Różne

Trwają prace nad Star Tours 2

/Film

Star Tours to atrakcja umieszczana w parkach rozrywki Disneya poświęcona Star Wars, która została otwarta w 1987 roku i można było ją odwiedzać przez wiele lat, aż do lipca 2010. Na dzień przed zamknięciem atrakcję tę odwiedzili nasi wysłannicy, więc możecie zapoznać się z relacją ze Star Tours w tym miejscu.

Po latach postanowiono stworzyć zupełnie nową wersję tej atrakcji, więc we wrześniu zeszłego roku ogłoszono rozpoczęcie prac nad Star Tours II. Poprzednia wersja określana była jako Epizod 6.5 i działa się po "Powrocie Jedi", jednak ta ma być Epizodem 3.5, więc dzieje się pomiędzy "Zemstą Sithów", a "Nową nadzieją". Widzowie przesiądą się zatem ze Starspeedera 3000 na nieco starszy Starspeeder 1000 i znów z pomocą R2-D2 i C-3PO odwiedzą kawał galaktyki, od Alderaanu po Miasto w Chmurach na Bespinie, a wszystko to w trójwymiarze i efektach specjalnych animowanych przez Inudstrial Light & Magic. Całość produkcji nadzoruje George Lucas. Wśród potwierdzonych postaci wiadomo, że wehikuł Star Tours gonił będzie Boba Fett, a Admirał Ackbar będzie próbował z pasażerami nawiązać holograficzne połączenie. W tle przewijać będą się Tuskeni i Jawowie, więc podróżnicy odwiedzą też Tatooine. Tajne źródła serwisu /Film obiecują, że w atrakcji nie zabraknie postaci z prequeli: obywateli Naboo, czy Geonosian, jak i obcych znanych ze Starej Trylogii (Aqualishowie, Bithowie, Rodianie). Wymyślono też dwa nowe droidy: pilotem statku został droid serii AC o pseudonimie "Ace", zaś przewodnikiem po galaktyce został droidka, wyglądem podobna do WA-7, droida-kelnerki z "Ataku Klonów", o imieniu "Aly San San", na część aktorki Allison Janney, która podkłada głos tej postaci.


Jak się niedawno okazało, w kwietniu 2009 do Los Angeles przyleciał z Londynu Anthony Daniels, żeby ponownie wcielić się w legendarną postać C-3PO. Na olbrzymiej scenie w jednym ze studiów Hollywood ustawiono pełen model pojazdu Starspeeder 1000, który obsługuje złoty droid, a resztę tła: pozostałe postaci, w tym droidy, oraz inne efekty dodadzą komputerowo magicy z ILM pod dyrekcją Billa George’a. Jak opowiada Daniels: "Jestem z powrotem w złotym stroju, po raz pierwszy od "Zemsty Sithów". To jest okazja, ustawić się przy ukochanym Starspeederze, podobnym to tego, którego R2 i ja naprawialiśmy, wtedy gdy w Disneylandzie po raz pierwszy otworzono Star Tours, wiele lat temu. Miałem dużą przyjemność z bycia częścią oryginalnych Star Tours, to jedna z najlepszych prac jakie kiedykolwiek miałem. Zostałem powiadomiony, że niesamowite rzeczy czekają na pasażerów nowego Starspeedera - i dla mnie też - dlatego znów tu jestem, pracując z tyloma kreatywnymi ludźmi, z jeszcze większym podekscytowaniem niż za pierwszym razem".

Niedawno ujawniono też, że muzyką do Star Tours, zarówno zaadaptowaniem klasycznych motywów Johna Williamsa, jak i napisaniem zupełnie nowych utworów, zajmie się zeszłoroczny laureat Oskara za najlepszą muzykę, Michael Giacchino.

Na koniec prezentujemy pierwszy zwiastun Star Tours II:

Star Tours II wystartuje w Disneylandzie w Disney's Hollywood Studios na Florydzie w maju 2011 roku



Tagi: Disneyland (79) Industrial Light & Magic (234) Star Tours (38)

Komentarze (3)

Szkoda że to tak daleko (trzeba będzie zbierać kasę).

hansolo5414 -> Miał zrobić takowy w Dubaju, ale coś im nie wyszło.

Star Tours nawet nie wiedziałem że tak to się nazywa. Byłem na tym 16 lat temu jak miałem 6 lat i od tego czasu zakochałem się w gwiezdnych wojnach chodź nie było bez bulwo :) jestem ciekaw kiedy będzie 2 część we Francji bo na florydę jest trochę za daleko i za drogo :(. Ciekawe dlaczego Lucas nie zrobi gwiezdno wojennego parku rozrywki tylko korzysta z Disneylandów przecież taki park zarobił by na siebie z nawiązką i chętnych by nie brakowało.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Różne"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.