Humor

Fani "Star Wars" i "Star Treka" łączą siły...

JediAdam za Hatak.pl

Jak donosi JediAdam z serwisu Hatak.pl:

"Trwająca od 36 lat wielka wojna fanów "Star Treka" i "Star Wars" prawdopodobnie zostanie na jakiś czas zakończona. George Takei (Sulu ze "Star Treka") apeluje do połączenia sił przeciwko wspólnemu wrogowi - "Sadze Zmierzch"!

Przez dekady fandomy "Star Wars" i "Star Treka" toczyły wojnę na temat tego, która seria jest lepsza. Najpewniej zmagania będą trwać nadal, ale na horyzoncie pojawiła się nadzieja na chwilowy pokój.

George Takei, czyli słynny Sulu z oryginalnego "Star Treka", mający jednocześnie na swoim koncie epizod w "Wojnach Klonów", opublikował specjalną petycję do fanów obu frakcji, apelując, aby odłożyli na jakiś czas miecze świetlne i fazery, kierując się przeciwko wspólnego wrogowi.

W filmiku z petycją widzimy urywki z niedawnego starcia będącego częścią wspomnianej wojny, w którym Carrie Fisher (księżniczka Leia) toczy słowną batalię z Williamem Shatnerem (Kapitan Kirk). Chwilę później pojawia się George Takei i apeluje do wszystkich fanów "Star Treka" i "Star Wars", aby połączyli siły przeciwko "Sadze Zmierzch".

- Zniknęło poczucie heroizmu, koleżeństwa i epickich bitew. Zamiast tego mamy wampiry, które błyszczą w słońcu, jęczą i chodzą do liceum. Żyjcie długo i szczęśliwie i niech Moc będzie z Wami... zawsze - mówi Takei, podkreślając braterstwo światów poprzez wykorzystanie legendarnych pozdrowień. Oczywiście akcja ma charakter humorystyczny, ale trzeba przyznać George'owi Takei, że w jego argumentach jest wiele prawdy."

Filmiki ze wcześniejszych wymian zdań znajdziecie tutaj: William Shatner oraz Carrie Fisher.

Poniżej możecie obejrzeć wyżej wspomnianą petycję George'a Takei:A wy co sądzicie, czy taki sojusz ma szanse na "wygraną" w tym konflikcie? :)Tagi: Carrie Fisher (278) George Takei (6) Star Trek (99)

Komentarze (15)

Nie przepadam za ST, ale jeżeli mamy zjednoczyć się w słusznej sprawie... to czemu nie? Niech moc będzie z nami! :)

Nie lubię obu serii "Star Treka" i "Zmierzchu", ale ostatnio poznałem dziewczynę która uwielbia ten drugi "wampirzy" świat, a ja po prostu nie umie go zdzierżyć, i zgadzam się na galaktyczny pokój do czasu gdy ta zaraza o wilkołakach i wampirach zniknie na zawsze z widoku. Niech moc będzie z nami.

Lordzie Vader! Jeszcze kilka wampirów do uduszenia!

Zniszczyć sagę Zmierzch my musimy [2]

Jestem za połączeniem sił!! Brawo George to miłe że w końcu ktoś zauważyl kilka tych faktów zmierzchu XD

W jedności siła!! Powyrywamy im te wystające kiełki !!! =]

Nie przejdzie, Lucas juz zapowiadał umieszczenie nastoletniego wampira w akademii pacyfistycznych Mandalorian w piątym sezonie TCW w celu przyciągnięcia nastolatek przed telewizory... :P

Po pierwsze, nie toczę żadnej wojny od lat o to co jest lepsze, bo wiem co jest lepsze. Aksjomatów się nie dowodzi. Po drugie, co mnie obchodzi "Zmierzch" i jego zwolennicy? Co ma jedno do drugiego? Ja czytałem "Zmierzch", obejrzałem trzy filmy, były beznadziejne, ale w d... mam czy komuś się to podoba czy nie :-) Równie dobrze można krzyczeć: Fani Star Wars i Star Treka połączmy siły i zniszczmy dziwaków, którzy jedzą pierogi z owocami! :-)

Ja lubię i SW i ST, ale Treka trochę mniej. No ale proszę Państwa, wyciągamy z szafy pancerze, wymienić kryształ w mieczu, odkurzyć blaster i do boju.

Ja byłem na dwóch Treksferach (nie żebym był fanem Treka, po prostu Treksfery były wramach konwentu na którym byłem) i jakoś nie czułem tej wojny.
A tak w ogóle to Star trek jest za bardzo amerykański. Cała Federacja to głównie amerykanie i wolkanie (inne narodowości zostały zepchnięte na drugi plan). A SW jest bardziej uniwersalne. No i to jedno z nielicznych s.f., gdzie nie mówi się po angielsku (tylko w basicu).

Nie przepadam za Star Trek (zawsze kapitan i oficerowie idą na pierwszy ogień, a od czego zwiad i "ochrona" ?? ), ale ten pomysł dobry jest. Ględzenie o małolatów (którzy, prawdopodobnie nie widzieli innych filmów) o "Zmierzchu" robi się już nudno-denerwujace. Chory Portier był duużo lepszy, o Pierścieniu nie wspominając.
Łączmy siły z Enterprise i Voyagerem :)

Mogę dostać za to bana, ale i tak to oświadczę... Lubię Star Treck'a, ale moja wierność tej serii polega tylko na chodzeniu do kina na wersje pełnometrażowe (czyli bardzo rzadko) i przypadkowego oglądania jakiś starych odcinków w TV.
Natomiast Star Wars, to coś co kocham!

Jak dla mnie ta "wojna" nie ma sensu, obie serie to science-fiction, każda inna i nieporównywalna.

A co do Zmierzchu... Dokopmy im! :)

Zniszczyć sagę Zmierzch my musimy

Genialne, nawet....
przynajmniej kubeł zimnej wody dla ludzi jęczących o żałosności zmierzchu...

George Takei od dzisiaj moim nowym idolem! :D

Zniszczył system <3

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Humor"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.