Komiksy

Nowy SW Komiks Extra trafił do sprzedaży

Egmont Polska

Dziś ukazał się pierwszy w tym roku Star Wars Komiks Extra. W najnowszym numerze znajdziecie historię pochodzącą z cyklu Empire, której opis oraz przykładowe plansze zamieściliśmy poniżej. To jednak nie wszystko. Najnowsza odsłona, tego dobrze już znanego kwartalnika, kryje w sobie również plakat przedstawiający jedną z okładek wydania oryginalnego, a także dwa artykuły, jeden poświęcony Star Force 2011 oraz drugi dotyczący Bastionu.

Star Wars Komiks Extra 1/2012 (6): W cieniu ojców

W numerze 1/2012 zamieszczono historię W cieniu ojców, rozgrywającą się w czasach oryginalnej trylogii filmowej. W komiksie rebelianci przybywają na planetę Jabiim, obecnie kontrolowaną przez Imperium, by nawiązać kontakt z tamtejszymi buntownikami. Podczas wojen klonów na Jabiim rozegrały się dwie wielkie bitwy. O jednej z nich opowiada komiks Bitwa o Jabiim, zamieszczony w kwartalniku „Star Wars Komiks Wydanie Specjalne” 1/2009. Właśnie wtedy Anakin Skywalker wraz z wojskami Republiki ewakuował się z planety, pozostawiając ją na łaskę separatystów. Pamięć o tym wydarzeniu, uważanym za wielką zdradę, jest wciąż żywa na Jabiim, gdzie teraz przybywa syn Anakina, Luke...
Komiks zawiera w sobie historie przedstawione w zeszytach Empire #29-30, 32-34.
Scenariusz Thomas Andrews i Scott Allie, rysunki Adriana Melo i Joe Corroney, kolory Michael Atiyeh, okładka Tomás Giorello. Tłumaczenie: Jacek Drewnowski. Cena 14,99 zł, 148 stron.


Temat na forum.Tagi: Egmont Polska (540) Empire (127) Scott Allie (6) Star Wars Komiks (198)

Komentarze (17)

kupiłem i polecam.:) chociaż większość poleca.

Luke nie wygląda na Luke'a.

Piett >> Redakcja zdementowała pojawienie sie ostatniego Empire'a i Rebellionów w tym roku. Do tego dziś wielka żałoba, bo ogłosili, że SWK bedzie od czerwca nie miesiecznikiem, a dwumiesiecznikiem, a czerwcowe SWK Extra [Prelude to Rebellion] będzie ostatnim numerem tego kwartalnika.

Mistrz Seller - nie wiem czy kupiłeś ten numer ale u mnie jak byk ostatnia ponumerowana strona to 130, a okrojonej wersji chyba nie mam :D
zwykły błąd w opisie :)

Zaskakująco fajny, polecam!

Igor93 >>> Komiks ma tyle. Po prostu podobnie jak większość komiksów najpierw w USA był wydany w kilku częściach (zeszytach). Ale to jeden komiks (opowieść).

Kupiłem polecam!

Widziałem wczoraj w Empiku, kupię w przyszlym miesiącu. W Empiku zawsze dłużej leży. A nie samym SW człowiek żyje... ;P

super się zapowiada

Nestor - A ja w kiosku.

Co tak mało o artykule o Bastionie? Dałoby się trochę rozwinąć (np. "artykuł o Bastionie autorstwa redakcji Bastionu").

Aż się wczoraj zaskoczyłem w Empiku, jak zobaczyłem nowy SWKE.

No - skoro biorą się za Empire to tylko mieć nadzieję że w końcu zaczną wydawać cykl o "Tanku" Sunberze" na przestrzenii Empire i Rebelliona. Chyba jeden z najmniej przesłodzonych przez rebelianckie bzdury komiksów:).

Luke dostaje po pysku, bezcenne ;D.

kupiłem wcześniej, niż na Bastionie napisali :D

owszem, komiks fajny, ale nie ma 148 stron tak jak jest napisane w opisie, bo składa się z 5 zeszytów :P

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Komiksy"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.