Humor

Koronacja Yody na Króla Polski

Facebook

Nie trzeba chyba nikomu przedstawiać małego, zielonego mistrza Jedi, czyli Yody. W związku z ostatnimi wydarzeniami w Polsce Marcin Byrski, jeden z użytkowników serwisu Facebook, założył wydarzenie „Koronacja Yody na Króla Polski”, które odbędzie się 30 września od godziny 2:00 do 5:00. Na dzień dzisiejszy w tym wydarzeniu chęć swojego udziału zadeklarowało już ponad 30 tysięcy osób. Sam autor tak opisuje to wydarzenie:

„Jeśli z Jezusa chcą zrobić Króla Polski, to i z Yody można! Wystarczy, że będziecie spać 30. września między 02:00 a 05:00, a dokona się intronizacja Yody na Króla Polski. Niech Moc będzie z Wami!”

Jeśli również chcecie wziąć udział w koronacji Yody na Króla Polski możecie to zrobić w tym miejscu:

Koronacja Yody na Króla PolskiTagi: Facebook (47) Yoda (80)

Komentarze (62)

Tresholde -> Nigdzie nie napisałem , że popieram w jakimkolwiek stopniu ich zachowanie . Moim zdaniem nie są nawet tymi za których się uważają . Mimo tego byłbym jednak za "łagodnym ustępstwem" w stosunku do katolicyzmu , bo jest to jeden z podstawowych aspektów polskiej kultury , historii i tradycji . Czy jest to dobre , czy złe nad tym można dyskutować ( ale mieszkając w Niemczech , gdzie ze względu na taką "tolerancje religijną i nie tylko" rdzenny naród wymiera śmiercią tragiczną , staram się ograniczyć takie operacje do możliwego minimum . Wystarczy już , że przeciwieństwo tego doskonale stymuluje UE ) .

Prezi -> A kto zaraz mówi o lubieniu . Mój komentarz miał mieć raczej prowokujący wydźwięk :D

Lepszy zielony goblin niż [mod edit] Żyd na króla Polski. Próby intronizacji Jezusa obrażają WIELKI ARYJSKI NARÓD POLSKI, BO KTO TO WIDZIAŁ ŻEBY ŻYDA ROBIĆ KRÓLEM.:)
A tak na poważnie trochę więcej dystansu do swojego światopoglądu.:)

W sumie to nie Jezus, a Maryja jest królową Polski. Byłem na mszy niedzielnej w kościele i śpiewanie było : "Maryjo, Królowo Polski!"
Tak w sumie to chyba od pały wybrano Yodę, ja bym postawił na Palpatine'a - on, w przeciwieństwie do Yody, od razu rozprawiłby się ze wszystkimi awanturnikami, przez których RP nie może się rozwijać :)

Powinno się rozgraniczać religię od rządzenia. Gdyż to prowadzi do konfliktów.

Wilku> mylisz demokracje, z dyktaturą większości.

miałbyś prawo być urażony jakby było w Polsce ponad 90 % ateistów a tak nie jest ,wręcz przeciwnie. Demokracja to rządy większości o ile mi wiadomo a nie mniejszości

Muszę przyznać rację paru tu osobom. Jest to inicjatywa typowo prześmiewcza. Nie ma co się tu doszukiwać większej głębi. Uważam ,że koronacja Chrystusa na króla Polski świadczy o ignorancji tych ludzi. W końcu Polska od zawsze była multikulturowa. Osobiście jaka osoba niewierząca czuję się urażony takim pomysłem - koronacji Chrystusa.
Przez te wszystkie dyskusje robi się tu burda jak na Onecie...

Gunilopa-->Czyli suma sumarum nie wszystkich ludzi szanujesz, czyli sobie zaprzeczasz. Nazywanie zaś Barta idiotą nie poprawi twojej żałosnej sytuacji, a co więcej nikt nie zapłacza nad pokrzywdzonym przez los użytkownikiem Gunilopą :/

Jeszcze tylko uzupełnię że szanuję wszystkich ludzi i ich poglądy. Z wyjątkiem komunistów - ci powinni wisieć. A ha, w sumie do ludzi, którzy w swoich wypowiedziach zdradzają brak elementarnej wiedzy z dziedziny tematu który omawiają też mam niewiele szacunku dlatego np. ciebie szanuję jako człowieka ale jako adwersarz jesteś dla mnie nikim :)

a mnie odstręcza ten spam w komentarzach. proszę zaprzestać albo poblokuję konta.

Tresholde ---> w ogóle nie czuję się katolikiem. Kościół jako instytucja mnie odstręcza.

