Gry komputerowe

"Battlefront III" został prawie ukończony

VG24/7

Wielu wciąż nie może przeboleć, że projekt Battlefronta III został skasowany. Z pewnością nie pomoże w tym fakt, że - jak ujawnił niedawno były pracownik studia Free Radical, które tworzyło grę - został on prawie skończony.

Jak mówi Steve Ellis: Mieliśmy grę ukończoną w 99%, która potrzebowała jedynie naprawienia bugów przed premierą. To powinna być nasza najlepsza gra, lecz została anulowana z powodów finansowych. Cieszę się, że ludzie mogli przynajmniej zobaczyć, nad czym pracowaliśmy i dzielić entuzjazm z zespołem. Uzupełnia to wypowiedź innego pracownika Free Radical, Graeme'a Norgate'a, który w maju wyznał, że LucasArts nie płacił developerom przez sześć miesięcy, doprowadzając do katastrofy finansowej. Jeden z założycieli studia, David Doak, posunął się wtedy nawet do nazwania LA "psychopatami", którzy chcieli ich "zniszczyć".

Ostatnio fragmenty gameplaya i screeny z wczesnej wersji gry pojawiły się w sieci w kwietniu i w lipcu.

UPDATE: Niedawno w sieci wypłynęła odpowiedź byłego pracownika LucasArts, który określił wypowiedź sprzed kilku dni "pierdołami" i stwierdził, że gra, której jeszcze daleko było od ukończenia, została skasowana z winy studia, które nie dotrzymywało terminów zawartych w umowie. Ponadto LucasArts nie było zadowolone z poziomu rozgrywki. Według tego anonimowego źródła, BFIII był ukończony zaledwie w trzech czwartych i był na ten moment grą po prostu przeciętną. Ex-pracownik LA zaprzeczył też, jakoby studio nie dostawało od nich należnych pieniędzy.

Ellis zdążył już skomentować tę wypowiedź, snując przypuszczenie, że jej autor żywił pewnie osobistą urazę do Free Radical i dał dojść do głosu emocjom. Ponadto współzałożyciel studia podparł swoje szacunki o bliskim ukończeniu gry tym, że w tym czasie planowano już nawet produkcję Battlefronta IV. Uznał też, że gdyby LucasArts naprawdę zależało na stworzeniu tych gier, zakontraktowałoby je u innego developera.Tagi: Battlefront III (29)

Komentarze (14)

kurde, no szkoda, bo ja zawsze chciałem pograć w Battlefronta 3 :/

prawie? a wiecie że prawie robi wielką róznice...

Jeżeli został w 99% ukończony to wydaje mi się, że ktoś weźmię się za dokończenie BFIII... Mam przynajmniej taką nadzieję...

Miala kampanie reklamowa, sterowanych przeciekow. Na takim etapie rozwoju produktu to czesto stosowana technika... Gra nie miala trafic na polki pewnie jeszcze przez jakis rok.
A to blokowanie finansowania i nie placenie wykonawcy przez pol roku brzmi bardzo realistycznie, to jest czesta zagrywka korporacyjnych cwaniaczkow na wysokich stolkach, jeden krawaciarz sabotuje projekt drugiego krawaciarza, tylko po to zeby go wygryzc. Zupelnie nie przejmujac sie zniszczeniem firmy-podwykonawcy. Tak jest, David Doak celnie okreslil srodowisko korporacyjne, kwitna tam osobowosci psychopatyczne, i LA nie jest zadnym wyjatkiem.

Nie wierzę, aby praktycznie skończona gra nie miała żadnej kampanii promocyjnej (skoro była na takim stadium rozwoju premiera powinna być kwestią tygodni) i została przez wydawcę skasowana. To że powstawała - jak najbardziej. Ale niech nie gadają głupot, że mieli skończoną grę u siebie, a Lucasarts uznało, że fajniej będzie ją wyrzucić do śmieci.

Ale ktoś ma chyba zarchiwizowane te 99%, więc może kiedyś ujrzy to światło dzienne.

Nie wszystko stracone. Przynajmniej tak wierzę.

Mój ukochany Battlefroncik 3 ;(!

Gra i tak pewnie byłaby szajsem.

heh,być może jednym z powodów sprzedania SW były właśnie długi ;/. Może kiedyś się dowiemy

Żałosne...

"Mieliśmy grę ukończoną w 99%" filmiki z wycieków wskazywały na ok 5-10% ^^

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Gry komputerowe"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.