Książki

Czyli Sue Rostoni znowu nadaje

Czyli garść kolejnych wieści książkowych z forum oficjalnej. Po pierwsze trzecia część serii Komandosi Republiki – „True Colors” będzie się dziać bardzo krótko po Potrójnym Zerze. Czyli będzie się dziać prawie równolegle do Spisku na Cestusie. Trochę sobie poczekamy jeszcze na okładkę, ale pracuje nad nią Greg Knight, autor dwóch poprzednich z serii.

Sue potwierdziła też, że jeśli kiedyś książki dojdą do wydarzeń przedstawionych w serii komiksowej Legacy, za pewne będą odnosić się do tych samych postaci i wydarzeń i z pewnością nie będzie nadpisywania historii.

Potwierdziła też, że już pewnie w drugiej połowie roku odbędą się negocjacje na kolejny kontrakt książkowy. Obecny Del Rey zawarło do końca 2008. Sue powiedziała, że ma nadzieję, że znajdzie się w nim miejsce dla kilkutomowej serii dziejącej się po Legacy of the Force.

Potwierdziła też, że jeśli dojdzie do śmierci Luke’a z pewnością skonsultują ją z Georgem Lucasem. Przyznała też, że dopilnowali by reżyser wiedział o Marze, ale wątpi czy ktokolwiek poinformował go o istnieniu Bena.

Allegiance dzieje się 6 miesięcy po bitwie o Yavin dokładnie między komiksami Empire 19: Target Vader i Empire 20-21: A little piece of home.

Sue niestety nie potrafiła powiedzieć nic o nowym tajemniczym projekcie Rydera Windhama pt. „Darth Vader Saga” poza tym, że będzie on przeznaczony dla młodszych czytelników.

Sue przyznała też, że niebawem powinniśmy poznać tytuł ostatniej części Legacy i szybko jej słowa stały się faktem. Niedawno oficjalna ujawniła tytuł przedostatniej części serii Legacy. Ósmy tom będzie się nazywał „Revelation”, a jego autorką będzie Karen Traviss.

Pojawił się tez opis do Exile Aarona Alstona, czwartego tomu serii.

W galaktyce Gwiezdnych Wojen zło przejmuje inicjatywę, podczas gdy Sojusz Galaktyczny i zakon Jedi walczą z siłami zarówno widzialnymi jak i niewidzialnymi, atakującymi całą gamą sposobów od wewnętrznej zdrady po koszmar otwartej wojny.

Po każdym zwycięstwie nad koreliańskimi rebeliantami, Jacen Solo staje się coraz bardziej podziwiany, jak i potężny i coraz bardziej pewien możliwości przywrócenia galaktycznego pokoju. Ale wraz z nim przychodzi i cena. Pomimo nadszarpniętych relacji spowodowanych opowiedzeniem się po przeciwstawnych stronach wojny, Han i Leia, jak i Luke i Mara łączą się w jednym, w przerażającym podejrzeniu, że ktoś potajemnie manipuluje cała wojną i jeśli on/ona nie zostanie powstrzymana wszelkie wysiłki mające na celu pojednanie galaktyki spełzną na niczym. A złowrogie wizje prowadzą Luke’a do przekonania, że źródłem wszelkiego zła jest nie kto inny jak Lumiya, Mroczna Lady Sithów, a największe niebezpieczeństwo kryje się za Jacenem.Tagi: Aaron Allston (116) Del Rey (459) Greg Knight (2) Karen Traviss (116) Komandosi Republiki (43) Legacy of the Force (116) Ryder Windham (102) Sue Rostoni (101) Timothy Zahn (199)

Komentarze (0)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Książki"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.