Gry komputerowe

Czy "The Old Republic" przejdzie na system free-to-play?

Emmanuel Lusinchi, główny projektant techniczny gry "The Old Republic" przyznał w wywiadzie dla serwisu gamestm, że BioWare zdaje sobie sprawę z potrzeby zaadaptowania się do wymogów gier MMO.

Rynek MMO jest bardzo dynamiczny i my też musimy tacy być. Jeżeli ludzie nie są zadowoleni z tego co mają, domagają się ciągle nowych poprawek, różnych dodatków itp.

Rozważamy przejście na system free-to-play
[czyli darmową grę - przyp. tłum.], ale nie mogę zdradzić nic więcej. Musimy być elastyczni i dostosować się do tego co się dzieje. - powiedział Lusinchi. Dodał także, że nawet "World of Warcraft" traci graczy. Sugeruje, iż znaczy to, że bardziej niż kiedykolwiek gry MMO muszą być elastyczne i twórcy muszą zmieniać to, co mieli w planach.

Myślę, że to coś więcej niż free-to-play - więcej nawet niż jest konkurencyjnych ofert. Jeśli chodziłoby tylko o gry w tym systemie a nie byłyby one dobre, to nie byłoby sprawy. Jednak są i wychodzą wciąż nowe gry, w związku z czym cała ta konkurencja ma wpływ na to, co chcemy zrobić. - zakończył.

Czy tak się stanie, czas pokaże. Tymczasem od kilku dni można przenosić swoje postacie z jednego serwera na drugi. Aby to zrobić, musimy wejść na swoje konto na stronie gry, wybrać "My Account", następnie po prawej stronie (pod obrazkiem droida) znaleźć rubrykę "Character Transfer". Wchodzimy w nią i wybieramy na przykład przeniesienie postaci z serwera Trask Ulgo na Progenitor. Naciskamy Pre-select Servers, po czym zostajemy przeniesieni na stronę gdzie możemy zobaczyć postacie z serwera Trask Ulgo. Jeśli mamy na nim jakieś postacie, będzie istniała możliwość ich przeniesienia. W tym celu klikamy Free Transfer. Po jakimś czasie otrzymujemy mail z informacją, że operacja powiodła się lub nie.Przypominamy, że wszystkie newsy związane z grą znajdziecie w naszej bazie danych.

Temat na forum.Tagi: The Old Republic (492)

Komentarze (28)

Wiecie nie lubię F2P, dlaczego ? Dlatego że niesłusznie przylgnęła łatka "darmo" a jak coś jest za darmo to zysków nie przynosi [czysta ekonomia]. Jadnak w przypadku F2P przynosi zyski [i to nie małe] więc musi mieć w sobie jakieś ukryte płatności, co nie ? Natomiast ja, lubię jak mam wszystkie koszty przed nosem :P

Widzą, że tracą graczy. WOW podobnie, to fajna gra ale jest już stara. Wydaje mi się, że jeśli chodzi o MMO to F2P jest przyszłością (nawet z systemem mikrotransakcji).

Ahsoka_Tano - Wątpie by na to wpadli.

F2P zniszczy tą gre, przyładem może być All Points Bulletin, jeżeli ktoś grał to wie o co chodzi

Araxuss Yexyr - według mnie pomysł z podziałem TOR-a na oddziały "Separatystów" - czyli graczy co będą grać F2P i "Rebelów" - czyli tych co chcą płacić abonament, może doprowadzić do... ciekawej rywalizacji i sprawdzania swoich sił, co lepsze - postać rozbudowana wedle F2P czy wedle P2P - a przy okazji "wilk syty i owca cała" - kasa z takiego podziału będzie? Będzie. Graczy będzie więcej? No jasne.... Tylko czy twórcy podejmą się takiego kroku - zobaczymy.

Apophsis... z Tym twoim "porównaniem cenowym", to skomentuję to dość sarkastycznie... "Impressive... most impressive." :D No daj spokój.... patrzcie no, co gry MMO robią z ludzi & fanami SW... :P

Tremayne, co Kto woli - jedni kanapki z samą margaryną, drudzy wolą mieć trochę więcej słodkości... :D (np. dżem itp...)

Powinni zrobić dwie opcje, możesz albo płacić abonament i mieć full opcji albo grać za free i płacić za te pojedyncze opcje jak w darmowych grach (kwestia wyboru tego co bardziej nam odpowiada)Ale coś nie czuje by oni poszli graczom na rękę.

są plusy bo se zagram!

Tylko nie to! SWTOR ma kosztować tyle, ile kosztował dotychczas...

Z jednej strony to dobrze, bo skoro TOR przeszedłby na F2P to w końcu bym w niego zagrał może :) Ale z drugiej strony szkoda, że kolejna gra Star Wars w ostatnich latach zawodzi...

czyste spekulacje, mowa trawa

jak kobieta kocha to zagra razem z tobą XD
Chociaż swoją drogą, patrząc obecnie na TORa, też wybrałbym obiad. Chociaż nie... ja bym wybrał kolację XD

Payback, młodyś, naiwnyś :3

jak kobieta kocha to i będzie siedzieć o kanapkach z margaryną, żeby cię uszczęśliwić. wiem z doświadczenia :D

Dzień w którym TOR przejdzie w f2p będzie dniem kiedy to ja skończę w niego grać. A szkoda, Galaxies się utrzymywał a TOR padnie? Chciwi panowie z EA chcą czerpać jeszcze większe zyski niż dotychczas.

Apophis -> Twoj argument ściął mnie z nóg... Stanowczo wybieram obiad z dziewczyną niz jakaś grę...

taaa... a wszyscy po mnie jeździli, krzyczeli że tylko abonament i w ogóle. Na końcu okazało się, że 90% wrzeszczących zostało z ... w garści, ja i tak zagrałem a w ostateczności będzie na moim.

Przyjemnie :D

No to w takim razie nie przedłużam abonamentu. Ta gra schodzi na psy.

Znając EA to będzie system "Pay to win" i wyjdzie drożej niż abonament 40 złotych miesięcznie. Wyskakujące pop-upy "Już teraz zmień wygląd swojego lekku za $9,99", "Aby użyć tej taksówki musisz wykupić licencję za jedyne $6,99" czy "Aby wykonać ten quest po raz drugi dokonaj wpłaty $1,99". No wspaniale. Wolę jednak zapłacić te 4 dychy miesięcznie i mieć spokój oraz równe szanse, a nie płacić nie wiadomo ile za coś co powinno być dostępne dla wszystkich. Gra nie jest droga, za 120 złotych ma się grę oraz 3 miesiące, a później to tylko kwestia 4 dych na miesiąc - to tyle co 5 piw w knajpie czy obiad z dziewczyną, ludzie.

Oby nigdy nie przeszli na F2P...

ZRÓBCIE TO!!!!

Nie powiem, byłbym bardzo uradowany. Nie chcę by tracili na tym kasy, ani by jakość spadła przez brak stałych opłat, ale niestety nie stać mnie by płacić regularnie, a nawet jakbym mógł to i tak bym tego w miesiącu porządnie nie wykorzystywał...:< A tak to chociaż od czasu do czasu mógłbym sobie odpalić.

Byle F2P nie okazało się P2W

wkoncu Seller zagra w Star Wars;)

Przechodźcie na F2P bo nikt już nie będzie grał

kurde nie rozważajcie tylko przechodźcie! bo tracicie coraz więcej graczy!!!:O

Tak szybkie przejście na F2P to byłby chyba rekord świata. Nie za dobrze z frekwencją?

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Gry komputerowe"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.