TWÓJ KOKPIT
0

Wojny Klonów

Plotki o "The Clone Wars" #27

2012-02-01 14:38:24 Facebook

Od jakiegoś czasu główny reżyser TCW ma w zwyczaju odpowiadać na pytania fanów za pośrednictwem Facebooka. Ostatnio również to uczynił i chcielibyśmy Wam przedstawić co takiego Filoni ma do powiedzenie o postaciach, wydarzeniach i przyszłym sezonie. Oryginalny post, wraz ze wszystkimi, mniej ważnymi pytaniami, znajduje się w tym miejscu.

Pytanie: Czy masz już napisaną historię Ventress? Czy wróci ona do KNS, bo Dooku i Sidious zrozumieją, że nie mogą wygrać wojny bez jej umiejętności? W ten sposób ostatnie odcinki z nią byłyby jak w komiksach z serii "Obsesja". (...).

Historia Ventress to jedna z najciekawszych, jaką opracowaliśmy z Georgem. Odkrywamy to, czym ona naprawdę jest, a ten sezon nie różni się pod tym względem od poprzedniego. Czeka nas jeszcze wiele historii o niej, o których ludzie nie zdają sobie sprawy, a także kilka fajnych nowych kostiumów dla niej. Nie sądzę, byśmy nawiązali do historii z komiksu, a w każdym razie nieprędko. Nasza "bezwłosa harpia" wkrótce bardzo się rozwinie.

Pytanie: Czy są jakieś odcinki z pierwszego i drugiego sezonu, które chcielibyście przerobić, skoro macie teraz więcej technicznych możliwości?

Niedawno ja i George rozmawialiśmy o tym o ile lepiej zrobilibyśmy odcinki, gdybyśmy mieli do dyspozycji to, co teraz. Wyobraźcie sobie "Malevolence". To kuszące, ale jednocześnie widzę jak nasza ekipa wyewoluowała i jestem z niej bardzo dumny. Gdyby George powiedziałby: "Dave, idź zrób edycję specjalną", to nie odmówiłbym.

Pytanie: Chciałbym zapytać, czy zobaczymy rewolucję na Mandalorze. "The Essential Atlas" wspomina, że klon Alpha-02 "Spar" był tym, który przywrócił planetę do jej wojowniczej przeszłości. Czy zobaczymy to wydarzenie i, co ważniejsze, co się stanie z Satine?

To, co widzieliście w odcinkach ze Strażą Śmierci w tym sezonie, to tylko mały zaczątek tego, co ma się stać. Myślę, że Mandalorianie to nasz najlepszy akt w przyszłym sezonie. Jeśli chodzi o Spara, to musicie zrozumieć, że w filmach i serialu klony nie identyfikują się z Mando. Większość z nich nigdy nie spotkała Jango, a serial skupia się raczej na indywidualnej kulturze, którą wytworzyli sklonowani żołnierze, a nie przejęli od kogoś, z kim praktycznie nie mieli kontaktu. Satine powróci i obiecuję, że tym razem będzie miała większe problemy od zatrutej herbaty.

Pytanie: Czy zobaczymy rozkaz 66 w serialu?

Jeśli tak, to z innej perspektywy, niż w filmie.

Pytanie: Czy kiedykolwiek pojawią się Marines?

Bardzo chciałbym, by tak się stało, więc zobaczymy. Na razie jeszcze ich nie ma. Po drodze mamy paru nowych żołnierzy, części z nich wcześniej nie widzieliście.

Pytanie: Czy kiedykolwiek pan, któryś z pisarzy lub sam Stwórca zastanawialiście się nad stworzeniem aktu o Darthu Sidiousie, który skupiałby się na nim jako na Lordzie Sithów? (...).

Darth Sidious to dość delikatna sprawa, dlatego z całą stanowczością zdecydowaliśmy się pokazywać go w serialu tylko w formie hologramu. Jednakże oczekiwałbym, że jako mroczny lord będzie bardziej aktywny w przyszłości.

Pytanie: Czy Obi-Wan i Satine spotkają się jeszcze twarzą w twarz?

To bardzo przemyślane pytanie, a moja odpowiedź brzmi zdecydowanie TAK.

