Wojny Klonów

Leland Chee o chronologii "The Clone Wars" #4

Oficjalny blogCo stało się już tradycją, Leland Chee raz na dwa tygodnie serwuje nam nowy post na temat chronologii i kanonu w "The Clone Wars". Aby zobaczyć ułożoną przez Strażnika Holokronu listę wraz z linkami do odpowiednich newsów, wystarczy, że zobaczycie nasz nowy, chronologiczny spis.

Dalszy ciąg sagi o Nucie Gunrayu! No i przedstawiamy pirata Hondo.

"Cloak of Darkness" (S109) - Ahsoka i mistrzyni Luminara eskortują zatrzymanego Nute'a Gunraya, by postawić go przed sądem. Są nieświadome faktu, że hrabia Dooku wysłał swą uczennicę, by uwolniła więźnia i wyeliminowała Jedi.

Ten epizod dzieje się natychmiast po wydarzeniach na Rodii w poprzednim odcinku. Ucieczka wicekróla sprawia, że będzie on mógł się pojawić w kolejnych odcinkach i w "Zemście Sithów". Inni przywódcy Separatystów, którzy dali się złapać tylko po to, by później zjawić się w Epizodzie III, spędzą większą część serialu w celach. Luminara Unduli i jej klon-komandor, Gree, debiutują w tym odcinku [Tu najwidoczniej Chee się pomylił, bo Gree pojawił się już wcześniej - przyp. tłum.] Oboje są w późniejszych epizodach, a także towarzyszą żołnierzom na Kashyyyku w "Zemście Sithów". To również pierwsze spotkanie Luminary i Ahsoki; ta druga wkrótce zaprzyjaźni się z jej uczennicą, Barrissą Offee. Sidious wyraża powątpiewanie odnośnie umiejętności Ventress, ponieważ zawiodła ona przy kilku wcześniejszych okazjach. Jego zdanie na ten temat zmieni się w trakcie trwania serialu.

"Lair of Grievous" (S110) - Generał Grievous musi udowodnić, że jest godny uczestnictwa w sprawie Separatystów, podczas gdy hrabia Dooku wiedzie Kita Fisto i jego byłego padawana Nahdarra Vebba do złowieszczej enklawy cyborga.

Akcja tego epizodu dzieje się tuż po wydarzeniach z "Cloak"; tu debiutuje Kit Fisto (widziany w "Ataku klonów"). Podróżuje na Vassek z nadzieją na znalezienie Gunraya, lecz przekonuje się, że wicekról znajduje się poza planetą. Nahdarr pojawia się po raz pierwszy i ostatni. Walka Grievousa z Jedi to test, na który wystawił go Dooku po serii porażek, w tym stratę "Malevolence", przegraną nad Bothawui oraz zniszczeni stacji Skytop.

"Dooku Captured" (S111) - Podczas próby pochwycenia hrabiego Dooku, Anakin Skywalker i Obi-Wan Kenobi odkrywają, że lord Sithów został już złapany przez piratów.

"The Gungan General" (S112) - Podczas negocjacji nad okupem za hrabiego Dooku, Anakin i Obi-Wan trafiają do więzienia. Tworzą niecodzienny sojusz z Sithem w nadziei na ucieczkę, a ich jedyną nadzieją jest Jar Jar Binks.

W tej duologii Skywalker i Kenobi zaznajamiają się z piratem Hondo Ohnaką, który co jakiś czas powraca w serialu, pracując dla Jedi lub przeciwko nim, zależnie od tego, który sposób jest dla niego bardziej opłacalny. Jego czyny w tych odcinkach będą miały swoje konsekwencje w sezonie piątym. Planety Florrum i Vanqor powracają później. Kharrus to pierwszy z dwóch senatorów rasy Gran, którzy giną w serialu. Dzierżona przez niego laska to jeden z wielu ukłonów w stronę "Indiany Jonesa".Zapraszamy do dyskusji na forum.Tagi: Holo z oficjalnej (151) Leland Chee (59) The Clone Wars (1304)

Komentarze (10)

Powiem jak to powiedział Nestor -
Ale dużo wyjaśnił, detektyw od 7 boleści... [2]

Przecież on tylko układa po kolei odcinki samego TCW i wielkie mi to k***a mecyje są - ja też tak bym umiał a nawet lepiej, ponieważ branie kasy za robienie takiej chronologii, to raczej wyraz tego, że oni nadal olewają jakąkolwiek chronologię względem EU, chociaż... ja pewną teorię już mam, "dlaczego" tak zaczynają robić.

Ale dużo wyjaśnił, detektyw od 7 boleści...

Tak czy siak, oglądając wychodzi burdel na kołach :/

Cokolwiek by próbował naprostować i tak w przypadku TCW mu nie wyjdzie. Jeszcze gdyby były konkretne miesiące wojny podane miałoby to jakikolwiek, szczątkowy sens.

Chee odniósł się do innych źródeł (serialu Tartakovsky'ego) jedynie w pierwszym poście. Szkoda.

To jest chronologia the Clone Wars a nie Clone Wars, komentujący przyjaciele : P

Fajnie, że już wydają tą chronologię :). Ale Adakus ma rację - bez dat to niefajnie. Właściwie to kiedyś też próbowałem ustalić chronologię, ale tak to pomieszali, że było to za trudne. A tak w ogóle to w ostatnim akapicie, a właściwie nie akapicie, tylko w tym fragmencie po The Gungan General, jest napisane "Kenboi", a nie Kenobi. Niech Moc będzie z Wami.

Adakus -> Bo to baja jest.

Taka chronologia, to nie chronologia, żadnych dat czy odnoszenia się do innych źródeł.

Chciałabym zaznaczyć, że spis to na razie taki łork in progres. Ale przyda się do ogólnego ogarnięcia sytuacji.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Wojny Klonów"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.