Komiksy

SWK Extra #2 w sprzedaży

Egmont Polska

Dziś do sprzedaży trafił drugi numer kwartalnika Star Wars Komiks Extra zawierający dwie opowieści z cyklu The Clone Wars. Ponadto na czytelników czeka również konkurs z nagrodami oraz artykuły poświęcone wybranym zagadnieniem Gwiezdnych Wojen.

Star Wars Komiks Extra 1/2011 (2): The Clone Wars – W służbie Republiki, Bohater konfederacji

W poprzednim numerze zamieściliśmy opowieść Niewolnicy Republiki, rozgrywającą się dwadzieścia dwa lata przed zniszczeniem pierwszej Gwiazdy Śmierci, wkrótce po wybuchu wojen klonów. Nadszedł czas na kolejne dwie historie, opowiadające o tym konflikcie i toczące się w tym samym roku.
Pierwsza z nich, W służbie Republiki, przedstawia walkę z separatystami na planecie Khorm, lodowym świecie położonym w Środkowych Rubieżach. Siłami Republiki na Khormie dowodzą mistrzowie Jedi: Plo Koon, Kit Fisto oraz Tauht. Dwóch pierwszych doskonale znamy z nowszej filmowej trylogii, a także z animacji Wojny klonów.
Drugi komiks, Bohater Konfederacji, to przede wszystkim opowieść o intrydze hrabiego Dooku, a także o dwóch wybitnych pilotach. Jeden z nich, Anakin Skywalker, to największy as sił republikańskich. Drugi, Tofen Vane, z pochodzenia valahariański arystokrata, walczy po stronie Konfederacji.
W obu komiksach spotkamy doskonale znane czarne charaktery – oprócz wspomnianego hrabiego Dooku, pojawia się tu zarówno jego mistrz, Darth Sidious, jak i podwładna – Asajj Ventress, łysogłowa Mroczna Jedi.
Komiks pierwotnie został wydany w zeszytach The Clone Wars #7-12 przez Dark Horse Comics.
Scenariusz Henry Gilroy i Steven Melching, rysunki Henry Gilroy i Steven Melching oraz Brian Kolchak, tusz Dan Parsons, kolory Michael E. Wiggam, okładka Scott Hepburn.

Komiks zawiera dodatkowo obustronny plakat przedstawiający dwie z okładek wydania oryginalnego oraz artykuł poświęcony działalności S.W.A.T. i chronologię komiksów wydanych w Polsce.

Tłumaczenie: Jacek Drewnowski. Cena 14,99 zł, 144 strony. Przykładowe plansze dostępne poniżej.

Temat na forum.Tagi: Egmont Polska (595) Star Wars Komiks (213) The Clone Wars (1261)

Komentarze (15)

Super komiks Polecam ;P

fajne 2 lepszy

Tego chyba wyjątkowo nie kupię.

Kit Fisto na lodzie, może być ciekawy ;p Chyba kupie.

@Jaro -> "Outlander"

W poznaniu w empiku megastore kupiłem wczoraj. W browarze nie było. Poza tym empik tam ma przebudowę i jest jeden wielki b...

@Elendil -> No a co będzie?

Dobrze, że w następnym nie będzie już TCW. A ten numer kupię jutro, widziałem, że jest.

W Arkadach Wrocławskich jeszcze nie ma ;/ Ale co za problem kupić jutro ;P

O ile w przypadku "standardowego" SWK był dzień obsuwy, o tyle z zakupem WS Extra nie miałem dziś problemów. Recka w swoim czasie, jak się wykaraskam z nawały obowiązków pracowo-uczelnianych.

W Gorzowie w kiosku też był i został przeczytany z dobrym nastawieniem.

U mnie w "kiosku gdzie zawsze kupuje w dzien wydania" tez nie bylo, udalo mi sie na szczescie w innym kiosku znalezc...

Dzisiaj sprawdzałem w Empiku w Bydgoszczy, nie ma

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Komiksy"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.