gdy wybiera nowe role. Lubię się uczyć, dlatego gdy wybieram role filmowe, nigdy nie zachowuję się jak snobka. Nie wybrzydzam i nie myślę sobie: "O, będę grała tylko w artystycznych, wymagających myślenia filmach". Owszem, uwielbiam takie projekty, jako kolejne doświadczenia, ale równie mocno kocham duże, rozrywkowe produkcje. Moim celem jest próbowanie nowych rzeczy i szukanie wyzwań - stwierdziła aktorka. Jako swoiste potwierdzenie tych słów można potraktować nadchodzące premiery filmów, w których wystąpi Portman. Obok mającego spore ambicje artystyczne Czarnego łabędzia znalazło się miejsce na komiksową superprodukcję Thor, którą przygotowuje Kenneth Branagh. Natalie ukończyła niedawno zdjęcia do Your Highness Davida Gordona Greena, opowieści fantasy o dwóch braciach, którzy mimo różnic charakterów muszą współdziałać, aby uratować królestwo swego ojca. W filmie obok Portman (która wcieli się w wojowniczą Isabel) zobaczymy również Zooey Deschanel, Jamesa Franco i Danny'ego McBride'a. Natalie Portman zagra też Elizabeth Bennet w przygotowywanej przez Davida O. Russela nietypowej ekranizacji "Dumy i uprzedzenia" pióra Jane Austen. Tytuł Pride and Prejudice and Zombies jasno wskazuje czego możemy się spodziewać po tej produkcji.

Na weneckim festiwalu bardzo dobrze przyjęty został nowy film Sofii Coppoli (Saché z Mrocznego widma, a przede wszystkim uznana reżyserka) zatytułowany Somewhere. Film opowiada o gwiazdorze kina Johnnym Marco (Stephen Dorff), który postanawia przemyśleć swoje dotychczasowe życie utracjusza, spędzane w luksusach apartamentu w hotelu Chateau Marmont w Los Angeles. Przyczynkiem dla tego swoistego rachunku sumienia jest wizyta jego jedenastoletniej córki (Elle Fanning). Tadeusz Sobolewski z Gazety Wyborczej nazwał ten film Największym spełnieniem festiwalu. Krytyk m.in. tak napisał w swej recenzji o tym filmie: Życie aktora, bohatera tabloidów, jest wiecznym czekaniem, spędzaniem czasu w poczuciu bezużyteczności tego, co robi. Staje się prawdziwe dopiero wtedy, gdy zjawia się jego utalentowana córeczka. Cieszy ją to wszystko, co w jego życiu jest niewolniczą rutyną.(...) Było wiele obrazów ukazujących takie życie - film Sofii Coppoli narysowany cieniutką kreską jest jednym z najokrutniejszych, najbardziej przejmujących - od pierwszej sceny, gdy Johnny Marco wprost z hotelowego łóżka, półzasypiając, ogląda występ dwóch identycznych tancerek go-go: rozkładają w pokoju składane rury, puszczają muzykę ze starego magnetofonu i wykonują przed nim swój numer. W tym światku wszyscy - niezależnie, czy są gwiazdami, czy towarzyszącymi artystom "groupies" - pracują w usługach. Gwiazdor jest rodzajem służącego, uwielbiany, a równocześnie pogardzany, odbiera obelżywe SMS-y.. Zwiastun jest dostępny w tym miejscu.Tagi: Liam Neeson (209) Natalie Portman (368) Sofia Coppola (44)

Komentarze (6)

No, Natalie nie wybrzydza, rzeczywiście. W końcu zagrała w SW :)

Jest KEIRA jest okejka!

Darth Marceli -> Prawda:) Tyle razy pisałem o Knightley w newsach, że poleciałem imieniem służki z rozpędu.

Coppola grała Saché. Sabé grała Knightley. Tak gwoli ścisłości :)

Natalie Porman wygląda jak mroczne widmo :D

Zombies <3

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Świat Filmu"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.