Vergesso - ale jeśli nic się nie będzie robić i pozwoli się działać ludziom z sekty chrześcijańskej to Polska zostanie kolonią Watykanu...
Dark Count- można krytykować inaczej i nie trafiając w podstawy ich wiary... tylko że to są oszołomy do których nic innego oprócz słów upolitycznionych księży (i w przypadku wielu ojca rydzyka) nic nie trafia. Myślą że są władcami Polski i to TYLKO oni mają prawo decydować o Polsce i pchać religie wszędzie gdzie się da i stworzyć państwo wyznaniowe. Poza tym, dlaczego nie mamy walczyć ich bronią tylko być mili? to oni "powinni" nadstawiać drugi policzek (sic!)
Yuri - ten obrazek to czysty przykład zachowania polskich katolików >.>
Gunilopa - czytając twoje wypowiedzi mam wrażenie że czytam wypowiedzi zatwardziałych, "dobrych", "szanujących innych" katolików których posty często czytałem na onecie... jesteś takim fanatycznym katolikiem dla którego wszystko inne obraza boska? czy tylko mam takie wrażenie?

Dark Count--> Tyle, że Hitler często zmieniał sympatie do innych narodów. Pod koniec wojny jakoś przestał kochać naród niemiecki, który ponoć był "nadludzki", tak więc pozytywna opinia Hitlera o nas nie wystarcza by go polubić.

Vergresso --->Oczywiście, że w mojej rodzinie nie było czerwonych świń. Nigdy żaden Gunilopa nie był na tyle głupi ani na tyle sprzedajny żeby wstąpić w szeregi Podłych Zdrajców Pachołków Rosji. Kropka. Gdyby ktoś to zrobił reszta rodziny chyba nasrałaby mu na głowę. A jeśli chodzi o mnie to być może jestem idiotą ale raczej nie pożytecznym. A już na pewno nie dla tego systemu, który w tej chwili mami, zniewala i tłamsi.

"Koronacja Buki na Królową Polski" w tym też wezmę udział :)

Mówiąc "pożyteczny idiota" Gunilopo, masz na myśli siebie? :)

btw. na twoim miejscu sprawdziłbym, czy samemu się nie miało krewniaków w partii, zanim zaczniesz komukolwiek zarzucać "starych którzy byli w PZPR".

Młodzi, wykształceni i z dużych miast! Pożyteczni idioci :)

Nie popieram stanowczo. Nie wyobrażam sobie aby mała zielona kukiełka była królem Polski. Wolałbym intronizować Leto Atrydę II :<

Ludzie, wyluzujcie trochę ^^ Mogę się założyć o laskę Yody, że nikt kto dołączył do tego wydarzenia "nie modli się do Yody", jak tu niektórzy insynuują ;) Moim zdaniem szeroko rozumiana grupa młodych ludzi dołącząjąc do tego wydarzenia wyraziła po prostu swoją niechęć wobec fanatyków religijnych/moherów/Radia Maryja (niepotrzebne skreślić), którzy poraz kolejny chcą intronizować Chrystusa na króla Polski - co jest pomysłem niedorzecznym zdaniem moim... i duchowieństwa zresztą też.

Ahahahahahaha, co za komentarze, jesteście zaj****ci! :D

@X-Yuri: dobre! trafia w sedno sprawy :)

"Lubię to!" :P

-> samuraj neron : A powiem ci, że zdziwiłabyś się co Hitler naprawdę myślał o Polakach ;D

-> Vergesso : Co prawda nie oficjalnych norm , ale tych na których bazuje chrześcijaństwo . Aluzja Yody do Jezusa wydaje mi się ( subtelnie mówiąc ) nietrafiona i łamiąca wyżej wspomniane normy . Naturalnie możesz się nie zgadzać z demonstrantami ( ja też nie popieram ich działania ) , ale można ich skrytykować w jakiś bardziej "uniwersalny" sposób . Nie trafiając przy tym w podstawy ich wiary .

Czasem trzeba spojrzeć z przymrużeniem oka

Oczekujecie pewnie komentarza od mej skromnej osoby oraz od Nestora którego pozdrawiam. Pewnie zgodzi się ze mną żebyście trochę bardziej poluzowali zarówno popierający i przeciwstawiający się tej akcji i że byście pogadali na gruncie neutralnym. Teraz coś czego nie musi potwierdzać. Yoda to postać wymyślona, Jezus Chrystus historyczna czy tak trudno to pojąć? Poniekąd zgadzam się Appo ale zastanawia mnie myślenie iż wiara może być wypaczona. Wracając do myśli, nawet Napoleon zauważył że Jezus Chrystus jest władcą idealnym bo co by się nie działo ludzie za nim idą a za nim będą szli tylko do czasu jego zwycięstw. Propozycja koronacji Yody na króla Polski jest zabawna ale pozostałe poniższe propozycje są po prostu żenujące.

ogór musi odejść!

