Bastion

Wyniki konkursu na karykaturęNiespełna tydzień temu zakończył się bastionowy konkurs na karykaturę. Waszym zadaniem było narysowanie dowolną techniką dowolnej osoby związanej w mniejszym lub większym stopniu z „Gwiezdnymi Wojnami”. Można było wybierać wśród plejady fikcyjnych bohaterów znanych nam dobrze z filmów, książek czy też komiksów lub też narysować bardziej realną postać jak np. aktor, rysownik. Po burzliwych obradach jury wybrało finałową trójkę oraz przyznała wyróżnienia.

Poniżej znajdziecie zwycięskie prace. Zwycięzcom gratulujemy!

I miejsce – Aleksandra "Lady Sandman" Świst - gra „Knights of the Old Republic II: Sith Lords”
Opis: Moff Wilhuff Tarkin


II miejsce – Daria "Samuraj Neron" Kettner - gra „Knights of the Old Republic II: Sith Lords”
Opis: Karykatura przedstawia Liama Neesona/Qui- Gon Jinna.


III miejsce – Natalia "Chewie" Szymańska - gra „Knights of the Old Republic II: Sith Lords”
Opis: Praca wykonana w technice piórka i tuszu przedstawia kilka wybranych współtwórców Bastionu: Lorda Sidiousa, Freedona, Nestora, Urthonę, X-Yuri'ego, ogóra i Burzola.
Wyróżnienia:

Michał "Darth Guzes" Gużewski
Opis: Mr. Tessek czyli Gerald Home i Tessek.


Piotr "darthpit" Polański
Opis: Karykatura Darth'a Vader'a - technika: ołówek i kredki.Nagrody zostały ufundowane przez internetowy sklep z oprogramowaniem i grami AGARD.pl.Temat na forum.

KONURSY NA BASTIONIETagi: Konkurs (395)

Komentarze (57)

Cóż to darthpit powinien wygrać, bo jak powiedział słusznie Mistrz Seller to miały byc karykatury a nie konkurs na najładniejszy rysunek

po prostu świetne

gratulacje dla zwyciezców...
b. podobają mi się wasze prace :)

Rusisku drogi, ja też nie mam ale jeśli ogłasza się konkurs na COKOLWIEK to trzeba chociaż SPRÓBOWAĆ dowiedzieć się czym to COKOLWIEK jest...

Opinia opinią i każdy może mieć własną, ale akurat "wielki łeb Vadera" wystarcza do miana karykatury...

:*

Ja tylko tak na boku dodam, że darthpit ma absolutną rację.

Ale nawet jeśli by pominąć dwa pierwsze miejsca, a w trzecim POMINĄĆ FAKT, że to redakcja Bastionu no to sorry, ale czy ten rysunek jest jakąkolwiek karykaturą?

Narzekający mają trochę racji. Skoro to konkurs na karykaturę to wybieramy najlepszą karykaturę, a nie najładniejszy rysunek. Skoro ustalamy takie zasady to ich nagle nie zmieniamy. A ładnym rysunkom, nie podchodzącym po karykaturę można było dać wyróżnienia.

Rusis>>> Ludzie maja prawo do własnego zdania.

Grifter -> No proszę Cię.. przyrównywanie przegranej w konkursie gdzie oceną jest skumulowany głos jury do jawnej pomyłki w wiedzówce? Czy też wspominanie o prywacie? I tu nie ma żadnych pretensji niby? Ooook...

Ech.. ostatnio za bardzo mi na nerwy działają te konkursy.. a raczej komentarze pod nimi, ludzi, którzy nie wygrali. To jest for fun, pamiętajcie ;)

i najwięcej mają do powiedzenia ci co w nim udziału nie brali. Racja, że się odechciewa. Ludzie...gdzie zabawa? Miejsca i nagrody to nie wszystko.

Jak się czyta niektóre komentarze to się odechciewa brania udziału w tych konkursach plastycznych :P Osobiście uważam moja pracę za karykaturę, nie jakąś mega przerysowaną ale cechy karykatury posiada.
darthpit, głowa do góry, następnym razem będzie lepiej :)

<Rusis
To ty się znasz czy nie znasz na tematach o których piszesz?
Jeśli nie wiesz co to karykatura to jak możesz oceniać prace na karykaturę?
I przeczytaj dokładnie co pisze darthpit. Jeśli przeczytasz spokojnie dowiesz się że nie ma on pretensji wyraża jedynie swoją opinię na temat konkursu, jego tematu i ocen. Do czego oczywiście ma prawo.

Kontrowersje, dobrze, dobrze! Give in to your anger!

Ale powiem wam, fajne uczucie być narysowanym. Dzięki za to. : - )

Sorry, laik ze mnie. Nie mam magisterki na ASP. Ot, czysto subiektywna opinia. Mam prawo do niej, nie?