Pytanie:(...) Chciałabym wiedzieć jakie są plany na przyszłość dotyczące Ahsoki.

(...). Ahsoka w przyszłym sezonie zmierzy się z jednym ze swoich największych wyzwań. Nie mogę zdradzić detali, ale będzie to jeden z jej najmroczniejszych momentów (...).

Pytanie: Czy kiedykolwiek dowiemy się o motywacjach Matki Talzin i czy dowiemy się czegoś więcej o niej? Na pewno ma wiele tajemnic.

Bardzo się cieszę, że o nią pytasz, bo jest ważniejsza, niż ludzie sądzą. Jesteś na dobrej drodze. O co jej chodzi? Dlaczego tak bardzo interesuje się Savagem i Maulem? Cierpliwości... w odpowiednim czasie wszystkiego się dowiecie.

Pytanie: Czy będzie odcinek pokazujący dlaczego Anakin i Obi-Wan zmienili rękojeści mieczy?

Nie, nad tym nie będziemy się rozwodzić, ale dowiecie się więcej o mieczach w przyszłości.

Pytanie: Czy w serialu pojawią się Jeźdźcy Tusken? Czy będzie słówko o starożytnych Sithach i czy polecimy na jeden z ich światów? Czy Hondo pojawi się znowu?

Hondo - TAK.
Jeźdźcy Tusken - TAK (ale w przyszłości, nie teraz).
Sithowie... hmmm... hmmm... cierpliwości. Sithowie byli cierpliwi, dlatego przetrwali. Zobaczycie. Tylko bądźcie cierpliwi.


Pytanie: Czy są jakieś plany zmiany wyglądu Grievousa, tak, by pasował do Epizodu III, z sześcioma palcami zamiast czterech?

To świetny pomysł. Nigdy nie zmienialiśmy jego modelu, a jest on już nieco przestarzały. Niech no porozmawiam z Kilianem i zobaczymy, co on powie, ale to świetny pomysł. Serial się zmienił, więc i generał powinien.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
TAGI: Dave Filoni (517) Facebook (49) Plotki (1173) The Clone Wars (1357)

KOMENTARZE (23)

 • LubieTCW2012-02-04 18:58:02

  jam mam pomysl na ten "najmroczniejszy moment " xd

 • LubieTCW2012-02-04 18:57:07

  co do tego mojego wcześniejszego wpisu:
  Gdyby dedła byłoby ciekawiej tylko tyle
  Ale nie chce by dedała xd

 • Rycu2012-02-02 20:12:10

  @Ahsoka_Tano- Zgadzam się w 100%

 • Ahsoka_Tano2012-02-02 18:09:59

  @Rycu - z tym przerabianiem starych odcinków, to chodzi o stronę techniczną TCW, która bądź co bądź jeśli chodzi o 1 i 2 sezon, to trochę "kulała" (grafika, animacje postaci i takie tam...), więc nie wiem co oni mogliby tutaj dogrywać - jakieś specjalne sceny czy coś w tym stylu czy poprawić to technicznie. Chyba o to drugie chodzi, bo wiem że wydanie wszystkich 3 sezonów TCW na BD jest w sumie w rozdzielczości 1080p i jest tam pełno różnych tych bonusów (wycięte sceny i takie tam...) ale praktycznie nie ma zmian np. takich, jak choćby se01 graficznie jak se03 - chodzi o to, że obecnie ekipa Filoniego mogłaby na 100% zupełnie inaczej ukazać pod względem technicznym pierwsze dwa sezony TCW niż gdy na początku produkowali serial ale... ale IMHO takie wyciąganie wniosków z poprzednich błędów, jest trochę nie w porę, bo patrząc na technologię tworzenia animacji w 2008 roku (i w ogóle na obecne czasy), według mnie Filoni mógł o wiele znacznie lepiej zrobić sam film, jak i pierwsze dwa sezony serialu. No poprawili się w se03 ale teraz w se04 wciąż zdarzają im się wpadki i jakoś nie chce im się tego poprawiać - może se05 znów będzie takim "skokiem", jak se03 w porównaniu do poprzednich... (ale wiadomo, że może, to nie musi, aczkolwiek powinno być...)