Żeby twierdzić, że w Polsce w tej chwili sprawuje władzę katolicki reżim to trzeba być albo ślepym, albo głupim albo mieć starych którzy byli w PZPR.

byłoby śmieszne gdyby nie wtórne... wystarczy Dżizus za polewkę.

Jaro -> No bez przesady... Ja tam popieram akcję i też uważam odchyły zwolenników koronowania Chrystusa za oszołomstwo, ale jednak teksty typu "Polska to kolonia Watykanu" przestały być śmieszne.

O rany... aż tyle moherów na Bastionie?

No cóż, w każdym razie w pełni popieram. Jak śmiech sprawdził się w walce z komuną, to na katolicki reżim sprawujący władzę w Autonomii Polskiej w Ramach Stolicy Apostolskiej też podziała.

Całkowicie zgadzam się z Dark Count. Mam zwyczaj podchodzić do wszystkiego z dużym dystansem - często nawet zbyt dużym, ale są granice. I podpisywanie się pod tą inicjatywą byłoby moim zdaniem przekroczeniem granicy. Szydzenie z uczuć ludzi, którzy aktualnie wyszydzani są we wszystkich głównych mediach to nie jest idea, któą promowałby dobry serwis.

@Appo: wielu moich znajomych, którzy nie są fanami SW, też dołączyło z własnej woli do tej inicjatywy. mamy po prostu dosyć dyktowania warunków życia przez największą sektę świata, a absurd jest naszym znakiem sprzeciwu (ładny manifest mi wyszedł, prawda?). wyśmiewać ateistów to ok, ale gdy wyśmiewa się czyjąś religię, to dopiero podnosi się krzyk...

Hm. Słabo, strasznie słabo. Ciekawe, że osoby to popierające zapewne w przyszłości nie będą miały ochoty przyznawać się do "tych oszołomów co wierzą w Gwiezdne Wojny". Bo kwestia intronizacji Chrystusa jest związana z wiarą(wypaczoną, ale jednak).

Tak że jeżeli modlicie się do Yody, to sobie popierajcie. Równie dobrze możecie popierać pana Mordę i jego jediistów.

zadziwiające, że damska wersja Mistrza Sellera tak trzepie sobie do tego pomysłu.

Przecież to nie lza.

Jakby Hitlera powołali to jest łamanie wartości etycznych :P

Dark Count -> A gdzie tutaj łamanie wartości etycznych?

e tam Yoda. Latający Potwór Spaghetti!

Gruba przesada . Są pewne normy i wartości etyczne , na które trzeba zwracać uwagę nawet jeśli się nie jest zdania innych .

SŁABE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Wilku, za późno, wniosek juz poszedł

"Porządek teraz ja, zrobię tu!"

Nero -> Yoda jest we Wrocku u Obiego ;)
Pozdrawiam wszystkich przychylnych koronacji naszego Ambasadora na Króla ;)

Yuri -> mało Ci w ostatnich dniach? ;p

Nikt nie grozi prokuratura, paragrafem 196, i wogole ? bawic sie nie umiecie ; <

Popieram od jakiegoś czasu. Liczę na nowego monarchę!

idiotyzm, są pewne granice, których się nie przekracza

Dobreeeee! Idealnie ironizuje hucpowate pomysły z robienia Jezusa jako króla Polski. Co prawda jakoś angażować się nie będę(brak konta na Facebooku) ale genialne obrazuje ostatnie społeczno-polityczne "cosie".

Co nie oznacza, że tak serio to miałbym ochotę na króla :P

Popieram i biorę udział w akcji! :D

Przesadzają. Znowu jakaś wariacja w stylu Jediizmu, który ma komuś coś udowodnić.

najlepiej Jar Jar'a :P

Zostawcie Jode Mjastu!

Lepszy byłby Darth Bane :P

Gajusza Baltara na króla Polski! To jedyny prawowity król :D

Dobra, chyba nie wiem o co chodzi. WIdziałem to na Facebooku, ale nie wiem co, jak, gdzie i dlaczego. Niech ktoś mnie oświeci :P

słabe, skopiowane, żałosne, lanserskie, do d***y.

To już chyba przesada

Popieram inicjatywę. Bardziej by pomógł temu państwu niż ta cała banda debili z rządu :P

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Humor"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.