Świat Filmu

Kyle Newman zajmie się filmem ''Chewie''

/Film.com

Kyle Newman, reżyser filmu „Fanboys”, zaczął zajmować się kolejnym projektem, który będzie ściśle związany z Gwiezdnymi Wojnami. „Chewie”, bo tak nazywać się ma jego nowy film, będzie biograficzną opowieścią o aktorze wcielającym się w Chewbaccę, czyli Peterze Mayhew. Scenariusz, którego autorami są Evan Susser i Van Robichaux, znalazł się na zeszłorocznej Czarnej Liście, czyli corocznym zestawieniu najciekawszych scenariuszy krążących po Hollywood, które nie zostały jeszcze przez nikogo wykupione do zrealizowania. "Chewie" został wtedy opisany jako „satyryczne spojrzenie na proces powstawania „Gwiezdnych wojen” oczami Petera Mayhew”.

W pierwszej wersji scenariusza akcja filmu skupia się na końcówce lat 70., produkcji pierwszego filmu sagi, oraz życiowych zmaganiach Petera Mayhew, który będąc pracownikiem szpitala, usiłuje rozpocząć swoją karierę w filmach. Jednocześnie studio Inferno Entertainment zajmujące się filmem, zapewniło sobie prawa do zrealizowania całego życiorysu aktora, a Kyle Newman pracuje obecnie nad scenariuszem konsultując się z samym Peterem Mayhew.

Początkowo zakładano, że film w ogóle nie ma szans powstać, z uwagi na skomplikowane prawa autorskie. Teraz, gdy filmem zajmuje się Newman, który blisko współpracuje i dobrze rozumie się z Lucasfilm, szanse na realizacje filmu są znacznie większe.Tagi: Chewie (2) Kyle Newman (16) Peter Mayhew (100)

Komentarze (8)

Fanboys nie było takie złe.

Nie oglądałam Fanboys, więc mam nadzieję, że ten film będzie fajny. Rzeczywiście, jak zobaczyłam Chewie, to pomyślałam, że to może być nowe Holiday Special.

Nie oglądałam Fanboys, więc mam nadzieję, że ten film będzie fajny. Rzeczywiście, jak zobaczyłam Chewie, to pomyślałam, że to może być nowe Holiday Special.

Fanboys zostało zarżnietę przez Weinstein Company, a Newman miał tylko 24 godziny na ponowne zmontowanie swojej wersji filmu. Ja bym mu dał szansę.

Faboys to była porażka, totalnie zmarnowany potencjał, boję się, że może wyjść z tego coś po prostu słabego - reżyser do dupy, scenarzyści-amatorzy, tematyka nieciekawa właściwie. Ciekawe też skąd wezmą odtwórcę głównej roli, drugiej takiej postaci po prostu nie ma.

Jejku, pierwszą, baaardzo krótką myślą po nagłówku było "WTF, spinoff o Chewie'm?" :D

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Świat Filmu"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.