Kolekcjonerstwo

Star Wars - Kolekcja Szachów

Wolf Sazen

Do Polski zawitała następna kolekcja firmy DeAgostini, tym razem są to Kultowe Szachy. Pierwsze dwa numery kolekcji są już do nabycia w wybranych kioskach i salonach prasowych na terenie kraju. Tak jak w przypadku Kultowych Statków i Pojazdów mamy jednak do czynienia z sondowaniem rynku, w związku z czym liczba miejscowości w których można nabyć numery tej kolekcji jest mocno ograniczona.

Za pierwszy numer zapłacić trzeba 9,90 zł, drugi numer kosztuje 24,90 zł. Za trzeci i każdy kolejny numer zapłacić będzie trzeba 34,90 zł (29,90 zł w prenumeracie). Każdy numer składa się z małego, liczącego 14 stron magazynu oraz figurki. Cała kolekcja będzie składać się z dwóch zestawów do gry: Rebelia kontra Imperium i Republika kontra Separatyści. W pierwszym numerze znalazła się figurka Dartha Vadera. W magazynie można było znaleźć artykuły dotyczące figurki, postaci Dartha Vadera, pojedynku w Mieście w Chmurach oraz X-Winga. Drugi numer zawiera figurkę C-3PO.Temat na forumTagi: DeAgostini (154) Kolekcja Szachów (1)

Komentarze (45)

zegar1995> Powodzenia w uzyskaniu od nich jakichś konkretów. Naprawdę. : )

Witajcie od niedawna jestem zarejestrowany na Bastionie. Ale dam wam jedna radę. Jeśli chcecie się czegoś dowiedzieć tego typu sprawach piszcie do wydawnictwa na mail przedstawiciela handlowego! Już do nich napisałem jak się czegoś dowiem napiszę:D.

Dzisiaj byłem w Empku w Tychach i też nie było... :(

Ja chce kupić bo z Vaderem i za 10zł potem nie kupuje. Patrzyłem w Ruchu i w EMPIKU w ALFIE w Białymstoku i nic, siostra ma mi w Białym jeszcze poszukać...

Troszke Wroclawia i Opola sie przeszlo i nic - jakby ktos wiedzial gdzie w tych miastach mozna kupic niech pisze

Patrzyłem w Poznaniu. Jak na razie nie widziałem.

podałby ktoś polską stronkę lub jakikolwiek kontakt z tym wydawnictwem, please!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nigdzie nie mogę znaleźć. w empiku w Krakowie tego nie ma i chcę się czegoś więcej dowiedzieć!!!

Poszukiwań kontynuacja. Zachodzę do kolejnych kiosków RUCH, kolporterów i nic ...aż tu w jednym JEST. Okazuje się, że jest ale numer drugi i jego cena 34,99 zł :). Hurrra nie kupiłem i nie kupię aczkolwiek figurka dość ładna.

Figurki nawet fajnie wyglądaja i pewnie przyjemnie by się grało w te szachy, ale nie stać mnie aby je kupować.. Za dużo tego jest obecnie na rynku, żeby móc wszystko kupować/zbierać.

Ja do tych szachów mam podobne podejście co LS. Wg mnie wydawnictwo źle robi rzucając ten produkt w rynek, który jest już z leksza przepełniony. W tym roku przyjęliśmy trochę nowości: SWM, magazyn TCW od Egmontu, ksiażeczki od Ameet etc. Z drugiej strony nie wiemy jaka sprzedaż zadowoli wydawnictwo. Fajnie że pojawiają się nowe możliwości, choć dla mnie równie dobrze mogłoby ich nie być. Mnie na te szachy po prostu nie stać.

Ale fajna sprawa, że każda figurynka jest inna.

Za tydzień w sklepie "star-warsowe gałki do drzwi" . Ciut przegięcie, bo co mają gwiezdne wojny do szachów?

Kolekcję zacznę i zakończę (o ile wyjdą) figurkami Boby i Jango, na resztę szkoda mi kasy.

e:
Dodam jeszcze ze w niemieckiej wersji magazynu z figurka Luke'a daja R2D2

Szachy super ;] bedzie Bossk (miodzio)
http://www.starwarsminiaturas.com/?p=469

http://3.bp.blogspot.com/-PPfktBByllM/TcKPOZK108I/AAAAAAAAESc/0UNum4rkS1g/s1600/ajedrez01.jpg

Obleciałem kilka kiosków chcąc zobaczyć to z bliska i...guzik. Nigdzie nie ma. A cena? Mega przesada ale w takich wydawnictwach tak jest.

przesada, za drogo

Szachy SW można kupić na allegro za ok. 200zł :/

dziwne przejście między numerami 10zł 25zł i 35zł... to ma być chyba taka ściema, ludzie zobaczą drugi numer za 25zł i mają pomyśleć, że wszystko będzie tyle kosztować

Vadera wszyscy kupią, wliczając mnie, potem seria padnie i ci którzy wzięli prenumeratę zostaną z paroma figurkami; jak ktoś ma kasę i lubi kolekcjonować to zbiera już pojazdy, wątpię żeby fani kupowali dwie serie po 35zł

35 zeta za figurkę?
No ahahahahahaha!
</3

Szachownica tylko w prenumeracie... Choć może, jak zainteresowanie będzie wysokie, to będzie można ją sobie dokupić... Albo i nie.

