Sprośne okruchy

J.J. Abrams i prawdziwi „Fanboys”

Stopklatka

Mamy już reżysera Epizodu VII, więc pora na plotki o nim.

Pamiętacie film Fanboys? To historia o tym jak grupa przyjaciół wkrada się do Lucasfilmu by zobaczyć przed premierą „Mroczne widmo”, tylko dlatego, że jeden z nich prawdopodobnie nie dożyje premiery. Podobna historia wydarzyła się naprawdę i to całkiem niedawno, no i najważniejsze, że jest związana z reżyserem Epizodu VII – J.J. Abramsem.

J.J. Abrams kilka lat temu wyreżyserował nowego „Star Treka”, w tym roku na naszych ekranach pojawi się jego sequel. Przy premierze „Hobbita” w USA wyświetlano pierwsze 9 minut nowego „Star Treka”. Fani byli zachwyceni, ale nie wszyscy. Jeden z nich, niejaki Daniel Craft, wielki fan serii, ale także kinofil oraz działacz festiwalowy (pomagał organizować Nowojorski Festiwal Filmów Azjatyckich), bardzo chciał zobaczyć te 9 minut. Nie mówiąc nawet o filmie. Jednak trzy lata wcześniej zdiagnozowano mu białaczkę, a chemoterapia okazała się nieskuteczna. Jego stan zdrowia nie pozwalał mu dotrzeć do kina, a szanse na dożycie do premiery filmu były zerowe. Jego żona, z pomocą przyjaciół, próbowała dotrzeć do producentów filmu, by umożliwili Danowi obejrzeć legalnie te 9 minut. Prośba dotarła także do J.J. Abramsa. On sam jest fanem, wychował się na filmach Lucasa i Spielberga, więc jak mało kto rozumie taką prośbę. Przejął się nią i postanowił zareagować. Zaczął nalegać na Paramount, a następnie zadzwonił do żony Dana, by powiedzieć, że uzyskał zgodę, ale nie na 9 minut, a na cały film (premiera będzie 17 maja 2013, prawdopodobnie wersja robocza). Zazwyczaj Abrams nie jest chętny w zdradzaniu fabuły i pokazywaniu wcześniej swoich filmów, tym razem jednak zrobił wyjątek. Pokaz zorganizowano, oczywiście pewnie podobnie jak w „Fanboys” widzowie mają zakaz wypowiadania się o filmie. Niestety historia ma też swoje smutne zakończenie, kilka dni po pokazie – 4 stycznia 2013, Daniel Craft zmarł. Miał 42 lata.Tagi: J. J. Abrams (509) Plotki (1130) Star Trek (106)

Komentarze (17)

jestem fanem militarystyki i raczej mi wiadomo że abrams to czołg amerykański ale no co poradzić - to Amerykanie mają dziwne imiona np Oba ma Barak

dobrze wybrali tego reżysera ;)

Nie słyszałem wcześniej tej historii - dobry człowiek z tego Abramsa :)

Lord i Grifter myśleli że ja na serio :DDDD

Przybor dobrze gada! Tak trzymać! :)

A moze byscie tak nie najezdzali odrazu? Historia jest ciekawa. Ja tam z chęcią poczytam troche odgrzewanych kotletow o Abramsie bo gościa nie znam. Po co mieli o nim wczesniej pisac na bastionie skoro nie miał nic wspolnego z gwiezdnymi wojnami?

No ba od kiedy J.J. Abrams stał się reżyserem Star Wars ta sprawa zaczęła zupełnie inaczej wyglądać. Nagle stała się ciekawa, smutna i wzruszająca.
A wcześniej to jaka dla was była? Bo nawiązanie do Fanboys jak najbardziej istniało.
I ile jeszcze kotletów z Abramsem będziecie odgrzewać skoro stał się gościem od Star Wars?

Mastahier - tylko, że dział filmu dotyczy spraw zawodowych, a ten dział dotyczy spraw prywatnych... niekoniecznie sprośnych. Ta jest trochę na pgraniczu, ale więcej tu o samym Abramsie niż Star Treku. Spokojnie w świecie filmu będą newsy o Abramsie, ale trochę mi zajmie zanim je przygotuję.

Matek - wcześniej nas nie interesowało. Teraz już tak, a sprawa wcale tak stara nie jest.

chodziło mi oczywiście o "Świat filmu"

ok, ale co w tym "sprośnego"? Czyżby dział FILM przestał już funkcjonować?

STARE.

CO, JEST TERAZ "GOŚCIEM OD SW" TO OCIEPLACIE JEGO WIZERUNEK BASTIONIE ?

Nieźle ;/

oj sie zapedzilem

foleb, od kiedy ty tlumaczem jestes?

Sprośny okruch? Redakcjo, błagam.

Według mnie ta informacja bardziej pasowałaby do działu "Różne", a nie "Sprośne okruchy".

Ja mam czasami taki irracjonalny lęk, że coś się stanie i nie doczekam zakończenia jakiejś historii, kolejnej części jakiegoś cyklu. Strasznie to głupie, ale czasami łapię się na takich myślach. Teraz przy nowych SW znowu mi się odnowiło :P

Smutne. Jednak pocieszające jest to, że mógł obejrzeć ten film i pewnie wiele dla niego to znaczyło na łożu śmierci.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Sprośne okruchy"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.