Świat Filmu

Natalie Portman znalazła partnera do vendetty

Onet.pl

James Purefoy zagra u boku Natalie Portman w filmowej adaptacji komiksu "V jak Vendetta" autorstwa Alana Moore'a. Za produkcję projektu odpowiedzialni są twórcy trylogii "Matrix" - Joel Silver i bracia Wachowski.

Akcja "V jak Vendetta" toczy się w Anglii lat osiemdziesiątych, w świecie przypominającym "Rok 1984" George'a Orwella. Totalitarna władza nadzoruje każdy ruch mieszkańców, a wszelka nieprawomyślność jest surowo karana. W tym świecie pojawia się buntownik, który wypowiada systemowi wojnę. Nosi on pseudonim V (James Purefoy). Rewolucjonista stosuje terrorystyczne metody do walki z reżimem. W czasie jednej z akcji, z rąk tajnej policji, ratuje młodą kobietę (Natalie Portman), która szybko staje się jego sprzymierzeńcem.

Za kamerą stanie James McTeigue. Autorami scenariusza są Andy i Larry Wachowski. Obraz powstaje dla wytwórni Warner Bros. Pictures. Zdjęcia do obrazu rozpoczną się w marcu w Berlinie. Premiera produkcji przewidziana jest na jesień tego roku.

Purefoy ostatnio zagrał w dramacie "Vanity Fair", w którym partnerował Reese Witherspoon. W najbliższym czasie będzie go można zobaczyć jako Marka Antoniusza w miniserialu HBO "Rome".Tagi: Natalie Portman (368)

Komentarze (0)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Świat Filmu"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.