TWÓJ KOKPIT
0

Świat Filmu

Filmowe plany gwiazd

2008-05-20 22:54:00 Stopklatka

Samuel L. Jackson i nuklearne zagrożenie

Australijczyk Gregor Jordan, twórca m.in. "Buffalo Soldiers" oraz "Neda Kelly'ego", stanie za kamerą w czasie realizacji thrillera pt. "Unthinkable". Główną rolę w nim zagra Samuel L. Jackson.

Akcja "Unthinkable" rozpocznie się w momencie, kiedy niebezpieczny terrorysta rozmieszcza na terenie Stanów Zjednoczonych trzy bomby nuklearne. Dwójka agentów, czarnoskóry śledczy i pracownica FBI, muszą dołożyć wszelkich starań, aby je odnaleźć. Zostały im tylko dwa zanim za dwa, bo przestępca zamierza je przenieść.

Prace na planie "Unthinkable" rozpoczną się 2 września w Michigan.


Natalie Portman rezygnuje z "Wichrowych wzgórz"

Natalie Portman zrezygnowała z roli w nowej filmowej wersji słynnej powieści Emily Bronte - "Wichrowe wzgórza". Na razie nie są jeszcze znane przyczyny rezygnacji aktorki, ale wiadomo już, że producenci rozpoczęli poszukiwania nowej aktorki do roli Cathy, w którą miała wcielić się Portman.

Autorką nowej scenariuszowej adaptacji historii szalonej miłości Heathcliffa i Cathy z niesamowitymi wrzosowiskami Yorkshire w tle, jest Olivia Hetreed, która napisała także "Dziewczynę z perłą". Prace na planie filmu mają rozpocząć się jesienią, a za kamerą w czasie realizacji filmu stanie John Maybury, autor "Love Is The Devil" i "Obłędu".

Zgodnie z pojawiającymi się w mediach informacjami rolę Heathcliffa negocjuje obecnie Michael Fassbender, aktor znany z takich filmów jak " Angel" i "300".


Hopkins, Knightley i Paltrow w "Królu Learze"

Anthony Hopkins, Keira Knightley i Gwyneth Paltrow zagrają główne role w kolejnej kinowej wersji "Króla Leara", według sztuki Williama Szekspira.

Budżet produkcji to 35 milionów dolarów, a autorem scenariusza, producentem i reżyserem przedsięwzięcia będzie Joshua Michael Stern, twórca mający na swoim koncie czekającą na premierę komedię "Swing Vote" z Kevinem Costnerem.

Paltrow wcieli się w postać jednej z dwóch starszych córek króla Leara, które walczą o władzę po ojcu. Knightley zagra Cordelię, najmłodszą i najbardziej lojalną córkę Leara, która z miłości do ojca odmawia wzięcia udziału w konkursie, który wyłonić ma następczynię wielkiego władcy. Cordelia ucieka i poślubia króla Francji, po czym powraca do ojczyzny by wraz z armią swojego męża walczyć przeciwko swoim siostrom.

Wkrótce ogłoszone zostanie nazwisko trzeciej aktorki, która zagra także córkę Leara. Reżyser zamierza sceny epickie nakręcić w klimacie zbliżonym do "300".


Jaka przyszłość "Indiany Jonesa 5"?

W sieci pojawia się coraz więcej informacji na temat realizacji piątego filmu o przygodach Indiany Jonesa. Na razie wszystkie są wiadomościami nieoficjalnymi i na pewno nie oznaczają, że film powstanie. Ale....

Na razie dobrze poinformowane źródła donoszą, że "na pewno nie będzie to ostatni film cyklu", że "jest nadzieją, że realizacja ruszy niezwłocznie". Wiadomo... Harrison Ford nie młodnieje, a skakać po ciężarówkach musi...

Wiadomość tę potwierdził sam George Lucas w rozmowie z FOX News. Lucas chce uczynić z postaci granej przez Shia LaBeouf głównego bohatera kolejnych filmów i ma pomysł na to jak włączyć do opowieści samego Indianę. Widzę to jak udział Seana Connery'ego w "Ostatniej krucjacie" - mówił Lucas. Producent oczywiście nie narzeka na pracę Harrisona Forda, który choć ma już 65 lat to w nowym filmie wykonał większość trudnych scen i wygląda nawet lepiej niż 20 lat temu.

Pierwsze pogłoski o kolejnych filmach z tego cyklu pojawiły się w lipcu 2007 roku kiedy to okazało się, że Shia LaBeouf podpisał kontrakt na powtórzenie roli Mutta Williamsa w dalszych częściach serii. Nie oznacza to jednak, że film powstanie, bo takie warunki kontraktów to w Hollywood dość powszechna praktyka.

Steven Spielberg także nie przekreśla możliwości realizacji piątego filmu. Kiedyś powiedziałem, że "Ostatnia krucjata" będzie ostatnią opowieścią z tego cyklu. I oczywiście tak się nie stało. Trudno więc zapewniać, że czwarty film będzie tym ostatnim - mówił twórca.

Wszystko zależy teraz od przyjęcia "Indiany Jonesa i Królestwa Kryształowej Czaszki". Jeżeli film ten odniesie sukces to jego sequel lub spin-off będzie sprawą oczywistą.
TAGI: George Lucas (1109) Harrison Ford (494) Indiana Jones (344) Keira Knightley (235) Natalie Portman (383) Samuel L. Jackson (295) Sean Connery (20) Steven Spielberg (262)

KOMENTARZE (0)

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..