Książki

„Darth Paper kontratakuje”

Media Rodzina

Wygląda na to, że powieść młodzieżowa Toma Anglebergera, wiernego czytelnika Bastionu, przyjęła się na tyle dobrze w Polsce, że dostaniemy kolejny tom. W tamtym roku wydawnictwo Media Rodzina zaprezentowało nam Dziwny przypadek papierowego Yody. Teraz otrzymamy „Darth Paper kontratakuje”.

Stało się coś niezwykłego.
Pewien dziwny chłopiec o imieniu Dwight zrobił papierową figurkę Yody do nakładania na palec. (To nie było niezwykłe – to było typowe dziwactwo Dwighta.) Niezwykłe okazało się to, że papierowy Yoda umiał udzielać wspaniałych rad. Potrafił przewidzieć termin kartkówki, powiedział chłopakowi, czy dziewczyna go lubi czy nie, i wiele razy pomagał dzieciakom uniknąć żenujących sytuacji.
Większość szóstoklasistów była pewna, że używa Mocy.
Teraz jednak, po roku, w gimnazjum McQuarriego nastały mroczne czasy. Dwight został zawieszony w prawach ucznia i grozi mu wydalenie, a to byłby koniec papierowego Yody. Co gorsza, miejsce Yody zajął papierowy Darth Paper Harveya, prześladowcy Dwighta.
Darth Paper okazuje się złem wcielonym i może się przyczynić do wyrzucenia Dwighta ze szkoły. Dzieciaki z gimnazjum McQuarriego starają się zebrać akta sprawy, aby Dwight pozostał w szkole. Oto ich archiwum.


Za przekład odpowiadają: Piotr Budkiewicz i Małgorzata Hesko-Kołodzińska. Książka zostanie wydana w twardej oprawie, zapowiadana jest jeszcze na pierwszą połowę marca.Tagi: Małgorzata Hesko-Kołodzińska (5) Media Rodzinna (5) Origami Yoda (18) Piotr Budkiewicz (5) Tom Angleberger (32)

Komentarze (3)

O matko, a nie przeczytałem jeszcze tego Yody. A powinienem...jak każdy Polak, wiedzący o co chodzi ;)

Jupi! :)

Wreszcie!!!!!
Tyle czekałem!!!!!!!!!!!!!!
:-) :-) :-) :-)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Książki"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.