Szachy? Kto z fanów gra w szachy? Bo jak mało kto, to znowu mamy do czynienia z kolekcją figurek i to 64 (2x32) za circa 2200 zł. Niezłe szachy,...

Sprawdziłem za oceanem. Zestaw z figurkami z całej sagi (6 filmów) z transportem kosztuje circa 200 USD, czyli na nasze do 700 zł i ma się od razu bez "polowania". Fakt, figurki nie są pomalowane. Ale i pomalowany zestaw z jednego filmu kosztuje circa stówę, więc to nie ma znaczenia.

Reasumjąc, wniosek nasuwa się jeden. Dla kolekcjonera, który z czasem i kasą się nie liczy.

Choć jednego kurzołapa, przydasia, czy też durnostoja za 9,90 zł można sobie kupić, bo czemuż by nie? ;)

jak starczy mi kasy...

będę kupował separatystów i republikę w prenumeracie

LS -> Skończyć Kultowe Statki? No co ty, w samej GB i Niemczech ta kolekcja ma już z ok. 80 numerów. Więc prędko by nie skończyli, zwłaszcza że chcą się dalej rozwijać.

Ja kupować nie będę, choć może skoro ma być też Republika vs. Separatyści, to kupię najpierw Vadera, a potem Grievousa.

Luke S, a ciebie pomiocie nikt o zdanie nie pytał.

Anakin3 >>> Deagostini wypuściło na razie próbną serie, jeśli sprzeda się ona dobrze to wydadzą od początku nagłaśniając to w mediach.

Wygląda to super, ale nie ma nigdzie poza Bastionem informacji o tej kolekcji nawet na stronie Deagostini, co jest ciekawe... Czyżby żart dla Bastionowiczów?

Coż sprawdzę jutro w Krakowie...

zgadzam się z tym że złym ruchem marketingowym było wydanie kolekcji teraz - kiedy rozwija się kolekcja 'kultowe statki i pojazdy'... stracą przez to wielu klientów. Ja na przykład kupię tylko 1szy numer, dla samego Vadera... resztę może jak już nie będę miał miejsca na nowe modele statków, to kupię na allegro ;)

Podoba mi się. Niestety numery tej kolekcji będą wychodzić za często i raczej nie będę kupował.

Sidious >>> Zgadzam się. To trochę złe posunięcie, zwłaszcza przy tak dużej konkurencji. W dodatku jednak te kolekcje są drogie i wychodzą co dwa tygodnie.

Kupie Vadera a reszta za droga DeAgostini za bardzo siebie ceni !

Vadera chętnie kupię :D

Ten news zdecydowanie nie jest godzien czerwonego tytułu.

mogliby skończyć wpierw Kultowe Statki i Pojazdy, a potem wchodzić z czymś jeszcze.

No całkiem ciekawy pomysł. Pierwszy numer to chyba każdy powinien kupić. A dalej, no zastanowię się. Pewnie będę kupował. Jeśli figurki i gazetka będą na dobrym poziomie to myślę że warto.

Kiedyś już dałem się złapać w "kolekcję" z wydawnictwa DeAgostini, kiedy wyszła w Polsce Encyklopedia Gwiezdnych Wojen. Skończyła się po czwartym numerze - kasa wyrzucona, a kolekcja nieskompletowana.

Czemu trzeci i każdy kolejny numer nie kosztuje po 24,90zł? Echh... :P Można by zrobić tak: każdy z bastionowiczów kupi po jednej figurce i potem niech wszyscy wspólnie zagrają. :D (mam na myśli WFGW ofc :P).

Ale nie ma co - figurki fajnie zrobione. Widzę, że będzie Fett i Zgrywek, więc zapowiada się ciekawie. :) Chyba zamówię prenumeratę... :)

Lol, no to kupię Vadera za dychę a potem p****olę.

Ał. Czemu to jest zawsze takie drogie? Ale trzeba przyznać, że ładne :)

Standardowa prośba, tak jak przy Kultowych Statkach i Pojazdach. Jeśli kupujecie, to będę wdzięczny za podsyłanie skanów okładek i zdjęć figurek :)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Kolekcjonerstwo"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.