  @zajac2102 - spokojnie, nie bój się o Ahsokę. Przecież jeszcze będzie szósty sezon...

 • FoX2012-02-02 16:53:10

  Mam nadzieje że nawiążą Asajj do komiksu Obsesja, oby tego nie zryli tak jak z Piellem !!
  >.< on nie zginął na tamtej planecie tylko został przygnieciony przez kolumnę przez stromtrooperów po orderze 66... ehh

 • zajac21022012-02-02 15:54:54

  mnie się podoba że Filoni daje takie komentarze. Mnie się bardzo podoba że są te zmiany ale boje się o AHSOKĘ!!! :(

 • Rycu2012-02-02 15:17:02

  Filoni, masa słów mało konkretów. Jednak coś wiemy.
  1. Assaj i jej historia. Może być ciekawie.
  2. Nowi żołnierze (nowe zbroje). Nie wiem co myśleć. Lubię klony a to serial o nich, więc super się składa.
  3. Duet Satine, Obi-Wan powraca. Proszę nie każcie mnie wątkami miłosnymi.
  4. Mroczne momenty Ahsoki. Lubie postać Ahsoki, (może trochę frywolna, zadziorna i ma trudny charakter, ale ma to coś co mi się w niej bardzo podoba), dlatego przyszłe odcinki z nią mnie ciekawią.
  5. Hondo powróci. Hura! Sithowie ? Poco mi oni do szczęścia w TCW? Tuskeni. Jak najbardziej że tak :D
  6. Rozkaz 66. Ciekawe o co chodzi z tą inną stroną ? Poczekam na dalsze informacje na ten temat.
  7. Grievous zmieniony ? Dajcie mu zabić trochę klonów a nie dajecie palce.
  8. Matka Talzin. Ciekawa postać, czekam na opowieść o niej.
  9. Przerobienie starych odcinków. Zależy w jakim kierunku postanowią je przerobić.
  10. Rewolucja na Mandalorze dzięki klonom? Choć raz, dzięki Filoniemu zaniechano wprowadzenia czegoś nie potrzebnego (może i ciekawe ale po co to komu?)
  11. Darth Sidious bardziej aktywny w TCW. Myślę że to może popsuć mrok tej postaci. Jednak rola dobrodusznego kanclerza bardziej mu odpowiada.
  12. Ja zauważyłem zmiany w rękojeści mieczy;P

 • Nestor2012-02-02 13:21:51

  Wykażę się cierpliwością i powiem: "ok panie, poczekam".

 • Qel Asim2012-02-02 09:08:14

  Dużo gatki, mało faktów - same obietnice...

 • Aldebar2012-02-02 07:40:43

  już o tym kiedyś pisałem chyba, ale czy nazwa Jeźdźcy Tusken jest kanoniczna? jeśli tak, to jest błędna -> raider - łupieżca/najeźdźca -> Tusken Raider - Łupieżca/Najeźdźca Tusken. Jeździec to 'rider' - dziękuję, dobranoc :)

 • Ahsoka_Tano2012-02-02 03:28:11

  Mroczny moment Ahsoki - "zmierzy się z jednym ze swoich największych wyzwań"... Hmmm... czyli, że tych momentów będzie więcej... Poczekamy, zobaczymy...

  A to pytanie o miecze świetlne, to też coś pewnego chodzi mi po głowie ale...

