Gry komputerowe

Światowa premiera "Kinect Star Wars"

różne

Dziś w Stanach Zjednoczonych miała miejsce premiera gry Kinect Star Wars, pierwszej gwiezdnowojennej produkcji na konsolę Xbox Kinect, nie wymagającej żadnego kontrolera. Gra pojawiła się już również w niektórych polskich sklepach. Przypominamy, że nasze rodzime wydanie, tak jak i zagraniczne, jest dostępne w dwóch wersjach - zwykłym (za 199,90 zł) i z konsolą stylizowaną na dwa słynne droidy (za 1699 zł).

Tymczasem w sieci można już znaleźć wiele filmików z rozgrywki. Oto kilka z nich, ukazujących tryb wyścigowy (oraz skutki nieostrożnej jazdy) i kilka niepublikowanych jeszcze na łamach Bastionu utworów z trybu Galactic Dance Off, czyli niewątpliwie najbardziej kontrowersyjnego elementu rozgrywki:


O powstawaniu nowej gry dowiedzieliśmy się w czerwcu 2010 dzięki targom E3. Na szczegółowe informacje na temat gry musieliśmy jednak poczekać prawie cały rok, kiedy to poznaliśmy nazwę głównego trybu rozgrywki - Jedi Destiny (choć już dwa miesiące wcześniej wiadomo było o możliwości pokierowania ścigaczem bądź rankorem). Od tego czasu stopniowo pojawiały się nowe informacje, a wraz z nimi spore ilości screenów (news #1, #2, #3, #4). Choć od samego początku za datę premiery gry przyjmowano końcówkę 2011 r., przełożono ją w związku z negatywnym odbiorem Kinect Star Wars przez fanów narzekających m.in. na opóźnienie pomiędzy ruchami gracza a jego postaci. Nową datę poznaliśmy dopiero dwa miesiące temu, ale już wcześniej ukazał się pierwszy z dwóch humorystycznych trailerów gry, promujących ją przed premierą.

Nad Kinect Star Wars pracowało dziesięć zespołów developerskich, składających się łącznie z ponad dwustu ludzi. Jeżeli jeszcze przed zakupem gry chcecie się przekonać, jak udała im się ich praca, polecamy lekturę redakcyjnych wrażeń z przedpremierowego pokazu. Zachęcamy również do udziału w naszym konkursie, w którym do wygrania są łącznie trzy egzemplarze tej gry.

Temat na forumTagi: Kinect (35) YouTube (137)

Komentarze (20)

Ciekawe jak się gra !!!

premiera była jednakowa dla Polski i USA czyli 03.04...
Research - xbox.com/pl :D

Dziękuję za wyczerpujące wyjaśnienia!

jak mogli... tańczący Han, bansujący Lobot, jakiś popik... Idę obejrzeć TESB bo się zaraz porzygam

eLukas77 - to najwyraźniej dałem ciała z researchem. Od dłuższego czasu niektóre źródła podawały taką właśnie datę polskiej premiery, pozostałe nie dotykały tego tematu, a brakowało wyraźnej informacji od dystrybutorów. Dzięki za info, sprawdziłem i poprawiłem.

Skąd u was w newsie ta opóźniona data 6 kwietnia? Ja gierkę widziałem dziś po południu na półkach w Media Markt w Częstochowie. A konsola była podobno już dzień wcześniej, no i wciąż lecą tam przez głośniki tandetne (typowe dla MM) reklamy kinect Star Wars. Niestety z bliska konsola wygląda poniżej moich oczekiwań (myślę, że zdolny fan lepiej stuningowałby zwykłego x-boxa), a już zastanawiałem się nad wejściem w świat gier... :( .

kuba_starwarsy - ja mam dobre samopoczucie, a baner górny podmieniłem osobiście. Szczerze mówiąc dużo lepiej się z tym czuję niż z flashowym banerem TORa :D. I chyba właśnie słowo klucz "flashowy" jest ważne. Ten tutaj nie dość, że łatwiej i szybciej wgrać, to jeszcze nie blokuje starszych przeglądarek. Prawdę mówiąc był pomysł, by cała stronę przemalować na Kinnecta - więc nie jest tak źle ;).

Han Bieber Solo
"And since that carbonite's off me
O'm livin' life now that I'm free, yeah.
(...)
I'm so happy the carbonite is gone
I'm movin' on
I'm solo, Han Solo
I'm Han Solo
I'm Han Solo, Solo!!!!111oneoneone"

Kocham ten utwór, chodzi za mną przez cały czas, zmieniłbym sobie dzwonek w komie gdyby nie było to takie męczące XD

IM SOLO, HAN SOLO-O-O-OOOO!!

bez sensu jest te tańczenie reszta the best

Nie ma takiej siły, która mogłaby sprawić, że takie zmiany jak ta reklama u góry podobałyby się wszystkim. Fakt jednak, że m.in. dzięki temu na Bastionie można wygrać kilka egzemplarzy Kinect SW. Jeśli u kogoś wygląda to jak "sprzedanie się", to trudno, ale ja takiego uczucia nie mam - bądź co bądź nie robimy tego dla zarobku, poza tym wciąż dotyczy to SW, a to jest najważniejsze. Domyślam się, że na starwarsach coś takiego by nie przeszło, ale tamta strona ma jednak inną koncepcję, nie da się łączyć oldschoolu z reklamami gier tpy KSW.

Adakus - rozumiem artykuł tematyczny, recenzja a nawet banner. Ale podmieniać nagłówek strony? Szok i niedowierzanie! Zwłaszcza, że ta reklama nie ma nawet klimatu SW, tylko jakieś bubki fikają przed telewizorem.

co oglądam jakieś filmiki z tego mam ochotę rzygnąć... praktycznie TOR jest jedyną grą wartą czegokolwiek w obecnych czasach, z SW. Reszta to dawanie dupy na lewo i prawo.

@kuba_starwarsy, Reklamy starwarsowe na serwisie starwarsowym, czemu tu się dziwić, przynajmniej tematycznie.

Możecie mnie zlinczować, ale Galactic Dance Off wygląda świetnie :D

kawałek " I'm Han Solo" mnie rozwalił:). Rasowe Radio Star Wars Eska:)

Jak to jest chłopaki z Bastionu, tak podmienić nagłówek swojej strony i wrzucić reklamę? Dobre samopoczucie?

Szkoda, że nie mam X'a, ale podobno gierka jest trochę poniżej, choć sam nie grałem więc nie wiem... Ale biorąc pod uwagę standardy, samo opóźnienie nie jest gigantyczne. Cierpliwości, padawani ;)

Nie będę kupował Xboxa tylko po to, by pograć w "Kinect Star Wars". Żal mi kasy ;)

Nieeeeeeeeee!!! Liczyłem na to, że nie dojdzie z opóźnieniem. I tak bym nie kupił dzisiaj, ale to mnie wkurza, że często tak jest. Niech Moc będzie z Wami.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Gry komputerowe"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.