Komiksy

Listopadowy SW Komiks w sprzedaży

Egmont Polska

Można już nabyć nowy, pięćdziesiąty (uwzględniając ukazujący się w latach 1999-2000 Gwiezdne Wojny Komiks) numer magazynu Star Wars Komiks. Listopadowy zeszyt z okazji jubileuszu jest nieco grubszy niż zwykle. Szczegóły znajdziecie w opisie.

Dodatkowo informujemy, że od kilkunastu dni w sprzedaży znajduje się trzeci już pakiet wydawanych przez Egmont komiksów. Tym razem paczka zawiera pierwsze siedem części kwartalnika Wydanie Specjalne Star Wars Komiks, które trafiły na rynek w 2009 r. oraz 2010 r. Cena całego zestawu wynosi 59,99 zł.

Star Wars Komiks 11/2011 (39)

"Tajemnica Tet-Ami" (The Secret of Tet-Ami, Tales #13) - Komiks przedstawia jedną z misji Mace’a Windu z lat poprzedzających czasy filmowe. Dawny uczeń samego Yody wybiera się na olecenie Rady Jedi do miasta Carthas na planecie Benja-Rihn w Środkowych ubieżach. To jedna z nielicznych w uniwersum Star Wars historii, podejmujących temat paradoksów czasowych.
Scenariusz Fabian Nicieza, rysunki Timothy II, kolory Michelle Madsen.
"Krótkie, szczęśliwe życie Roonsa Sewella" (The Short, Happy Life of Roons Sewell, Empire #10-11) - Sojusz dla Przywrócenia Republiki, nazywany częściej Sojuszem Rebeliantów, powstał na dwa lata przed bitwą o Yavin, w znacznej mierze dzięki staraniom senator Mon Mothmy. Organizacja od początku borykała się z olbrzymimi problemami zbrojeniowymi, zaopatrzeniowymi czy logistycznymi. Imperium jeszcze na krótko przed swoją klęską miało kilkunastokrotną przewagę w sprzęcie i statkach komicznych. Z historii generała Roonsa Sewella, bohatera początków Sojuszu, dowiadujemy się z niej między innymi, jak do rebeliantów dołączył Jan Dodonna. Ten generał dowodził później atakiem na pierwszą Gwiazdę Śmierci, prowadzonym z tej samej bazy na księżycu Yavin 4, w której na kartach komiksu snuje opowieść o swoim wybitnym poprzedniku.
Scenariusz Paul Chadwick, rysunki Tomás Giorello kolory Joe Wayne, okładka Kilian Plunkett.

Tłumaczenie: Zbyszek Grzędowicz, Maciek Drewnowski. Cena 6,50 zł, 64 strony. Przykładowe plansze dostępne poniżej.


Temat na forum.Tagi: Egmont Polska (603) Empire (133) Star Wars Komiks (216) Star Wars Tales (132)

Komentarze (6)

W zasadzie to to nie jest prawdziwy jubileusz, ale to szczegół. Jak samo SWK osiągnie 50 numerów, to otworzymy szampana ;)

w opisie drugiej historii z komiksu jest literówka- powinno być statkach kosmicznych

Czy to przypadkiem nie jest pierwszy SWK bez postaci na okładce? Komiks o Roonsie Sewellu - kapitalna postać wzorowana na Orsonie Wellesie. Fajnie, że znalazło się dla niego miejscu w miesięczniku. Czekałem na to od czasu polskiego wydania "Biggsa".

Nie kupuję, oszczędzam na grudzień.

no to do kiosku od rana trzeba uderzyć:D

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Komiksy"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.