 • Kwarc2012-02-02 01:05:09

  1. Pokręcone te "odkrywanie" historii Asajj. Zanegowali najważniejsze źródła dotyczące jej historii (Hate and Fear oraz Obsession), a teraz wypełniają tę lukę własnymi wymysłami. Jak dla mnie "rozwijanie postaci" polega na czymś trochę innym.
  2. Reedycja? Jestem chyba po raz pierwszy za. Mogliby chociaż tchnąć nieco życia w drewniane modele z pierwszych sezonów i zaludnić plenery. Sceny zbiorowe wyglądały mocno ubogo. Korytarze Świątyni świeciły pustkami, a Galaktykę zamieszkiwały cztery rasy na krzyż. Nie wiedzieć czemu, ale stworzenie nowego modelu postaci wtedy stanowiło dla ekipy Kapelusznika bardzo czasochłonne i kosztowne przedsięwzięcie. Dlatego też jak tylko Ithorianie się pojawili to zajęli każdy możliwy kąt w Galaktyce. To zdecydowanie trzeba poprawić.
  3. Tak odpowiedział, że nic nie wiadomo. Jednak coś czuję, że będzie próbował wstawić tutaj Mandalora Odnowiciela. Mam wobec tego złe przeczucia, bo wszystko z EU czego się tknął zostało zrujnowane. Odnośnie jego podejścia do klonów to wolę to niż telenowelę Karen.
  4. Rozkaz 66 w innej perspektywie? Patrząc na zbytnie uczłowieczanie klonów podejrzewam, że będziemy świadkami masowych dezercji.
  5. Bardzo chce ich pokazać to czemu tego nie robi? Ach no tak... bo musi pokazać jak Satine walczy z przemytem zatrutej herbaty. Mają paru nowych żołnierzy? A co mnie to obchodzi? I tak ich nie rozróżniam.
  5. Darth Sidious to delikatna sprawa? To istnieją dla nich jeszcze jakieś świętości!?
  6. Nie było ważniejszych pytań? Może spytajmy się czy Anakin spotka Padme. Swoją drogą Satine jakoś nie przypadła mi do gustu. Ot świrnięta księżna z lekka oderwana od rzeczywistości. Niech sobie będzie pacyfistką, ale nie w obliczu otwartej wojny jaką jej wypowiedziała Wataha Śmierci.
  7. Mroczne momenty cukierkowej Ahsoki? Wprawdzie znacznie poprawili jej charakter, ale jakoś nie wyobrażam sobie tego. Przecież ona cały serial była chodzącą mądrością ratującą wszystkim tyłki, a teraz jakieś mroczne momenty? Jakoś nie styka. W każdym bądź razie będzie to pewnie miało jakiś związek z Luksem.
  8. Matka Talzin sama w sobie nie byłaby zła gdyby nie była elementem wielkiego wyłomu w kanonie przez Filoniego zwanego ciekawym eksperymentem.
  9. A nie stracili oni swoich mieczy na Geonosis?
  10. Hondo wróci, mam się cieszyć? Może bym go nawet lubił, ale po tym ot tak pojmał trzej największych generałów tej wojny i prawie nie zabił Wybrańca to jakoś jestem negatywnie nastawiony wobec niego. Tak samo jest z Cadem. On jest już wybitnie przesadzony. Jeden najemnik w pojedynkę przejmuję kontrolę nad Senatem i gra Jedi na nosie, a może frytki do tego. No i smutne jest w tym, że jego kozaczenie opiera się na tym, że nagle wszystkim w okolicy drastycznie spada IQ. Tuskeni? Tylko po co? Anakin znowu zrobi im nalot na chatę? Odnośnie Starożytnych Sithów to boję się, że Revana tam wcisną. Wszak mają już jego model. Jeśli tak to oznaczałoby, że Lucas spieprzyłby projekt, w którym utopiłby tak wiele hajsu dla jakiejś bajki? Cóż... on jest do tego zdolny. Odnośnie samego Revana to średnio mi się podoba to co TOR z nim zrobiło. Imperator Sithów też jakoś mi niezbyt podchodzi, ale cóż. Przynajmniej kanonu nie narusza.
  11. Cztery palce czy sześć, a co to za różnica? Wolałbym żeby jego zachowanie poprawili, a nie wygląd.

 • SW-Yogurt2012-02-01 20:42:24

  Pytanie: Czy nie myślałeś o tym, aby zająć się hodowlą jarzyw i warzyn?
  Kapelusznik: Hmmm, to celne pytanie, bo o tym właśnie rozmawiałem ostatnio z Georgiem. Ale doszliśmy do wniosku, że tak zatrułbym życie znacznie mniejszej liczbie osób, niż teraz tworząc te genialne mroczne odcinki. Nie mogę za wiele zdradzać, ale nowy model Ahsoki z ośmioma palcami i chwytnym ogonem, który pojawi się za trzy lata w Edycji Specjalnej jest super mroczny. Zawsze taki chcieliśmy z Georgiem, ale dwa lata temu było to za wielkie wyzwanie.

