Komiksy

Zapowiedzi Egmontu na grudzień

Egmont Polska

Pod koniec roku na komiksowych czytelników czeka moc przygód. Za kilka dni do sprzedaży trafi najnowszy numer Star Wars Komiks Wydanie Specjalne, w połowie miesiąca możemy się spodziewać kolejnego zeszytu Star Wars Komiks, natomiast tuż przed świętami ukaże się drugi z wydawanych kwartalników, Star Wars Komiks Extra.
Zachęcamy do zapoznania się z zapowiedzią dwóch pierwszych pozycji, które pojawią się juz niedługo na rynku.

Star Wars Komiks Wydanie Specjalne 4/2011 (11): Rytuał przejścia

Komiks ukazuje wydarzenia w roku trzydziestym przed zniszczeniem Gwiazdy Śmierci, a zatem dwa lata po akcji Mrocznego widma. Właśnie w tym filmie miłośnicy Star Wars mieli okazję pierwszy raz zobaczyć postać Quinlana Vosa, który pojawił się w krótkiej scenie na planecie Tatooine.
Quinlan Vos zyskał sporą popularność wśród fanów, a jego dalsze losy, w tym służba szpiegowska u hrabiego Dooku i niebezpieczne kontakty z ciemną stroną Mocy, stały się kanwą licznych komiksów, publikowanych w „Star Wars Komiks” i „Star Wars Komiks Wydanie Specjalne”. W Rytuale przejścia nie jest jeszcze szpiegiem, jest za to mistrzem Aayli Secury. Ta błękitnoskóra Jedi, jako jedna z nielicznych postaci w uniwersum Gwiezdnych Wojen, zadebiutowała w komiksach, by później trafić na wielki ekran.
Nowa misja prowadzi oboje na Ryloth, rodzimą planetę Aayli, a zarazem miejsce ich pierwszego spotkania. Właśnie tam Quinlan ocalił przed laty młodą twi’lekańską niewolnicę z łap wampy i wyczuł jej potencjał w Mocy. Przekonał następnie swojego mistrza, by ją wykupić i zabrać na szkolenie. Później sam się owym szkoleniem zajął. W komiksie nie zabrakło wspomnienia tych wydarzeń.
Komiks pierwotnie został wydany w zeszytach Star Wars #42-45: Rite of Passage przez Dark Horse Comics.
Scenariusz John Ostrander, rysunki Jan Duursema, tusz Ray Kryssing, kolory Brad Anderson, okładka Jan Duursema i Dave McCaig.

Tłumaczenie: Maciek Drewnowski. Cena 9,99 zł, 96 stron. Premiera: 2 grudzień 2011 r. Przykładowe plansze dostępne poniżej.Temat na forum.

Star Wars Komiks 12/2011 (40)

"Chewbacca: Luke, czyli chłopiec którym byłem; Han, czyli pusta galaktyka" (Luke or: The Boy I Once Was & Han or: An Empty Galaxy, Chewbacca #4) - Po śmierci Chewbacki na planecie Sernpidal, droidy C-3PO i R2-D2 kończą gromadzenie wspomnień przyjaciół o bohaterskim Wookieem. W opowieści pojawiają się dzieci Lei Organy i Hana Solo. Para wzięła ślub osiem lat po zniszczeniu Gwiazdy Śmierci i doczekała się trójki potomstwa: Jaina i Jacen byli bliźniętami, Anakin zaś był od nich o rok młodszy.
Scenariusz Darko Macan, Rafael Kayanan i Dusty Abell, tusz Jim Royal, kolory Heroic Age i Dave Nestelle.
"Burza piaskowa" (Sandstorm, Tales #15) - Luke Skywalker wkrótce po narodzinach trafił na wychowanie do farmy Larsów na Tatooine. Mieli go ukryć przed ojcem, który dzieciństwo spędził na tej samej planecie, gdzie nierzadko dochodzi do dziwnych wydarzeń. Owen Lars rzeczywiście był wujem Luke’a, jako przyrodni brat Anakina Skywalkera. Ojciec Owena, Cliegg, ożenił się bowiem ze Shmi Skywalker, którą wykupił z niewoli u Watta.
Scenariusz Jason Hall, rysunki Sunny Lee, tusz Randy Emberlin, kolory Digital Chameleon.
"Odpłata" (Payback, Tales #18) - Boba Fett, najlepszy łowca nagród w galaktyce, przyjmuje kolejne zlecenie za okrągłą sumę pięćdziesięciu tysięcy kredytów. Nie pierwszy raz napotyka nieprzewidziane trudności, ale to przecież jego specjalność. Komiks rozgrywa się w czasach, gdy Boba zaczynał już bliższą współpracę z Darthem Vaderem.
Scenariusz Andy Diggle, rysunki Henry Flint, kolory Chris Blythe.

Tłumaczenie: Zbyszek Grzędowicz, Maciek Drewnowski. Cena 6,50 zł, 48 stron. Premiera: 15 grudzień 2011 r. Przykładowe plansze dostępne poniżej.


Temat na forum.Tagi: Chewbacca (38) Egmont Polska (603) Jan Duursema (147) John Ostrander (182) Republic (189) Star Wars Komiks (216) Star Wars Tales (132)

Komentarze (13)

Na pewno kupię komiks z Chewbaccą...

kupuję wszystkie więc i te kupię

Tradycyjnie kupuje wszystko. Zbieram wszystko oprócz albumowych wydań. Znowu Republicki! Ostatnie SWK były słabe i liczę na odbicie się od dna.

Kupuję wszystko. Nareszcie Boba Fett!!!!

Nie kupię.

kupuję, wszystko kupuję! :O

Najlepsze historie z Chewbacci <3 Wzruszające ;<

Nestor <3 Rite of Passage

Czekam niecierpliwie, zwłaszcza na Rite of Passage.

kupię obydwa

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Komiksy"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.