TWÓJ KOKPIT
0

Wojny Klonów

Plotki o "The Clone Wars" #19

2011-03-24 19:05:33 Facebook

W dniu dzisiejszym Dave Filoni na swoim profilu na Facebooku utworzył notatkę, w której odpowiedział na szesnaście pytań zadanych mu przez fanów na tejże stronie. Dotyczą one głównie drobnych spraw związanych z wydarzeniami w poszczególnych odcinkach, lecz Filoni pokusił się również o kilka drobnych aluzji do sezonu czwartego. Poniżej prezentujemy owe pytania i odpowiedzi. Spróbujcie szczęścia, może reżyser wyjaśni i Wasze wątpliwości?

W poniższym tekście pominięto dwa, mniej istotne pytania.

Dave, oglądałem „Citadel Rescue”, w którym jest scena, gdy widzimy z bliska Saesee Tiina w jego myśliwcu. To niesamowite, jak bardzo modele postaci stworzonych ostatnio różnią się od tych na przykład z filmu kinowego. (…) Jednak wciąż wielu bohaterów, jak Skywalker i Kenobi, ma według mnie nadal ten „drewniany wygląd”. (…) Czy są jakieś szanse na zmiany (i bardziej chodzi mi o twarze, nie garderobę)?

Dzięki za dostrzeżenie zmian i faktu, że rozwijamy postaci. Kosztowało nas to sporo pracy. Właściwie, Anakin i Obi-Wan już zostali ulepszeni; zmiany te są jednak subtelne. Obaj mają bardziej okrągłe twarze, a włosy Kenobiego zostały całkowicie przerobione.

Jakie było trzecie możliwe zakończenie „Citadel Rescue”, o którym była mowa w komentarzu wideo?

Trzecia wersja była taka, że Osi Sobeck mówi Dooku, że Jedi uciekli, na co hrabia nakazuje droidom-krabom wyeliminować go.

Czy jest szansa na chwilowe pojawienie się Bena Quadinarosa?

Jeśli sprawa z NFL rozwiąże się do końca sezonu, to rozważę to.

Czy zobaczymy, jak Anakin, Obi-Wan i Ahsoka będą mówić między sobą o Mortis?

Nie, nie między sobą.

Czy wróci Aayla Secura?

Aayla na razie gra głównie postać drugoplanową. Bardzo chciałbym, by znowu wysunęła się naprzód, jeśli będzie wymagać tego historia, ale jak do tej pory, nie było okazji.

Czy zobaczymy oficjalną oś czasu? (…) Czy „Ambush” jest przed Trylogią Ryloth, czy po niej? Jaki czas dzieli „Rookies” od „ARC Troopers” w kontekście innych odcinków?
Jak Aurra Sing uciekła z więzienia po odcinku „Assassin”, by pomóc Bane’owi w „Hostage Crisis?”
Jak to możliwe, że Ahsoka spotkała Jocastę Nu po raz pierwszy w „Holocron Heist”? Zdaje się, że jest oczytana, i że wychowała się w Świątyni, więc czemu rozmawiają wtedy pierwszy raz?


Już niedługo przedstawimy oś czasu. Odpowie na wszystkie wasze pytania.
W związku z Aurrą mamy historię korupcji i szantażu. Bane uznał, że jej pomoc jest niezbędna w związku ze sprawą uwolnienia Ziro. A więc to Cad uwolnił ją z więzienia, korzystając z pomocy i środków finansowych Huttów.
W Świątyni było wielu bibliotekarzy. Jocasta pracowała z ważniejszymi Jedi i padawanami podczas wojen klonów. Do tego czasu, ich ścieżki nigdy się nie skrzyżowały. Pomyślcie o Ahsoce jak o pierwszorocznej uczennicy, która wie o pewnych nauczycielach, ale nigdy z nimi nie rozmawiała.


Nie mogę doczekać się Chewiego w TCW. Czy zobaczymy młodego Hana Solo w tych, albo późniejszych epizodach? (…) Czy będzie więcej odcinków w stylu Mortis?

NIE zobaczymy młodego Hana Solo. Nie popieram tego pomysłu. Podobało mi się, jak spotkaliśmy go w kantynie w Epizodzie IV. Co do Mortis – to nie był koniec, to dopiero początek.

Co się stało ze „Zmierzchem”?

Chwilowo jest w naprawie. Niemal zjadła go bestia zillo i był to ukłon w stronę klasycznego filmu „Godzilla”, gdzie tytułowy bohater zjada pociąg. Ostatnio jednak dyskutowałem o kwestii powrotu tego statku…

Czy zobaczymy w przyszłym odcinku pochodzenie przydomka Obi-Wana – „Ben”? Wedle Epizodu IV, używał go jeszcze przed narodzinami Luke’a.

Początkowo Satine miała nazywać go „Benem”, ale zostało to zmienione na „Obi”. Uzasadniliśmy to w ten sposób, że używał on tego przydomka tylko, gdy musiał się ukrywać.

(…) Co jest na hełmie Fives’a? (…) Kiedy zobaczymy komandora Bacarę i jego chłopaków?

Jest to stylizowany obrazek węgorza z Rishi, stwora, który zabił Cutupa w „Rookies”. Mam nadzieję, że w którymś momencie pokażemy Bacarę i marines, ale jeszcze nie wiem kiedy.

Panie Filoni, czy wziąłby pan pod uwagę akt w sezonie 4 dotyczący generała Grievousa, podczas którego wróciłby on na swoją planetę i do swoich ludzi? (…) Trzeba rozszerzyć tę postać! (…). Generał jest wielkim strategiem i wojownikiem, a nie takim frajerem, jak do tej pory!

