Świat Filmu

Czerwone ogony fanboysów

Stopklatka.pl

George Lucas rusza z "Red Tails"

"Red Tails" to tytuł filmu, o realizacji którego George Lucas myśli już od 15 lat. Zgodnie z najnowszymi doniesieniami właśnie rozpoczęto przygotowania do realizacji tego obrazu, a prace na jego planie mają ruszyć pod koniec tego, lub na początku przyszłego roku.

Scenariusz filmu, napisanie którego w ubiegłym roku Lucas zlecił Johnowi Ridleyowi, jest już podobno gotowy. Jest to oparta na autentycznych wydarzeniach historia amerykańskich czarnoskórych lotników, którzy w czasie II wojny światowej musieli stawić czoła rasowym uprzedzeniom w armii Stanów Zjednoczonych. Umożliwiło im to stanie się jedną z najlepszych eskadr amerykańskiego lotnictwa myśliwskiego znaną jako Tuskegee Airmen.

Na razie nie wiadomo jeszcze czy Lucas osobiście zajmie się reżyserią "Red Tails". Według jednych źródeł rzeczywiście zrobi to sam, ale inne doniesienia mówią, że na swoim słynnym ranczu Skywalkera od kilku miesięcy spotyka się z kandydatami na reżyserów projektu. Na razie nie są znane żadne nazwiska, ale wiadomo już, że wielu z tych twórców nie zalicza się do pierwszej ligi hollywoodzkich reżyserów.

Zdjęcia do "Red Tails" mają powstawać we Włoszech i Pradze.


Newman wraca do "Fanboys"

Kyle Newman oficjalnie powraca by przygotować finalną wersję filmu "Fanboys", który już od długiego czasu mają kłopot by ujrzeć światło dzienne. Newman jest reżyserem całego przedsięwzięcia, a jakiś czas temu został odsunięty od filmu, kiedy efekt jego pracy nie przypadła do gustu producentom. Ciągle nie wiadomo czy film trafi w końcu do kin, czy też bezpośrednio na DVD. Bohaterami filmu jest grupa filmowych zapaleńców, która przebywa całe Stany Zjednoczone po to, aby wziąć udział w premierowym pokazie filmu "Gwiezdne wojny: część I - Mroczne widmo" na Ranchu Skywalkera należącym do twórcy Gwiezdnej Sagi George'a Lucasa.Tagi: Fanboys (42) George Lucas (1043) Kyle Newman (16) Red Tails (41)

Komentarze (0)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Świat Filmu"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.