Komiksy

Wydanie Specjalne SW Komiks w sprzedaży

Egmont Polska

Najnowszy komiks wydawnictwa Egmont Polska jest już w sprzedaży. Tym razem czytelnicy będą mieli okazję zapoznać się z jednym z większych konfliktów poprzedzających Wojny klonów zwanym "Wojną w nadprzestrzeni". Komiks jak zwykle można nabyć w wybranych kioskach, salonach prasowych, księgarniach lub poprzez internet na terenie całego kraju.

Star Wars Komiks Wydanie Specjalne 1/2011 (8): Wojna w nadprzestrzeni

Komiks Wojna w nadprzestrzeni przedstawia historię ostatniego przed wojnami klonów poważniejszego konfliktu zbrojnego w galaktyce, zwanego wojną Starka. Konflikt rozegrał się na czterdzieści cztery lata przed zniszczeniem pierwszej Gwiazdy Śmierci przez Sojusz Rebeliantów, a jego zaczątkiem stał się niedobór bacty, najskuteczniejszego środka leczniczego w uniwersum Gwiezdnych Wojen.
Wyznaczeni przez Radę Jedi rycerze mieli ochraniać delegację, wysłaną w celu prowadzenia negocjacji i zapobieżenia wybuchowi walk. Na czele grupy stanął Tyvokka, pochodzący z rasy Wookieech członek Rady i mistrz znanego z nowej trylogii filmowej Plo Koona – jednego z najważniejszych bohaterów komiksu. Starania o zażegnanie konfliktu zbrojnego spełzły na niczym. Wojna Starka, choć nie toczyła się na wielką skalę, okazała się dla Jedi – i nie tylko dla nich – sprawdzianem przed wojnami klonów, które wybuchły dwadzieścia dla lata później.
Komiks pierwotnie został wydany w zeszytach Republic #36-39 przez Dark Horse Comics.
Scenariusz John Ostrander, rysunki Davidé Fabbri, tusz Christian Dalla Vecchia, kolory Dave McCaig, okładka Jan Duursema i Dave McCaig.

Tłumaczenie: Maciek Drewnowski. Cena 9,99 zł, 96 stron. Przykładowe plansze dostępne poniżej.

Temat na forum.Tagi: Egmont Polska (597) Republic (189) Star Wars Komiks (214)

Komentarze (18)

Weźcie napiszcie coś w temacie na forum! Głupio się czuje tylko z tą jedną, swoją wypowiedzią. ;)

36 - Wy, Jedi, zniszczyliście moje drozdy!

Zaczął przypominać dopiero jak o tym wspomniałeś :D No ale poza kolorem włosów i bokobrodami w stylu generał spod Gettysburga to raczej nie.

Fajna historia, tylko rysunki takie trochę kreskówkowe, ale to tylko moje wrażenie.

A tak swoją drogą czy Iaco Stark nie przypomina wam Kola Skywalkera? ;>

Maksymalnie zmęczony nie miałem jak kupić między zajęciami ale myślę, że jutro dam radę:)

Fartem przypomniałem sobie rano, że chyba dziś (oprócz pierwszego odcinka Kiepskich z powracającym Waldusiem) wychodzi nowy SWK: WS.

Czyli podsumowując: Kupiłem!

Nie byłem w mieście, więc nie kupiłem. Ale na pewno w najbliższym czasie zakupie w kiosku.

No właśnie. Nie po to pan Iaco Stark wywoływał ten konflikt abo go jakiś redaktorek z planetarnego zadupia Ziemia nie uwzględniał w nazwie. Maciuś, ty murglaku! A tak bardziej serio, to ten tytuł zalatuje mi tanią sztuczką marketingową ( tak jakby Stark w tytule miał odstraszyć potencjalnego nabywce...) No i nie ma co ukrywać, ale "Wojna nadprzestrzenna Starka" brzmi znacznie lepiej. No nic, ważne, że komiks wydany ładnie ( nie wiem jak z tłumaczeniem, nie miałem jeszcze czasu przeczytać go w polskiej wersji). W każdym razie polecam bo z tego co pamiętam po lekturze oryginału, lata temu, to bardzo fajny komiks jest.

Temat się dość ciekawie zapowiada. Jeszcze dziś muszę mieć ten komiks.

Fajny, naprawdę polecam :D

Cholera byłem dziś z rana przed pracą w kiosku, ale chyba jeszcze musiałem spać, bo sobie ubzdurałem, że dziś wychodzi drugi tom klonów. Nawet miałem w ręku ten komiks, ale szukałem Klonów i go nie kupiłem :-) Dopiero w pracy mi się chyba rozum obudził.

Cóż za genialne i spójne z obecną nomenklaturą tłumaczenie tytułu...

Dziwne słowa które mówi Tyvokka wypowiada Amidala w jednym z odcinków TCW pod tytułem "Bombad Jedi". Ale wracając do tematu dziś będę miał ten komiks.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Komiksy"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.