Gry komputerowe

"The Sith Lords Restored Content Mod" ukończony

Słowem wstępu: The Sith Lords Restored Content Mod to fanowski projekt, przywracający do gry Knights of the Old Republic II elementy wycięte w procesie produkcji w celu sprostania naglącym terminom. Jego pierwsza odsłona ukazała się jesienią 2009 r. i od tamtego czasu doczekała się kilku poprawek, a kilka dni temu mod został udostępniony w swojej ostatecznej wersji, 1.8., dodającej ostatnie elementy i poprawiającej wykryte błędy.

Jednym z koordynatorów projektu, skupiającego osoby z kilku państw, jest Polak Zbigniew Staniewicz, znany jako zbyl2. Wywiad przeprowadzony z nim z okazji premiery moda można przeczytać na stronie PC Gamer, zaś chętnych do ściągnięcia programu zapraszamy tutaj. Imponująca lista elementów przywróconych przez TSLRCM widnieje w tym miejscu.

Ta sama grupa fanów pracuje też nad innym modem, M4-78EP, dodającym do gry usuniętą przez twórców planetę droidów. Choć TSLRCM przywraca do KotOR-a II wszystkie zdatne do odrestaurowania elementy, oryginalnego materiału dotyczącego M4-78 pozostało tak niewiele, że jest to w dużej mierze praca zespołu fanów, co, jak twierdzi ekipa, mija się z koncepcją "przywracania" materiału. Z tego względu jest to materiał na oddzielny mod, który ma być jednak kompatybilny z modem Restored Content.

Temat na forum.Tagi: Knights of the Old Republic II (79) mody do gier wideo (29)

Komentarze (25)

@zbyl2: jest okazja podziękować za kawał dobrej roboty - dzięki waszemu modowi doceniłem KotOR2. Sprawiliście, że ta gra po raz pierwszy tak naprawdę ujrzała światło dzienne. Dziękuję!

Lorn - mi na win7 bez najmniejszych kłopotów śmiga :P

fajnie ale długo to trwało

Jeszcze żeby dzięki niemu gra działała na Win7 i byłoby pięknie, a tak znowu obejdę się smakiem:/

@Bart, działa na sześciu wersjach językowych - w tym PL.

Do tych co piszą że późno: mod jest dostępny od blisko trzech lat... co prawda nie w tak dobrym stanie, ale wciąż.

Trochę późno ten mod.

może w końcu spróbuję... nigdy nie robiłem tego... z modem :P

BTW to jest dodatek do oryginalnej wersji czy działa z jednopłciowym spolszczeniem?

Brawo! Sciągnę i przejdę kiedyś ;)

Może zobaczę tego moda.

Wchodzę na bastion a tu moje nazwisko.

:P

Chyba zagram jeszcze raz :)

Chyba czas zainstalować jakieś gry na blaszaku ~:-)

Może w końcu znowu zainstaluję KotORa2 :)

Jakby się nad tym zastanowić, gdyby dwójka nigdy nie wyszła, może uznałbym fabułę kontynuację K1 w TORze za coś dobrego, a nie kompletną porażkę, heh.
Eh, musiałem skończyć na 1.7 parę dni przed wyjściem 1.8 call it good timing...;p

Do KotORów wracam średnio raz na rok, nowa wersja tego moda to kolejny argument, żeby nie przestawać tego robić :) Obie części to jak dla mnie jedne z najlepszych gier RPG w historii.

KotOR był świetny, a co do 2 to ciężko ją oceniać. Miała ogromny potencjał, który został zmarnowany przez przyspieszenie wydania gry. Nawet z modami przywracającymi KotOR 2 nie będzie tak rozbudowany niż jedynka.

Mass Effect'y i KOTORy to najlepsze gry RPG wszechczasów! Aczkolwiek nie da się ich porównywać i wszelkie stwierdzenia że jedno jest lepsze od drugiego jest bezpodstawne i niemożliwe do udowodnienia

Mam nadzieję, że będzie napisane na Bastionie, kiedy Planeta Robotów zostanie ukończona. Muszę zainstalować ponownie Kotora 2.

po jednym widocznym komentarzu zaraz znowu poleci atak wielbicieli KoTORa a z drugiej odpowiedz na poziomie "Mass Effect jest bardziej ambitną i poważną pozycją" he he koń by sie uśmiał:)

Ja do KoORów wracam średnio raz w roku, a w dwójkę na modzie grałem mało, więc tym chętniej przejdę wszystko jeszcze raz, od nowa.

Z całym szacunkiem do Kotorów, ale troszeczkę za późno jak dla mnie. Kotor 2 miał premierę chyba w 2005? Więc 7 lat swoje robi, dla mnie gra za stara i za dobrze ją znam, żeby znowu do niej wracać, niestety.

Tremayne - mało jest gier lepszych od KotOR II... Ale co kto lubi:) Ja chyba po raz kolejny przejdę KotOR II i zainstaluję ten mod:)

może kiedyś skończę kotora dwójkę, jak wgram te wszystkie mody... ale jak na razie jest miliard lepszych gier do przejścia.

Rozszerzenie KOTORa II... cudownie :)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Gry komputerowe"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.