Rusis, proszę cię... z tym łbem to pojechałeś... :/

darthpit -> "Powiało prywatą i to ostro... " Interesting.. zastanawiałem się jak odbierzecie przyznanie nagrody dla tej właśnie pracy, podejrzewałem, że część z Was będzie zarzucać prywatę ale cóż... czy to znaczy, że z zasady mamy tego typu prace odrzucać abyście byli usatysfakcjonowani? Dla mnie to farsa. Szczególnie, że najwięcej zarzutów ma osoba, która nie wygrała, a jej praca tylko przypominała karykaturę.. wielki łeb Vadera nie wystarczy, żeby mówić o karykaturze.

Nie wiem dlaczego, ale przegapiłem kilka ostatnich bastionowych konkursów graficznych.
: <

ogór-> Nic mnie nie boli [nie licząc krzyża bo stary już jestem:)] i bardzo cieszę się z wyróżnienia, którego nota bene nawet się nie spodziewałem.
W miejscu na komentarze umieszczamy swoje opinie na dany temat i ja też mam do tego prawo.
Jury ma największą (niestety) władzę, ale do jego wyboru też można się ustosunkować. Niestety w przypadku tego konkursu dali trochę ciała (może prac było za mało?). Największy "smrodek" to praca miejsca trzeciego.
Powiało prywatą i to ostro...

darthpit -> Ja rozumiem, że nie wygrałeś i Cię to może boli, ale jeśli bierzesz udział w konkursie tylko żeby wygrać a nie dla zabawy to coś tu nie tak moim zdaniem. Burzol ma rację i tego się trzymajmy. Jury obradowało i nic wyniku nie zmieni ;)

Gratulacje <3. Pierwsze miejsce i pierwsze wyróżnienie bardzo przypadły mi do gustu <3.

Tarkin bawiący się Vaderem bardzo dobra "kreska" i pomysł. Dziewczyna ma talent. Miejsce pierwsze zasłużone jak najbardziej. Byłby z tego świetny motyw na koszulkę.
Co do pozostałych to nie będę już nic pisał.
Z miejscem trzecim to niestety jury "lekko" przesadziło.

Ostatnia najlepsza, ale Tarkin bawiący się Vaderem też niczego sobie. Naprawdę świetna karykatury, nie spodziewałem się takiego zaskoczenia z mojej strony . No,coraz lepiej !

Gratulacje dla wygranych, jesteście irytująco zdolni ;).

Czasami mam wrażenie, że fani zapominają po co tu wszyscy jesteśmy. Najważniejszy w regulaminie każdego bastionowego konkursu jest punkt § 19, czyli dość oczywista informacja, że konkurs służy przede wszystkim dobrej zabawie. Innym nie zapisanym, ale mimo to obowiązującym, punktem regulaminu jest fakt, że jury konkursowe jest nieomylne, a jego decyzja jest ostateczna. Dlatego nie ma co sensu przerzucać się różnymi definicjami karykatur, lepiej raczej pośmiać się z Vadera-kukiełki, którym tak uroczo bawi się karykaturalny Wilhuff Tarkin.

>darthpit
no niestety na głupotę nie ma lekarstwa.

Opowiem Wam historię sprzed kilku laty.
W pewnym radiu organizowano konkurs SW: grała muzyka a co kilkanaście minut prowadzący zadawał pytanie z Gwiezdnych Wojen; odpowiedź słuchacza, nagroda i następne pytanie.
Pytania były proste a do odpowiedzi na nie wystarczyło jedynie uważne obejrzenie wszystkich epizodów SW.
Dodzwonić się do radia nie dało (przeciążenie na liniach telefonicznych)
Ostatnie pytanie (finałowe) było już dość wyśrubowane (dla laika oczywiście) cyt.: "...czy w którymś z epizodów SW występowała postać z tej samej rasy co mistrz Yoda?"
Chwyciłem za telefon i od razu udało mi się dodzwonić.
-Odpowiadam na pytanie: była taka postać, to jedna z członkiń rady Jedi o imieniu Yaddle.
Głos pani w słuchawce oznajmił mi jednak, że jest to nieprawidłowa odpowiedź. Przeliterowałem imię mistrzyni sądząc, że może źle wypowiedziałem jej imię. Pani w słuchawce skonsultowała się z kimś w tle i powtórzyła mi, że niestety jest to odpowiedź błędna.
ZGŁUPIAŁEM???
Muzyka w radiu pograła i nadszedł czas na finalną odpowiedź. Co usłyszałem?
-Nie było postaci w SW z rasy takiej jak Yoda.
-Brawo to prawidłowa odpowiedź wygrałeś nagrodę główną.
Trudno pomyślałem, twórca pytań konkursowych to cymbał nie znający się na rzeczy (choć układając pytania powinien być ekspertem)
Po co o tym piszę.
Dzisiaj od momentu ogłoszenia wyników w "karykaturalnym" konkursie czuję się dokładnie tak samo jak w tamten dzień parę lat temu.

Jak widać potrzebny jestem we wszystkich komisjach chociaż ja nie mam takiej potrzeby.

