Różne

Działka laserowe dla amerykańskiej marynarki?

Gazeta.pl

O bojowych laserach na wyposażeniu amerykańskiej armii mówi się już od dawna, w ostatnich latach były pewne przymiarki do myśliwców, ale nic konkretnego z tego póki co nie wyszło. Lasery to obecnie technologia czysto taktyczno-logistyczna (naprowadzanie, wspomaganie celowania itp.). Ale coś w tej sprawie może drgnie i przyszłe wyposażenie armii Stanów Zjednoczonych może być bliższe tym z Gwiezdnych Wojen. Bowiem jak donosi Gazeta.pl:

W marcu tego roku, koncern BAE podpisał kontrakt, na mocy którego miał udowodnić, że da się zmodyfikować działko Mk 38 Mod 2. Teraz, we współpracy z firmą Boeing, koncern wyprodukuje jego ulepszoną wersję. Zostanie ona wyposażona w laser bojowy. Wyprodukowana broń będzie demonstrowała możliwości nowej technologii. Z komunikatu prasowego BAE dowiadujemy się, że Mk 38 Mod 2 Tactical Laser System będzie precyzyjną bronią służącą do obrony amerykańskich okrętów. Laser połączony z działkiem ma niszczyć cele na wodzie i w powietrzu - niewielkie łodzie oraz samoloty bezzałogowe. Kontrakt wart jest 2,8 mln. dolarów. Koncern BAE nie zdradził, kiedy odbędą się testy nowej broni. Jej klasyczną wersję możemy obejrzeć w akcji w materiale filmowym.Tagi: Lasery (6)

Komentarze (8)

Mam pytanie. Czy działko laserowe powinno wyrzucać łuski po pociskach? Bo po tym filmiku zgłupiałem.

Przepraszam, gdzie "lasery"?

numbers - a dlaczego przemysł zbrojeniowy ma stać w miejscu i się nie rozwijać?? Skoro stworzyli coś tak przeraźliwie mocnego jak Bomba Atomowa, to moim zdaniem już nic nas nie zaskoczy, nawet laserowe promyczki latające w powietrzu ;).

Niech se sami w łeb z tego strzelą, kretyni.
Wiecie, jakie powiedzonko maja ludzie pracujący w przemyśle zbrojeniowym?
"Czego to człowiek nie wymyśli, żeby drugiego zaje*ac". Yoda na pewno by się z tym zgodził.

@Fox Lul, pokaz mi gdzie powinniśmy mieć pistolety na lasery O-o.

Z tego, co piszą na sieci, to laser ma być 'bojowy' i wspomagać główne działo. Może np. w przyszłości w celu zwalczania pocisków artyleryjskich?
Standardowy Bushmaster Mk 38 Mod 2 faktycznie ma laserowy miernik odległości.

.... juz dawno powinny byc pistolety laserowe jak w SW, gdyz nasza technologia na to pozwala, jak rownież takie oto działa....

Dobra, ale czy to będzie w sumie co? Bo z tej krótkiej informacji wnioskuję, że to będzie system standardowej broni z laserowym systemem taktycznym, czyli namierzanie i celowanie. Jeśli tak to żadna nowość.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Różne"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.