 • ShaakTi11382012-02-01 20:36:37

  Obi-Wan Skywalker ->
  Ja ciągle mu zadaję, ale totalnie mnie olewa :P

 • LubieTCW2012-02-01 20:32:39

  git ;p niech aśka dednie ;p

 • Mariobaryla2012-02-01 19:50:31

  Generalnie nawet nie mam siły już się tym przejmować. Rozwalili Noce Coruscant, czemu by nie rozwalić Obsesji? A nawet jak jej nie rozwalą, to w żaden sensowny sposób nie wykorzystają. Jakoś The Old Republic może nie tylko nie rozwalać kanonu, ale i nawiązywać do istniejącego UE, łącząc to w spójną całość. Duursema i Ostrander w datowaniu wydarzeń z Dawn of the Jedi oparli to o daty z Timeline'ów TORa, żeby się zgadzało, a niektóre rzeczy, które zobaczymy w serii, zostały wspomniane w grze. Nikt mu nie każe robić odcinków na podstawie Obsesji, ale niech to się przynajmniej jakoś zahaczy, niech serial stanowi sensowne wprowadzenie do tamtych wydarzeń. Poza tym ile lat trwały te wojny klonów? Bo serial zaczął się w mocno zaawansowanej fazie, mamy już milion odcinków, a Filoni wypowiada się tak, jakby niektóre rzeczy miały zacząć pojawiać się za dziesięć sezonów... Wojny trwały 3 lata, nie 30. I do premiery TCW miały bardzo szczegółową chronologię opartą o Republic i inne źródła. Cóż... Zawsze można żyć przez najbliższe 10 lat "gdzieś pomiędzy bitwami o Geonosis i Coruscant".

 • smajlush2012-02-01 16:32:27

  Hondo - Couldn't care less.
  Sithowie - Nie, proszę, zostawcie ich w spokoju komuś, kto się na nich zna a nie komuś, kto myśli, że się na nich zna. Bane'owi i Revanowi w serialu mówię NIE. Nie, żebym nie chciał ich zobaczyć, ale tak będzie po prostu bezpieczniej!
  Grievous - niech sobie wygląda jak chce, byleby nie musiał znów przegrywać.
  Ahsoka - moment nie musi być mroczny, byleby skończył się dla niej nieodwracalną śmiercią. A najlepiej też Filoniego.

 • andix2012-02-01 16:24:49

  Jedyne co mnie cieszy to powrót Honda, bo wygląd Grievousa mi jakoś nie przeszkadza, a z Ahsoką niech się dzieje co chce...

 • Obi-Wan Skywalker2012-02-01 16:20:42

  W sumie mogłem go tam jakoś zwymyślać na tym fejsie. Ktoś z was zadał pytanie kapelusznikowi? W sumie z powyższych pytań mało wynika, ale Hondo wróci przynajmniej. Kurczę, nie zauważyłem, że Ani i Obi zmienili rękojeści mieczy. Zmienili w ogóle?

 • RMg2012-02-01 15:42:43

  Obyś się ShaakTi myliła, bo Revana w wykonaniu Kapelusznika chyba bym nie zdzierżył, wydawało mi się, że Drew skopał go już tak, że się bardziej nie da, ale o Filonim zapomniałem...

 • s3rek2012-02-01 15:16:45

  "serial skupia się raczej na indywidualnej kulturze, którą wytworzyli sklonowani żołnierze, a nie przejęli od kogoś, z kim praktycznie nie mieli kontaktu."
  Akurat część miała i tu nie chodzi o Jango tylko Cuy'val Darów no ale widać że di'kut nie pojmuje do końca jak to tam wszystko przebiegało z tymi klonami.

 • RedValdez2012-02-01 15:14:55

  Więc moge wyrzucic "Obsesje" do kosza?Thx FIloni : )

 • ShaakTi11382012-02-01 14:42:48

  Hondo - Yeah <3
  Sithowie - założę się, że Revan i Bane, skoro mają już modele.
  Grievous - tak, poproszę.
  Mroczny moment Ahsoki - stawiam na Luksa. Nie wiem, czemu, ale tak mi się to widzi.

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..