Klasyczna Trylogia

Pilotki z „Powrotu Jedi”

Historia „Red Tails” zaczęła się koło roku 1988, kiedy to George Lucas i jego przyjaciel, fotograf George Hall, zaczęli myśleć nad filmem o czarnoskórych lotnikach. Film potrzebował prawie 24 lat by trafić na ekrany kin (i to nie wszędzie), przez pewien czas miał być nawet trylogią. Dziś stał się symbolem walki z systemem hollywoodzkim, który w pewien sposób dyskryminował film mainstreamowy z samymi czarnoskórymi aktorami. Lucas wiele razy wypominał studiom rzucane mu kłody pod nogi, jednak jeśli chodzi o dyskryminację, to niestety sam George jej uległ. W dodatku było to podczas kręcenia „Powrotu Jedi”. Widać to doskonale na dodatkach do wydania blu-ray, gdzie znajdują się zdjęcia rebelianckich pilotek, kobiet, które zostały wycięte. Jedna z nich, francuska aktorka Vivienne Chandler miała nawet mieć całą stronę dialogu, w dodatku zdjęcia z nią zostały ukończone, o czym niedawno wspomniała w jednym z wywiadów. Czemu zostały ostatecznie wycięte z Epizodu VI? Oficjalnie nikt o tym nie mówi. Prawdopodobnie były naciski, by nie pokazywać kobiet w biorących udział w poważnym starciu, lub jeszcze bardziej ginących w nim. Nam dziś zostały jedynie fotografie pilotek z „Powrotu Jedi”.George Lucas jednak postawił na swoim i w następnym filmie, „Mrocznym widmie”, w którym studia nie miały już nic do gadania, w rolę pierwszej gwiezdnej pilotki wcieliła się Celia Imrie (Bravo 5). Swoją drogą ciekawe, czy temat pilotek pojawi się przy okazji „Epizodu VII”.Tagi: Blu-ray (191) Epizod VI: Powrót Jedi (388) wycięte sceny (62)

Komentarze (17)

Drugie foto rozwala system :D

Pilotka, to jest to, co piloci zakładają sobie na głowę tak btw. :P Sidious, kolejny raz dałeś plamę brakiem znajomości polszczyzny. :P

ostatnia coś tak troche podobna do lei

Nigdy nie pomyślałem o tym, że w filmowej Rebelii nie było żadnych pilotek. Na szczęście w EU eskadry Rebelii/Nowej Republiki już nie były takim zmaskulinizowanym gronem :P

24 lata kiszenia pomysłu na beznadziejny film :).Widać, że czasem naciski, żeby czegoś nie robić mają sens.

@Apophis - w wydaniu DVD były sceny usunięte, w wydaniu Bluray były kolejne nowe sceny. Ile jeszcze scen w przyszłości ujrzy światło dzienne? Raz by wszystkie opublikowali i byłby komplet, a nie co chwila się dowiaduję ze jakaś scena została odkryta i zobaczymy ją za 5 lat w następnym wydaniu płytowym.

haha! Dobre, ta pierwsza, nie skomentuję... babcia wtf, a ta ostatnia, no cóż nie muszę mówić ^.^ kto to ? ;D

co? to ta pierwsza to kobieta? ja myślałem że to facet tylko taki... taka ciotka. Babcie mogli dać a trzecią dobrze że wycieli

Kobieta pilotem? Nie dziwię się że to wycięli - wtedy wszyscy by się dowiedzieli że Galaktyczną wojnę domową rebeluchy wygrały desperackim rzutem na taśmę:D. Że dali obcych to jedno, ale muszą być jakieś granice rozsądku - a że Stackpole rozwalił wizję flanelowca to inna sprawa:).

Tak myślałem, że gdzieś podobny artykuł czytałem z 3 dni wcześniej...;)

http://starwarsaficionado.blogspot.com/2011/09/girl-power-jedis-female-fighter-pilots.html

Jak na mój gust zdecydowały o tym po prostu ograniczenia czasowe. Dajcie spokój, w latach 80. nikt żadnymi konwenansami obyczajowymi się już od dawna nie przejmował.

Tę babcię z 2 zdjęcia mogli dać :P

Ta pierwsza pojawiła się na chwilę jako Red 3, lecz robi za faceta :)

@Adakus
Kiedy ostatnio dowiedziałeś się o jakiejś wyciętej scenie której nigdzie nie można znaleźć? Wszystko jest na DVD i Blu Ray, wcześniej ewentualnie na tej płytce Behind the Magic.

będą robić wersje wersji, poprzedniej wersji która jest wersja jeszcze starszej wersji, itd :D i w końcu wszystko się zmieści :D

Co chwilę dowiadujemy się o jakiś wyciętych scenach, to gdzie one są? Ile trza będzie jeszcze wersji wydań Bluray, by wszystko umieścić w końcu w jednym wydaniu.

No ja to się tylko dziwię, że tą trzecią wycięli, chociaż... mogłaby robić Lei konkurencję:) Chociaż, zaraz, czy ona ma kwiatek namalowany na hełmie?

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Klasyczna Trylogia"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.