Zgadzam się, że Grievous ma wiele do zaoferowania i że przegrał już wiele razy. Ale ostatecznie odniesie wielkie zwycięstwo i myślę, że będziemy mogli zrobić z nim coś więcej, gdy zbliżmy się już do „Zemsty Sithów”. Będziemy musieli poczekać i zobaczymy.

Czy jest szansa, że zobaczymy „Sokoła Milenium”?

Może okręt tej samej klasy, ale na pewno nie „Sokoła”.

(…) Jak to się stało, że George pozwolił Ahsoce a) nosić shoto; b) mieć żółty miecz? Czy nie mówił on, że miecze Jedi są tylko niebieskie/zielone/fioletowe (…)? Czy inne kolory pojawią się w przyszłych odcinkach?

Dałem Ahsoce shoto i, zdaje się, George nie miał nic przeciwko temu. Jej ostrze jest jednak zielone – jest to bardzo żółta zieleń. Niektórzy mogą mówić, że jest bardziej żółty, ale to jednak zieleń. Zaufajcie mi. Co do reszty, będziemy widzieć czerwone, zielone i niebieskie. Miecz Mistrza Sinube był bardzo bladoniebieski i tylko Pre Vizsla miał czarny.

Jak Cody otrzymał swoją bliznę?

Szczerze mówiąc, nie mam pojęcia. Jeśli George wie, nie powiedział mi tego.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
TAGI: Dave Filoni (517) Plotki (1173) The Clone Wars (1357)

KOMENTARZE (16)

 • Commandor Bacara2011-03-27 09:54:56

  Baccara. No właśnie co z nim i Galactic marines? No niby był legion Mundiego ale to nie marines i Jet a nie Baccara. Mogli by już zacząć dawać o marines w TCW W IV sezonie. W końcu bitwa o Mygeeto trwała 3 lata

 • Lord Bart2011-03-26 12:53:44

  Jak Cody otrzymał swoją bliznę?
  Szczerze mówiąc, nie mam pojęcia. Jeśli George wie, nie powiedział mi tego.

  Cała prawda o TCW... lemmingi...

 • Obi-Wan Skywalker2011-03-25 15:51:18

  No, mam nadzieję, że chronologia załatwi sprzeczności raz na zawsze. Grievous kontratakuje-nie mogę sobie tego wyobrazić, Filoni wiele razy kłamał. Ale nadzieja umiera ostatnia.

 • Wielebny Quen-Tiin Ontiro2011-03-24 21:47:52

  Tia, kolejny popis kręgu wzajemnej adoracji, czyli bredzenia (wy)twórców TCW ciąg dalszy. Oczywiście o casus Piella pytania się nie posypały albo je pousuwano albo, co bardziej do mnie przemawia znając ogół tzw "fanów", zwyczajnie nie wiedza "osochosi"... No i co to za beznadziejne pytanie o bliznę Cody'ego? Pytać o takie niuanse kogoś kto nawet nie wie skąd, z kim, gdzie Anakin dorwał swoją ? Litości. Na plus Mad Hattera Filoniego przemawia tylko to, że nie zamierza ruszać kapitana Solo.

 • smajlush2011-03-24 20:46:16

  Aż się dziwię, że nikt nie spytał o komandosów. Ja na przykład chciałbym zobaczyć ich w akcji, a nie tylko jako grabarzy.

 • Master of the Force2011-03-24 20:32:52

  Nie mogę się doczekać "osi czasu" :D

 • Melethron2011-03-24 20:27:08

  Czekam na chronologię!

 • Jenari2011-03-24 20:13:06

  Ciekawe co Ben Quadinaros miał by tam robić :-)

 • Rycu2011-03-24 20:11:24

  Wow rzeczywiście, ja też w chronologii TCW się gubię.

 • Ren Kylo2011-03-24 20:09:31

  1)Oś czasu - no nareszcie.
  2)Brak młodego Hana Solo - bardzo dobra decyzja.
  3)Ciąg dalszy Mortis? - najprawdopodobniej rozmowa Anakina z Palpatinem? Kolejne pojawienie się zjawy Jinna? Podchodzę do tego zagadnienia z ciekawością oraz z dużym optymizmem.
  4)Odcinki dotyczące uwolnienia Aurry Sing? Odcinki w stylu odcinków o korupcji? Zobaczymy

 • Cad Bane2011-03-24 19:39:26

  Myślę że zadał pytanie dotyczące Piella jednak Filoni strzelił focha i nie chciał odpowiedzieć ;)

 • Vergesso2011-03-24 19:38:25

  Vader -> Zwyczajnie - większość tej rozmowy to ciekawość i pochwały. A pytanie o Piella czy kilka innych by nadszarpnęło PR tej bandy, a na to pozwolić raczej nie można, nie?

  Ale mamy i jeden dowód - miecz Vizsli to jednak jest broń świetlna :P

 • Stele2011-03-24 19:29:33

  "Czy zobaczymy, jak Anakin, Obi-Wan i Ahsoka będą mówić między sobą o Mortis?

  Nie, nie między sobą."
  Ani i Palpi?

  "NIE zobaczymy młodego Hana Solo."
  Jednak nie zaryłeś jeszcze w denny muł.

  Grievous... Oby nie kolejna wersja porwania kanclerza.

 • ShaakTi11382011-03-24 19:27:58

  Vader->

  Nie sądzę, by Filoni był gotowy odpowiadać na takie pytania.

 • Jenari2011-03-24 19:27:10

  Czemu nikt nie zapytał o Evena Piella. Po drugie Mortis to był początek, ciekawe...

 • ShaakTi11382011-03-24 19:06:13

  Nie wiem o co chodzi z tym NFL, więc sorki.

  KALEE, panie Filoni!!!

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..