Klasyczna Trylogia

Trylogia wśród najlepszych DVD

Stopklatka

Najlepsze wydawnictwa DVD 2004 roku

Po raz piąty w historii rozdano DVD Exclusive Awards. W gronie nagrodzonych znaleźli się Hilary Duff, Jennifer Tilly, Sid Caesar, Jonathan Winters i James Coburn. Najwięcej nagród otrzymał "Król Lew 3" (The Lion King 1/2). Trzy wyróżnienia przyznano wersji rozszerzonej filmu "Władca Pierścieni: Powrót Króla".

"Król Lew 3" zwyciężył w pięciu kategoriach, w tym Premiera animowanego filmu na DVD, Reżyser (filmu premierowego na DVD), Scenariusz (filmu premierowego na DVD). Firma Disney zgarnęła w sumie 12 nagród. Hilary Duff otrzymała nagrodę za najlepsze wydane DVD programu muzycznego. Jedną z nagród otrzymał także Mark Hamill (Aktor w filmie premierowym na DVD), zaś klasyczne "Gwiezdne wojny" z jego udziałem okazały się bezkonkurencyjne wśród klasycznych filmów wydanych na DVD.

Wersja rozszerzona "Władcy Pierścieni: Powrotu Króla" otrzymała trzy nagrody, w tym tę najważniejszą przyznawaną w kategorii Nowy Film na DVD oraz za nowe sceny i komentarze. Trzy nagrody powędrowały także do twórców "Gwiezdnych wojen", które poza wspomnianą nagrodą dla klasycznego filmu doceniono także za menu oraz materiał "Poza planem".

600 osób znajduje się w gronie członków DVD Exclusive Academy, w tym między innymi Sam Raimi, Ridley Scott, Bradley Whitford i Sylvester Stallone. Członkowie organizacji otrzymują płyty z filmami i przesyłają do Akademii swoje oceny (w skali od 1 do 5). Liderzy tych zestawień tworzą listy z nominowanymi produktami w 24 kategoriach. Laureaci wybierani są w tajnym głosowaniu.

Lista nagrodzonych w wybranych kategoriach:

SPECJALNE EDYCJE

Klasyczny Film na DVD (włączając to materiały dodatkowe)
Star Wars Trilogy (Fox)

Poza planem (nowe dla DVD)
"Empire of Dreams: The Story of the Star Wars Trilogy" - Kevin Burns; Star Wars Trilogy (Fox)

Projekt menu
Star Wars Trilogy; Van Ling (Fox)

Pełną listę nagrodzonych znajdziecie tutaj, a nominowanych tutaj.Tagi: DVD (539) Epizod IV: Nowa nadzieja (631) Epizod V: Imperium kontratakuje (490) Epizod VI: Powrót Jedi (463) Mark Hamill (347) Nagroda (70) Władca Pierścieni (129)

Komentarze (0)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Klasyczna Trylogia"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.