Gry komputerowe

Celebration VI: "Descend into Underworld" - dokument o "SW: 1313"

Gamespot

Twórcy „Star Wars 1313” właśnie zaprezentowali nam pierwszy z serii internetowych dokumentów, które mają przybliżyć świat gry. „Descend into Underworld” - jak sama nazwa wskazuje - opowiada o koncepcji tworzenia podziemnego świata, jakim jest Poziom 1313.

Jak opowiadają twórcy, 1313 to mroczny, zimny świat, gdzie nigdy nie dochodzi światło słoneczne. Co ciekawe, autorzy nie mówią o poziomie jako o dzielnicy Coruscant, lecz jako o odrębnym mieście, które - jak pisaliśmy wcześniej - jest zbudowane i na powierzchni, i na „suficie” budynków znajdujących się powyżej, dzięki czemu ma się klaustrofobiczne wrażenia. Droga do 1313 ma być niczym zejście do dantejskiego piekła, a samo miejsce to jedna wielka „zła dzielnica”. Ważne są też słowa dotyczące postaci: nie będą one czarno-białe, jak to ma miejsce w filmach, lecz ich moralność będzie raczej w szarych kolorach. Zapraszamy do oglądania.I jeszcze kilka ciekawostek z panelu poświęconego tej grze, który miał miejsce na Celebration VI. Po pierwsze, zwiastun, który widzieliśmy to nie jest cinematic tylko zwiastun zrobiony na podstawie gry (gameplay). Nad grą pracowali nie tylko ludzie z LucasArts, ale też pracownicy Industrial Light & Magic oraz Skywalker Sound. Wcześniej zdarzały się wspólne projekty, ale ten jest zdecydowanie inny. Wiele narzędzi, które normalnie wykorzystywane są do pracy nad filmami zostało przerobionych tak, by można było stworzyć grę. Owszem wymaga to pewnych zmian w podejściu, bo graficy z ILM są przystosowani do pracy nad ujęciami, które często mają opisane np. za pomocą storyboardów. Tu te ujęcia są bardziej dynamiczne, kamera może się ruszać, co nastręcza pewne trudności. Wszystko musi być zrobione w animacji czasu rzeczywistego, dlatego choć wykorzystywano istniejące narzędzia komputerowe, musiano je zmodyfikować, a nawet napisać nowe. Nawet dla ludzi z ILM to było spore wyzwanie. Efekt który widzieliśmy pochodzi z wersji gry skierowanej na platformę PC, w związku z czym mamy pewność, że gracze na wszystkich dostępnych platformach otrzymają równie dobry graficznie produkt.

Jednym z podstawowych założeń gry jest właśnie to, by ludzie nie wiedzieli w którym miejscu kończy się filmik a zaczyna gra. To przejście ma być tak płynne, że aż niezauważalne. Dlatego właśnie mamy tak mocną współpracę między firmami Lucasa. Zresztą takie doświadczenie kinowe jest jednym z trzech głównych filarów gry. I nie chodzi tylko o to, by to wyglądało jak film, ale też o to, by nawiązywało mocno do filmów sagi (choćby przez pojazdy czy tła). Dwa pozostałe filary gry to przede wszystkim łowcy nagród i półświatek oraz przetrwanie w 1313. Półświatek to coś co istnieje w sadze od początku, to kantyna, to pałac Jabby, to miejsca gdzie nie ma dobra i zła, każdy jest kimś po środku. I o to chodzi w 1313, by nie było walki dobra i zła, Jedi i Sithów, Imperium i Rebellii. To wszystko jest zmarginalizowane, liczą się odcienie szarości, bardziej dorosły odcień Gwiezdnych Wojen. No a by gra była ciekawa, to my jako gracz musimy przetrwać na poziomie 1313. Coruscant składa się obecnie z 5000 poziomów, 1313 jest liczony od jądra planety. Kiedyś był powierzchnią planety, ale to wszystko zostało zabudowane, choć nie zapomniane.

Zapraszamy do dyskusji na forum.

Zachęcamy do śledzenia naszej relacji z Celebration VI, zarówno na stronie w formie newsów jak i na naszym profilu na facebooku w formie fotorelacji.Tagi: Star Wars 1313 (35) Webdoc (106)

Komentarze (9)

Odnośnie różnicy pomiędzy grafiką na PC-tach a konsolach typu XBOX 360 (choć niedługo ma być XBOX 720) - to wygląda to tak, że... po prostu kwestia optymalizacji gry - jeśli grafa na pececie ma być filmowa ale naprawdę taka, że nie odróżnimy tego, to trzeba mieć kosmiczny pecet a na konsoli - hmm... wątpię aby XBOX 360 slim ze swoim procesorem graficznym to uciągnął - chodzi o to, żeby po drodze nie wyskakiwały takie przeskoki w grafice odnośnie przejścia tej filmowej animacji odnośnie konsoli ofc - i kwestia wyświetlania tak bardzo płynnej animacji zarówno na piecach (monitor odpowiedni) jak i pod konsole (odpowieni LCDek...)

TE SCENY W FILMIE BYŁY JUŻ WSZĘDZIE!
:/

Z tekstu też już wszystko wiedziałem... jestem ciekaw tylko kto będzie pierwszy: gra czy nowa generacja konsol (kiedyś zapowiadana na 2013)?

@Binol
Masz rację, żadna konsola nie jest w stanie generować grafikę jak współczesne PC, ja bym w takim razie poszedł w kierunku stwierdzenia, że "1313" będzie na kolejną ich generację.

"by ludzie nie wiedzieli w którym miejscu kończy się filmik a zaczyna gra", to jak w MaxPaynie 3.

"Efekt który widzieliśmy pochodzi z wersji gry skierowanej na platformę PC, w związku z czym mamy pewność, że gracze na wszystkich dostępnych platformach otrzymają równie dobry graficznie produkt."
Nie wydaje mi się. Obecnie konsole znacząco odstają możliwościami graficznymi od PC, co pokazał Battlefield 3, Wiedźmin 2 i pokaże zapewne wiele najbliższych gier do czasu next-genów.
Dlatego wniosek wyciągnięty nazbyt pochopnie.

No chyba, że coś źle zrozumiałem.

Super. Na pewno kupię tę grę.
Cały czas mam wrażenie, że oglądam filmik o Urcharted.

Wielkie dzięki dla naszej dzielnej ekipy za uzupełnienie newsa :D. Choć spodziewałam się większej ilości konkretów. Może jeszcze coś wypłynie.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Gry komputerowe"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.