Gry komputerowe

Homoseksualizm w TORze

Jeszcze przed premierą TORa, w sieci pojawiły się pewne kontrowersje dotyczące tego, czy w grze będzie można mieć romans z osobą tej samej płci. We wrześniu 2011 twórcy gry starając się uspokoić krucjatę środowisk LGTB, zapowiedzieli, że choć na razie są pewne ograniczenia - techniczne, z czasem może taka opcja zostanie dodana. (więcej).

Przy okazji ostatnich zmian w TORze okazało się, że dodano także i tę opcję, co wywołało kolejne protesty. Tym razem środowisk konserwatywnych.Według Związku Rodzin Florydy, na rynek trafiło 1,7 miliona kopii gry. Wszystkie umożliwiają romanse homoseksualne.
- Najgorsze jest to, że ta gra trafia do 9, 10 i 11-latków. - Mówi David Caton, szef ZRF.
Dodaje także, że jego zdaniem problemem mogą okazać się transseksualiści, którzy będą zachęcać BioWare do wprowadzenia możliwości zmiany płci w grze, a tym samym propagować takie zachowania wśród młodych.
Dodatkowo sam BioWare stwierdził, że wprowadzono tę zmianę (związki homoseksualne), ze względu na zapotrzebowanie rynku i potrzeb szeroko rozumianych graczy. Co ciekawe, na zmianę tę pomstują także i niektórzy fani, podkreślając, że świat Gwiezdnych Wojen nie ma nawet własnych określeń na homoseksualistów i raczej unika jak ognia tematu seksualności. Pytają, czy ta zmiana w ogóle była potrzebna? Na razie cieszą się z niej środowiska homoseksualne, świętując swój sukces, i wściekają prorodzinne środowiska konserwatywne. Większość graczy zaś nic nie zyskała i nic nie straciła, ale wokół TORa zrobił się szum. Może właśnie o to chodziło.Tagi: The Old Republic (504)

Komentarze (1)

wiecie z tego co się orientuję to już w KOTORze 1 można było żeńską Revan nawiązać dziwną relację z Juhani

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Gry komputerowe"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.