Świat Filmu

W telewizji pokażą


Dziś inaugurujemy kolejny cykl newsów filmowych. Będziemy Was w nim informować, o filmach z udziałem aktorów Star Wars, które emitowane będą na antenach polskich stacji telewizyjnych. Pisać będziemy również o emisjach obrazów, przy których realizacji pracował ktoś z gwiezdnowojennej ekipy. Na początek trzy propozycje na dzisiejszy wieczór.

O 20:10 stacja HBO wyemituje dramat Niewinna (2008) z Liamem Neeson w roli głównej. Wyreżyserowany przez Richarda Eire'a (Notatki o skandalu) z dużym opóźnieniem wszedł na ekrany polskich kin we wrześniu zeszłego roku. Peter (w tej roli Neeson) i Lisa (Linney) są małżeństwem od ponad dwudziestu lat. Ich poukładany świat wali się, gdy pewnego dnia Lisa znika. Załamany Peter w komputerze żony znajduje jej intymne zdjęcia z innym mężczyzną. Ralph (Banderas) od lat wysyłał jej e-maile. Peter planuje poznać domniemanego kochanka żony i go zabić. Scenariusz filmu powstał na kanwie opowiadania Bernharda Schlinka ("Lektor").

Godzinę później Publiczna Dwójka wyemituje kultowy film Luca Bessona Leon zawodowiec z 1993. Kto nie miał jeszcze okazji zobaczyć głośnej opowieści o zawodowym zabójcy Leonie (Jean Reno) pomagającym nastoletniej Matyldzie (Natalie Portman) w zemście na zabójcy (Gary Oldman) jej rodziny, powinien jak najszybciej nadrobić zaległości. Rola w Leonie była debiutem Natalie i otworzyła jej drzwi do kariery, której ukoronowaniem jest tegoroczny Oscar.

Punktualnie o 23:00 na Polsacie rozpocznie się Zębate ostrze (inny polski tytuł - Nóż), wyreżyserowany przez Richarda Marquanda (reżyser Powrotu Jedi) dramat sądowy z Jeffem Bridgesem i Glenn Close w rolach głównych. Close wciela się w prawniczkę, która broni przed sądem pewnego zamożnego człowieka (w tej roli Bridges) oskarżonego o zabójstwo. Wkrótce jednak obydwoje naruszają cienką granicę między zawodową znajomością a czymś więcej. Może to mieć jednak bardzo niebezpieczne skutki. Za drugoplanową rolę w Zębatym ostrzu Robert Loggia otrzymał nominację do Nagrody Akademii.


Tagi: Liam Neeson (214) Natalie Portman (371) Richard Marquand (19)

Komentarze (6)

Czyli nic ciekawego ;).

Nie będę oglądał bo nie mam ochoty :D

Wielebny Quen-Tiin Ontiro >>> Zapewne w normalnej wersji, bo rok temu taką wersje puszczali. Zazwyczaj jak stacje kupią jakiś film w danej wersji to cały czas w takiej wersji będą go pokazywać.

Pomścić rodzinę, nie zabójcę :P, powino być chyba "Pomaga dokonać zemsty na...", czyż nie? :P

Ich habe ein pytanien: orientuje się ktoś może, czy Leon wyemitowany zostanie wersji reżyserskiej czy zwykłej? Już od kilku lat poluje na tego Dir Cuta w wersji lektorskiej...

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Świat Filmu"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.