Zwróciłem ci uwagę na pisownię imion/nazwisk i ich odmianę.
Gwoli dbałości o czystość polszczyzny.


Natomiast co do samych karykatur, skoro jestem wolny od sędziowania, wypowiedziałem się zgodnie z własnym odczuciem.

Chyba nikt nie powinien czuć się dotknięty?

Bart -> Ale o co Ci chodzi bo nie rozumiem? :/

BTW, skoro jesteś tak wielkim miłośnikiem karykatur to trzeba było być w jury a nie stękać tutaj -.-'

Karykatury na najwyższym poziomie. Brawo!

nero-->
luz, jak będziesz miał problemy z questami z KotOR2 to wal do mnie jak w dym :P :*

Bart, prócz tego powiększyłam mu nos i pomniejszyłam oczy :P

Dla ogóra
http://so.pwn.pl/zasady.php?id=629617

Starajmy się chociaż (ja bardzo, ale też nie zawsze mi wychodzi) walczyć nie tylko o GW/Gw

Karykatura Dartha Vadera
X-Yuriego


Dla konkursu
Zgodzę się, że większość prezentowanych prac to NIE SĄ karykatury. Jedyną prawdziwą "sztuką" jest rysunek darthpita i to on wg mnie powinien zająć pierwsze miejsce.

Względnie humorystyczne przedstawienie Tarkina jeszcze mogłoby załapać się na właściwy tor... ale już Qui-Gon?
Ocb?
Nie wystarczy powiększyć głowy i dodać (zupełnie niepasujący do sztuki karykaturalnej) dymek z dziwną (dla mnie of-c) treścią.

A już całkowitą prywatą jest przedstawienie ekipy B...
"§ 7. Na przesłanej pracy powinna znajdować się postać z filmów/seriali/Expanded Universe lub osoba, która jest związana w mniejszym lub większym stopniu z Gwiezdnymi Wojnami (aktor, pisarz, reżyser, rysownik itp.). Przy mniej znanej osobie warto dodać o niej kilka słów, czym się zajmuje itp."

W mniejszym stopniu z SW jest związana moja kioskarka, która rozprowadza SWK. Babka pod silnym tapirem, o charakterystycznej twarzy, idealnej do karykatury. Abstrahując że cool-porządna babka.
Ale myślę, że gdybym miał talent i wysłał taką pracę to... raczej nie o to chodzi.

Poza tym sorki, ale praca Chewie to nie jest karykatura.


Ktoś zapyta po co tak gadam i w ogóle? A po to, bo po SZTUCE plakatu właśnie karykatura jest moją ulubioną i jako tako ogarniam temat.

Stąd i swoje powiedziałem/wyzrzędziłem i już.
:)


PS. a darthpit to już powinien dostać za samo nazwisko :D :D

Miałem nadzieję, że ktoś zrobi coś takiego jak Chewie :P Gratuluję, dla mnie rysunek to zawsze CSM.

To był trudny konkurs. Apocalypse było pokazać poziom profesjonalny.

darthpit -> Zgadzam się z tobą, wydaje mi się że tylko twoja praca jest "właściwą" karykaturą.

Szkoda ze bastion preferuje wchodzenie w tyłek od dobrego rysunku.

Świetne. Gratuluje zwycięzcom!

Gratulacje zwycięzcom! Mi najbardziej do gustu przypadł Vader i Qui-gon.

GIRLS POWER

Rysunkiem zajmuję się ponad 30 lat, pierwszy raz jednak podszedłem do tematu karykatury.
Gratuluję zwycięzcom i pokonanym. Wydaje mi się jednak, że wyniki pasowałyby do konkursu na *śmieszną grafikę* postaci.
Niestety definicja karykatury jak i jej styl jest "troszkę" inna ;)

Jedynie Vader jest dla mnie tutaj karykaturą, ta redakcja bastionu to juz w ogole nieporozumienie jakies.

Zwycięska praca wg mnie w ogóle nie jest karykaturą.
Ale ładna ;)

Pierwsze dwie prace naprawdę fajnie wykonane, natomiast reszta do mnie nie trafia.
Gratuluję zwycięzcom.

Edit: Na podium rzecz jasna.

oessuuu... poziom przedszkola. jedynie dwa pierwsze miejsca ciut powyzej...

Gratulacje dla stojących na podiom. Tarkin jest kapitalny.

Wszystkie świetne, gratulacje ;]

Gratulacje. Lady Sandman -->dobra robota!

Moja czapeczka <3

Mogłem coś wysłać

Kobiece podium :D

Dwie pierwsze są genialne, redakcyjna jest miła. Co do wyróżnień to bardzo podoba mi się praca Guzesa, Geraldowi pewnie też by się spodobała no a praca darthapita standardowa jak na karykaturę, czyli rysunek postaci z dużą głową, ale jest ładny :)

Gratuluję zwycięzcom (a raczej zwyciężczynią) oraz osobom wyróżnionym! :)

Dokładnie, te same osoby wygrywają w tych samych konkursach te same nagrody...

prywata :|

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Bastion"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.