Świat Filmu

Filmowa zima

Stopklatka

Darth Maul w ekranizacji gry wideo

W sieci pojawił się pierwszy zwiastun "The King of Fighters", kolejnej w ostatnim czasie ekranizacji gry wideo. Pierwsze komentarze internautów nie są specjalnie przychylne projektowi i przeważają w nich porównania do zdecydowanie źle ocenianego przez widzów "DOA: Dead Or Alive" .

W obsadzie "The King of Fighters" znaleźli się Sean Faris, który gra główną rolę Kyo Kusanagiego, dowódcy japońskiego oddziału, pojawiającego się w filmie. Will Yun Lee ("Elektra" ) występuje jako Iori Yagami, rywal Kyo, a Maggie Q w roli Mai Shiranui. Najciekawiej zapowiada się chyba udział Raya Parka , znanego z roli Dartha Maula.

Całość reżyseruje Gordon Chan , autor pamiętnego filmu z Jetem Li "Fist of Legend" z 1994 r.

Gra "The King of Fighters" to seria bijatyk.


Frank Langella w thrillerze z Liamem Neesonem

Frank Langella dołączył do obbsady thrillra pt. "Unknown White Male" , w którym wystąpią także Liam Neeson , January Jones i Diane Kruger .

Prace na planie "Unknown White Male" rozpoczną się w styczniu przyszłego roku, a zdjęcia powstaną w Berlinie. Scenariusz filmu napisali Oliver Butcher i Stephen Cornwell. Jest to adaptacja francuskiego bestsellera "Out of My Head", autorstwa popularnego pisarza, dramaturga, scenarzysty i twórcy komiksów Didiera Van Cauwelaerta.

Głównymi bohaterami książki Van Cauwelaerta są pewien lekarz i jego żona, którzy przyjeżdżają do Berlina na konferencję medyczną. Mają tu wypadek samochodowy, po którym lekarz zapada w śpiączkę. Po przebudzeniu mężczyzna przekonuje się, że jakiś człowiek skradł jego tożsamość. Nikt, nawet jego żona, nie wierzy jednak w te opowieści. Z pomocą młodej dziewczyny mężczyzna postanawia udowodnić kim jest naprawdę. Langella zagra tu jego kolegę, który także pomaga mu w wyjaśnieniu zagadki.

Reżyserią "Unknown White Male" zajmie się Hiszpan Jaume Collet Serra, autor "Domu woskowych ciał" i "Sieroty" , a jego produkcją pokieruje Joel Silver .


Natalie Portman, "Duma i uprzedzenie" oraz zombie

Jakkolwiek niewiarygodnie by to nie brzmiało, Natalie Portman została producentką, a także pierwszoplanową aktorką, w projekcie "Pride & Prejudice & Zombies". Film będzie bazował na bestsellerowej książce Setha Grahame-Smitha pod tym właśnie tytułem, której współautorką jest…Jane Austen. Jak to możliwe? Powieść Grahame-Smitha łączy w sobie elementy fabuły "Dumy i uprzedzenia" z współczesną opowieścią o zombie.

Wydana w kwietniu tego roku książka z miejsca zaskarbiła sobie serca czytelników. Powieść należy do pierwszych reprezentantów nurtu mash-up, znanego z muzyki (polega na łączeniu w nową całość dwóch różnych utworów), w literaturze. Teraz przebój księgarń przeniesie się do świata filmu. Natalie Portman ma zagrać rolę Elizabeth Bennett. Jednak będzie to zupełnie inna postać od tej stworzonej przez Keirę Knightley . Bohaterka walczy o wolność i niezależność w realiach epidemii, przemieniającej nieumarłych w żądne krwi bestie. W takiej rzeczywistości Elizabeth przychodzi poznać pana D'Arcy'ego, aroganckiego bohaterka z klasycznej powieści Jane Austen.

Powieściowy pomysł chwycił, co udowadnia plan wydania w marcu 2010 r. prequela, którego autorem będzie Steven Hockensmith. Zobaczymy jak potoczą się losy planowanego filmu.Tagi: Keira Knightley (228) Liam Neeson (204) Natalie Portman (361) Ray Park (41)

Komentarze (0)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Świat Filmu"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.